Неділя, 20 Липня, 2025

США зацікавились компроматом зібраним Андрієм Портновим на українських високопосадовців

Важливі новини

Дипломатичні плани: мета призначення Залужного в Лондон за словами Кулеби

Рішення Президента Зеленського щодо призначення ексголовкома Валерія Залужного на посаду посланця в Лондон, за словами міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, має кілька ключових моментів. По-перше, Лондон є місцем розташування посольств багатьох країн Глобального Півдня, що відкриває можливості для розвитку дипломатичних зв'язків не лише з Великою Британією, але й з країнами Азії, Африки та Латинської Америки. Крім того, важливою є військова експертиза Залужного та стратегічне значення Лондона для України. Дмитро Кулеба підкреслив, що вибір кандидата пов'язаний з його розумінням військового контексту, оскільки Британія активно надає військову допомогу Україні та є стратегічним партнером. Залужний виявив розуміння не лише суходольної, а й морської військової стратегії, що робить його відповідним кандидатом для роботи в Лондоні, як міністру закордонних справ зазначив.

У висновку, призначення ексголовкома Валерія Залужного на посаду посланця в Лондон має декілька важливих причин. По-перше, Лондон є стратегічним місцем для розвитку дипломатичних відносин з країнами Глобального Півдня. Додатково, військовий досвід Залужного і стратегічне значення Лондона для України роблять його відповідним кандидатом. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба підкреслив, що важливою умовою є розуміння військового контексту, враховуючи активну підтримку Британії в цьому напрямку. Таким чином, Залужний має потенціал стати ключовою фігурою у розвитку відносин з Великою Британією та іншими країнами Глобального Півдня.

Жінкам-медикам без постанови на військовий облік можуть заборонити виїзд за кордон

З 1 червня 2025 року в Україні набирають чинності нові правила військового обліку для жінок, зокрема тих, хто має медичну або фармацевтичну освіту. Ці зміни пов’язані з оновленням законодавства на тлі триваючої мобілізації та мають практичні наслідки як для працевлаштування, так і для виїзду за кордон. Кого це стосується Йдеться про всіх жінок із дипломом […]

Мільйонні заощадження і поїздки на Мальдіви: чим живе посадовиця ДМС Чернігівщини

В.о. начальника управління Державної міграційної служби в Чернігівській області Юлія Кран у своїй декларації за 2024 рік не вказала користування двома квартирами у Києві, які оформлені на її матір Миненурію Кран — безробітну пенсіонерку без задекларованих джерел доходу. Попри те, що офіційно Кран зареєстрована в Софіївській Борщагівці на Київщині, фактично вона проживає в Чернігові. Однак […]

Оцінка ефективності FPV-дронів у військовому застосуванні: аналіз використання в ЗСУ

За даними видання Foreign Policy, посилаючись на представника НАТО, виявлено, що FPV-дрони, використовувані в Збройних Силах України, не відзначаються високою ефективністю. Зазначається, що ці дрони оснащені недорогими камерами, що ускладнює їхнє використання вночі або при поганій погоді. Також часто вони несуть саморобні боєприпаси, які, на жаль, не завжди ефективно вибухають або навіть не спрацьовують під час польоту. Аналітики, опитані Foreign Policy, вважають, що атаки FPV-дронів на російські танки дають неоднозначні результати. Роб Лі, старший науковий співробітник Євразійської програми Інституту зовнішньополітичних досліджень, зазначає, що загальна точність FPV-безпілотників становить менше 50%, а для знищення танка часто потрібно використати 10 або більше дронів. Проте варто відзначити, що у Росії починають вичерпуватися запаси бронетехніки, тому зберігаючи нинішній темп на полі бою, Москва може стати перед проблемою втрати чисельної переваги в танках, що ускладнить проведення наступальних операцій у майбутньому. "Проблема полягає в тому, що Росія отримує багато живої сили", — підкреслює аналітик.

Загальна суть статті полягає в тому, що FPV-дрони, використовані у Збройних Силах України, мають деякі недоліки, які ускладнюють їх ефективне використання. Низька точність та недоліки у збройних пристроях, які не завжди працюють належним чином, роблять їх менш ефективними в бойових умовах. Також важливою є інформація щодо можливої втрати чисельної переваги в танках з боку Росії у майбутньому. Проте, варто розглядати ці висновки у контексті загальної ситуації на полі бою та можливостей подальшого удосконалення використання безпілотних літальних апаратів.

Стратегія експорту вітчизняної зброї: думка Олександра Камишіна

Україна наразі не активно розглядає можливість розпочати експорт зброї через відсутність необхідної політичної підтримки, заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін. За останні роки український оборонний сектор показав значний ріст, проте фінансування з державного бюджету не завжди вистачає на повне використання потенціалу. Деякі виробники висловлюють бажання отримати ліцензії на експорт, але поки що ця ініціатива не знаходить достатньої підтримки на політичному рівні. "Виробники мають право на повне використання своїх потужностей або на можливість експорту. Однак це потребує підтримки з боку політики, яку наразі недостатньо. Тому ми шукаємо фінансування для підприємств з метою збереження виробництва в Україні", — підкреслив Камишін. Він також відзначив позитивний крок у цьому напрямку, зазначивши, що Данія виділила значні кошти на закупівлю української зброї для Збройних Сил України.

У висновках до цієї статті можна зазначити, що Україна наразі не активно розглядає можливість експорту зброї через відсутність необхідної політичної підтримки. Міністр з питань стратегічних галузей промисловості, Олександр Камишін, підкреслив, що хоча український оборонний комплекс має зайві потужності, фінансування не завжди вистачає на їх повне використання. Деякі виробники виразили бажання отримати експортні ліцензії, проте ця ініціатива поки що не має достатньої підтримки на політичному рівні. Камишін підкреслив важливість забезпечення фінансування для збереження виробництва зброї в Україні.

За інформацією наших джерел у Вашингтоні, США хоче долучитися до розслідування вбивства українського юриста Андрія Портнова.

Формальним приводом долучення американців до розслідування вбивства Андрія Портнова в Іспанії має стати інформація щодо можливого обходу Портновим накладених на нього санкцій США. Насправді американці зацікавлені в отриманні повного доступу до документів іспанських правоохоронців,  речей та гаджетів убитого.

Більше того, є інформація, що основні свої документи Андрій Портнов зберігав в ОАЕ, а Емірати навряд чи видадуть їх іспанцям.

Також, за інформацією джерела, колишні соратники Андрія Портнова стверджують, що Портнов зібрав досить серйозну базу компромату. Питання яке хвилює багатьох в Україні: чи просочиться зібраний Портновим компромат у ЗМІ?

Інше джерело, близьке до сім’ї Андрія Портнова, підтвердило нашому виданню, що  Портнов неодноразово наголошував, що “у разі небезпеки для життя зіллє в європейські ЗМІ інформацію про керівництво України”.

Паралельно, в юридичному середовищі шириться інформація, що група лобістів близьких до ОП активно шукають серйозну юридичну контору для мінімізації наслідків витоку інформації “компромату Портнова”. Формально запит до юристів звучить як “захист іміджу України на міжнародній арені”, а неофіційно перед компанією ставлять завдання “попередити ЗМІ про наслідки публікації документів Портнова”.

Про дотичність Андрія Портнова до розробки санкцій проти РФ читайте у нашому матеріалі: Маловідомі деталі діяльності юриста Андрія Портнова в українській політиці

Останні новини