Середа, 23 Липня, 2025

Трагедія за кордоном: українка загинула, приховуючи справжні наміри росіянки та німецького м’ясника

Важливі новини

Напруження на Борівському напрямку, окупанти зміцнюють атаки та готуються до наступу

На Борівському напрямку в Харківській області загострилася напружена ситуація, повідомив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов. За його словами, російські війська посилюють атаки і наносять значні завдання інфраструктурі регіону.

За останні дні військові конфлікти на цьому напрямку суттєво загострились, що призвело до погіршення гуманітарної ситуації та збільшення загрози для мирного населення. Місцеві влади вживають заходів для забезпечення безпеки мешканців та зменшення негативних наслідків конфлікту на життя регіону.

Військові дії неодмінно впливають на економічну і соціальну ситуацію у районі, що змушує місцеве населення входити в період напруженого очікування та приймати важливі рішення щодо свого майбутнього.

За його словами, Борівський напрямок визнається окупантами як потенційно небезпечний, а російські збройні сили формують ударні угрупування для наступу. Цю інформацію він оприлюднив у своєму Telegram каналі.

“Ми маємо дані від наших військових про формування певного ударного угрупування, це не перший раз”, – зазначив Олег Синєгубов.

Він підкреслив, що ці дії росіян демонструють їхні наміри активізувати ворожий наступ на Борівському напрямку, зосереджуючись на атаках і обстрілах населених пунктів, а також порушуючі логістичні об’єкти і шукаючи слабкі місця в українській обороні.

Голова Харківської ОВА також підкреслив, що на території Борівської громади проживає 580 дітей, з яких 33 можуть потребувати примусової евакуації з п’яти населених пунктів “помаранчевої зони” – Загризове, Богуславка, Шийківка, Маліївка, Нова Кругляківка. Вже було евакуйовано десять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Олег Синєгубов додав, що росіяни зазнають втрат в особовому складі, але щотижня прибувають свіжомобілізовані. Українські військові успішно тримають свої позиції, і хоча ситуація на Харківщині залишається напруженою, захисники продовжують зміцнювати оборонні заходи.

Сніг випав у кількох областях України

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

В Івано-Франківській області сніг спостерігався також під Петросом та на Пожижевській полонині. Фотографії зимового пейзажу на Пожижевській полонині, зроблені Василем Шепетюком, підтверджують цю інформацію.

На вершині гори Піп Іван Чорногірський температура впала до -5°С, що супроводжувалося туманом і північним вітром швидкістю 20-22 м/с, повідомляє Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост.

Укргідрометцентр попереджав про можливий мокрий сніг, однак в більшості областей України сьогодні обіцяли без опадів. Тільки на заході та півночі країни очікувався невеликий дощ, тоді як на високогір’ї Карпат були можливі мокрі снігові опади. Температура в західних областях коливалася від +9° до +14°, а на решті території становила від +20° до +25°, у північних областях — від +14° до +19°.

Синоптик Ігор Кибальчич зазначив, що жовтень 2024 року почнеться з літнього тепла, але вже 5-6 числа відбудеться різке зниження температури на 7-13 градусів. Очікуються сильні вітри та дощі, але в другій декаді місяця температура знову підвищиться завдяки надходженню теплих повітряних мас з південного заходу Європи.

Незважаючи на очікуване похолодання на початку жовтня, загалом цей місяць обіцяє бути на 1-2,5 °C вищим за кліматичну норму, з найбільшою теплотою у південно-східних регіонах України та в Криму.

Шарій заявляє про замах на своє життя: автомобіль обстріляли з автомата

Пропагандистичний блогер Шарій заявив про напад на його автомобіль: інцидент увійшов у розслідування поліції

Український блогер та пропагандист Анатолій Шарій, який перебуває на екзилі в Іспанії, стверджує про напад на його автомобіль. За його словами, він та його дружина стали мішенню нападу, під час якого було використано автоматичну зброю з глушниками. Цей інцидент не є першим нападом на Шарія, адже минулого року на нього скоїли спробу підпалу будинку. Повідомляється, що іспанська поліція розпочала розслідування щодо цього нападу. Шарій також повідомив про отримання інформації про можливий замах на його життя від іспанських правоохоронних органів. Це не перший раз, коли Шарій потрапляє під обвинувачення в державній зраді та дискредитації урядової політики. Утім, особи, які стоять за цими нападами, залишаються невідомими.

Львівський військовий оркестр перевели у піхоту

Музикантів Львівського військового оркестру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного вирішили відправити на передову як піхоту. Це рішення викликало обурення серед громадськості та жорстку критику з боку деяких політиків. 24 січня 2025 року народна депутатка Софія Федина різко висловила незадоволення діями командування. Вона звернула увагу на те, що замість того, щоб залучати до […]

The post Львівський військовий оркестр перевели у піхоту first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Таємниця оптимізму: чому 85% українців вірять у перемогу, а Захід не розуміє цього?

Оптимізм українців: чому 85% продовжують вірити у перемогу незважаючи на всі труднощі

Незважаючи на випробування, українці демонструють неймовірну стійкість та віру в перемогу. Професор політології, Олександр Мотиль, в колонці для видання The Hill зазначає, що секрет українського оптимізму залишається загадкою для західних спостерігачів, які схильні до песимізму. Мабуть, хтось пропустив момент, коли українцям сказали, що перемогти Росію неможливо.

Дані опитування, проведеного авторитетним Центром Разумкова наприкінці січня, свідчать: 85% респондентів вірять у перемогу України, лише 8,5% відмовляються від цього переконання. Ці цифри майже однакові у всіх регіонах країни, навіть на сході, де найбільше відчуваються військові дії.

Особливо захоплююче те, що українці чітко розуміють, що означає перемога: 38% вважають, що перемогою буде відновлення кордонів станом на січень 2014 року та вигнання російських військ, а 27% мають ще амбітніші мрії — повне знищення російської армії та крах внутрішнього режиму в Росії.

Оптимізм українців порушує. 60% вірять у перемогу до кінця 2025 року, а 65% з них мають навіть максималістські очікування. Цей настрій є типовим не тільки для середньостатистичних громадян, а й для окремих категорій, таких як бізнесмени та жінки.

Відповідно до опитування, проведеного Українською мережею ділових новин, майже 60% бізнесу очікують зростання у 2024 році, а більшість з них розраховують на значний приріст. Багато фірм впевнені, що досягнуть своїх цілей.

Але погляди європейців щодо України дещо інші. Європейська рада з міжнародних відносин виявила, що лише 10% європейців вірять у перемогу України, вдвічі більше вони очікують перемоги Росії. Це різниця в підходах щодо розуміння ситуації, яка вражає.

Європейський песимізм не є таким беззаперечно песимістичним, як може здатися на перший погляд, оскільки від 27 до 47 відсотків європейців вважають, що Україна та Росія зможуть досягти "компромісного врегулювання" (це було б досягненням!), а 19 до 38 відсотків обирають варіант "нічого з цього" або "не знаю". Проте навіть з такими застереженнями зрозуміло, що українці та європейці мають абсолютно протилежні погляди на перемогу України.

Зайво кажути, що багато американських політиків і аналітиків поділяють західний песимізм, до того ж один аналітик нещодавно заявив у виданні The Hill, що "ідея повної перемоги України — це маячня". Виникає очевидне запитання: хто помиляється, українці чи європейці та американські політики, аналітики та прості люди? Важко сперечатися з тим, що українці знають справжню реальність. За два роки війни та геноциду їхні почуття мають бути затуплені, а не підсилені. Навпаки, очевидно, що переважна більшість європейців та американців не мають належного уявлення про те, що відбувається в Україні. Вони дивляться телевізор, час від часу читають статті чи пости в соціальних мережах, а потім, здолавши військовий стрес, повертаються до пива, вина та барбекю. Якщо хтось і помиляється, то це середньостатистичні європейці й американці. На жаль, це стосується деяких політиків і аналітиків також.

Герої американських ЗМІ, такі як Такер Карлсон і Дональд Трамп та їхні послідовники; прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо; відомий угорець Віктор Орбан; лідерка "Національного фронту" Марін Ле Пен у Франції; партія "Альтернатива для Німеччини"; австрійська "Партія свободи" — це лише кілька прикладів — живуть у своєму власному паралельному світі, де Володимир Путін — святий, а Володимир Зеленський — сатана. На щастя, таких людей менше. Можливо, українці настільки втомилися від війни та злякалися зла, яке чекає на них, що колективно зробили стрибок у абсурдну віру в те, що вони переможуть, тому що вони повинні перемогти. Це передбачає, що населення повністю піддається ірраціональним емоціям, які змушують їх бачити те, чого насправді немає. Можливо, це стосується деяких українців, але це точно не стосується 85 відсотків. У будь-якому разі, такого роду ірраціональність не присутня ні в українських ЗМІ, ні в розмовах з реальними українцями.

Українці, судячи з усього, мають глибоке розуміння ситуації, яке перевершує знання на Заході. Вони добре усвідомлюють, що Конгрес США фактично виступає на боці Росії, відмовляючись постачати зброю Україні. Вони розуміють, що європейці та американці ставляться зі скептицизмом до їхньої перемоги. Вони осведомлені про реальність на Заході. Але вони також чудово розуміють, що відбувається в Україні та Росії. Вони знають, що Росія не може перемогти війну, яка коштує їй тисячу жертв щодня. Вони усвідомлюють, що режим Путіна виявляється значно слабкішим, ніж здається на перший погляд. Нарешті, українці також розуміють, що для перемоги їм потрібно лише вижити, відстояти себе від росіян — і вони знають, що це можливо зробити не завдяки якійсь магічній вірі в стійкість і перемогу, а завдяки тому, що альтернативою "виживання" росіян є знищення українців російськими агресорами.

Українці виявляють вражаюче розуміння ситуації на політичній арені, яке перевершує розуміння західних країн. Вони усвідомлюють складність та протиріччя відносин між Україною, Росією та Заходом. Глибоко розуміють вони і труднощі, з якими стикається Україна, і загрози, які приховуються за відмовою Заходу постачати необхідну допомогу. Не тільки розуміють вони, але й відчувають на собі реальність війни, що триває на їхній землі.

Українці не просто покладаються на власні сили, але й мають просторовий погляд на розклад сил та можливості війни. Вони розуміють, що перемога полягає не лише в силі зброї, але й в здатності витримати та вистояти, показавши свою стійкість та волю до життя вільним народом. Українці готові відстоювати свою державність та незалежність, бо вони знають, що їхня перемога — це питання не лише власної долі, але й майбутнього всього світу, де цінності свободи та демократії мають переважати над агресією та насильством.

У Німеччині розкрили злочинне планування, що призвело до трагічної загибелі українки Маргарити Разаз та викрадення її дитини. Затримана пара, виявивши себе як друзі, насправді складалася з чоловіка та жінки, які підозрюються у вбивстві Маргарити. Жінка, росіянка на ім’я Інна, має 43 роки, а її чоловік Марко — 44-річний німець, який є м’ясником. Вони виховують трьох синів.

Незважаючи на видиму нормальність їхнього життя, один з сусідів повідомив, що м’ясник в грудні повідомив йому про народження доньки у січні. Проте ця новина викликала здивування, оскільки дружина м’ясника не виглядала вагітною. Той же сусід наголосив, що не очікував таких злочинних дій від цієї пари, яка завжди вважалася ввічливою та приємною.

Маргарита Разаз відправилася до Європи на початку 2023 року з метою допомогти своїй доньці з маленькою дитиною. Вона мешкала разом зі своєю матір’ю у селі Білухівка Полтавської області. Проте знайомі українки підозрюють, що Інна, яка познайомилася з Маргаритою, коли остання шукала пологовий будинок, може мати відношення до зникнення Маргарити.

Друзі загиблої підтверджують, що Маргарита часто проводила час з Інною та її чоловіком і навіть святкувала разом з ними дні народження. Тим часом росіянка розповідала про хворобу своєї дитини, яку було важко перевірити.

Останній раз Маргарита зв’язалася 6 березня, коли повідомила, що її мамі стало погано, і Інна з чоловіком нібито відвезли її додому та матір до лікарні. Проте подальших зусиль щодо розшуку Маргарити та її матері залишилися безрезультатними.

• Затримання пари, підозрюваної у вбивстві українки Маргарити Разаз та викраденні її дитини, свідчить про можливе планування злочину.

• Підозрювана жінка, росіянка на ім’я Інна, та її чоловік Марко, німець-м’ясник, перебувають під слідством.

• Існують свідчення про непорозуміння щодо здоров’я дитини Інни та Інни самої, що може мати відношення до зникнення Маргарити.

• Суспільство вражене злочином, оскільки підозрювана пара завжди виглядала ввічливо та приємно, а також підтримувала знайомство з загиблою.

• Невдалий розшук Маргарити Разаз та її матері свідчить про складність справи та важкість розслідування.

Останні новини