Середа, 23 Липня, 2025

Свята та пам’ятні дати 27 лютого: що відзначають сьогодні в Україні та світі

Важливі новини

Дружина футболіста “Шахтаря” подала на розлучення

Дружина півзахисника донецького “Шахтаря” та збірної України Олександра Зубкова, Анна, оголосила про намір розірвати шлюб після публічного викриття його зради. Про це стало відомо з її сторіс в Instagram, де вона поділилася фотографією заяви на розлучення та скриншотами компрометуючих матеріалів. Анна та Олександр одружилися у жовтні 2019 року. Їхній шлюб тривав п’ять років, а в […]

The post Дружина футболіста “Шахтаря” подала на розлучення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Видання “СЛІДСТВО.ІНФО” звернулося до суду із позовом проти Верховної Ради України

Агенція журналістських розслідувань ім'ям журналіста медіа Ігоря Ющенка виступила в суді проти Апарату Верховної Ради України у зв'язку з відмовою надати публічну інформацію за журналістським запитом. Відповідно до повідомлення, видання "Слідства.Інфо" надіслало запити до Апарату Верховної Ради України з метою отримання інформації про службові відрядження народних депутатів за кордон після повномасштабного вторгнення. Попри це, редакція отримала відповіді, у яких зазначалося, що Апарат Верховної Ради України не є розпорядником інформації щодо такої, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб. Представники ВРУ також посилалися на обмеження поширення інформації про діяльність Верховної Ради України, її органів та народних депутатів у зв'язку з дією воєнного стану. У своїй відповіді представники ВРУ наголосили на значенні закордонних візитів народних депутатів та їх впливу на обсяги військової та гуманітарної допомоги, а також стабілізацію економіки та повоєнну відбудову України. Крім того, у відповіді було зазначено, що розголошення запитуваної інформації може загрожувати національній безпеці України, що переважає суспільний інтерес у її отриманні.

У липні 2023 року журналістам видання "Слідства.Інфо" вдалося з'ясувати, що 48-річний Юрій Арістов, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який є народним депутатом від партії "Слуга Народу", перебував у розкішному 5-зірковому готелі Waldorf Astoria Maldives на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви. Журналісти вирішили надіслати запит, щоб з'ясувати, як саме нардеп перетнув український кордон і чи була його поїздка на Мальдіви робочою. Незважаючи на обіцянки прес-секретарки депутата надати відповідь на запит протягом кількох годин, помічниця, а також сам нардеп проігнорували спроби журналістів "Слідства.Інфо" отримати відповіді на надіслані питання. Після того, як матеріал "Слідства.Інфо" було опубліковано, Юрій Арістов висловив бажання звільнитися з посади народного депутата України.

У результаті розслідування видання "Слідства.Інфо" було встановлено, що народний депутат Юрій Арістов перебував у розкішному готелі на Мальдівах, а не виконував робочі обов'язки, як повинен був. Журналісти намагалися отримати відповіді від нардепа та його представників, але ті ігнорували їхні запити. Після публікації матеріалу Юрій Арістов вирішив звільнитися з посади народного депутата. Цей випадок підкреслює важливість журналістських розслідувань у виявленні недоробків у діяльності посадових осіб та забезпеченні відкритості та прозорості у роботі українських чиновників.

Мін’юст попрощався з директором НАІС через кібератаку

Міністерство юстиції України звільнило генерального директора державного підприємства “Національні інформаційні системи” (НАІС) Олексія Бережного. Це рішення ухвалили після масштабної хакерської атаки, яка вразила державні реєстри. Російська кібератака, що стала каталізатором змін у керівництві НАІС, завдала серйозного удару по ключових державних реєстрах. З моменту інциденту правоохоронці відкрили кримінальне провадження, яке досі розслідується. Крім того, було ініційовано […]

The post Мін’юст попрощався з директором НАІС через кібератаку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Прогнозується зростання захворюваності на COVID-19 в Україні

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Прогнозовано, що скоріш за все в серпні ми будемо спостерігати зростання й таке ж зростання буде продовжуватися до вересня включно. У вересні почнеться так званий епідемічний сезон ГРВІ та грипу. Зазвичай ми поступово вже підходимо до того, що у вересні та жовтні ми почнемо бачити перші прояви циркуляції інших респіраторних вірусів. Інші респіраторні віруси вони достатньо обмежують циркуляцію COVID-19, тому що ніколи не буває такого, щоб циркулювало 3 або 4-5 різних респіраторних вірусів

Підбиваючи підсумок він зазначив, що скоріш за все впродовж серпня-вересня в Україні буде зареєстрований підйом захворюваності.

Також за прогнозами він не повинен перевищувати показники міжепідемічного періоду, тобто не повинно призводити до введення протиепідемічних заходів

Він також розповів, що в Україні за останній місяць трохи більше як 2,5 тис. людей вакцинувалися від COVID-19 й зауважив, що це найнижчі показники в літні місяці й від початку року.

Кожного року спостерігаємо, що в березні-травні, навіть ще і в червні, підтримується рівень вакцинації на рівні 8-10 тис. Липень і серпень – найспокійніші місяці для населення, коли дуже низька кількість звернень

Кузін повідомив, що в Україні є понад 500 тис. доз вакцини проти COVID-19.

Також Кузін заявив, що в Україні поки що немає ризиків введення локальних карантинів або обмежувальних заходів через COVID-19.

Кузін повідомляв, що на території України циркулює щонайменше 10 різних підтипів коронавірусу, зокрема і штам FLiRT, який був зареєстрований вперше в світі в березні цього року. В країні за останній місяць зросла кількість захворювань, але поки що нема прогнозів про можливість епідемії.

В ТЦК розповіли про альтернативу мобілізації

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Ті, хто не чекає повістки, можуть самостійно обрати військову частину, яка подобається. Військова служба за мобілізацією, з державним розподілом, такого запропонувати не може”, — зазначив Шахлевич. Контрактники мають змогу змінювати професію, завдяки діючим навчальним центрам, що дозволяє їм адаптувати свої навички під потреби армії.

Контрактники не тільки отримують стабільне фінансове забезпечення, а й знаходять побратимів і посестер, що є важливим аспектом військової служби. Вони також мають можливість служити в тилових частинах або частинах спеціального транспорту, що може знизити ризики, пов’язані з безпосередніми бойовими діями.

Щодо побоювань потрапити не в обрану військову частину, Шахлевич вважає їх передчасними. Він пояснив, що військова частина надсилає відповідний рекомендаційний лист, завдяки якому контрактник направляється саме до них, що забезпечує більшу впевненість у виборі.

Контрактна служба в ЗСУ стає не лише способом уникнути мобілізації, а й можливістю для українців отримати нові навички та досвід, служачи в армії на власних умовах.

Сьогодні у світі відзначають відразу кілька важливих дат – Всесвітній день неурядових організацій, Міжнародний день оптиміста та Міжнародний день полярного ведмедя . Вір’яни вшанують пам’ять святого преподобного ісповідника Прокопія Декаполіта.

До Нового року залишилося 307 днів, а поки що – детальніше про подію цього дня.

Що сьогодні за церковне свято

27 лютого в церковному календарі — день пам’яті святого преподобного ісповідника Прокопія Декаполіта. Він був візантійським монахом, який жив у другій половині VIII століття. Народився в області Декаполіс (Десятиграддя), що розташована на схід від Геннесаримського озера. Прокопій відомий своїм чернецьким подвижництвом, молитвою та постом. Прокопій був одним із активних противників іконоборчої ересі, яку підтримував василевс Лев V. За свої переконання він був підданий численним істязанням і ув’язнений у темницю, де провів багато років разом з іншими православними подвижниками, включаючи Василя Ісповідника. Після смерті Лева V Прокопій прожив ще близько десяти років, продовжуючи свої чернечі подвижництва. Він помер у глибокій старості, залишивши по собі славу як великого захисника православних ікон.

Що не можна робити 27 лютого

  • Не можна відмовляти у гостині.
  • Не слід проходити повз людини, яка просить допомоги.
  • Забороняється рушати у далеку подорож.

Народні прикмети і традиції на 27 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: верба вже розпустилася — до великого урожаю;
  • граки прилетіли на гнізда — чекайте на теплу весну;
  • з дахів будинків рясно крапає — до теплого літа;
  • зацвіли підсніжники — можна починати польові роботи.

Здавна вважалося, що від цього дня починається весна. За традицією двері до оселі потрібно було тримати відчиненими, щоб впустити її тепло.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 27 лютого

Хто сьогодні відзначає іменини: Макар, Михайло, Петро, Степан, Яків.

Талісманом людини, народженої 27 лютого, є смарагд. Камінь, що володіє антибактеріальними властивостями. Смарагд допомагає боротися з різноманітними інфекціями.

Цього дня народилися:

  • 1887 рік — пілот-новатор, перший виконавець “петлі Нестерова”, член Київського товариства повітроплавання Петро Нестеров;
  • 1904 рік — український письменник Леонід Смілянський;
  • 1923 рік — вояк УПА, політв’язень Іван Терлецький.

Пам’ятні дати 27 лютого

Календар важливих подій в Україні та світі за 27 лютого:

  • 1593 рік — японські війська розбивають китайсько-корейську коаліційну армію в битві при Пьокчегвані;
  • 1594 рік — перший із Бурбонів, Генріх IV, стає королем Франції;
  • 1870 рік — японський уряд затверджує державний прапор;
  • 1919 рік — комісія Антанти проводить зустріч з Головним отаманом Симоном Петлюрою;
  • 1933 рік — підпал Німецького Рейхстагу, що був використаний Гітлером як привід для розпуску Рейхстагу і встановлення диктатури в Третьому Рейху;
  • 1942 рік — масові розстріли в Бабиному Яру німецькими військами членів українського націоналістичного підпілля;
  • 1942 рік — початок битви в Яванському морі між Японією та США;
  • 1944 рік — масове спалення чеченців військами НКВС у селищі Хайбах;
  • 1952 рік — ООН уперше проводить засідання в новій штаб-квартирі в Нью-Йорку;
  • 1991 рік — президент США Джордж Герберт Вокер Буш оголошує про звільнення Кувейту в ході операції “Буря в пустелі”;
  • 2014 рік — війська російського спецназу у військовій формі без розпізнавальних знаків захоплюють будівлі парламенту і Ради міністрів Криму і вивішують над ними російські прапори;
  • 2015 рік — в Москві біля Кремля застрелений один з головних лідерів політичної опозиції путінському режиму, колишній віцепрем’єр уряду Росії Борис Нємцов.

Який завтра день в Україні і світі

27 лютого в Україні і світі святкують Міжнародний день оптиміста. Це неофіційне свято присвячене людям, які бачать світ у позитивному світлі, надихають інших і знаходять можливості навіть у складних ситуаціях. День оптиміста нагадує про важливість позитивного мислення та віри в краще. Оптимізм допомагає долати труднощі, покращує добробут та навіть позитивно впливає на здоров’я. Це чудова нагода налаштувати себе на хвилю радості та натхнення!

Також 27 лютого Всесвітній день неурядових організацій. Це міжнародне свято, присвячене діяльності неурядових організацій (НУО), які відіграють важливу роль у вирішенні соціальних, екологічних, гуманітарних та інших глобальних проблем. Ідея святкування цього дня виникла 2010 року в Латвії. Офіційно день був визнаний 2014 року ООН, ЄС та іншими міжнародними структурами.

А ще 27 лютого День обізнаності про аносмію. Аносмія – це повна або часткова втрата нюху. Вона може бути вродженою або набутою через інфекції, травми, алергії чи неврологічні захворювання. Цього дня люди діляться своїм досвідом, а медичні спільноти проводять лекції та кампанії для підвищення обізнаності.

27 лютого Міжнародний день полярного ведмедя. Це екологічне свято, присвячене приверненню уваги до проблеми зникнення білих ведмедів через зміну клімату, танення арктичних льодів і вплив людської діяльності. Полярні ведмеді є ключовими хижаками Арктики, і їхнє виживання залежить від стану навколишнього середовища. Цей день нагадує всім нам про важливість захисту природи та збереження арктичних екосистем!

The post Свята та пам’ятні дати 27 лютого: що відзначають сьогодні в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини