Середа, 23 Липня, 2025

У тесті для суддів питатимуть про скіфів, ханів і Зеленського

Важливі новини

Франція відправить Україні ракети Scalp та посилить ППО

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Щоб дозволити Україні наносити удари за лінією фронту, днями я підписав передачу близько десяти ракет Scalp, як це обіцяв зробити президент республіки Володимиру Зеленському”, – заявив Лекорню в інтерв’ю французькому виданню JDD. Це рішення стане важливим етапом у зміцненні оборонних можливостей України, зокрема для атак на глибокі тилові позиції противника.

Крім того, Лекорню анонсував нові поставки зенітних ракет “Містраль”, які мають зміцнити українську протиповітряну оборону. “З настанням зими глибокі удари Росії по території України, ймовірно, активізуються. Ми знову постачатимемо ракети “Містраль”, зокрема, для захисту зон бойових дій”, – додав міністр оборони Франції.

Поставка цих ракет є важливим кроком для забезпечення захисту української території від російських атак, зокрема в умовах активізації бойових дій восени та зимою. Франція продовжує залишатися одним із головних партнерів України в оборонній сфері, сприяючи стабільності та безпеці регіону.

Україна та США можуть укласти угоду про корисні копалини: заява сенатора Ліндсі Грема

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Він зазначив, що Україна – найбагатша країна в Європі на рідкісні мінерали, яких, за його оцінками, у неї на 2-7 трлн дол.

Саме тому США, на думку Грема, мають допомогти Україні в конфлікті з Росією.

«Україна готова укласти угоду з нами, не з Росією, тому це в наших інтересах – забезпечити, щоб Росія не влаштувалася там. Україна – це реально «житниця» світу. 50% продовольства в Африку надходить з України. Ми можемо заробляти і мати економічні відносини з Україною, які для нас будуть дуже корисні. Тож Дональд Трамп хоче угоду, щоб повернути наші гроші, щоб ми збагатилися рідкісними корисними копалинами. Хороша угода для України і для нас», – заявив сенатор.

Нагадаємо, Грем уже порушував тему корисних копалин України – щоправда, тоді він говорив про 10-13 трильйонів доларів, а не про 2-7.

Після чого пропозиція їх освоїти з’явилася в «плані перемоги» Зеленського. ЗМІ писали, що цей пункт на Банковій готували на випадок обрання Трампа.

НАБУ знайшло в будинку голови суду 271 тисячу доларів, але частину грошей йому повернули

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення повернути голові Західного апеляційного господарського суду Максиму Желіку 100 тисяч доларів, які були вилучені під час обшуку в його помешканні. Загалом детективи НАБУ тоді знайшли понад 271 тисячу доларів готівки, частина з яких залишатиметься під арештом. Обшук проводився у межах розслідування справи про вимагання 1 мільйона доларів хабаря […]

The post НАБУ знайшло в будинку голови суду 271 тисячу доларів, але частину грошей йому повернули first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ТОП-5 спецій для стрункої фігури

Спеції не лише покращують смак страв, але й можуть стати корисним доповненням до процесу схуднення. Дослідження показують, що деякі з них прискорюють обмін речовин, апетит і навіть сприяють спалюванню жиру. Однак важливо розуміти, що спеції самі по собі не дають миттєвого результату . Вони ефективно працюють тільки в поєднанні з правильним харчуванням, фізичною активністю та […]

The post ТОП-5 спецій для стрункої фігури first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

РФ готує масштабні удари по Україні “Шахедами”

Росія продовжує вдосконалювати тактику ударів по Україні, нарощуючи можливості для масованих атак дронами-камікадзе. Як стало відомо, за останні місяці країна-агресор відкрила ще три нові майданчики для запуску “Шахедів” у районі Приморсько-Ахтарська. Росія відточила нову тактику використання дронів-камікадзе, спрямовану на максимальне виснаження української ППО. Ворог випускає масовані рої дронів, які містять як ударні, так і хибні […]

The post РФ готує масштабні удари по Україні “Шахедами” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Уже цього літа близько 1800 кандидатів на посади суддів в Україні складатимуть новий тест — на знання історії української державності. Як повідомляє канал Bankova Mail, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) оприлюднила перелік тем і орієнтовні відповіді, що викликали чимало подиву серед експертів і громадськості.

Іспит, який триватиме 40 хвилин, міститиме 40 запитань із переліку у понад 700. Але замість фокусування на юридичних аспектах державотворення, в тесті опинились доволі несподівані теми — скіфський цар Атей, беклярбек Ногай, дівани кримських ханів, діяльність ОУН, сеймова система Речі Посполитої та навіть “революційне значення” поеми Ліни Костенко Русалка Дністрова.

Серед прикладів запитань:
– “Як князь Лев Данилович використовував васально-союзницькі відносини з беклярбеком Ногаєм?”
– “Які функції мав діван у Кримському ханстві за династії Ґереїв?”
– “Яку губернію на Лівобережжі ліквідували в XVIII столітті?”

Окрема увага у тесті приділена діяльності президентів України. Примітно, що позитивно оцінюється лише одна адміністрація — та, що “впровадила цифровізацію та виграла безпрецедентно”, тобто команда Володимира Зеленського. Іспит включає питання про застосунок “Дія” і цифрову реформу останніх років.

Натомість історичні події Другої світової війни, період окупації 1941–1944 років, а також тематика передумов сучасної війни на сході України у тесті майже не згадуються. Це вже викликало зауваження з боку парламентських комітетів і громадських організацій.

У Верховній Раді критикують підхід до підготовки: за словами одного з депутатів, структура тесту більше схожа на “курс історичного факультету з політичним підтекстом”, аніж на професійне оцінювання майбутніх суддів.

У ВККС відповідальність за підготовку тесту переклали на Національну школу суддів. Там підтвердили, що питання сформовано згідно із замовленням комісії, проте методика підготовки кандидатів досі залишається непрозорою.

Кандидати, за оцінками експертів, змушені будуть використовувати платні мобільні додатки з відповідями, аби підготуватись до таких специфічних питань. Утім, підґрунтя до цього створили зміни до закону про суддів, які наприкінці 2024 року підписав президент Зеленський. Автором ініціативи був Артем Татаров — саме він раніше запропонував спростити тестування на IQ, натомість додавши історичну складову.

Таким чином, майбутній суддя має не лише розуміти правові засади, а й знати, як функціонував кримськотатарський діван, що робила ОУН у тилу ворога та яка реформа діджиталізації відбулася в останні роки.

Чи справді це зробить суддів більш обізнаними в контексті української державності — покаже практика. Але вже зараз експерти називають тест “гібридом ідеології, історії та політичного піару”.

Останні новини