Вівторок, 22 Липня, 2025

Україна адаптує літаки для західних плануючих авіабомб під враженням від російських аналогів

Важливі новини

У Базелі проходить референдум щодо фінансування “Євробачення-2025”

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Швейцарський співак Немо виграв “Євробачення 2024” з піснею “The Code”, що дає Швейцарії право на проведення пісенного конкурсу наступного року. Базель, розташований на північному кордоні з Францією та Німеччиною, був обраний для проведення конкурсу.

Але партія Федеральний демократичний союз Швейцарії зібрала достатньо підписів, щоб домогтися проведення референдуму щодо питання про те, чи варто виділяти 34,96 мільйона швейцарських франків (39,5 мільйона доларів), затверджених регіональною владою на проведення шоу.

Результати референдуму будуть відомі пізніше у неділю, зазначає агенство.

У Польщі перші добровольці з “Українського легіону” підписали контракти із ЗСУ

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

У польському місті Любліні, на базі рекрутингового центру при Генеральному консульстві України, перша група добровольців “Українського легіону” офіційно уклала контракти зі Збройними силами України. Про це повідомляє “Укрінформ”, у вівторок, 12 листопада.

Керівник рекрутингового центру запросив кожного добровольця по черзі підписати контракт, із яким вони ознайомилися заздалегідь.

За словами представника центру Петра Горкуші, на сьогодні заявки на вступ до “Українського легіону” подали вже понад 600 осіб.

Цей добровольчий підрозділ ЗСУ створено в межах безпекової угоди, яку в липні підписали президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск у Варшаві. Одним із ключових пунктів цієї угоди є організація підготовки українських військових підрозділів на території Польщі.

Після підписання контрактів добровольців направлять на полігон поблизу Любліна для проходження базового навчання за стандартами НАТО. Навчальний курс триватиме 35 днів під керівництвом інструкторів з країн-членів Альянсу. Для тих, хто потребуватиме додаткового вишколу за спеціалізацією, передбачено подальшу підготовку в інших місцях.

Добровольці мають можливість підписати контракт на три роки або до завершення особливого періоду.

За домовленістю сторін, Україна забезпечує учасників Легіону військовою формою та медикаментами, тоді як Польща надає інфраструктуру, техніку та озброєння для навчання. Питання про повне оснащення підрозділу польською технікою й озброєнням для його подальшого відрядження до України все ще перебуває на стадії обговорення.

Нагадаємо, 3 жовтня Міноборони повідомило про початок прийому документів у Польщі від громадян України, які висловили бажання вступити до лав Сил оборони в “Український легіон”.

Уряд Чехії стежить за формуванням “Українського легіону” в Польщі та розглядає можливість участі в цьому проєкті.

Роберт Амстердам представив звіт про факти нападів на УПЦ та її священицтво

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам, висловивши свою глибоку турботу, зазначив, що підготував вичерпний звіт, розгорнутий на понад 250 сторінок, що містить неоспоримі докази серії нападів на УПЦ, її святині та священицтво. Він оголосив це у своєму відеозверненні, в якому знову закликав українську владу відмовитися від подальшого розгляду законопроекту 8371, який спрямований на заборону діяльності УПЦ.

"Цей законопроект — це ніщо інше, як прояв мови ненависті", — підкреслив Амстердам. "Напади на вірян, їх вигнання зі святинь, а також обмеження доступу до молитовних місць є абсолютно неприпустимими. Я закликаю уряд припинити розгляд цього законопроекту і утриматися від дій, які поділяють населення та загострюють конфлікт у суспільстві".

Адвокат наголосив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом та відділяється від ідеології "русского мира". Він цитував заяву Блаженнішого митрополита Київського Онуфрія: "Ми не будуємо жодного "русского мира". Ми будуємо мир Божий". Одночасно, Амстердам підкреслив, що УПЦ стоїть на захисті держави України від першого дня російського вторгнення.

Сьогодні Роберт Амстердам звернувся до Сполучених Штатів Америки з закликом підтримати Україну. "Підтримка України є критично важливою не лише для України, а й для Америки", — написав він у соцмережі Х. "Як можна піддавати маніпуляціям і підводити людей на кожному кроці? Хто буде довіряти США після Кабула та Києва?"

У висновках до цієї статті важливо підкреслити кілька ключових моментів:

• Звіт, підготовлений адвокатом Української православної церкви Робертом Амстердамом, свідчить про серйозні напади на УПЦ, її святині та священицтво.

• Законопроект 8371, спрямований на заборону діяльності УПЦ, є об'єктом глибокої обуреності адвоката, який вважає його проявом мови ненависті та закликає уряд припинити його розгляд.

• УПЦ відділяється від Московського патріархату та активно підтримує державу Україну у боротьбі проти російської агресії.

• Роберт Амстердам закликав до підтримки України з боку США, наголошуючи на критичному значенні цієї підтримки для стабільності та безпеки не лише України, але й світового співтовариства в цілому.

Отже, стаття відображає не лише факти нападів на УПЦ та її позицію щодо сучасної політичної ситуації в Україні, але й закликає до міжнародної солідарності та підтримки в обличчі загрози для її безпеки та свободи.

Європа чи США: хто візьме відповідальність за безпеку України

Команда президента США Дональда Трампа демонструє готовність розглянути питання надання гарантій безпеки Україні. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на високопоставленого чиновника. Попри початковий скептицизм Трампа щодо активної участі США, його адміністрація визнала необхідність долучитися до процесу, щоб забезпечити авторитет майбутніх безпекових угод. Європейські урядовці активно переконують адміністрацію Трампа в необхідності участі США в майбутніх миротворчих […]

The post Європа чи США: хто візьме відповідальність за безпеку України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

П’ять способів позбутися пилових кліщів та полегшити симптоми алергії

Пилові кліщі — невидимі оку, але дуже активні мешканці наших ліжок, матраців, м’яких меблів та килимів. Вони харчуються змертвілими клітинами шкіри людини, а продукти їхньої життєдіяльності можуть викликати низку неприємних симптомів: закладеність носа, чхання, свербіж очей, біль у горлі та навіть астматичні напади. Якщо ви регулярно відчуваєте подібне вдома — можливо, винні саме кліщі. Щоб […]

Україна відзначається активними зусиллями щодо модернізації своїх військових літаків з метою впровадження західних плануючих авіабомб, інформує Forbes. Такий курс дій обумовлений враженням від руйнівної потужності російських плануючих авіабомб, які призводять до значних втрат серед українських військових сил. Українська армія відзначає важливість адаптації до сучасних загроз і покликана до підвищення своєї обороноздатності за допомогою новітніх технологій та вдосконалення бойової техніки.

Однак партнери не зможуть надати Україні таку саму кількість бомб, яку виробляє Росія, зазначає видання.

Планувальні бомби КАБ вагою 1100 і 2200 фунтів є «чудодійною зброєю». А контрзаходів в українців «практично немає». Але вони можуть завдати удару у відповідь своїми власними плануючими бомбами. Йдеться про американський боєприпас JDAM-ER і французький AASM, а також так звану бомбу малого діаметру SDB з дальністю планування до 69 миль.

З цією метою українські ВПС перетворюють свої 40 або 50 уцілілих винищувачів МіГ-29 і, можливо, десятки винищувачів Су-27, які залишилися, на високоточні планувальні бомбардувальники.

Це важлива подія, оскільки крихітні українські військово-повітряні сили – лише сотня колишніх радянських літаків у кількох бригадах – щосили намагаються відповідати руйнівній кампанії планерних бомбардувань набагато більших російських ВПС, які мають сотні Су-30, Су-34 і Су-35 з чотирма або навіть шістьма КАБами на кожен виліт, пише американське видання.

З появою цього літа 85 колишніх європейських винищувачів F-16 в українських ВПС буде достатньо літаків, щоб відповідати темпам бомбардувань росіян. Чого в українців явно не вистачатиме, так це бомб.

На думку Forbes, вкрай малоймовірно, що союзники України пожертвують більш ніж кількома сотнями планерних бомб на місяць – можливо, це всього лише десята частина від того, що необхідно Україні, щоб відповідати повітряній вогневій потужності Росії.

Останні новини