Понеділок, 14 Липня, 2025

Стало відомо за яких умов в Україні можуть легалізувати простицію

Важливі новини

Оновлення керівництва районів Києва: список поданих кандидатур

В розпорядженні нашої редакції список голів районних у місті Києві державних адміністрацій, які подані на затвердження Кабміну. Як повідомляють наші джерела, голова Оболонської РДА Кирило Фесик та голова Печерської РДА Наталія Кондрашова зберігають свої крісла, як ставленики Андрія Єрмака. Шевченківський район столиці очолить заступник Кирила Фесика, Сазанович Олександр Романович. Олександр Сазанович особа, можна сказати не […]

The post Оновлення керівництва районів Києва: список поданих кандидатур first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Банківська стратегія Наталії Рудухи: вплив чорної вдови на фінансову стійкість українських банків

Наталія Рудуха: від трьох банків до неплатоспроможності — аналіз її впливу на банківську систему України

Потужний вплив Наталії Рудухи на долю банків та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

• Наталія Рудуха, займаючи високі посади в банках, які потім були визнані неплатоспроможними, мала великий вплив на їхню долю та швидке вичерпання фінансових ресурсів.

• Перехід Рудухи до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) не завадив їй продовжувати впливати на банківську сферу.

• У ФГВФО Наталія Рудуха зайняла високу посаду заступниці директора-розпорядника, де має можливість розпоряджатися майном ліквідованих банків.

• Рудуха стала фігуранткою кількох кримінальних проваджень, але поки не понесла відповідальності.

• З цього випливає, що існує суттєве питання щодо прозорості та ефективності роботи ФГВФО, а також необхідності перевірки номінацій на посади в цьому фонді.

Неочікувана хиба в стратегії: Росія використовує помилку в руху ЗСУ для просунення вперед

Українська армія опинилася під налядною критикою через нещасну помилку, що виникла під час проведення ротації військ і призвела до захоплення російськими військами 5 кілометрів території. За даними видання Financial Times, це відбулося в контексті зростаючої напруги, що скерована на очікування прибуття нових допомог від Сполучених Штатів Америки. У середу, українська аналітична група Deep State, пов'язана з Міністерством оборони, заявила, що російське продвиження наприкінці минулого тижня в південній частині села Очеретине стало результатом ротації, внаслідок якої територія залишилася без належного захисту. "Керівництво 115-ї механізованої бригади несе відповідальність за розвал оборони на всій ділянці, що призвело до значних втрат", — йдеться у звіті Deep State. Ця бригада мала була замінити більш досвідчену 47-ту бригаду, але не встигла вчасно, залишивши район без належного захисту. Ротація виснажених військ та введення нових підрозділів — дуже чутливі маневри, оскільки під час їх проведення військові стають мішенню для російських безпілотників-смертників, артилерійських ударів і потужних авіаційних атак. Навіть найменші недоліки в обраному часі можуть призвести до того, що деякі частини фронту залишаться без належної підтримки. "Ротація може викликати проблеми, і ми вже мали з ними стикатися", — розповів аналітик фінської компанії Black Bird Group Еміль Кастехельмі, який стежить за ходом воєнних дій. "Ми не знаємо, що саме сталося у цьому випадку, але будь-яка помилка, яка б вона не була, дозволила росіянам скористатися нею, і Україна втратила позиції без значної боротьби".

Українські військові стикнулися з критикою після помилки, що призвела до захоплення російськими військами частини території. Цей випадок підкреслює значення правильного планування та виконання ротацій військ, оскільки навіть дрібні недоліки можуть мати серйозні наслідки на воєнні операції. Потреба у підтримці та підготовці військового персоналу залишається невід'ємною складовою ефективної оборони країни.

Путін шукає “заморожування” війни в Україні: умови Кремля для переговорів з Трампом

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Як зазначає Reuters, Трамп, який заприсягся швидко припинити війну, повертається в Білий дім у момент посилення позицій росії. Армія рф просувається вперед найшвидшими темпами з перших днів вторгнення 2022 року.

У першому докладному звіті про те, на що погодиться президент путін у будь-якій угоді, укладеній за посередництва Трампа, п’ять нинішніх і колишніх російських чиновників заявили, що кремль може загалом погодитися на “заморожування” війни на лінії фронту.

За словами трьох співрозмовників агенція, може бути можливість для переговорів щодо точного розділу чотирьох східних областей – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської.

Хоча москва стверджує, що ці чотири регіони повністю входять до складу росії і захищені ядерною парасолькою країни, її сили на місцях контролюють 70-80% території, а близько 26 000 кв. км все ще утримують українські війська.

За словами двох чиновників, росія також може бути готова відступити з відносно невеликих ділянок території, які вона утримує в Харківській і Миколаївській областях, на півночі та півдні України.

Цього місяця путін заявив, що будь-яка угода про припинення вогню має відображати “реалії” на місцях, але він “побоюється короткочасного перемир’я, яке лише дозволить Заходу переозброїти Україну”, пише Reuters.

Фізособам обмежать перекази через NovaPay з 1 червня

Сервіс NovaPay, який обслуговує платіжну систему компанії «Нова пошта», з 1 червня 2025 року вводить нові правила для онлайн-оплат і грошових переказів. Як повідомляє видання 7eminar, усім користувачам буде встановлено індивідуальні ліміти, які можна буде переглянути в мобільному додатку. За інформацією з відкритих джерел і соцмереж, частина користувачів уже отримала відповідні повідомлення та дзвінки. Згідно […]

Комерційні інтимні послуги в Україні можуть частково вийти з-під кримінального покарання. Водночас планується жорсткий контроль за цією сферою. Про це заявив заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов в інтерв’ю «Телеграфу».

За його словами, в умовах євроінтеграції Україна розглядає можливість часткової депеналізації проституції. Йдеться не про повну легалізацію, а про виключення з-під кримінального переслідування окремих форм інтимних послуг — за умови чіткої регуляції.

«Це не має перетворитися на хаос і вседозволеність. Ми говоримо про жорсткий контроль і чіткі правила», — наголосив Нєбитов.

Він підкреслив, що проституція нерідко пов’язана з торгівлею людьми та експлуатацією, а управління цим «ринком» часто зосереджене в руках кримінальних угруповань. Саме тому реформи в цій сфері повинні враховувати не лише економічний чи правовий, а й безпековий контекст.

Крім того, як уточнив представник Нацполіції, в рамках адаптації українського законодавства до стандартів ЄС уже готуються зміни, які передбачають непритягнення до відповідальності жертв торгівлі людьми, яких змушували надавати інтимні послуги.

Таким чином, держава прагне зменшити тиск на осіб, які опинилися в ситуації примусу, і натомість зосередитися на боротьбі з трафікерами та організаторами експлуатації.

«Ми маємо захищати жертв, а не карати їх. Це принцип, який лежить в основі європейського правозастосування», — зазначив Нєбитов.

Очікується, що відповідні законодавчі ініціативи можуть з’явитися вже найближчим часом.

Останні новини