Субота, 19 Квітня, 2025

Таємниця зникнення: фірма, пов’язана з газовим олігархом Злочевським, уникає переслідування за ухилення від сплати податків

Важливі новини

НБУ вилучає старі купюри: що робити українцям

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Відтепер старі банкноти номіналами 50 і 200 гривень більше не видаватимуться банками. Громадянам не потрібно проходити процедуру спеціального обміну, оскільки:

Національний банк пояснив, що старі купюри будуть замінені на банкноти сучасного зразка (2014 року і новіші). Причина таких змін – підвищення якості готівки в обігу та завершення модернізації банкнотно-монетного ряду гривні.

“Це зробить національну валюту надійнішою та довговічнішою”, – зазначили у Нацбанку.

Процес оновлення готівкової гривні розпочався ще кілька років тому. З обігу вже виведені:

Замінюючи банкноти, НБУ прагне не лише підвищити якість валюти, а й забезпечити її захищеність від підробок. Сучасні купюри мають покращені елементи безпеки, довший термін служби та естетично привабливий дизайн.

Українська гривня продовжує падати

Заразовий відпочинок української гривні у порівнянні з доларом знову приніс невелике зниження — на цей раз в 10 копійок. Ця динаміка відзначається як важливий індикатор економічного становища у країні, наголошуючи на наявності серйозних викликів і завдань перед фінансовою системою. Такі зміни можуть стати стимулом для пошуку нових шляхів підтримки валютного курсу та зміцнення економічної стабільності в цілому.

Якщо вчора міжбанківська торгівля на майданчику Bloomberg закінчилася на 40,31 грн/$, то сьогодні ринок відкривався вже на 40,40 грн/$. Близько полудня активізувалися валютні покупки, і котирування досягли 40,425 грн/$.

Однак справжній прорив стався ближче до обіду – на ринок вийшов оптовий скупник долара і почав, що називається, «гребти валюту лопатою». З цього моменту обсяг торгів підскочив майже в 4 рази (з $130 млн), і досяг до 15:28 відразу $488,6 млн.

Зазвичай у такі моменти вмикається нацбанківський принцип гнучкого курсу, який скарбники називають «секретною формулою» НБУ, і курс долара починає зростати пропорційно зростанню попиту на нього і валютним продажам із золотовалютних резервів регулятора. Однак цього разу все було з точністю до навпаки. За майже чотириразового зростання обсягу торгів курс відійшов із 40,425 грн/$ до 40,41 грн/$ – і на цьому рівні було продано більшу частину обсягу, і саме на 40,41 грн/$ закрилася торгівля на Bloomberg.

Як повідомили наші джерела, Нацбанк не просто так не пішов на нове підвищення валютного курсу на міжбанку в обід (слідом за зростанням попиту), і навіть трохи його відсунув назад. А все тому, що долар скуповував один із держбанків на військові потреби. Що саме буде оплачено цим доларом – невідомо, і є державною таємницею. Але ясно, що на військові потреби сьогодні пішло понад $300 млн.

Нинішній обсяг торгів абсолютний рекорд для 2024 року. Для розуміння: минулого тижня середньоденний обсяг валютних торгів на цьому майданчику становив $175,7 млн, а на піку попиту в березні-2024 (останній тиждень) сягав $202,1 млн, водночас сьогодні тут наторгували одразу $488,6 млн. Востаннє ринок був більшим аж 3 жовтня 2023 року – $550,2 млн, на другий день після скасування Нацбанком зафіксованого на початку війни міжбанківського та офіційного курсів, і переходу до регульованого гнучкого курсу, як його назвав регулятор.

Обсяг продажів долара Нацбанком, за оцінками фінансистів, сьогодні трохи перевищив $400 млн і за цим показником також було встановлено рекорд 2024 року. Останніми тижнями середньодобові валютні продажі регулятора рідко перевищували $100 млн.

За підсумками дня НБУ опустив офіційний курс гривні з 40,3012 грн/$ до 40,3958 грн/$.

На чорному ринку курс продажу долара сьогодні зріс з 40,65 грн/$ до 40,91 грн/$, а купівлі – з 40,3 грн/$ до 40,4 грн/$.

У касах банків максимальний готівковий курс підскочив на продажу одразу на 44 копійки, пробив 41-й рівень, і досяг 41,19 грн/$ – його ставив Бізбанк. Оксі банк продавав по 41,15 грн/$, а Комінбанк – по 41 грн/$. Середня ціна продажу готівкового долара банками була в рамках 40,60-41,15 грн/$, купівлі – 39,70-40,50 грн/$.

Дві найбільші роздрібні держструктури Приватбанк і Ощадбанк ставили купівлю/продаж на 40,25-40,85 грн/$ і 40,30-40,80 грн/$, відповідно.

Максимальний картковий курс продажу долара досяг 41,35 грн/$, а середній був у діапазоні 40,45-40,85 грн/$. Середній курс купівлі на картах був у рамках 39,70-40,30 грн/$.

“Нафтогаз” ризикує втратити 1,6 млрд грн через дивну бездіяльність

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про загрозу втрати державою 1,6 млрд грн через незрозумілу бездіяльність керівництва НАК “Нафтогаз”. За їхніми даними, існує реальна можливість вперше в історії України повернути ці кошти з-за кордону, однак процес гальмується через позицію тимчасового очільника компанії. Ця сума могла б значно посилити обороноздатність країни, наприклад, за […]

The post “Нафтогаз” ризикує втратити 1,6 млрд грн через дивну бездіяльність first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський озвучив умови для переговорів з росією

Президент України Володимир Зеленський у своєму інтерв’ю виданню Bloomberg назвав ключові умови, за яких Україна готова розпочати переговори з росією. Серед головних вимог – гарантії безпеки та повне відведення російських військ на позиції, які вони займали станом на 24 лютого 2022 року. Про це Зеленський розповыв в інтерв’ю виданню Bloomberg. За словами Президента Володимира Зеленського, […]

The post Зеленський озвучив умови для переговорів з росією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київського суддю затримали за підробку документів

Ця ситуація викликає занепокоєння щодо етичних стандартів у судовій системі та підкреслює необхідність посилення контролю за діяльністю суддів. Випадок набув розголосу через контраст між високим статусом судді та характером звинувачень.

Державне бюро розслідувань (ДБР) спільно з Службою безпеки України (СБУ) повідомили, що Сердинський виїхав за кордон за підробленими документами. Окрім судді, підозру отримав і адвокат, який допоміг йому у виготовленні фальшивок.

Згідно з даними, у 2023 році Сердинський, разом зі своєю співмешканкою, вирушив на круїзний лайнер під виглядом службового відрядження. Для цього він у змові зі знайомим адвокатом підробив запрошення на участь у конференції у Відні, яка нібито стосувалася допомоги переселенцям з України в ЄС.

Судді та адвокату інкримінують підроблення документів за попередньою змовою, а також шахрайство. Зокрема, їм загрожує відповідальність за статтями 27, 358 та 190 Кримінального кодексу України.

На даний момент вирішується питання про обрання запобіжного заходу для підозрюваних.

Цікаво, що у вересні 2023 року Сердинського вже викрили на отриманні хабаря за ухвалення “правильного” рішення у майновому спорі. Тоді йому було оголошено підозру у корупційній діяльності, що підкреслює серйозність правопорушень, пов’язаних із його діяльністю.

Ця ситуація викликає занепокоєння щодо етики і доброчесності суддівської влади в Україні, адже подібні дії підривають довіру до правосуддя та справедливості.

Результати кримінального розслідування розкривають комплексні фінансові маніпуляції, що включають ухилення від сплати податків та легалізацію доходів, здійснені через мережу підприємств, що мають зв’язки з газовим олігархом Миколою Злочевським. Зокрема, фірма ТОВ “Енерго-Сервісна компанія «Еско-Північ»”, яка є частиною Burisma Group, стала об’єктом розслідування за звинуваченнями у фінансових махінаціях. Виявлено, що через низку підприємств, серед яких ТОВ “Скела Терціум”, ТОВ “ГК Інвестсервіс”, ТОВ “Синергія Газ Енерджи” та інші, здійснювалися операції із залучення коштів та ухилення від сплати податків, які становили значні суми. Грошові перекази та торгівля газом відбувалися через ці підприємства, що створювало можливість для незаконних фінансових операцій та ухилення від оподаткування. Дії з легалізації незаконно одержаних доходів відбувалися через використання фіктивних схем та виправдовувалися операціями з агентських послуг. Однак завдяки викриттю цих фінансових маніпуляцій, проведеному правоохоронними органами, стало можливим припинити цю діяльність та розпочати розслідування з метою притягнення винних до відповідальності перед законом.

Виявлено, що через ТОВ “Скела Терціум” працювали особи зі світу бізнесу, серед яких були Микола Злочевський та Ставицький. Цей ланцюжок включав також видобувника “Еско-північ”, ПрАТ “Укрнафтобуріння” та ТОВ “Газтранспостач”, яке передало свої права ТОВ “Скела Терціум”. Протягом двох місяців ТОВ “Газторгпостач” здійснило продаж газу на суму 454 млн гривень компанії “Скела Терціум”. У лютому 2024 року Шевченківський районний суд скасував арешт з мультивалютних рахунків компанії “Еско-Північ”. Цікаво, що це відбулося після звільнення Злочевського від кримінальної відповідальності у серпні 2023 року. Злочевський перерахував 500 млн гривень на допомогу Збройним Силам України для проєкту “Армія дронів”, проте все одно потрапив до списку корупціонерів. Його обвинувачували у “хабарній” справі, але участь у судовому засіданні брав дистанційно, перебуваючи на Кіпрі. На фінальному етапі Феміда з відкритого розгляду справи перейшла у закритий, що дозволило приховати від громадськості повний текст вироку щодо Злочевського. Газодобувний бізнес Миколи Злочевського є частиною групи Burisma, до якої входить 12 операційних компаній, серед яких “Еско-Північ”, “Парі”, “Перша українська нафтогазова компанія”, “Алдеа-Україна”, “Сістемойлінжінірінг”, “Бурісма Сервіс”, “Технокомсервіс”, “Надрагаз”, “Надрагазвидобування”, “Газойлінвест”, “Куб-Газ” та “Нафтопромислова геологія”. У 2021 році ексміністр екології і природних ресурсів Злочевський переоформив компанії з видобутку корисних копалин на двох дочок Анну і Карину.

У результаті дослідження статті стало відомо, що компанія ТОВ “Енерго-Сервісна компанія «Еско-Північ», що входить у склад Burisma Group та належить газовому олігарху Миколі Злочевському, вийшла з справи щодо ухилення від сплати податків. Ця справа була ініційована ще у 2018 році та перейшла з СБУ до Нацполіції. У розслідуванні зазначалося, що протягом періоду з 2016 по 2019 роки група осіб вчиняла податкові правопорушення шляхом незаконного переведення коштів, сприяння у привласненні та легалізації доходів. Зокрема, вказувалася участь ТОВ “Еско-Північ” у цих діях, але пізніше був знятий арешт з його рахунків. Деталі судового процесу, що стосувалися Злочевського, виявилися відкритими лише частково, а сам він, звільнений від кримінальної відповідальності, продовжував свою діяльність, перераховуючи кошти на військові потреби. Також було зазначено, що у 2021 році Злочевський змінив власницькі структури своїх компаній, перейменувавши їх на імена своїх дочок.

Останні новини