Субота, 19 Квітня, 2025

США можуть визнати Крим російським — Bloomberg

Важливі новини

Україна отримала рекорде міжнародне фінансування

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Цю новину повідомив народний депутат Ярослав Железняк, зазначивши, що сума міжнародного фінансування для України вже досягла позначки в 100,79 мільярда доларів.

“Міжнародне пряме фінансування нашого бюджету з початку повномасштабної війни перевищило сьогодні 100 млрд $. З чим всіх і вітаю Враховуючи сьогодні надійшло 1,35 млрд $ від США то всього 100,79 млрд $”, – написав він.

США продовжують бути одним із найбільших міжнародних партнерів України в її боротьбі з агресією Росії, надаючи значну фінансову підтримку на гуманітарні цілі. Така допомога сприяє не лише відновленню інфраструктури, але й забезпеченню необхідних соціальних послуг для населення, особливо в умовах постійних бойових дій.

Мирна угода України з РФ у 2022: розкриття західним виданням

The Wall Street Journal розкриває умови мирної угоди між Україною та Росією: що вона передбачала та які пункти залишились невирішеними

Україна відмовилася від пропозиції РФ про узгодження відповіді в разі нападу на країну, оскільки це могло б обмежити можливості відповіді на агресію. Замість цього Україна вимагала закриття свого повітряного простору і надання їй зброї в разі нападу, але Росія на це не погодилася. Документ, який обговорювався, базувався на договорі 1990 року, що регулював створення об'єднаної Німеччини. Переговори тривали до червня 2022 року, але не призвели до угоди. Зрештою, вони були припинені на ініціативу України, оскільки стало очевидним масштаб російських військових злочинів в Україні, а також покращилися військові успіхи України, підтримані постачанням зброї з боку Заходу. Україна не погодилася підписати договір про припинення війни у 2022 році через ряд причин, включаючи позицію Бориса Джонсона.

• Україна відмовилася від пропозиції РФ про узгодження відповіді в разі нападу на країну через обмеження можливостей відповіді на агресію.

• Замість цього Україна вимагала закриття свого повітряного простору і надання їй зброї в разі нападу, але Росія на це не погодилася.

• Переговори базувалися на договорі 1990 року, що регулював створення об'єднаної Німеччини.

• Переговори тривали до червня 2022 року, але не призвели до угоди. Зрештою, їх припинили на ініціативу України через масштаб російських військових злочинів в Україні та покращення військових успіхів України, підтриманих постачанням зброї з боку Заходу.

• Україна не погодилася підписати договір про припинення війни у 2022 році через ряд причин, включаючи позицію Бориса Джонсона.

Трагедія на дорозі: загинув депутат Київської міської ради Сергій Мамоян

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Про це повідомили джерела у Верховній Раді та у правоохоронних органах.

За їхніми даними, ДТП, в якій загинув Сергій Мамоян, сталося вчора о 19:00 біля селища Старокозача Білгород-Дністровського району Одеської області.

Як повідомило джерело, автомобіль Toyota Land Cruiser, яким їхав Мамоян, з’їхав з дороги, перекинувся і загорівся.

«У машині перебувало чотири особи, від отриманих травм загинув Сергій Мамоян та пасажирка. Ще двоє людей отримали травми їх госпіталізували», – розповіло джерело.

Сергій Мамоян був молодшим братом нардепа Суто Мамояна.

Зеленський розглядає можливості переговорів із РФ: нові повідомлення західних ЗМІ

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Західні дипломати в Києві «відчули», що Зеленський став більш відкритим для початку переговорів із Росією, йдеться у статті The Washington Post.

Видання нагадує, що Зеленський заявив про можливість покликати Росію на наступний мирний саміт.

Водночас газета вказує, що президент України наполягає на необхідності завершити війну на його умовах, «хоча за останній рік його позиція ослабла, оскільки Росія завоювала значні території на Донбасі і навряд чи віддасть їх». Аналітики прогнозують нові втрати на фронті в найближчі місяці.

Водночас курська операція ЗСУ «застопорилася» і не призвела до відведення військ з РФ з фронту, як сподівався Київ.

І прохолодна реакція деяких чиновників, ознайомлених із «планом перемоги» Зеленського, свідчить про те, що Київ може не отримати того козиря, на який розраховував.

Глава американського генштабу Чарльз Браун заявив журналістам, що цей план викладає деякі речі, про які українські чиновники «вже просили», і американські чиновники переглядають план щодо того, «що насправді можливо».

«Нам доведеться сісти з українцями і обговорити, що ви насправді можете зробити, порівняно з тим, що у вас є в цьому списку», – сказав Браун.

Також він визнав, що між союзниками по НАТО існують розбіжності щодо ухвалення України в Альянс (це перший пункт «плану перемоги» Зеленського).

Нічні удари: дрони ГУР МО знищили російський корвет “Сергій Котов”

Українські морські безпілотники здійснили успішну атаку на російський патрульний корабель проєкту 22160 "Сергій Котов" у Чорному морі у ніч проти 5 березня. Інформацію про цей інцидент оприлюднило Головне управління розвідки Міноборони. За даними ГУР, атаку здійснив спецпідрозділ ГУР МО України "Group 13" за допомогою морських дронів Magura V5. Корабель отримав серйозні пошкодження корми та бортів. Зазначається, що це вже не перший раз, коли "Сергій Котов" потрапляє під атаку з боку українських сил. Цей новітній патрульний корабель проєкту 22160 був спущений на воду у 2021 році і увійшов до складу Чорноморського флоту РФ після початку вторгнення в Україну у липні 2022 року. Росія планувала встановити на ньому зенітно-ракетні комплекси. Атака на "Сергія Котова" є результатом довготривалої операції і стала ще одним актом українського опору проти російської агресії.

У результаті ракетного удару української армії, нанесеного вночі напередодні 26 грудня 2023 року у місті Феодосія, було знищено кілька ключових кораблів російського флоту. Зокрема, було потоплено великий десантний корабель "Новочеркаськ", а також малі ракетні кораблі "Аскольд" і "Великий Устюг". Підводний човен, який був носієм "Калібрів", також отримав влучання. Ремонт та відновлення цих кораблів можуть зайняти кілька років, якщо взагалі буде можливим. Цей успішний удар спричинив витіснення Чорноморського флоту РФ з західної частини Чорного моря та розблокував транспортний коридор до портів Великої Одеси, що є важливим досягненням для оборони України.

У результаті ракетного удару, нанесеного українською армією, було зруйновано кілька важливих кораблів російського Чорноморського флоту, зокрема, великий десантний корабель "Новочеркаськ" та малі ракетні кораблі "Аскольд" і "Великий Устюг". Також постраждав підводний човен-носій "Калібрів". Ці події призвели до витіснення російського флоту з певної частини Чорного моря та розблокування транспортного шляху до портів Великої Одеси.

Адміністрація Дональда Трампа може визнати Крим частиною Росії в обмін на припинення війни в Україні. Про це повідомило агентство Bloomberg із посиланням на джерела, знайомі з перебігом переговорів.

За даними журналістів, цей сценарій обговорюється як частина ширшої угоди про припинення вогню між Москвою та Києвом. Хоча остаточне рішення ще не ухвалене, сигнал з боку США може свідчити про готовність адміністрації Трампа йти на серйозні поступки Кремлю.

«Це сталося після того, як Трамп і держсекретар Марко Рубіо публічно заявили, що США можуть відмовитися від подальшого посередництва, якщо мир не буде досягнуто швидко», — пише Bloomberg.

Аналітики зазначають, що такий крок відкрито суперечить міжнародному праву, оскільки визнання Криму за РФ означатиме легітимізацію захоплення території шляхом збройної агресії.

Президент Володимир Зеленський раніше неодноразово заявляв, що Україна не торгуватиме своєю територією.

У випадку реалізації цього сценарію Росія отримає те, чого домагалася останні 10 років — міжнародне визнання суверенітету над Кримом. Це стало б великою політичною перемогою для Володимира Путіна, особливо напередодні нових етапів війни та санкційного тиску.

Разом із Кримом Кремль домагається визнання окупації частин Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей. Трампівський представник Стів Віткофф в інтерв’ю цього тижня заявив, що переговори точаться навколо «п’яти територій», однак без уточнення.

Президент Зеленський розкритикував підхід США, звинувативши посланника Трампа у «прийнятті російської стратегії» та зазначивши, що ніхто не має мандата на торги українською землею.

«Ці території належать нашому народу», — наголосив Зеленський.

Європейські союзники США також негативно ставляться до подібних ініціатив. Один із дипломатів, за даними Bloomberg, прямо заявив, що навіть заради миру ЄС не визнає жодну окуповану територію російською.

Останні новини