Неділя, 20 Квітня, 2025

Світовий банк: Україні потрібно 524 млрд доларів на відновлення до 2034 року

Важливі новини

Колишній футболіст “Карпат” Михайло Кополовець опинився в машині з наркотиками

Ужгород, 1 лютого 2025 року — під час спецоперації правоохоронців було затримано автомобіль з двома відомими особами, серед яких — колишній футболіст львівських “Карпат” Михайло Кополовець. Автомобіль, білий BMW X6 з львівськими номерами, належить Ірині Вагнер, доцентці Львівського національного університету. За кермом знаходився її родич, Олег Вагнер, якого підозрюють у торгівлі наркотиками. Машину зупинили спецназівці, […]

The post Колишній футболіст “Карпат” Михайло Кополовець опинився в машині з наркотиками first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ЗСУ ліквідували штурмову групу окупантів у Курщині

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Під час операції в одному з населених пунктів Курської області російські військові, які брали участь у звірствах проти полонених, зустріли гідну відповідь від українських десантників 95-ї окремої десантно-штурмової Поліської бригади.

«Це були виродки зі 155-ї бригади морської піхоти, які люблять хизуватися своїми так званими подвигами, зокрема знущанням з полонених та розстрілами українських військових, що здалися в полон», – зазначили у ЗСУ.

Відзначається, що у світі діють норми Женевських конвенцій, які захищають полонених, однак російські військові їх систематично порушують, ігноруючи міжнародне право. Цього разу спроби росіян похвалитися своїми «досягненнями» зазнали краху — вони були повністю знищені українськими силами під час бою.

Операції Сил оборони в Курській області тривають, що свідчить про продовження активних дій зі знищення ворожих сил і стабілізації ситуації на фронті. Водночас Росія намагається зміцнити свої позиції, перекидаючи додаткові війська та техніку до регіону.

В Україні посилять графіки відключень світла

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Станом на ранок 26 листопада споживання електроенергії зросло на 5% порівняно з попереднім днем. Морозна погода, яка утримується у більшості областей, стала основною причиною такого зростання.

Добовий максимум споживання напередодні зріс на 9,4% порівняно з попереднім робочим днем.

Через дефіцит потужності енергосистеми в усіх регіонах діють графіки погодинних відключень:

У компанії “Укренерго” закликають споживачів обмежити використання потужних електроприладів одночасно після поновлення електропостачання.

Унаслідок нічної масованої атаки дронів у Тернопільській області було введено аварійні відключення електроенергії. Попередні графіки тут наразі не діють, а енергетики працюють над відновленням живлення.

Складні погодні умови залишили без електроенергії 38 населених пунктів:

Аварійно-відновлювальні роботи тривають.

Україна продовжує імпортувати електроенергію з сусідніх країн: Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини та Молдови. Загальний обсяг імпорту становить 7 197 МВт·год, із максимальною потужністю до 684 МВт в окремі години.

Андрій Сибіга запропонував створити продовольчий хаб в Омані

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

У середу, 23 жовтня, під час візиту до Оману, Сибіга провів переговори з міністром економіки султанату доктором Саідом бен Мохамедом бен Ахмедом Аль-Сакрі.

Голова МЗС висловив зацікавленість України в розвитку відносин з Оманом та державами Затоки в низці сфер, серед яких торгівля, інвестиції, експорт продовольства, розвиток відновлюваної енергетики та технологій.

Міністр запропонував оманській стороні розглянути можливість створення продовольчого хабу для української продукції та її подальшого просування на ринки держав східної Африки

Сибіга наголосив, що попри війну та удари росії по українській портовій інфраструктурі та цивільним суднам, Україна залишається одним з гарантів світової продовольчої безпеки. “Він запевнив у готовності України і надалі бути надійним партнером для держав Близького Сходу та Африки у постачанні критично необхідного продовольства. Міністр запросив оманську сторону взяти участь у третьому Продовольчому саміті, який відбудеться цьогоріч у Києві”, – зазначили у МЗС.

Сторони, як повідомляється, “погодилися, що російська агресія проти України призвела до негативних глобальних наслідків, зокрема загострення цілої низки криз: продовольчої, енергетичної, безпекової та інших”.

Сибіга поінформував співрозмовника про ситуацію на полі бою та Формулу миру як єдиний шлях до відновлення всеосяжного, справедливого та тривалого миру. Він висловив вдячність оманській стороні за принципову підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, принципів Статуту ООН.

Очільник МЗС також поінформував про російський терор проти української енергосистеми та озвучив пріоритетні потреби нашої держави в енергетичній підтримці напередодні зими.

Міністри окремо погодилися із важливістю започаткування діяльності двосторонньої міжурядової комісії, проведення її першого засідання. Вони обговорили можливість направлення взаємних бізнес-місій для вивчення можливостей співпраці та створення постійно діючого механізму бізнес-ради для розвитку двосторонньої торгівлі.

Сторони приділили увагу перспективам нарощування договірно-правової бази для зміцнення торговельних звʼязків, укладення угод про уникнення подвійного оподаткування та преференційну торгівлю.

Сибіга також запросив оманську сторону взяти участь у наступній конференції з відновлення України та відігравати активну роль у відбудові нашої держави. Сторони приділили окрему увагу розвитку співпраці в культурно-гуманітарній сфері.

Як сон допомагає уникати помилок: нове дослідження

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

В експерименті учасникам запропонували гру, яка імітувала “гаражний розпродаж”. Учасники мали обирати одну з кількох коробок з непотрібними речами. Більшість товарів у коробках були дешевими, однак у деяких знаходились більш цінні предмети. Коли учасники мали зробити вибір негайно, вони схильні були оцінювати коробки, орієнтуючись лише на перші предмети, з якими стикались. Це призводило до того, що вони часто не брали до уваги всю інформацію, отриману згодом.

Проте, після того як учасники відпочили і поспали, вони повторно робили вибір і приймали більш обґрунтоване рішення. Сон допоміг їм не піддаватися першому враженню, і вони враховували всі деталі при оцінці варіантів.

Сон допомагає мозку вирішувати складні проблеми

Здавалося б, прості рішення можуть виявлятися набагато складнішими, коли ми стикаємося з ними втомленими. Дослідження 2019 року виявило, що сон може бути корисним навіть у випадку складних проблем. Учасникам експерименту надавали головоломки з підказками, пов’язаними зі звуками. Під час сну ці звуки відтворювались, що дозволяло мозку “переработати” інформацію і розв’язувати завдання наступного дня.

Незважаючи на те, що головоломки на початку здавались складними, після сну учасники демонстрували значно вищу швидкість вирішення тих самих задач. Це свідчить, що сон активує механізми, що допомагають мозку знаходити зв’язки та рішення, які не були очевидними без відпочинку.

Підвищена здатність до асоціацій після сну

Один з найбільш цікавих аспектів досліджень вказує на здатність мозку після сну виявляти тонкі асоціації між об’єктами та подіями. У дослідженні, проведеному в 2023 році, учасникам пропонували вивчати асоціації між різними об’єктами та подіями. Ті, хто спав, показали набагато кращі результати виявлення непрямих зв’язків, які не були очевидними на перший погляд.

Це відкриття доводить, що сон не тільки допомагає нам приймати більш виважені рішення, але й розвивати наше здатність до комплексного мислення, виявляючи зв’язки, які ми могли б не помітити в стані бадьорості.

Висновок

Сон грає ключову роль у нашому когнітивному процесі, дозволяючи приймати більш виважені рішення, знаходити рішення для складних проблем та покращувати наше здатність до логічних асоціацій. Тому важливо цінувати час для відпочинку, адже він має не лише фізичне, але й величезне значення для нашого інтелектуального здоров’я.

Світовий банк оцінив потреби України у відновленні та реконструкції на суму 524 млрд доларів США до 2034 року. Найбільших втрат зазнали житловий сектор, транспорт та енергетика, прямі збитки яких оцінюються у 176 млрд доларів.

Такі дані містяться в оновленій Швидкій оцінці завданої шкоди та потреб на відновлення (RDNA4), оприлюдненій Світовим банком.

Станом на 31 грудня 2024 року потреби у відновленні та реконструкції протягом наступного десятиліття оцінюються у майже 524 мільярди доларів США; це включає потреби як у державному, так і в приватному секторах

– ідеться у звіті.

Як зазначили в представництві ООН в Україні нинішня оцінка, через три роки після повномасштабного вторгнення рф в Україну, приблизно у 2,8 рази перевищує прогнозований номінальний ВВП України за 2024 рік.

За даними представництва ООН, у 2025 році за підтримки донорів уряд України виділив 7,37 мільярдів доларів США (7,12 мільярдів євро) на вирішення пріоритетних завдань у таких сферах, як житло, освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, енергетика, транспорт, водопостачання, розмінування та цивільний захист. “Загальний дефіцит фінансування потреб на відновлення та відбудову у 2025 році становить 9,96 мільярдів доларів США (9,62 мільярдів євро). Мобілізація приватного сектору залишається критично важливою для успішного відновлення України”, – ідеться у повідомленні.

Оцінка RDNA4, яка охоплює завдану шкоду за майже три роки з 24 лютого 2022 року по 31 грудня 2024 року, демонструє, що пряма шкода в Україні наразі сягнула 176 мільярдів доларів США (170 мільярдів євро), порівняно зі 152 мільярдами доларів США (138 мільярдів євро) у оцінці RDNA3, оприлюдненій у лютому 2024 року.

Які сектори постраждали найбільше

Найбільш постраждалими секторами є житловий сектор, транспорт, енергетика, торгівля та промисловість, а також освіта.

Згідно з поточною оцінкою, 13% загального житлового фонду було пошкоджено або зруйновано, від чого постраждали понад 2,5 мільйона домогосподарств.

В енергетичному секторі кількість пошкоджених або зруйнованих об’єктів зросла на 70 відсотків з моменту проведення RDNA3, включно з виробництвом, передачею, розподільчою інфраструктурою та централізованим теплопостачанням.

Близько 72% від загальної шкоди припадає на всі сектори, розташованих найближче до лінії зіткнення областей (Донецької, Харківської, Луганської, Запорізької та Херсонської), а також Київської області.

Куди потрібно найбільше коштів

Від загальної суми потреб у довгостроковій перспективі, потреби на відбудову та відновлення є найвищими у житловому секторі, майже 84 мільярди доларів США (81 мільярд євро). Далі йдуть транспортний сектор, майже 78 мільярдів доларів США (75 мільярдів євро), енергетика і видобувна галузь, це майже 68 мільярдів доларів США (66 мільярдів євро), торгівля і промисловість, понад 64 мільярди доларів США (62 мільярди євро) і сільське господарство, понад 55 мільярдів доларів США (53 мільярди євро). У всіх секторах витрати лише на розчищення залишків руйнувань та управління ними сягають майже 13 мільярдів доларів США (12,6 мільярдів євро).

В оцінці визначено та виключено потреби у понад 13 мільярдах доларів США (12,6 мільярдів євро) у восьми секторах, які Україна вже задовольнила за підтримки партнерів та приватного сектору. Наприклад, за даними уряду, у 2024 році на відновлення житлового сектору з державного бюджету та за рахунок донорських коштів було виділено щонайменше 1,2 мільярди доларів США (1,1 мільярда євро). Проведено аварійний ремонт понад 2 000 км доріг, автомагістралей та інших доріг державного значення.

Приватний сектор задовольнив деякі з нагальних потреб, що, як зазначається, підкреслює його важливу роль у процесі відновлення та відбудови. “Багато компаній почали інвестувати в ремонтні роботи та підвищення стійкості, зокрема за допомогою рішень у сфері розподіленої генерації, як-от газові електростанції, сонячні панелі та біогаз. За попередніми оцінками IFC, приватний сектор потенційно може забезпечити третину загальних потреб, що є суттєвим доповненням до державних інвестицій”, – вказується у повідомленні.

У RDNA4 також підкреслюється, що пріоритетність інвестицій у відновлення та відбудову матиме вирішальне значення для вступу України в ЄС та її довгострокової стійкості. Ці зусилля спрямовані на відновлення інфраструктури країни, відродження її економіки та зміцнення інституційної структури відповідно до стандартів ЄС. Відновлення дає можливість не лише відновити зруйноване внаслідок вторгнення, що триває, а й відбудувати країну за принципом “краще ніж було”, впроваджуючи інноваційні рішення та реформи, які відповідають запитам на членство в ЄС. Висновки RDNA4 доповнюють програму реформ та інвестицій Плану України на наступні три роки.

Оцінка підкреслює надзвичайну шкоду, яку росія завдала Україні. ЄС уже підтримує реконструкцію та відновлення України, мобілізуючи більше приватних інвестицій через Ukraine Investment Framework та допомагаючи країні глибше інтегруватися в Єдиний ринок ЄС. Це стане запорукою відновлення України та створить нові можливості для українського та європейського бізнесів

– сказала комісар ЄС з питань сусідства та розширення Марта Кос.

The post Світовий банк: Україні потрібно 524 млрд доларів на відновлення до 2034 року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини