Середа, 23 Липня, 2025

Світ на порозі Судного дня? Що означає смерть 112-го Папи

Важливі новини

Трагедія в Чернігові: Нові втрати від ракетного удару

У Чернігові, за повідомленням Державної служби з надзвичайних ситуацій, вже зареєстровано 15 загиблих осіб внаслідок жахливої ракетної атаки, що спустошила готель. Нещасливий інцидент також призвів до поранень 61 особи, серед них 3 діти. Зазначено, що троє осіб були врятовані живими з-під завалів, але наразі ще двоє можуть перебувати під обвалами, як повідомив голова Організації цивільного захисту В’ячеслав Чаус. Поліція також повідомила про зникнення безвісти п'яти осіб серед мирних мешканців.

Рятувальні роботи, спрямовані на розчистку завалів, планують завершити сьогодні. За попередньою інформацією, ракетний удар був завданий за допомогою "Іскандерів". Загалом пошкоджено 224 житлові будівлі та 54 автомобілі.

Додатково стали відомі подробиці щодо загибелі молодої поліцейської. Згідно з інформацією, вона перебувала на лікарняному в автомобілі поблизу місця обстрілу, коли осколок влучив їй в голову. Дівчина померла на місці.

На вказаний час у Чернігові оголошено Днем жалоби за всіх загиблих, повідомила в.о. мера міста Ломако.

В результаті жахливої ракетної атаки на готель у Чернігові, загинуло 15 людей, 61 отримали поранення, з них 3 — діти. Рятувальні роботи тривають, осколки зазначені як причина загибелі дівчини-поліцейського, яка перебувала в автомобілі біля місця події. Місто оголошено Днем жалоби. Цей трагічний інцидент викликає підтримку та співчуття з усієї країни.

Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок

Ще кілька років тому український бізнесмен Дмитро Коваленко заробляв на торгівлі російським вугіллям. Тепер він розширює свій вплив у газовидобувній сфері України, інвестуючи в Майницьке газове родовище у Львівській області. За митними даними, швейцарська компанія Adelon AG, яку контролює Коваленко, у 2021-2022 роках була найбільшим покупцем вугілля у російської компанії «МелТЭК», витративши на це понад […]

The post Як кошти від російського вугілля допомогли бізнесмену Коваленку увійти в український газовий ринок first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Колишнього чиновника Дніпра підозрюють у приховуванні майна в Іспанії

Колишньому заступнику міського голови Дніпра з питань діяльності виконавчих органів міської ради повідомлено про підозру у внесенні неправдивих даних до електронної декларації та незаконному збагаченні. Загальна вартість незадекларованого майна сягає 47 мільйонів гривень, а сума незаконного збагачення — 8 мільйонів. Про це повідомляє НАЗК, а досудове розслідування у кримінальному провадженні веде поліція Дніпропетровської області за […]

Україна та Норвегія розроблятимуть безпілотні морські дрони

Норвегія планує налагодити виробництво безпілотних надводних апаратів безпосередньо на території України. Як повідомили 23 червня у міністерстві оборони Норвегії, відповідний контракт уже підписано. Проєкт реалізовуватиметься у межах підтримки Морської коаліції, яку Норвегія очолює разом з Великою Британією. Загалом на 2025 рік країна виділила 6,7 мільярда норвезьких крон (близько 590 мільйонів доларів США) на зміцнення обороноздатності […]

Якість повітря в Києві різко погіршилася: на місто насувається темна хмара

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Останнім часом у Києві та Київській області дедалі частіше фіксують падіння якості повітря. Раніше столицю України навіть було визнано лідером у світовому рейтингу забруднення повітря з індексом 176 AQI. Уранці 29 вересня моніторингові групи знову зафіксували падіння якості повітря в Київській області.

Згідно з даними SaveEcoBot, станом на 8:00 29 вересня якість повітря в столиці та Київській області впала в 5-6 разів. При цьому лідером із забруднення називають Броварський район Київської області, столиця в рейтингу перебуває на другому місці. Згідно з індексом якості атмосферного повітря рівень забруднення був “помаранчевим” у таких населених пунктах:

Як пише Obozrevatel, у кількох інших містах регіону та селах повідомляють про помітну задимленість і запах гару, який відчувають місцеві жителі. Деякі моніторингові групи також повідомили про те, що з області на Київ насуваються “дивні хмари”, нібито в місті очікується високий рівень задимленості. Утім, інші спростовують цю теорію, попереджаючи, що поява хмар пов’язана зі “звичайною дощовою осінньою погодою”, а не погіршенням якості повітря.

Зазначимо, що раніше КМВА прокоментували тимчасове погіршення повітря на Київщині: причиною смогу в столиці та регіоні назвали пожежі в екосистемі Київської області та зміну напрямку вітру. Місцевим жителям також порадили відстежувати якість повітря та радіаційний фон у столиці та регіоні за допомогою застосунку “Київ Цифровий” або SaveEcoBot.

На жаль, немає універсального способу захиститися від смогу та задимлення під час перебування на вулиці, проте експерти все ж таки дали кілька порад:

Смерть Папи Римського Франциска у ніч з 20 на 21 квітня сколихнула не лише католицький світ, а й тих, хто слідкує за містичними передбаченнями. Франциск, за підрахунками багатьох дослідників, вважається 112-м Папою у списку так званого пророцтва святого Малахія — і саме на ньому, згідно з цим списком, усе мало б закінчитись.

Святий Малахій, ірландський архієпископ XII століття, за легендою, під час паломництва до Риму отримав містичне одкровення. У ньому він побачив усіх майбутніх понтифіків — аж до кінця часів. Кожного з них він описав короткою латинською фразою, а загалом записав 112 таких описів. Перший Папа зі списку зійшов на престол 1143 року. Останній — Франциск.

Фінальна згадка в пророцтві звучить тривожно:

“В останні гоніння на Святу Римську Церкву запанує Петро Римлянин, який пастиме свою паству серед багатьох скорбот, після чого семигірне місто буде зруйноване, і страшний Суддя судитиме людей. Кінець.”

Хоча Франциск і не носив ім’я Петро, дослідники вбачають у його біографії символічні відлуння цього образу. Його прізвище — Бергольо — перекладається як “гора” або “скеля”, що співзвучне з грецьким Петрос (“камінь”) — тобто Петро. Саме так звали першого Папу, якого Христос назвав “каменем”, на якому збудує свою Церкву.

Крім того, понтифікат Франциска пройшов крізь важкі часи: пандемія COVID-19, війна в Україні, загострення конфліктів на Близькому Сході, катастрофічні наслідки зміни клімату, а також внутрішня криза довіри в самому Ватикані.

Пророцтво святого Малахія було вперше опубліковане у 1595 році монахом Арнольдом Віоном, який заявив, що знайшов його в архівах Ватикану. Офіційна Церква ніколи не визнавала ці записи автентичними, проте інтерес до них постійно відновлюється — особливо в моменти смерті чи обрання Папи.

Тепер, коли Франциск відійшов у вічність, світ знову звертається до загадкового тексту XII століття, вбачаючи у ньому чи то стародавнє застереження, чи черговий збіг. Але кожен новий Папа, особливо наступний, неминуче буде сприйматись крізь призму останнього речення: «Кінець».

Останні новини