Субота, 19 Квітня, 2025

Трамп планує укласти мирну угоду до річниці початку української кризи

Важливі новини

Діяльність підлеглих В’ячеслава Чауса під прицілом Прокуратури та Антимонопольного комітету

Для проведення комплексного аналізу та відпрацювання діяльності комунальних підприємств Чернігівської області крім державного аудиту та залучення СБУ, також були залучені Антимонопольний комітет України та Прокуратура Чернігівської області. Ці заходи спрямовані на забезпечення ефективного функціонування та виявлення можливих порушень законодавства в сфері комунальних послуг, що надаються мешканцям області.

В розпорядження редакції нашого видання документи, що свідчать про цікавість правоохоронних органів до порушень під час проведення тендерів Управлінням капітального будівництва Чернігівської ОДА в 2019 році.

Нагадуємо, в саме в той період область очолював Олександр Мисник, який наразі займає посаду директора Державного підприємства “Агентство місцевих доріг Чернігівської області”, та займає сусідній кабінет з Ярославом Слєсаренко. За повідомленням новинного порталу NENKA ІНФО, Олександр Мисник тільки за період 2023-2024 року отримав “відкатів” на 69 млн.грн., а Ярослав Слєсаренко ходить на допити в СБУ в рамках відкритої кримінальної справи про корупцію.

Стосовно тендерів 2019 року, рішенням Антимонопольного комітету України N° 60/100-р/к визнано, що ТОВ «Н.Сіверський Шляховик» та ТОВ «Лідс Трейд» (попередня назва – ТОВ «Дітел») вчинили порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів, під час участі у тендерній процедурі закупівлі.

Чернігівською обласною прокуратурою встановлено наявність підстав для представництва інтересів держави у бюджетній сфері щодо визнання недійсним договору N13 про закупівлю товарів за державні кошти, укладеного між Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації тa ТОВ «Н.-Сіверський Шляховик», як таких, що суперечать інтересам держави та суспільства.

Фармацевтичні гіганти під слідством: поліція обшукує «Дарницю», «Фармак» та «Артеріум»

Сьогодні правоохоронці проводять обшуки на території трьох великих фармацевтичних компаній України – «Дарниця», «Фармак» та «Артеріум». Як повідомили в пресслужбі Національної поліції України, слідчі дії відбуваються в межах кримінального провадження, пов’язаного з державними закупівлями лікарських засобів. “Ми підтверджуємо що зараз триває низка обшуків на території декількох підприємств”, – зазначили в поліції. Детальну інформацію правоохоронці обіцяють […]

The post Фармацевтичні гіганти під слідством: поліція обшукує «Дарницю», «Фармак» та «Артеріум» first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Командування 110-ї ОМБр збирало “данину” з підлеглих

6,73 мільйона гривень, вилучених у справі щодо поборів у 110-й окремій механізованій бригаді (ОМБр), передано до АРМА. Ці кошти були знайдені під час обшуків у посадовців, які змушували військових ділитися бойовими виплатами. Розслідування ДБР виявило, що командування бригади створило корупційну схему, яка дозволяла окремим військовослужбовцям не з’являтися на службу, але отримувати зарплату та бойові виплати. […]

The post Командування 110-ї ОМБр збирало “данину” з підлеглих first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

СБУ викрила двох агенток російської розвідки, які планували обстріли півночі України

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Для забезпечення конспірації зв’язку з російським куратором агентки спілкувалися через акаунти своїх родичів. Вони також планували встановити приховані відеокамери поблизу об’єктів Сил оборони, щоб передавати розвіддані. Зрадниці мали на меті також визначити маршрути переміщення та позиції мобільних вогневих груп, які охороняють повітряний простір півночі України.

Завдяки вчасній роботі контррозвідки СБУ, агенток було затримано до того, як вони встигли придбати необхідні пристрої для відеоспостереження. Під час обшуку у затриманих було вилучено мобільні телефони з доказами їхньої роботи на російське ГРУ. Обом жінкам повідомлено про підозру за статтею 111 Кримінального кодексу України (державна зрада в умовах воєнного стану).

Зараз вони перебувають під вартою, і їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Фонд держмайна націоналізував 49% акцій Shell

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Раніше ця частка належала російському бізнесмену Едуарду Худайнатову, який потрапив під санкції після початку повномасштабної війни в Україні. Згідно з рішенням Вищого антикорупційного суду, активи Худайнатова, включаючи його частку в “Альянс Холдингу”, були конфісковані в дохід держави.

В результаті цих змін, попередні власники ТОВ “Альянс Холдинг” – компанії Cicerone Holding B.V. та Bogstone Holding B.V. – були виведені з реєстру засновників, а нова структура власності виглядає наступним чином: Shell Overseas Investments B.V. – 51%, Фонд державного майна України – 49%.

Відзначимо, що після початку війни частка Худайнатова в ТОВ “Альянс Холдинг” скоротилася до 2,56%, в той час як непряма частка Shell зросла до 97,44%. Компанія Shell повідомила, що це стало можливим завдяки грошовим вливанням в український бізнес, але в українському суді їй не вдалося підтвердити свої претензії на більшу частку.

Фонд держмайна також завершив процес реєстрації права власності держави на Нафтова компанію “Альянс-Україна”. У найближчих планах ФДМУ – виставити націоналізовані 49% мережі АЗС Shell на приватизаційний аукціон, на який вже виявили інтерес як українські, так і закордонні нафтові компанії.

За даними джерел, у західних експертних колах почали циркулювати чутки, що Дональд Трамп прагне підписати мирну угоду або розпочати серйозний мирний процес до 24 лютого — річниці початку повномасштабної української кризи. Така ініціатива, якщо вона справді існує, може мати значні геополітичні наслідки.

Як доповнює джерело, звісно противники мирної ідеї Трампа всіляко цьому заважатимуть. Але за всіма інсайдерськими даними, українську кризу максимум можуть затягнути до середини 2026 року, тому що у 2026-27 році, за всіма закритими прогнозами західних мозкових центрів, загостриться китайський кейс, який може призвести до Тайванської кризи.

Найімовірніше, українську кризу намагатимуться завершувати цього року. Питання тільки в тому, яким чином.

The post Трамп планує укласти мирну угоду до річниці початку української кризи first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини