Субота, 19 Квітня, 2025

Ухилянтів від мобілізації не штрафують через брак грошей у держави

Важливі новини

У Верховній Раді працюють над законом про демобілізацію та змінами у роботі ТЦК

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Народний депутат Олексій Гончаренко під час своєї заяви наголосив, що хоча дискусії про ці ініціативи активно ведуться, затвердження таких документів у найближчому майбутньому не очікується. За його словами, перший заступник міністра оборони Іван Гаврилюк погодився з необхідністю реформування ТЦК, і наразі Міноборони готує відповідні зміни.

Гончаренко підкреслив, що деякі дії, які мали місце в ТЦК, є неприпустимими. Він згадав випадок у Вишгороді, коли водій автомобіля був підданий агресивним діям з боку представників ТЦК. За словами народного депутата, такі ситуації повинні бути виключені, а система реформована. Іван Гаврилюк зазначив, що Міноборони працює над змінами, щоб уникнути подібних інцидентів у майбутньому.

Щодо демобілізації, то Гончаренко також поділився інформацією, що законопроєкт, який регулює питання термінів служби та демобілізації, вже існує в певному вигляді. Однак він зауважив, що цей документ не буде внесений на розгляд, поки не буде достатньої кількості резервів, які зможуть замінити демобілізованих військових. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не дав чіткої відповіді на питання про готовність законопроєкту, але підкреслив, що він на етапі підготовки.

Замість охорони громадського порядку дрібний рекет. Чи ліквідують Муніципальну варту Запоріжжя

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Нагадуємо, КП “Муніципальна варта” Запорізької міської ради було створене наприкінці 2022 року з метою забезпечення охорони громадського порядку на території міста Запоріжжя. Про корупційні ризики, які несе в собі створення Муніципальної варти писали журналісти Запорізького Центру Розслідувань, а з часом ряд корупційних схем на яких заробляють “запорізькі вартові” стала вкрай очевидною.

Зокрема, як повідомляють наші джерела, замість охорони правопорядку представники Запорізької Мунварти займаються дрібним рекетом та кришують вуличну торгівлю. До прикладу, із жовтня цього року у місті почалася торгівля рибою, певна річ не зовсім законна.

Замість того щоб складати протоколи та забороняти таку діяльність керівництво Мунварти обклало такі точки “даниною”. Щоб легалізувати схему поборів з частиною торговельних точок де це можливо, були заключені між договори на охорону громадського порядку, а з інших просто беруть по 500 гривень собі в кишеню.

Водночас у керівництва Мунварти є “улюблені” райони міста, де протоколи за ст. 152 КУпАП майже не складаються. Іншими словами, у нового керівництва Запорізької Мунварти є “улюблені” підприємці на яких ці протоколи не складаються, що легко перевірити запросивши відповідну інформацію у адміністративної комісії виконкому.

Що стосується керівництва КП «Муніципальна варта», то нещодавно призначений на посаду керівник Юрій Молчанов та його заступник Михайло Барац, відкрито користуються службовим авто марки Jac js4 (номер державної реєстрації АР 2374 КЕ), купленими за гроші міста для охорони громадського порядку, в особистих цілях. А Михайло Барац вирішив взагалі не подавати декларацію, що має стати предметом уваги з боку НАЗК.

Зеленський може вітати перемогу Трампа на тлі розчарування у Байдені — The Economist

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За даними журналу, багато українських високопосадовців сподівалися на перемогу Трампа.

«Зіткнувшись із вибором між продовженням мінімальної підтримки або президентом-джокером, який розірве правила і майже напевно скоротить допомогу, вони були готові ризикнути», – повідомляє видання.

В приватному порядку оточення Зеленського говорить про «слабість і лицемірство» адміністрації Байдена, яка боїться ескалації з Росією і затримує навіть обіцяні пакети допомоги.

«Однак перемога Трампа може запропонувати Зеленському вихід із того, що виглядає як кривавий глухий кут у кращому випадку, а поразка в гіршому», – йдеться у статті.

Видання вважає, що «повний розпродаж України Трампом є малоймовірним, не в останню чергу через думку всередині його власної республіканської партії. Він, звісно, ​​не захоче бути автором та власником поразки України».

Натомість на підтримку Трамп може вимагати від України доступу до її природних ресурсів. При цьому ліберальні цінності його хвилюватимуть набагато менше, вважає журнал. Видання вважає, що Трамп підготує свій проект угоди вже у січні до своєї інавгурації.

Як пише видання, на даний момент українські чиновники працюють із двома публічними формулюваннями можливого «мирного плану» Трампа.

Перша, пов’язана з майбутнім віце-президентом Джеєм Ді Венсом, передбачає заморожування війни на нинішніх позиціях та нейтралітет України.

Другий план, який віддає перевагу українській владі, був викладений колишнім держсекретарем Трампа Майком Помпео в газеті Wall Street Journal. У цьому плані основна увага приділяється посиленню військової та фінансової підтримки як стримуючий фактор для Москви. При цьому зберігається перспектива вступу до НАТО. Багато може залежати від того, якому плану віддасть перевагу Трамп.

Невідомим елементом залишається Путін і те, на що він погодиться. Джерела, близькі до російського лідера, дають суперечливі сигнали щодо його готовності вести переговори: одного дня вони повідомляють про його готовність заморозити бойові дії вздовж існуючої лінії зіткнення. Другого дня наполягають на чомусь схожому на капітуляцію України», – пише The Economist.

При цьому видання наводить думку екс-міністра закордонних справ України Прістайка, який говорить про те, що найближчими місяцями росіяни можуть зробити масовані атаки на українську енергоінфраструктуру і спробують вбити керівництво країни.

Що подивитись недільного вечора

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Неймовірний світ магії та ілюзій, загадкові фокусні трюки, веселе і пригодницьке життя головних героїв, все це і багато іншого для поціновувачів захоплюючих та різноманітних історій.

Ілюзія обману (Now You See Me) 2013 – головні герої детективного фільму об’єдналися в команду, щоб створити найграндіозніше шоу, здатне стерти межу між реальністю та вигадкою. Вони провертають неймовірні трюки збираючи величезні аудиторії. Однак мало хто здогадується, що саме ці фокусники є винуватцями масштабних злочинів. Заради великих грошей вони йдуть на величезні ризики, фокусники провертають свої афери на очах у глядачів. Професіонали роблять це не тільки заради великої наживи, але й для того, щоб обдурити ФБР, яке вважається непереможним.

Оз: Великий та Могутній (Oz the Great and Powerful) 2013 – Оскар Діггс дрібний цирковий фокусник із сумнівною репутацією, який більше схильний до шахрайства, ніж до чаклунства. Одного разу сильний ураган відносить Оскара в неймовірну країну Оз. Опинившись в новому місці, фокусник має намір обдурити ще більше людей своїми трюками, тим паче що місцеві жителі прийняли його за справжнього могутнього чарівника. Однак усе змінюється, коли він зустрічає трьох відьом – Теодору, Еванору і Глінду, які не впевнені, що він – великий чарівник, якого всі чекали.Оскар опиняється втягнутим в масштабне протистояння добра і зла, де йому доведеться зрозуміти, що є речі набагато важливіші, ніж власна вигода.

Магія місячного сяйва (Magic in the Moonlight) 2014 – головний герой фільму Стенлі Кроуфорд — фокусник, який присвятив своє життя розкриттю ясновидців-шахраїв. Одного разу старий друг пропонує йому відправитися на Лазурний берег, щоб вивести на чисту воду ясновидицю Софі, яка гастролює по Європі разом зі своєю матір’ю інтриганкою. Однак, чим більше часу він проводить з Софі, то починає думати, що вона справді може спілкуватися з іншим світом, але що ще гірше, він може закохатися в неї.

Неймовірний Берт Вандерстоун (The Incredible Burt Wonderstone) 2013 – Чарівники-суперзірки Берт Вандерстоун і Антон Марвелтон роками вели супер шоу Лас-Вегас-Стріп, збираючи мільйони глядачів. Багато років шоу мало велику популярність, але з появою Стіва Грея все змінилося. Зіткнувшись із жорстокою конкуренцією вуличного фокусника, чий культ зростає з кожним епатажним трюком, їхнє шоу починає виглядати застарілим. Але все ще є шанс, що Берт і Антон зможуть врятувати своє шоу.

Великий Бак Говард (The Great Buck Howard) 2008 – за сюжетом фільму головний герой нервовий Бак Ховард, колись популярний ілюзіоніст, намагається повернути колишню велич, тоді як його новий асистент, молодий хлопець, який кинув юридичний факультет, змінює життєві пріоритети і намагається знайти своє місце у світі.

Корупційне розслідування в Ізмаїльському порту: НАБУ та САП розслідують можливе заволодіння державними коштами

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За версією слідства, протягом 2022-2024 років переможцями тендерів підприємства ставали компанії, пов’язані між собою, такі як: ТОВ «КранТехЕлектро», ТОВ «Порт і флот» і ТОВ «ЕкспортТрейдГруп». Слідство зазначає, що ці компанії контролює одна особа, а самі підприємства надсилають фінансову та бухгалтерську звітність з однакових IP-адрес і перераховують кошти спільним контрагентам.

Однією із можливих осіб, пов’язаних зі справою, є колишній заступник голови ДП «Дельта-Лоцман» АМПУ Володимир Синкевич. Після звільнення з держпідприємства, яке фактично припинило проводити тендери за його профілем, він отримав роботу у великій експедиторській компанії «Аскет шиппінг».

Ця компанія активно працювала в Ізмаїльському морському порту. Використовуючи зв’язки з тодішнім керівництвом порту, він став комунікатором між портом і підрядниками, з якими працював у «тісній кооперації», ще будучи заступником голови ДП «Дельта-Лоцман», на що слідство, можливо, також звернуло свою увагу.

Лише 12% громадян, які проігнорували заочні повістки, отримали штрафи. Про це заявив народний депутат Максим Бужанський, посилаючись на дані Міністерства оборони та результати спільного засідання комітетів.

Причиною такого низького відсотка накладених штрафів називають високу вартість процесу. Кожне рекомендоване повідомлення коштує державі 82 гривні, що перетворює масове виписування штрафів на надто затратну процедуру.

«Не можемо послати підкріплення під Покровськ тому, що листи дорогі», – іронічно підсумував Бужанський.

У зв’язку з цим процес мобілізації досі залежить від затримання громадян на вулицях, а не від системного покарання ухилянтів через офіційні механізми. За словами нардепа, 45% тих, хто ухиляється, оголошені в розшук, але навіть це не гарантує їхньої участі у мобілізації.

Такий стан речей викликає серйозні запитання щодо ефективності мобілізаційної системи. Високі витрати на бюрократичні процедури, брак ресурсів у територіальних центрах комплектування (ТЦК) та слабкий механізм контролю перешкоджають виконанню стратегічних завдань в умовах воєнного стану.

Проблема потребує термінового вирішення. Урядові органи повинні розробити альтернативні підходи до виклику ухильників до ТЦК, аби не тільки знизити витрати, але й забезпечити ефективність мобілізації.

The post Ухилянтів від мобілізації не штрафують через брак грошей у держави first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини