Субота, 19 Квітня, 2025

У Києві двоє приїжджих забили чоловіка до смерті після сварки через російську музику

Важливі новини

До України екстрадували жінку, яку підозрюють у розкраданні 95 млн грн “Укрзалізниці”

Керівницькі компанії, які вважають, що розкрадають 95 мільйонів гривень під час організації із закупівлею трансформаторів для “Укрзалізниці”, екстрадували з Болгарії в Україну. Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України (НАБУ). Йдеться про керівницю товариства, яке незаконно виграло тендер на постачання силових трансформаторів із завищеними цінами впродовж 2022–2024 років. Після викриття схеми у квітні 2024 року […]

The post До України екстрадували жінку, яку підозрюють у розкраданні 95 млн грн “Укрзалізниці” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Аптеки та виробники знизять ціни: стартує нова ініціатива

В Україні ухвалено ініціативу, яка може суттєво вплинути на ціни лікарських засобів. Найбільші аптечні ритейлери підписали Декларацію про доступність лікарських засобів, яка передбачає зниження вартості ліків на всіх рівнях – від виробника до кінцевого споживача. За даними Аптечної професійної асоціації України (АПАУ), учасники ринку зобов’язалися зменшити відпускні, оптові та роздрібні ціни, щоб зробити ліки доступнішими […]

The post Аптеки та виробники знизять ціни: стартує нова ініціатива first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні стрімко зростає кількість хворих на COVID-19

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

За інформацією Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, у Львівській області кількість випадків захворювання на COVID-19 зросла до 496 за останній тиждень, що на 293 випадки більше порівняно з попереднім тижнем. Зокрема, серед захворілих – 54 дитини, з яких 50% становлять діти віком до 4 років. Серед хворих також є 22% осіб старше 65 років. Госпіталізації потребують 8% захворілих.

Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб повідомляє про тривалий ріст захворюваності на COVID-19 протягом останніх двох тижнів. За минулий тиждень було зафіксовано 101 випадок захворювання, що втричі більше ніж за попередній тиждень. Переважна більшість хворих має легку форму захворювання. На Волині активно циркулює штам Omicron, зокрема його варіант JN.1 (Дженні). Нового субваріанту коронавірусу “FLiRT” на даний момент не виявлено.

У Івано-Франківській області директор обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслан Савчук повідомив, що в липні було обстежено 1829 осіб з підозрою на COVID-19, у 7,7% з яких захворювання підтверджено. Порівняно з червнем, кількість позитивних тестів зросла на 11,9%.

В Україні зафіксовано три випадки нового субваріанту коронавірусу “Omicron” під назвою “FLiRT”. Ці випадки були зареєстровані в липні – два у Києві та один в Івано-Франківській області. Заступник міністра охорони здоров’я та головний державний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, що новий субваріант “FLiRT” швидше вражає ослаблений імунітет і може захворіти навіть раніше вакциновані особи. Проте, набутий імунітет після вакцинації знижує ризик серйозних ускладнень.

Експерти закликають населення до підвищення обережності та дотримання заходів профілактики. Важливо продовжувати вакцинацію, дотримуватися маскового режиму і соціальної дистанції, а також звертатися за медичною допомогою при перших ознаках захворювання.

Відступ ЗСУ з Курщини загрожує Сумщині

Українські війська можуть залишити територію Курської області Росії, що створює ризик просування росіян на територію Сумщини, вважає військовий оглядач Денис Попович. Він зазначив, що за даними моніторингового проєкту DeepState, ЗСУ вже повністю покинули місто Суджа, але офіційного підтвердження поки немає. Експерт вказав на кілька ключових факторів, які могли вплинути на ситуацію: значна чисельна перевага російських […]

The post Відступ ЗСУ з Курщини загрожує Сумщині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська літієва галузь стикається з проблемами через конкуренцію і вартість видобутку

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Єгор Перелигін, генеральний директор української гірничодобувної компанії UMCC Titanium, зазначає, що українські літієві родовища наразі не готові до розробки. Серед основних проблем – висока собівартість видобутку через шахтний спосіб розробки, а також неконкурентоспроможна ціна на електроенергію.

“Собівартість видобутку в Україні значно перевищує аналогічні показники в Австралії, Аргентині, Чилі чи Китаї”, – пояснює Перелигін. Крім того, будівництво шахт і гірничо-збагачувальних комбінатів вимагає сотень мільйонів доларів інвестицій, а спорудження електрохімічного заводу – близько мільярда доларів.

Одним із найперспективніших українських родовищ літію вважалося Шевченківське родовище на Донеччині. Однак через війну його розробка стала неможливою: фронт підійшов впритул, і російські війська продовжують наступати. Навіть за сприятливих умов собівартість видобутку залишалася б надзвичайно високою.

Навіть якщо вирішити внутрішні проблеми, Україна стикається з жорсткою конкуренцією на світовому ринку. За словами Перелигіна, зараз спостерігається профіцит літію, спричинений надлишком продукції та технологічним домінуванням Китаю.

“Китайські компанії готові працювати у збиток, щоб витіснити конкурентів. Наступні 2-3 роки ціни на літій залишаться низькими”, – прогнозує експерт.

Українська теза “приходьте до нас, у нас є літій” виглядає некоректною, стверджує Перелигін. Родовища не підготовлені, а економічні показники не дозволяють конкурувати з іншими країнами.

Проблема також полягає у відсутності чіткої стратегії розвитку літієвої галузі. Без значних інвестицій, технологічних рішень та конкурентоспроможної інфраструктури Україна ризикує залишитися осторонь глобального “літієвого буму”.

У Києві затримано двох братів із Івано-Франківської області, яких підозрюють у жорстокому вбивстві 29-річного чоловіка. За даними слідства, конфлікт спалахнув через російську музику, яку гості слухали під час застілля. Після словесної суперечки гості напали на потерпілого з ножем і каструлею — від отриманих травм той помер на місці.

Про інцидент повідомили столичні правоохоронці та Київська міська прокуратура.

Тіло 29-річного мешканця Київщини зі слідами насильницької смерті виявили на кухні орендованої квартири у столиці. Зі слів поліції, про це сам повідомив один із братів, який згодом виявився співучасником злочину.

З’ясувалося, що напередодні на вулиці потерпілий познайомився з двома братами, 21 і 22 років, які приїхали до Києва з Івано-Франківщини в пошуках роботи. Того ж вечора вони разом розпивали алкоголь, а потім вирушили до квартири, яку орендували брати.

За даними прокуратури, конфлікт виник у квартирі після того, як потерпілий попросив вимкнути російську музику, яка лунала під час застілля. Це прохання викликало агресію з боку господарів. Сварка швидко переросла у бійку.

“Під час конфлікту брати нанесли понад 20 ударів ножем і металевою каструлею в область грудей, спини та обличчя”, — повідомили в поліції Києва.

Чоловік помер на місці ще до приїзду швидкої. Його тіло виявили правоохоронці, яких викликав один із нападників.

Двом братам вже повідомили про підозру за ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України — умисне вбивство, вчинене групою осіб. Санкція статті передбачає покарання до довічного позбавлення волі.

Суд обрав фігурантам запобіжний захід — тримання під вартою без права внесення застави. Наразі тривають слідчі дії.

Останні новини