Середа, 23 Липня, 2025

Суд відкрив справу: у Полтавській громаді дрони купували вдвічі дорожче

Важливі новини

Адвокат Роберт Амстердам представив доказову базу нападів на УПЦ та її каплиці та духовенство

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам заявив, що зібрав звіт обсягом понад 250 сторінок із доказами нападів на УПЦ, на її церкви та її священиків. Про це він зазначив у своєму емоційному відеозверненні, висловивши глибоке занепокоєння щодо ситуації. Відзначивши важливість збереження релігійної свободи та захисту прав вірян, він знову закликав владу України утриматися від подальшого розгляду законопроекту 8371, який, на думку Амстердама, є проявом мови ненависті та може призвести до подальшого розділення суспільства.

"Цей законопроект є нічим іншим як проявом мови ненависті. Напади на вірян під час війни, вигнання їх із церков, відмова громадянам у доступі до місць, де вони можуть молитися, абсолютно неприпустимі. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту і припинити розділяти населення, нацьковувати брата проти брата", – відзначив Амстердам.

Адвокат розкрив також ключовий аспект — неприналежність УПЦ до Московського патріархату. "Українська православна церква не підтримує і відмежовується від ідеології “русского мира”. Більше того, позиція церкви щодо ідей “русского мира” вже давно публічно висловлена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм: “Ми не будуємо ніякого “русского мира”. Ми будуємо божий мир", – додав він, підкресливши повну співвіднесеність УПЦ з державою Україна та підтримку її захисту від російського вторгнення.

Крім того, Амстердам виступив із закликом до підтримки України з боку США, підкресливши, що ця підтримка має стратегічне значення для обох країн. "Від себе особисто: підтримка України критично важлива для Америки, не тільки для України. Як можна кинути людей, підвівши їх на кожному кроці? Хто повірить США після Кабула і тепер Києва?", – підкреслив він у своєму повідомленні в соцмережі.

У вищезгаданій статті адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, виклав свою позицію стосовно законопроекту 8371, який спрямований на заборону УПЦ. Він наголосив на тому, що цей законопроект може призвести до подальшого розділення суспільства та порушення релігійних свобод. Амстердам також підкреслив неприналежність УПЦ до Московського патріархату та її повну співвіднесеність з державою Україна. Він закликав уряд зупинити розгляд цього законопроекту та наголосив на важливості підтримки України з боку США. Зазначена позиція відображає стурбованість адвоката стосовно захисту прав УПЦ та відсутність будь-яких зв'язків з Московським патріархатом, а також акцентує на важливості міжнародної підтримки для збереження суверенітету України.

Російська агресія на Донбасі наближається: прогноз Буданова на літо

Попередження Кирила Буданова, керівника Головного управління розвідки Міноборони України, щодо можливого наступу російських військ на Донбасі у перші місяці літа стало серйозним сигналом для України та міжнародної спільноти. Зокрема, Буданов наголосив на зростанні активності російських військ наприкінці весни та на початку літнього періоду цього року. Ймовірний напрямок наступу, за його словами, переважно визначається в районі Донецька, з метою розширення зони конфлікту, включаючи і місто Покровськ та Часовий Яр.

Незважаючи на складну ситуацію на фронті, Буданов підкреслив, що ситуація знаходиться під контролем. Проте він також зазначив, що Україні необхідні додаткові артилерійські системи та боєприпаси для успішного протистояння агресору. Велике значення має ініціатива європейських країн щодо спільної закупівлі артилерійських боєприпасів для Збройних Сил України, проте наразі їх відсутність на фронті викликає певні питання.

У цій напруженій ситуації відповідальність за можливий український наступ ляже на плечі Генерального штабу Збройних Сил України. Буданов закликав до об'єднання зусиль для забезпечення безпеки та територіальної цілісності України в умовах загрози з боку Російської Федерації.

• Попередження керівника Головного управління розвідки Міноборони України, Кирила Буданова, щодо можливого наступу російських військ на Донбасі на початку літа є серйозним сигналом для України та світової спільноти.

• Напрямок наступу російських військ переважно визначається в районі Донецька з метою розширення зони конфлікту.

• Україні потрібні додаткові артилерійські системи та боєприпаси для успішного протистояння агресору.

• Ініціатива європейських країн щодо спільної закупівлі артилерійських боєприпасів для Збройних Сил України є важливим кроком у забезпеченні безпеки країни.

• Відповідальність за можливий український наступ ляже на плечі Генерального штабу Збройних Сил України, і об'єднання зусиль необхідне для забезпечення безпеки та територіальної цілісності України в умовах загрози з боку Російської Федерації.

До 2051 року населення України складатиме 25,2 млн

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя НАН, на 1 січня 2022 року чисельність населення становила 42 млн осіб.

На липень 2024 року – вже 35,8 млн осіб, при тому на підконтрольній Україні території – тільки 31,1 млн.

До 2041 року прогнозується скорочення до 28,9 млн осіб, а до 2051-го – до 25,2 млн осіб.

Хоча Кабмін зазначає, що будувати сценарії в умовах війни проблематично.

Серед причин скорочення населення уряд називає війну, міграцію, скорочення народжуваності та зростання смертності, старіння населення, часті передчасні смерті, відмову населення від заведення дітей, погіршення здоров’я через неспортивний спосіб життя українців і погану медицину в умовах війни.

Рекордна кількість справ про банкрутство: хто частіше стає неплатоспроможним в Україні

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Згідно з даними, 64% банкрутів — це люди віком від 25 до 45 років, а ще 28,7% припадає на осіб старше 45 років. Гендерний розподіл практично рівний: 51% банкрутів – жінки, решта 48% – чоловіки.

Найбільше справ про банкрутство відкрито в Києві (95 справ, або 15% від загальної кількості), далі йдуть Київська область (58 справ, або 9%) та Дніпропетровщина (53 справи, або 8%).

Експерти вважають, що така динаміка обумовлена «відкладеним попитом» через повномасштабну війну. На початку війни борги не були пріоритетом для громадян, а діяв також мораторій на стягнення частини боргів. З його скасуванням боржники активніше почали звертатися до суду для вирішення своїх фінансових проблем через процедуру банкрутства.

Арбітражний керуючий Денис Лихопьок підкреслює, що скасування мораторію на стягнення боргів стало однією з головних причин цього різкого зростання кількості справ про банкрутство.

Екологи пояснили, чому на Київщині виник атмосферний вихор

У Броварському районі Київської області зафіксували незвичне природне явище — торнадо. Відео атмосферного вихору, яке швидко набрало популярність у соцмережах, опублікували дописувачі телеграм-каналу «Реальний Київ». Фахівці пояснюють, що спостережене явище більше нагадує смерч — різновид торнадо, який за природою формування майже не відрізняється від свого потужнішого аналога. Як розповів еколог Олександр Соколенко у коментарі для […]

Октябрський районний суд Полтави зобов’язав спеціалізовану прокуратуру у сфері оборони Центрального регіону розпочати кримінальне провадження через можливе привласнення бюджетних коштів під час закупівель квадрокоптерів Градизькою селищною радою. Йдеться про частину 4 статті 191 Кримінального кодексу — розтрата або привласнення в особливо великих розмірах.

Ще в лютому заявник подав скаргу на закупівлі дронів DJI Mavic 3T і 3E у 2023–2024 роках. За його інформацією, рада придбала техніку через Prozorro за суттєво завищеними цінами — від 193 до 210 тис. грн за одиницю у компанії ТОВ «Груп Інтрейд». Для порівняння: в інших громадах аналогічні дрони закуповували за 108–168 тис. грн, а на ринку вартість стартує від 65 тис. грн.

Усього Градизька селищна рада витратила:

  • 1,596 млн грн на 8 дронів DJI Mavic 3T у ТОВ «Груп Інтрейд»,

  • 287 тис. грн на 2 дрони DJI Mavic 3E у ТОВ «Головна Мануфактура».

Заявник також вказує, що аналогічні моделі купували у ФОП і ТОВ «Дроніка» по 79–84 тис. грн, що вдвічі дешевше. Це може свідчити про навмисне завищення цін і виведення бюджетних коштів.

ТОВ «Груп Інтрейд» зареєстровано в Дніпрі, її власник — Ісмаілов Еміль Мубарізович. З 25 червня 2024 року компанія включена до чорного списку АМКУ, однак це не завадило їй надалі постачати обладнання військовим.

ТОВ «Головна Мануфактура», ще один фігурант закупівлі, нині належить громадянину Туреччини. До цього її засновником був Ігор Селезньов, а директором — Андрій Ткаченко.

Спеціалізована прокуратура спершу відмовилася вносити дані до ЄРДР, фактично порушивши вимоги ст. 214 КПК України. Суд визнав бездіяльність необґрунтованою й зобов’язав відкрити кримінальне провадження.

Останні новини