Понеділок, 14 Липня, 2025

Свято 7 липня: що відзначають сьогодні в Україні та світі

Важливі новини

Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило суттєві порушення у декларації голови міжрайонної спеціалізованої профпатологічної медико-соціальної експертної комісії Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи Зіновії Николишин. Йдеться про незадекларовані земельні ділянки, невідповідність доходів і витрат та недостовірні дані про заощадження. Загальна сума невідповідностей склала 12,75 млн гривень. Згідно з результатами перевірки за 2023 рік, Николишин […]

The post Чиновниця МСЕК зі Львова не змогла пояснити походження 12,7 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Підсилення оборони: українські війська здійснили успішне використання AASM Hammer на лівому березі Дніпра

Ситуація на сході України залишається напруженою, з бойовими діями на кількох напрямках. Українські сили активно ведуть оборонні операції, використовуючи різноманітні стратегії, щоб протистояти російським загарбникам. Важливим елементом цих операцій стало вперше використання українськими військами плануючих бомб AASM Hammer, наданих Францією, на лівому березі Херсонської області. Українські захисники демонструють високу ефективність утримання позицій та здатність протистояти агресивним атакам супротивника. Проте, конфлікт продовжує загострюватися, з трагічними наслідками для мирного населення, як підтверджує атака дронів-камікадзе на Одесу, що призвела до втрат серед цивільного населення, у той час як українські сили відповідали на цей акт тероризму рішучою реакцією.

Франція надає Україні два типи авіабомб Hammer: Hammer 250 і Hammer 1000. Ці бомби відзначаються високою ефективністю завдяки системам наведення INS, GPS, GPS Laser або GPS IR, які підвищують їхню точність та дальність дії. Для забезпечення можливості використання цих бомб українські літаки МіГ-29 і Су-24М пройшли модернізацію, що дозволяє їм ефективно використовувати ці новітні озброєння, які буде постачати Париж до Києва.

У результаті агресивних дій російських загарбників на сході України та активної оборони українських військ спостерігається напруженість на кількох напрямках. Бойові дії тривають у районах Роботиного, Авдіївського напрямку та Новомихайлівки, а також на лівому березі Херсонської області, де Україна вперше використала авіабомби AASM Hammer. Неспокійне становище також спостерігається у Луганській та Донецькій областях, де російські війська намагалися захопити деякі позиції, проте українські сили успішно їм протистоять. Українські війська використовують різноманітні стратегії оборони, включаючи використання природного рельєфу та водних перешкод, і здійснюють успішні контратаки. Спостерігаються проблеми у російських військах з електронною боротьбою та використанням безпілотників. Результативність українських захисників також демонструється їхнім відповідями на провокації супротивника, зокрема, наданням удару з авіабомби Hammer на об'єкт окупантів у Херсонській області.

Emily Resort – як прикриваючись війною Григорій Козловський украв у громади озеро, ліс та землю

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Про це повідомляє редакція сайту 360UA NEWS

Про те, що перша ділянка землі розміром в 16 га під забудову Emily Resort була отримана Козловським незаконним шляхом стало відомо з ухвал Вищого антикорупційного суду, в рамках кримінальної справи НАБУ, щодо незаконної приватизації землі навколо Винниківського озера родиною Козловського у 2021 році.

Для того щоб уникнути кримінальної відповідальності за вкрадену землю та озеро, Григорій Козловський зробив власниками цієї ділянки п’ятьох своїх дітей, а згодом, наприкінці 2023 року, вони додатково розділили її на сім частин. Поділ вкраденої у громади ділянки на частини, може бути спричинений бажанням ускладнити її повернення в комунальну власність. Однак, як показує практика Верховного Суду, шанси повернути землю навкруги озера у винниківців поки що є.

Стосовно реакції Григорія Козловського, на нагадування від місцевих жителів про те, що Козловський їм обіцяв вільний доступ до міського озера, а по факту воно перетворилось в басейн для багатих та знаменитих гостей Emily Resort, Козловський відповів: “Тут стільки грошей вклали, ви думаєте, що тут усе буде безкоштовно? Звичайно, що буде платно”.

Після незаконного захоплення Григорієм Козловським ділянки навкруги Винниківського озера, через корумпованих депутатів Львівської міськради Козловському вдалось отримати під забудову Emily Resort ще й винниківський ліс.

Нагадаємо, депутати Львівської міської ради на засіданні 12 вересня затвердили детальний план території на вул. Забави та Хмельницького у Винниках, що передбачає передачу Григорію Козловському ще 118 га винниківської землі разом з Винниківським лісом під масштабну розбудову елітного курорту Emily Resort. А замість обіцяного винниківцям трамвайного маршруту, що мав з’єднати містину зі Львовом, Козловський вирішив облаштувати маршрут для велопрогулянок.

Але окрім того, що Григорій Козловський украв у громади землю, озеро та ліс, Детальний план розбудови Emily Resort також передбачає захоплення приватних ділянок.

Так, на громадських слуханнях, де містяни пробували зупинити розширення Emily Resort за рахунок винниківського лісу та приватних ділянок, депутат трьох скликань ЛМР Роман Боднар, зазначив що люди прийшли на громадські обговорення, щоб захистити приватну власність, яка є в кооперативі «Приозерний».

«Чому ми прийшли? Тому що хтось затвердив план «Емілі Резорт» так, що він заходить аж на кооперативи і забирає нашу приватну власність. А яким документом ви керуєтеся, щоб нас зібрати і сказати «ви тут ніхто й ніщо, а проєкт уже затверджений», – обурився Роман Боднар.

Водночас ще одна мешканка висловилася, що люди стурбовані не лише через свою приватну власність, а й через ліс і виступають загалом проти розбудови комплексу:

«Громада взагалі проти цього розширення. Ми вже мали такий гіркий досвід. Вулиця Богдана Хмельницького через те, що ви збудували «Емілі Резорт», перестала бути транзитною. Чи це законно, коли вулиця «перерізана» приватною власністю? Мешканці не можуть пройти цією вулицею від початку до кінця. Це все фарс, фейк і провокація, ви не чуєте людей!».

Як бачимо, всупереч бажанню громади Григорію Козловському таки вдалось захопити і озеро, і ліс і приватні ділянки винниківчан в тому числі завдяки корумпованим депутатам Львівської міської ради, таким як Олексій Різник від Європейської Солідарності.

Олексій Різник – давній бізнес-партнер Григорія Козловського та його співучасник у нелегальному виробництві та контрабанді тютюнових виробів до Європи. Зокрема, «Винниківська тютюнова фабрика» і «Марвел Інтернешнл Тобакко Груп» реалізують продукцію через ТОВ «Торговий дім «Марвел», що належить Олексію Різнику, який числився директором фабрики до 19 травня 2024 го року. Тож не дивно, що Олексій різник вважажться одним з найбільш заможних депутатів Львівської міськради.

Що цікаво, саме Олексій Різник, відносно якого у серпні 2023-го НАБУ відкрило кримінальну справу у зв’язку з приватизацією землі навколо Винниківського озера під Емілі Резорт єдиний від Львівської міськради прийшов переконувати жителів Винників, що їх інтереси не постраждають. Хоча, як можна зробити висновок з перегляду відеозапису зустрічі, винниківці Різнику не повірили.

Водночас, Григорій Козловський старається перебити голоса обікраденної ним винниківської громади, “допомогою для ЗСУ”, навіть отримав відзнаку від Міністра оборони Умєрова. Але, якщо порахувати суми на які Козловський обікрав громаду, допомога для ЗСУ це лише копійки.

Так, разові допомоги Григорія Козловського ЗСУ по 2 мільйони гривень, ніщо в порівнянні з ринковою вартістю землі вкраденою Козловським для будівництва Емілі Резорт, адже середня вартість однієї сотки землі під забудову в тому районі складає 2500 доларів США.

З розрахунку на нещодавно передані під забудову Емілі Резорт 118 га – виходить сума значно більша чим мільярд гривень. Звісно, якщо красти мільярдами, можна пожертвувати кілька мільйонів для ЗСУ, ще й добре на цьому пропіаритись.

В цілому, відношення винниківців до будівництва Емілі Резорт та до показної благодійності Григорія Козловського, можна охарактеризувати словами однієї з мешканок Винників, сказаних на зборах громади: «На сході москаль лізе на наші землі, і є єдиний спосіб його позбутися – стріляти. А тут на наші землі лізе Козловський. На жаль, немає ніяких законів, щоб його зупинити».

Судитимуть подружжя, що покинуло немовля в сумці на вулиці

У Київській області подружжя постане перед судом за жорстокий вчинок — батьки покинули новонародженого хлопчика просто на вулиці, загорнутого у постільну білизну та покладеного у сумку. За даними поліції, дитину залишили напризволяще в місті Богуслав. Інцидент стався на початку 2025 року в Обухівському районі. Як повідомляє поліція, 36-річна жінка народила сина вдома, без медичної допомоги […]

Українці витратили понад 10 мільярдів гривень на нові авто у листопаді

У листопаді 2024 року українці придбали нових легкових автомобілів на загальну суму 10,2 мільярда гривень. Це на 12% більше, ніж у листопаді минулого року, повідомляє асоціація “Укравтопром”. Близько половини цієї суми припадає на автомобілі п’яти марок: Найбільше коштів було витрачено на японську марку TOYOTA – 1,631 млрд грн. На другому місці – BMW із результатом […]

The post Українці витратили понад 10 мільярдів гривень на нові авто у листопаді first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сьогоднішній день, 7 липня, багатий на святкові події — як церковні, так і народні, державні та навіть міжнародні. Він поєднує християнське вшанування українських святих, професійне свято екологів, а також колоритні традиції Івана Купала, які зберігаються у пам’яті поколінь.

Яке сьогодні свято в Україні

В Україні 7 липня офіційно відзначають День працівників природно-заповідної справи. Це професійне свято всіх, хто охороняє біорізноманіття, зберігає екосистеми та бореться за чисте майбутнє країни.

Також за церковним календарем Православна Церква України вшановує всіх святих української землі — мучеників, праведників, преподобних і новомучеників, канонізованих у різні історичні епохи.

У народному ж календарі 7 липня залишається особливим днем. За старим стилем саме сьогодні відзначалося свято Івана Купала — одне з найяскравіших і найпопулярніших язичницьких урочистостей. Нині в Україні його офіційно перенесли на 24 липня, але віряни, які притримуються юліанського календаря, продовжують святкувати саме сьогодні.

Яке сьогодні свято у світі

У світі 7 липня відзначають одразу кілька символічних дат:

  • Всесвітній день шоколаду — чудова нагода пригостити себе улюбленими солодощами.

  • День любові та миру — свято гармонії та злагоди.

  • День прощення — час відпустити образи й очистити серце.

  • День мови суахілі — визнання ролі однієї з найпоширеніших африканських мов.

  • Японське свято Танабата — день, коли загадують бажання та прикрашають гілки бамбука кольоровими стрічками.

Іменинники і відомі особистості 7 липня

Цього дня народилися видатні особистості світової культури:

  • композитор Густав Малер,

  • кінорежисери Джордж К’юкор та Вітторіо де Сіка,

  • письменник-фантаст Роберт Гайнлайн,

  • барабанщик The Beatles Рінго Старр,

  • італійський співак Тото Кутуньо.

Серед українських діячів, народжених 7 липня, варто згадати:

  • громадського діяча Володимира Науменка,

  • художників Михайла Мороза та Григорія Гавриленка,

  • мецената Петра Яцика,

  • фотокореспондента Макса Левіна.

Народні прикмети та заборони на 7 липня

Хоча офіційне святкування Івана Купала перенесли, народна пам’ять зберегла прикмети, пов’язані з цією датою:

  • велика роса — на багатий урожай огірків;

  • дощ у цей день — липень буде дощовим;

  • мінлива погода зранку — серпень буде нестійким;

  • замовкли солов’ї — чекай похолодання.

Сьогодні не рекомендується:

  • шкодити природі, смітити, рубати дерева;

  • позичати гроші або особисті речі;

  • сваритися та лаятися — це може накликати негаразди.

7 липня — це день, коли язичницьке, християнське та сучасне святкування переплітаються. Це гарна нагода згадати історію, віддати шану природі, порадіти солодкому шоколаду та просто подякувати за мир і любов у нашому житті.

Останні новини