Вівторок, 22 Липня, 2025

У бюджеті України не вистачає 200 мільярдів гривень на армію

Важливі новини

Трагедія на Херсонщині: під лід провалилися п’ятеро дітей, троє загинули

У Херсонській області водолази ДСНС знайшли тіла трьох дітей, які провалилися під лід на річці Інгулець 13 лютого. Загиблими виявилися двоє хлопчиків 9 і 13 років та 14-річна дівчинка. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Telegram у суботу. Пошукова операція завершена. Водолазна група Головного управління ДСНС України у Херсонській області підняла з води […]

The post Трагедія на Херсонщині: під лід провалилися п’ятеро дітей, троє загинули first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Поліція зупинила викрадення родича на замовлення сім’ї

Поліція України викрила змову, в якій батько та старший син, перебуваючи за кордоном, спробували викрасти власного родича, щоб заволодіти криптовалютою на суму 500 тисяч доларів. На щастя, злочину вдалося запобігти завдяки спецоперації правоохоронців. Зловмисники вирішили влаштувати викрадення молодшого сина, який займався криптовалютами та мав доступ до значної суми. Для реалізації плану вони знайшли виконавця серед […]

The post Поліція зупинила викрадення родича на замовлення сім’ї first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Що означає статус у «Резерв+»: пояснення для військовозобов’язаних

Застосунок “Резерв+” став одним з основних цифрових інструментів обліку призовників, резервістів і військовозобов’язаних в Україні. Через нього можна оновити дані, перевірити статус військового обліку й навіть отримати цифровий військово-обліковий документ. Проте у багатьох користувачів виникають запитання щодо статусів у застосунку — і особливо, що робити, якщо система показує некоректну інформацію. Які бувають статуси в “Резерв+” […]

Довіра до Володимира Зеленського в світі зменшується

Дослідження показало, що рівень підтримки українського лідера зазнав певних змін порівняно з попереднім роком. Ця тенденція спостерігалася в різних регіонах світу, що свідчить про глобальний характер цього явища.

Дослідження провели у 35 країнах світу, щоб визначити ставлення населення до президента України Володимира Зеленського.

Згідно з цими даними у середньому 40% респондентів позитивно ставляться до Зеленського, а негативно – 46%. У Європі найбільш позитивне ставлення до президента України у Швеції – 80% та Великій Британії – 72%.

Також переважає позитивне ставлення над негативним до Зеленського в Нідерландах, Німеччині, Польщі та Іспанії.

В Угорщині до Зеленського ставляться позитивно 14% населення, що стало найнижчим результатом у Європі, водночас негативний показник сягає 83% — найвищий серед 35 країн дослідження.

В Азії та Океанії найбільше довіри до президента України в Японії – 63% та Австралії – 62%. Також більш позитивне ставлення над негативним зафіксовано у Філіппінах, Південній Кореї та Бангладеш.

Населення в Індії має найвищий показник тих, хто не визначився – 45%, тоді як підтримує Зеленського 28%, а протилежної думки – 27%. У Канаді 64% до президента України ставляться з довірою, а негативно – 30%. У США показники – 48% проти 39% відповідно.

Як вказують аналітики Pew Research Center довіра до Володимира Зеленського значно знизилась у кількох країнах, а особливо у Польщі. У 2023 році 70% поляків довіряли Зеленському, а у 2024 цей показник впав на 22 пункти та становить 48%. Також значне зниження довіри до президента було зафіксовано у Південній Кореї – 15 пунктів та Південній Африці – 12 пунктів. Менш як 10 пунктів зниження за довірою також спостерігали у таких партнерів України як Австралія, Франція, Німеччина, Нідерланди, Іспанія та США.

В Україні довіра до Володимира Зеленського становить 53,8%. Недовіряють президенту України – 37,8%. За балансом довіри та недовіри Зеленський має найвищі показники в Україні.

ДБР розкрило масштабну крадіжку коштів на закупівлях для армії

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) розкрили масштабну корупційну схему у системі логістики Збройних Сил України. Посадовці Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) Луганська та їхні спільники завдали державі збитків на суму понад 101 мільйон гривень, організувавши нелегальну схему закупівель паливної деревини для армії. Схему організував колишній очільник КЕВ Луганська, залучивши до неї: двох чинних посадовців підрозділу, розташованого в […]

The post ДБР розкрило масштабну крадіжку коштів на закупівлях для армії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У державному бюджеті України на 2025 рік виявлено значний дефіцит коштів на оборонні потреби. Як повідомив народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк, нестача становить щонайменше 200 мільярдів гривень.

За словами парламентаря, ще з початку року стало зрозуміло, що заплановані видатки на Збройні сили України не покриють реальні потреби фронту. Уже станом на травень ця проблема вийшла на поверхню.

«В цьому році (як і в 2024, і 2023-му) в Бюджеті не вистачає грошей на армію. Вже станом на середину травня очевидно, що запланованих видатків на армію недостатньо. Десь зараз — на 200 млрд грн», — написав депутат у своєму телеграм-каналі.

Железняк додав, що Кабінет Міністрів уже працює над змінами до держбюджету, які передбачатимуть збільшення видатків на сектор оборони. За його оцінками, може йтись про суму до 250 мільярдів гривень.

«Рада їх проголосує. Поки я б тут зраду не робив — всі військові виплати йшли і будуть йти за планом. Уряд поки робить “наближення”», — заспокоїв нардеп.

Втім, він попередив, що українців чекає чергове політичне протистояння навколо ухвалення змін до головного фінансового документа країни.

«Очевидно, що змінювати бюджет їм доведеться. Тому… скоро нас чекає чергова епопея під назвою: “проголосуй зміни у Бюджет, щоб армія була з грошима”», — підсумував Железняк.

Нагадаємо, що у попередні роки державний бюджет України також неодноразово коригувався через збільшення видатків на оборону. У 2024 році загальний обсяг військових витрат було збільшено на понад 300 млрд грн лише протягом перших шести місяців.

Фінансування армії сьогодні критично залежить не лише від внутрішніх резервів, а й від міжнародної підтримки, зокрема від ЄС, США та Японії. Затримки у надходженні зовнішніх коштів часто створюють касові розриви, які доводиться оперативно покривати через зміни до держбюджету.

Останні новини