Субота, 19 Квітня, 2025

США припинили ділитися розвідувальними даними з Україною

Важливі новини

Магучіх виграла другий турнір поспіль та стала першою у світі серед жінок, хто стрибнув за 2 метри цього сезону

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх здобула золоту медаль на престижному турнірі Banskobystricka latka, що проходив у Словаччині. Її результат – 2.01 м – став першим у жіночих змаганнях цього сезону, коли спортсменка подолала позначку в два метри. Срібло у австралійки Елеанор Паттерсон (1.99 м), бронза у Ангеліна Топич з Сербії (1.96 м). За даними відомства, це […]

The post Магучіх виграла другий турнір поспіль та стала першою у світі серед жінок, хто стрибнув за 2 метри цього сезону first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Актор Дмитро Ярошенко залишив Україну і зірвав зйомки фільму Кондратюка

Український продюсер Ігор Кондратюк публічно заявив, що його фільм «В зеніті» опинився під загрозою через виїзд за кордон головного актора Дмитра Ярошенка. За словами Кондратюка, артист, який виконував головну роль у стрічці, покинув Україну на початку повномасштабного вторгнення з дозволу Міністерства культури і не повернувся. «Вже під час повномасштабного вторгнення головний герой Дмитро Ярошенко, який […]

The post Актор Дмитро Ярошенко залишив Україну і зірвав зйомки фільму Кондратюка first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Євген Дикий: Посилення відповідальності у законопроекті про мобілізацію

Екс-командир роти "Айдара" Євген Дикий в інтерв'ю для 24 каналу висловив переконання, що в новому законопроекті про мобілізацію слід посилити відповідальність за ухилення від військової служби та від військового обліку. Він зауважив на "парадоксальну ситуацію", коли військового, хто відмовляється воювати через страх, можуть засудити до п'яти років ув'язнення, а той, хто відмовляється служити після проходження медичної комісії, може отримати максимум три роки. Дикий наголосив на необхідності введення примусових заходів для тих, хто ухиляється від служби, та закликав депутатів не боятися втрат рейтингів, оскільки на непідконтрольних територіях України рейтинги не мають значення.

Згідно з новим законопроектом про мобілізацію, уряд приймає ряд заходів для зміцнення мобілізаційних можливостей:

Введено електронні повістки, які вважатимуться врученими після появи в електронному кабінеті військовозобов'язаних;Встановлені санкції за неявку за повісткою, включаючи блокування рахунків, заборону використовувати автомобіль і виїжджати за кордон;Збільшені штрафи за порушення правил військового обліку, введена кримінальна відповідальність за відмову від проходження медичного огляду;Скасована відстрочка від мобілізації для тих, хто отримує другу вищу освіту, та для аспірантів, які навчаються за контрактом;Ставляться під мобілізацію раніше судимі за нетяжкі злочини;Вимагається додаткове пред'явлення військового квитка з відміткою про зняття з обліку при виїзді за кордон;Керівникам лікарень наказано повідомляти в Територіальні центри керівництва з реєстрації військовозобов'язаних про перебування на стаціонарі осіб віком від 18 до 25 років;Вік мобілізації знижено з 27 до 25 років тощо.Зазначені заходи створюють можливість для влади посилено контролювати мобілізаційні процеси, але також ставлять під загрозу права та свободи громадян. Співробітники Територіальних центрів керівництва з реєстрації військовозобов'язаних мають широкі повноваження, які можуть бути використані не завжди законно, що може призвести до порушень прав громадян та підпалювати гнів суспільства.

У новому законопроекті про мобілізацію в Україні запропоновано ряд заходів, спрямованих на зміцнення військової мобілізації. Ці заходи включають в себе введення електронних повісток, посилення відповідальності за ухилення від служби та військового обліку, а також ряд інших заходів для ефективного втручання держави у мобілізаційні процеси. Однак, разом з тим, ці заходи можуть стати причиною порушення прав та свобод громадян, а також зростання недовіри суспільства до дій влади. Таким чином, необхідно забезпечити баланс між необхідністю зміцнення обороноздатності країни та збереженням гарантій прав і свобод громадян.

У Верховній Раді розглянуть створення слідчої комісії щодо використання бюджетних коштів на фортифікації та дрони

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови, що передбачає утворення тимчасової слідчої комісії для ретельного аналізу використання державних фінансових ресурсів на будівництво фортифікаційних споруд та виробництво безпілотних літальних апаратів (дронів). Цю інформацію вказано у проекті постанови №11282, який був оприлюднений на офіційному веб-порталі парламенту. Згідно з вказаним документом, головними завданнями нової Тимчасової Слідчої Комісії будуть: проведення докладного аналізу потреб у безпілотних літальних апаратах, формування державного замовлення на їх виготовлення та закупівлю, а також аналіз постачання дронів до військових підрозділів. Крім того, комісія проведе огляд облаштування фортифікаційних споруд на лініях зіткнення та докладно проаналізує цільове використання державних коштів, виділених на їх будівництво. У зазначеному проекті постанови пропонується склад Тимчасової Слідчої Комісії, до якого входитимуть 15 народних депутатів. На посаду голови комісії пропонується обрати депутата Миколу Задорожнього, а на посаду заступника – Михайла Цимбалюка.

Серед потенційних членів комісії зазначаються депутати Андрій Богданець, Єлізавета Богуцька, Михайло Бондар, Віталій Борт, Анатолій Бурміч, Олександр Горенюк, Олексій Жмеренецький, Роман Костенко та Дмитро Костюк.

За словами парламентаря Олексія Гончаренка, голосування за постанову про створення ТСК відбудеться сьогодні, 22 травня, під час засідання Верховної Ради.

Вчора, 21 травня, роботу парламенту призупинили через те, що депутати двох фракцій заблокували трибуну, вимагаючи внесення на голосування законопроекту щодо заборони УПЦ МП та створення ТСК щодо фортифікацій і дронів.

Українська мережа дельфінаріїв “Немо” має зв’язки із депутатами партії Путіна

У результаті спільного дослідження команд Molfar і UAnimals виявлено, що мережа дельфінаріїв "Немо", розташована на території Криму, має суттєві зв'язки з Російською Федерацією. Виявлено, що управління дельфінарієм здійснюється через мережу колишніх депутатів "Єдиної Росії", які здійснюють контроль над його фінансовими та організаційними аспектами.

Ця інформація, викрита в розслідуванні, яке було оприлюднене на веб-порталі Molfar, свідчить про серйозні порушення в галузі зоозахисту та небезпеку для дельфінів, що утримуються в умовах неволі. Встановлено, що використання дельфінаріїв у політичних та комерційних цілях порушує принципи етичного поводження з тваринами та міжнародні норми у сфері охорони довкілля.

Цей випадок є справжнім викликом для української та міжнародної спільноти, яка прагне забезпечити захист прав тварин та збереження навколишнього середовища. Результати цього дослідження підкреслюють необхідність негайних заходів для припинення незаконних дій у сфері тваринництва та встановлення контролю за діяльністю дельфінаріїв на окупованій території.

Мережа дельфінаріїв “Немо” надає франшизу на створення таких закладів у всьому світі. Перший дельфінарій “Немо” був започаткований в Одесі у 2005 році за підтримки севастопольського ПП “Біологічна станція”, яка фінансувала будівництво та передала морських тварин в оренду. ТОВ “Нерум” орендувало дельфінарій з тваринами та пізніше привласнило його разом з будівлею та земельною ділянкою. Це саме ТОВ “Нерум” вказує на зв’язки української мережі “Немо” з російськими філіями.

У російських містах Анапі, Джубзі та станиці Голубицькій діють дельфінарії, які, ймовірно, співпрацюють з українською мережею “Немо” через дві російські юридичні особи: ООО “Чудне море” та ООО “Екологічний центр”. За даними розслідувачів, засновниками останньої компанії є громадяни України, які також є співзасновниками одеського ТОВ “Нерум”. У 2022 році “Екологічний центр” сплатив податків у Росії на суму 500 тис. рублів, а збитки склали 13,7 млн рублів.

США припинили обмін розвідувальною інформацією з Україною, повідомило українське джерело для Sky News. Раніше йшлося лише про “вибіркове” припинення обміну даними, зокрема тією інформацією, яка може бути використана для атак на території Росії. Однак нещодавно джерело заявило, що весь потік розвідувальних даних між країнами було припинено.

У свою чергу, радник з національної безпеки США Майкл Волтц підтвердив, що США “зробили крок назад” у відносинах з Україною, а директор ЦРУ Джон Реткліфф зазначив, що призупинення допомоги є “паузою”. Він уточнив, що американська розвідувальна та військова допомога може бути відновлена, коли президент США Дональд Трамп побачить, що український президент Володимир Зеленський серйозно налаштований на мир і готовий до переговорів.

Реткліфф також заявив, що пауза в обміні розвідданими “міне”, і США знову будуть працювати пліч-о-пліч з Україною, адже їхня співпраця важлива для протистояння російській агресії. Однак для цього потрібно, щоб українська сторона продовжувала демонструвати серйозність своїх намірів щодо миру.

Це рішення США викликає побоювання, особливо серед військових експертів, які відзначають, що навіть з підтримкою Європи Україні буде складно компенсувати дефіцит озброєнь. Раніше в The New York Times зазначали, що хоча Європа обіцяє допомогу, швидко заповнити прогалину в постачаннях зброї буде дуже важко.

Народний депутат Роман Костенко також висловив свою думку щодо цієї ситуації, наголосивши, що наразі в Україні є запас ресурсів на декілька місяців, але без підтримки США ситуація може ускладнитися.

The post США припинили ділитися розвідувальними даними з Україною first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини