Субота, 19 Квітня, 2025

Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор

Важливі новини

Директори непрацюючих аеропортів отримують мільйонні зарплати

Проблема ефективного використання бюджетних ресурсів у державних підприємствах залишається однією з найбільш актуальних українською сферою економіки. Наприклад, зазначені аеропорти "Донецьк", "Миколаїв" і "Запоріжжя" служать яскравим відображенням цієї проблеми, оскільки вони залишаються позаконсервованими на тривалий період часу. У той же час, керівництво цих аеропортів продовжує отримувати заробітну плату, незважаючи на відсутність реальної діяльності і відповідного використання фінансових ресурсів. Ця ситуація свідчить про системні прогалини в управлінні, які потребують негайного врегулювання та впровадження ефективних механізмів контролю за використанням бюджетних коштів.

Запорізький аеропорт, як і всі інші в Україні, припинив свою роботу після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, а російські окупанти декілька разів завдавали ударів по цьому об’єкту. Попри це, деякі співробітники аеропорту продовжують отримували чималу заробітну плату.

В.о. директора комунального підприємства “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” отримав за минулий рік зарплату у понад мільйон гривень. Зазначимо, що ним є Коняхін Олександр Григорович.

Згідно з декларацією Коняхіна, яку він подав у березні 2024 року, за 2023 рік від комунального підприємства “Міжнародний аеропорт Запоріжжя” він отримав 1 073 437 гривень. Це єдине задеклароване джерело його доходу.

73,5 млн грн

“Штатна чисельність, яку зараз маємо, є критично мінімальною для отримання відповідних сертифікатів, які дозволять відновити авіаційну діяльність підприємства. При більш жорсткому скороченні персоналу комунальне підприємство втрачає сертифікат. Для його відновлення потрібно буде заново наймати співробітників, навчати їх впродовж 1,5 — 2 років. Тобто робота підприємства буде неможливою”, — підкреслив він.

Як відомо, з початку широкомасштабної війни аеропорт зазнавав обстрілів щонайменше тричі. Першого удару по ньому росіяни завдали в перший же день вторгнення — 24 лютого 2022 року.

Миколаївський аеропорт припинив свою роботу після початку широкомасштабного вторгнення Росії та був майже зруйнований під час боїв з російськими окупантами в березні 2022 року. Попри це, деякі співробітники аеропорту продовжують отримували чималу заробітну плату.

Згідно з декларацією Берко, яку він подав у березні 2024 року, за 2023 рік він отримав 667 135 гривень заробітної плати. Крім того, минулого року він отримав 83 810 гривень пенсії.

Як відомо, на початку березня 2022 року на території “Миколаївського міжнародного аеропорту” відбувалися бої між Збройними силами України та російськими окупантами, які намагалися прорватися до міста. Зрештою Силам оборони вдалося відбити атаки ворога і не дати йому зайняти позиції на території аеропорту.

Проте в ході боїв аеропорт зазнав численних обстрілів з боку російських військ. В результаті цього об’єкт був фактично знищений.

Працівники відомого міжнародного аеропорту Донецька, який російські окупанти за десять років перетворили на руїни, продовжують отримувати чималу зарплату. Це з огляду на те, що він не функціонує з 2014 року.

В.о. директора Донецького аеропорту отримав за минулий рік зарплату у кількасот тисяч гривень. Зазначимо, що ним є Близнюк Владислав Володимирович.

З декларації Близнюка, яку він подав у березні 2024-го, випливає минулого року КП “Міжнародний аеропорт Донецьк ім. С.С. Прокоф’єва” приніс йому дохід у розмірі 309 161 гривні. Це одне із джерел його доходу.

В Одесі затримано агентів рф за вбивство підприємця-волонтера

В Одесі правоохоронці затримали чотирьох чоловіків, які скоїли вбивство місцевого підприємця-волонтера. Злочин було скоєно 20 січня біля його будинку в Пересипському районі міста. Підозрювані діяли на замовлення російських спецслужб, використавши саморобну вибухівку. “Теракт скоїли четверо одеситів, які були завербовані російськими спецслужбами й діяли в інтересах держави-агресора. За грошову винагороду вони погодилися на пропозицію виготовити вибухівку […]

The post В Одесі затримано агентів рф за вбивство підприємця-волонтера first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Прокурори та силовики масово оформлювали фіктивну інвалідність — ДБР

Понад 2600 працівників державних та правоохоронних органів опинились у фокусі слідчих Державного бюро розслідувань. Усе через підозру у фіктивному встановленні груп інвалідності, яка дозволила отримувати щомісячні пенсійні виплати з держбюджету. Серед фігурантів – прокурори, силовики, посадовці. У розпорядженні слідчих уже — вилучені справи з медико-соціальних експертних комісій (МСЕК), облікові журнали, документи й довідки, які можуть […]

Як отримати 1000 грн через Дію

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Основний спосіб оформлення виплати – через застосунок Дія. Для цього потрібно виконати кілька простих кроків:

Для пенсіонерів та осіб з інвалідністю передбачено альтернативний спосіб – отримання коштів на відділеннях Укрпошти, разом із виплатою пенсії чи соціальної допомоги.

Зимова тисяча доступна для всіх громадян України, які перебувають на території країни. Для тих, хто не має доступу до Дії чи не користується РНОКПП, передбачена можливість оформлення виплати безпосередньо в одному з банків-партнерів. До них належать:

Отримані кошти можна витратити на найнеобхідніше:

Пенсіонери, люди з інвалідністю, а також опікуни дітей можуть скористатися альтернативними способами отримання. У цих випадках строк використання коштів обмежений до кінця березня 2025 року.

Державний Приватбанк продав мережу АЗС, що належала Ігорю Коломойському

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Через аукціон продали 245 заправок за 695,9 млн грн, 17 млн доларів або ж менш як 70 тисяч доларів за одну заправку, що, за оцінками операторів ринку, вельми недорого.

Ціна покупки на аукціоні виявилася вищою за стартову лише на 0,3%.

Покупцем стала компанія «Макс енерго Ресурс» Ігоря Супруненка, яку ЗМІ називають «маловідомою». На ринку про таку компанію мало хто чув.

Супруненко розповів, що почав займатися імпортом палива після вторгнення РФ, коли ринок перебудувався на поставки з Європи. Стверджує, що працює з партнерами сам, в олігархічні групи не входить.

За його словами, вони купили заправки Коломойського з метою розвитку мережі.

За його словами, в найближчі півроку планується запустити до 60 заправок, потім ще стільки ж.

Попри санкції президента Володимира Зеленського проти “Альфа-Банку” та його власника Михайла Фрідмана, російській фінансовій установі вдалося вивести з України 3 мільйони доларів. У цьому процесі ключову роль відіграли Господарський суд Києва та Міністерство юстиції, зокрема виконавча служба, яку очолює заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.

У березні 2024 року господарський суд постановив стягнути з “Альфа банк” на користь ТОВ “Кредитні ініціативи” близько 4 млн доларів ( справа 910/161/51/23). 7 серпня 2024 року було затверджено розстрочку виплат до 28 лютого 2025 року. Засновником ТОВ “Кредитні інвестиції” є кіпрська офшорна компанія “Chibeil Limited”. Як з’ясували журналісти, ця компанія афілійована з “Альфа-Банком” і керується його менеджментом. Таким чином, замість стягнення коштів націоналізованого банку до державного бюджету, кошти опинилися на офшорних рахунках структур самого банку.

Роль Мінʼюсту у схемі

За даними джерел, ключову роль у цій схемі відіграли Андрій Гайченко та підконтрольна йому у міністерстві вертикаль державних виконавців. В порушення законодавства було відкрито виконавче провадження за рішенням суду в Оболонському відділі Державної виконавчої служби (№76148783, 76111629, 76032219, 75875334). Натомість такі справи мають розглядатися на рівні центрального апарату через значні суми зокрема.

Завдяки цій схемі замість стягнення на користь бюджету України кошти були переведені на закордонні рахунки “Альфа-Банку”.

Позови “Альфа-Банку” проти України

Окрім того, що банк зміг вивести кошти, його холдингова структура ABH Holdings подала міжнародний позов проти України на 1 мільярд доларів через санкції та націоналізацію. Нідерландська компанія “E.M.I.S.”, афілійована з Фрідманом, на днях висунула додаткові претензії на 400 мільйонів доларів.Примітно, що саме Мін’юст відповідатиме за захист України у цих спорах, хоча, як згадано вище, сприяє самому банку. Мінʼюст та міністр Ольга Стефанішина від коментарів утримуються наразі.

Гайченко та зв’язки з “Альфа-Банком”

Цікавий факт: Андрій Гайченко сам був частиною структури ABH Holdings, яка нині позивається проти України. Цей холдинг у 2016 році придбав російський “Альфа-Банк” та український “Укрсоцбанк”, у якому Гайченко пропрацював 12 років (2005-2017).

Політичний та сімейний аспект

“Альфа-Банк” знаходиться під санкціями з 2023 року, і його діяльність мала б бути під особливим контролем держави. Однак, Мін’юст фактично допоміг вивести мільйони доларів, які могли піти на відновлення України.

Це не єдиний скандал, пов’язаний із Гайченком. Родичі його дружини:ведуть бізнес у Криму; мають російські паспорти, отримані у 2014 році; є представниками прокремлівської партії “Патріоти Росії”.

Гайченко категорично заперечує наявність таких родичів, однак у ситуації має розібратися СБУ. (Джерело)

Інші скандали навколо Мін’юсту

Раніше Верховний Суд скасував рішення, яке могло дозволити компаніям, пов’язаним із братами Суркісами, стягнути 350 млн доларів з націоналізованого “ПриватБанку”. Примусове виконання таких рішень та виконавча служба – як зазначалося вище, компетенція Андрія Гайченка, тому його знов згадували у ЗМІ як пособника виведення державних коштів. (Джерело)

Висновки

Міністерство юстиції, яке мало б забезпечувати виконання санкцій, фактично сприяло виведенню 3 мільйонів доларів на офшори російських структур. При цьому саме Мін’юст тепер відповідатиме за захист України в міжнародних судах у спорах з “Альфа-Банком”. Загалом тема ефективності санкцій, запроваджених Президентом Володимиром Зеленським проти росіян і структур, що сприяють агресії проти України, та реалізація цих санкцій з боку Мінʼюсту – досліджується нині для окремого матеріалу. Згідно з публічними даними, з 2022 року санкції введено проти 8 359 фізичних і 6 582 юридичних осіб.

The post Суд і Мін’юст допомогли вивести $3 млн “Альфа-Банку” через офшор first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини