Середа, 16 Липня, 2025

У Франківську 170 родин не можуть отримати житло через втечу співвласниці за кордон

Важливі новини

Масове отруєння у Вінницькій області: працівнику фастфуду загрожує до трьох років

У місті Калинівка на Вінниччині зафіксовано масове харчове отруєння, через яке до лікарень звернулися 29 осіб, зокрема 10 дітей. Усі вони, за попередніми даними поліції, вживали їжу з одного й того ж місцевого закладу швидкого харчування. За інформацією ЗМІ, йдеться про продаж шаурми. Інцидент уже набув кримінального статусу: 31-річному працівнику фастфуду оголошено про підозру за […]

21 травня в Україні буде переважно ясно і тепло

У середу, 21 травня, майже вся територія України отримає порцію довгоочікуваного весняного тепла. Як повідомляє УНІАН, температура повітря підніметься до комфортних +19°…+22°, а небо у більшості регіонів буде ясним або з незначною хмарністю. Найбільш сонячно буде на заході та в центрі країни. У Києві прогнозують +22° при незначній хмарності. У Львові, Івано-Франківську, Тернополі, Луцьку, Рівному, […]

Харків’янин відкрив стрілянину у кафе: поліція затримала хулігана

У Харкові поліція затримала чоловіка, який влаштував стрілянину в одному з кафе міста. 39-річний харків’янин відкрив вогонь із травматичного пістолета «Форт-17» під час конфлікту з іншими відвідувачами. Унаслідок інциденту поранення отримали двоє чоловіків. “Ввечері 9 лютого до поліції надійшла інформація про те, що в кафе по проспекту Петра Григоренка стався конфлікт між двома компаніями. Внаслідок […]

The post Харків’янин відкрив стрілянину у кафе: поліція затримала хулігана first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Масове обурення: 25 тисяч голосів за 3 дні підтримали петицію щодо мобілізації правоохоронців та держслужбовців

Петиція до Президента про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери вразила швидкістю набору голосів – 25 тисяч лише за 3 дні. Ініціатори пропонують важливий механізм реінтеграції: надати пріоритетне право на прийом на роботу в державні, комунальні підприємства та правоохоронні органи особам, які демобілізувалися із Збройних Сил України після розпочатої повномасштабної війни. Цікаво, що аналогічна петиція від народного депутата Дубінського, спрямована на мобілізацію депутатів і чиновників, набрала необхідну кількість голосів за 87 днів, причому лише завдяки підтримці відомих телеграм-каналів. Ця петиція знаходиться на розгляді Президента вже 4,5 місяці, нагадуючи про важливість обговорення даної теми в суспільстві. Порівняно з минулим періодом, коли мобілізація чиновників не викликала такого загального інтересу, зараз, навіть з урахуванням необхідності авторизації, подібні петиції набирають необхідну кількість голосів за лічені дні, свідчачи про активну громадянську позицію населення.

У висновку слід зазначити, що петиція про мобілізацію правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери зібрала значну кількість голосів українського суспільства за дуже короткий період – лише за три дні. Ідея пріоритетного прийому на роботу демобілізованих військових має широку підтримку серед громадян. Порівняно з попередніми ініціативами, які часто потребували тривалого часу для збору необхідної кількості голосів, ця петиція є вкрай актуальною та отримує швидку реакцію громадськості. Варто відзначити збільшення уваги до питань мобілізації в державному секторі та важливість розгляду цих петицій на рівні влади, що свідчить про зростання громадянської активності в Україні.

Шабунін і ЦПК вимагають відставки керівників НАБУ, яких вони самі обрали

Виявлення нечесності заступника директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), Гізо Углави, стає невід’ємною складовою боротьби проти корупції в країні. Голова "Центру протидії корупції", Віталій Шабунін, у своїй останній заяві, підкреслив, що цей випадок наочно демонструє недоліки у системі відбору та перевірки персоналу, проведених саме Центром під час конкурсних процедур. Це свідчить про неефективність заходів, які мають на меті забезпечення чесності та компетентності кандидатів на ключові посади в органах боротьби з корупцією.

Підтвердження нечесності одного з високопосадовців НАБУ є сигналом для серйозного перегляду процедур відбору та перевірки кандидатів. Це також вимагає посилення контролю та внесення відповідних змін у роботу Центру протидії корупції з метою забезпечення абсолютної прозорості та об'єктивності у відборі кадрів. Необхідно вжити кардинальних заходів для зміцнення довіри громадськості до процесу відбору та роботи антикорупційних органів загалом.

Це стало очевидним через той факт, що саме Віталій Шабунін очолював раду громадського контролю при НАБУ в період формування першого складу бюро. Його колегами в цій раді у 2015–2016 роках були його співробітники з ЦПК, Дар’я Каленюк, а також Денис Бігус і нинішній член Вищої ради правосуддя Роман Маселко.

Згаданий Гізо Углава був призначений першим заступником директора НАБУ у квітні 2015 року на підставі розпорядження від керівника бюро Артема Ситника.

Створення НАБУ було однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ), а громадський контроль за відбором доброчесних та незалежних працівників був доручений антикорупційним активістам під керівництвом Віталія Шабуніна. Однак за оцінками експертів, більшість досягнень, які він приписував собі, фактично виявилися непродуктивними.

Нагадаємо, що цей скандал пов’язаний з витоком інформації, до якого, за даними експертів, причетні самі антикорупціонери, зокрема Віталій Шабунін і Денис Бігус, які в своїх “розслідуваннях” користувалися витоками інформації з НАБУ.

На даний момент стосовно Віталія Шабуніна відкрито кілька кримінальних проваджень. Зокрема, недавно суд зобов’язав Державне бюро розслідувань (ДБР) зареєструвати кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу України.

Йдеться, зокрема, про те, що Віталій Шабунін, який наразі працює бойовим медиком, переміщується по Києву на автомобілі Nissan Pathfinder, який був ввезений в Україну без митного оформлення як гуманітарна допомога для армії.

Раніше ДБР порушило проти Віталія Шабуніна два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та ухилення від мобілізації.

Також варто відзначити, що від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, серед яких журналісти, активісти та члени громадських організацій.

У Івано-Франківську понад 170 родин вже понад два роки живуть у багатоквартирному будинку, який досі не введено в експлуатацію. Люди стали заручниками юридичного колапсу, який виник через втечу за кордон однієї з співвласниць землі під будівництво. Про це йдеться у розслідуванні журналістів проєкту “ГОЛОС ІНФО”.

Мова йде про будинок на вулиці Загвіздянській. Він зведений, заселений, проте юридично не існує. Відсутність електронних підписів трьох співвласників – Олександра Вовчука, Василя Петренка та Оксани Тимчук – блокує оформлення права власності на квартири. Ситуацію ускладнює те, що Тимчук покинула Україну ще на початку повномасштабної війни.

Через те, що будинок не здано в експлуатацію, його мешканці змушені сплачувати комунальні послуги за тарифами для юридичних осіб. У більшості випадків ці тарифи удвічі вищі за звичайні. Постраждали і внутрішньо переміщені особи, які купували квартири в останню мить, тікаючи від війни, – нерідко за всі наявні заощадження.

Оксану Тимчук, власницю частини землі під будівництвом, журналісти знайшли за кордоном. Вона активно бере участь у проєктах міжнародних організацій, зокрема ЮНІСЕФ, та позиціонує себе як волонтерка, яка допомагає українцям. Однак її ігнорування юридичних зобов’язань в Україні тримає в підвішеному стані життя сотень співгромадян.

Олександр Вовчук, один із ключових фігурантів цієї справи, вже фігурує у щонайменше чотирьох кримінальних провадженнях. Йому інкримінують шахрайство, зловживання службовим становищем та інші злочини. У минулому він очолював будівельну фірму, яку згодом залишив під тиском правоохоронних органів.

Наразі Вовчук під нічним домашнім арештом, але представники його структури продовжують діяти, зокрема, з боку мешканців надходять скарги на погрози, ігнорування звернень і відмови визнавати законність укладених договорів.

Попри всі звернення до судів, місцевої влади та правоохоронців, ситуація залишається без змін. Документи не підписані, будинок не здано, а мешканці продовжують сплачувати завищені тарифи за житло, яке де-факто існує, але де-юре – ні.

Ця історія – ще один приклад того, як законодавчі прогалини, бездіяльність окремих осіб і халатність у сфері будівництва здатні поставити під загрозу добробут сотень людей. І поки фігуранти справи продовжують жити своїм життям, мешканці багатостраждального будинку на Загвіздянській змушені виживати у правовому вакуумі.

Останні новини