Середа, 23 Липня, 2025

Суддю Верховного суду підозрюють у держзраді

Важливі новини

Українські спецслужби зупинили виробництво сировини для ядерної зброї у Липецьку

У ніч на 24 лютого співробітники Служби безпеки України та української військової розвідки впровадили спеціальну операцію, спрямовану на Новолипецький металургійний комбінат — один з найбільших металургійних об'єктів у Російській Федерації. Цей комбінат відіграє ключову роль у військово-промисловому комплексі РФ, постачаючи сировину для виробництва ракет, артилерії та безпілотників. Внаслідок ударів безпілотниками на комбінаті виникла масштабна пожежа, і весь персонал був евакуйований. Атака була спрямована на установки для первинного охолодження неочищеного коксового газу, пошкодження яких призведе до припинення виробництва на тривалий період. Новолипецький металургійний комбінат належить олігарху Володимиру Лісіну, який має близькі зв'язки з диктатором Володимиром Путіним та входить до трійки найбагатших людей Російської Федерації. Ця операція була спрямована на припинення постачання сировини для виробництва ядерної зброї та балістичних ракет і має велике значення для забезпечення національної безпеки України та дестабілізації військового потенціалу Росії.

У підсумку, можна зазначити таке:

• Удар по Новолипецькому металургійному комбінату був проведений спільно Службою безпеки України та українською військовою розвідкою.

• Цей комбінат є важливим металургійним об'єктом у Росії та виконує значну кількість державних замовлень, зокрема на виробництво сировини для військової техніки, такої як ракети та артилерія.

• Атака призвела до масштабної пожежі та евакуації персоналу, що може призупинити виробництво на тривалий період через пошкодження важливих установок.

• Власником комбінату є олігарх Володимир Лісін, що має зв'язки з керівництвом Російської Федерації.

• Ця операція є важливим кроком для України у забезпеченні своєї національної безпеки та підорванні військових можливостей Росії.

Україна вдосконалює ракету “Нептун”: плани на збільшення дальності та розширення виробництва

Український оборонно-промисловий комплекс нарізняється активною роботою над вдосконаленням збройних систем та техніки, спрямованих на забезпечення обороноздатності та стримування можливого вторгнення противника. Однак важливою залишається підтримка та співпраця зі своїми союзниками. Комісія Конгресу зі стратегії національної безпеки здійснила офіційний візит до Києва, під час якого не лише відвідала оборонні підприємства, а й відзначила помітне покращення у характеристиках крилатих ракет "Нептун". Нагадаємо, що саме ці ракети дозволили Збройним Силам знищити крейсер "Москва" з великою ефективністю.

У планах України на 2024 рік значиться значне збільшення обсягів виробництва аналогічної техніки, щонайменше у 10 разів, а також розширення дальності польоту до 1000 кілометрів. Американські гості підкреслили важливість тактичних дронів та дронів із першої особи на полі бою. Зараз невідкладна потреба України у артилерійських снарядах калібру 155 мм, тому ударні безпілотники були визнані основними засобами атаки. Міністерство оборони планує закупити 1,2 мільйона безпілотних літальних апаратів для військовослужбовців у 2024 році.

За словами заступника голови Міністерства оборони, генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, ведеться розробка нової версії ракети для комплексу "Нептун". Зараз інженери активно працюють над створенням так званого "довгого Нептуна" — нової модифікації ракети для даного комплексу.

Український оборонно-промисловий комплекс продемонстрував значний прогрес у розробці та виробництві збройних систем, спрямованих на забезпечення національної безпеки та обороноздатності країни. Відвідавши Київ, представники Конгресу США визнали досягнення України у вдосконаленні ракетного комплексу "Нептун", в тому числі його важливу роль у важких оборонних ситуаціях. Збільшення обсягів випуску та розширення можливостей ракети вказують на намір України підвищити свої оборонні потужності та зберегти безпеку на регіональному рівні. Плани щодо придбання великої кількості безпілотних літальних апаратів свідчать про упередженість військового розвитку та увагу до новітніх технологій у сфері оборони. Напрацювання над новою версією ракети "Нептун" свідчить про намір продовжити розвиток та удосконалення оборонних систем країни.

“Перемир’я за Трампом” – які ключові питання обговорюють делегації на даний час

Як повідомляють наші джерела, США можуть оголосити своє бачення перемир’я для України уже завтра – 29 квітня.  Водночас, “перемир’я за Трампом” наразі включає лише пропозицію припинення вогню по всій лінії фронту, з оглядом на велику кількість взаємовиключних вимог від усіх сторон процесу. Зокрема, за інформацією наших джерел в Республіканській партії США, основні пункти, які передбачені […]

Поради адвоката: що робити, якщо вас незаконно затримали ТСК

Працівники ТЦК, здійснюючи незаконне затримання військовозобов'язаних, вчиняють порушення закону та порушують права людини. Адвокат Роман Сімутін розкриває один з таких випадків, де працівники ТЦК без попереднього вручення повістки незаконно затримали чоловіка та доставили його до військкомату.

За словами адвоката, суд визнав, що працівники ТЦК не мають права затримувати громадян, але він не міг скасувати рішення про доставку чоловіка до військкомату. Дружина затриманого звернулася до суду, але суд не визнав порушень у цій справі, вважаючи, що чоловік добровільно погодився на проходження медичного огляду та службу у Збройних Силах.

Адвокат зазначив, що у подібних випадках потерпілому важливо фіксувати незаконні дії на відео, повідомляти правоохоронні органи та вимагати зустрічі з адвокатом. Такий підхід є більш ефективним у захисті прав громадян, ніж судові тяжби.

Важливо пам'ятати, що порушень у діяльності ТЦК стає все більше і більше. Воєнкоми, не розбираючись у ситуації, просто "забирають" чоловіків, бачачи в них лише ресурс для виконання свого плану. При цьому правоохоронні та судові органи часто ігнорують їхні беззаконні дії. Одним з найбільш серйозних порушень є позбавлення волі людей, яких намагаються примусово мобілізувати. Таких громадян просто захоплюють, забирають документи і примусово доставляють до ТЦК.

Якщо військовозобов'язані відмовляються підписувати повістку, їх часто утримують у ТЦК, позбавляючи засобів зв'язку, щоб вони не могли скористатися своїм правом на дзвінок адвокату, викликати поліцію або повідомити своїм рідним про своє місцезнаходження. Проте розслідування таких випадків у ТЦК проводяться майже формально, не приносячи реальних змін у ситуації. Такі інциденти з військкоматами стають все частішими, а їх кількість навіть збільшується.

У висновках до вищезгаданої статті можна зазначити наступне:

• Діяльність ТЦК супроводжується широким спектром порушень, які включають незаконні затримання громадян та позбавлення їх волі.

• Порушення прав військовозобов'язаних, здійснювані ТЦК, є серйозною проблемою, яка потребує уваги з боку суспільства та влади.

• Необхідно вжити кроки для запобігання подібним порушенням, включаючи підвищення контролю за діяльністю ТЦК та забезпечення правової захищеності військовозобов'язаних.

• Співпраця з правоохоронними органами та цивільним суспільством може сприяти виявленню та усуненню негативних явищ у роботі ТЦК.

Отже, важливо вжити заходів для забезпечення дотримання прав громадян у контексті діяльності ТЦК та забезпечити ефективний механізм захисту їх інтересів.

Одеський екс-військком Борисов намагається оформити інвалідність, перебуваючи в СІЗО

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Адвокати Борисова протягом останніх 9 місяців намагалися організувати для нього направлення на МСЕК. Захист наполягає, що він має чимало хвороб і потребує постійного нагляду лікарів. А подальше утримання під вартою «завдає підозрюваному нестерпного болю та страждань».

Раніше екс-військком уже заявляв на суді, що може померти у в’язниці через проблеми з тромбами.

Водночас, за інформацією видання, зараз Борисов звільнений із ЗСУ за станом здоров’я і знятий із військового обліку. Ресурс зазначає, що в разі оформлення інвалідності та виходу із СІЗО під особисте зобов’язання, Борисов матиме право на виїзд за кордон.

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Владислав Шипович, попри офіційний запит, досі не надав пояснень щодо:

Під підозрою також опинились інші судді ВС: Олена Білоконь, Євген Синельников та Наталія Сакара. До них є питання щодо:

Цей випадок став черговим викликом для довіри до судової системи України. Підозри в державній зраді судді Верховного Суду, навіть до завершення розслідування, можуть завдати шкоди репутації ВС.

Правозахисники наголошують, що незалежність суддів має бути збережена, але критика з боку преси є необхідною в демократичному суспільстві. У цьому контексті журналістські розслідування виконують роль “сторожового пса демократії”.

Очікується, що найближчими днями слідство надасть додаткові деталі. Тим часом громадськість уважно стежить за розвитком ситуації, яка може мати далекосяжні наслідки для судової системи України.

Останні новини