Середа, 23 Липня, 2025

Свято хліба, вчителя й мирного співіснування: що відзначають 16 травня

Важливі новини

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко — єдиний чиновник, який має стосунок до роботи МСЕК

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Ба більше, Ляшко протягом останніх двох років отримував завдання від президента Володимира Зеленського вирішити проблему з корупцією в лікарських комісіях.

Усе, що робив очільник МОЗ: проводив перевірки, які успішно пройшли, зокрема, відомі вже всій країні скандальні чиновники-мільйонери з МСЕК.

До речі кажучи, заступники Ляшка в особі Сергія Дуброва, Ігоря Кузіна та Інни Солодко – заробляють сотні тисяч доларів на поставках медліків та обладнання.

То чому міністр не несе особистої відповідальності і продовжує обіймати свою посаду?

Джамала після третьої вагітності схудла на 20 кг без дієт і стресу

Минув рік з того моменту, як співачка Джамала втретє стала мамою. У травні 2024-го вона народила сина Алім-Сеїта Бекіра від свого чоловіка Бекіра Сулейманова. За вагітність артистка набрала близько 20 кілограмів, але вже сьогодні вона повертається на сцену в чудовій формі – і при цьому не сиділа на жодній жорсткій дієті. Після великого сольного концерту […]

В Україні вводять графіки відключень електроенергії

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Причина введення таких обмежень криється в короткостроковому зниженні потужності маневрової генерації та зменшенні обсягів імпорту електроенергії, зазначають у «Укренерго». Це тимчасовий захід, який допоможе стабілізувати енергосистему України.

Обмеження не мають бути тривалими: вони діятимуть лише протягом дня, а вже ввечері енергопостачання буде повністю відновлено. Це дасть можливість промисловим споживачам планувати свою роботу з урахуванням нових графіків і уникати втрат продуктивності в піковий вечірній час.

В «Укренерго» також закликали бізнес і промисловість розумно використовувати електроенергію, особливо в періоди знижених потужностей, для підтримки стабільності енергосистеми країни.

Такі заходи дозволяють уникнути більш серйозних перебоїв, зменшити ризики для системи і підтримати її стабільну роботу. Енергетичні обмеження для бізнесу і промисловості стали частиною загальних зусиль для забезпечення стабільності енергетичної системи України, що особливо важливо в умовах зимового періоду та підвищеного навантаження на мережу.

Залужний: Росія може здійснити потужний прорив на фронті після 2027 року

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Він вважає, що до цього часу їм вдасться накопичити достатню кількість ресурсів і «технологічних матеріалів».

«За моєю власною теорією, коли завершиться технічно-еволюційний процес і почнеться процес накопичення технологічних матеріалів, то можливість активно наступати відновиться. За моїми підрахунками це станеться після 2027 року», – заявив екс-головком ЗСУ.

За словами Залужного, на той час армія РФ відмовиться від «агресивного подолання території» і використовуватиме тактику змору.

«Війна штовхає колесо науково-технічного прогресу і воно розкручується. Завдяки появі на полі бою роботів ні росіяни, ні ми не змогли рухатися далі. З’явився якийсь ступор і ця тенденція зберігається і зараз», – сказав Залужний.

Низький рівень забруднення повітря в Києві, але зважайте на погодні умови

У Києві на п’ятницю зафіксовано низький рівень забруднення повітря, однак наявність туману та високу вологість, яка досягає 97%, міські датчики можуть показувати підвищені показники забруднення. Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації. “У Києві станом на ранок 10 січня рівень забрудненості повітря низький, радіаційний фон – у нормі, перевищень забруднюючих речовин не зафіксовано”, – […]

The post Низький рівень забруднення повітря в Києві, але зважайте на погодні умови first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Середина травня в Україні ознаменована одразу кількома важливими подіями — церковними, світськими та народними. 16 травня вшановують святих, згадують українських діячів, дотримуються прикмет і заборон, а у світі — святкують День світла та мирного співіснування.

Яке сьогодні церковне свято

За новоюліанським календарем ПЦУ сьогодні відзначає день памʼяті преподобного Феодора Освяченого — одного з великих подвижників IV століття, відомого суворим аскетизмом.

Водночас за старим стилем віряни вшановують преподобного Феодосія Печерського, засновника чернецтва на Русі, а також мучеників Тимофія і Мавру.

Яке сьогодні свято в Україні

Офіційних державних свят в Україні цього дня немає, однак 16 травня народилися визначні українці: історик Микола Костомаров, етнограф Микола Колцуняк, художник Микола Грох, фронтмен Kalush Orchestra і переможець Євробачення Олег Псюк, а також Герой України Іван Павлишин.

Яке сьогодні свято у світі

У різних країнах 16 травня асоціюється з численними тематичними урочистостями:

  • США — День барбекю і День піци;

  • Франція — Свято хліба;

  • Малайзія — День учителя;

  • Коста-Ріка — День мікробіолога;

  • Польща — День прикордонника;

  • Данія — День молитви.

На глобальному рівні сьогодні відзначають два важливі дні:

  • Міжнародний день світла — щоб підкреслити роль світла в науці, культурі, медицині та повсякденному житті.

  • Міжнародний день мирного співіснування, запроваджений ООН.

Яке сьогодні свято в народі

У народному календарі цей день носить назву Федір Житник — свято хліборобів. Вважалося, що 16 травня добре сіяти зернові — пшеницю, ячмінь, жито — задля багатого врожаю.

Водночас день вважався нещасливим для нових починань. Наші предки намагались не укладати угод, не переїжджати і не купувати нічого важливого.

Що не можна робити 16 травня

  • Не сваріться, не бажайте зла, не мстіть.

  • Уникайте важливих угод, нових проєктів, купівлі дорогих речей.

  • Уникайте переїздів або зміни роботи.

Прикмети дня

  • Дуб дав листя — літо буде посушливим.

  • Цвітуть троянди — чекай раннього літа.

  • Поява водяних лілій — заморозків більше не буде.

  • Грім 16 травня — до хорошого врожаю овочів.

У кого сьогодні День ангела

За новоюліанським стилем сьогодні іменини святкують: Аркадій, Георгій, Єгор, Лаврентій, Микола, Олександр, Петро і Федір.

За старим стилем: Микола, Павло, Петро, Тимофій, Уляна, Юліана.

Останні новини