Субота, 19 Квітня, 2025

Україна намагається знищити важливу космічну базу РФ у Криму

Важливі новини

Лаврентіїв день: що можна і не можна робити 29 січня

Сьогодні, 29 січня, за новим церковним календарем православні віряни вшановують пам’ять святого Лаврентія Києво-Печерського. Він відомий як затворник та цілитель, якого люди просили про допомогу в лікуванні хвороб, зокрема очних. Хто такий святий Лаврентій Києво-Печерський Святий Лаврентій жив у Києво-Печерській лаврі та мав дар зцілення. До нього зверталися люди з різними хворобами, а також ті, […]

The post Лаврентіїв день: що можна і не можна робити 29 січня first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

20 років тріумфу: як Андрій Шевченко здобув “Золотий м’яч” та хто привітав легенду футболу

13 грудня 2004 року стало історичною датою для українського футболу: Андрій Шевченко отримав найпрестижнішу індивідуальну нагороду у світі футболу — “Золотий м’яч” від France Football. Цей момент назавжди закарбував його ім’я в пантеоні найкращих гравців планети. “Сьогодні – двадцять років, як я отримав “Золотий мʼяч”. Але ця перемога не лише моя, це перемога всієї України. […]

The post 20 років тріумфу: як Андрій Шевченко здобув “Золотий м’яч” та хто привітав легенду футболу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українці все частіше купують гібридні автомобілі

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

З цієї кількості нові автомобілі склали 60%, що незначно більше за 59% у минулому році. Лідером ринку гібридів серед нових легкових авто залишається Toyota RAV-4, кількість зареєстрованих автомобілів якого склала 280 одиниць. Другою найбільш популярною моделлю є Toyota Yaris Cross (79 авто), а третє місце займає Nissan Qashqai з 56 проданими автомобілями.

Серед імпортованих вживаних авто з гібридними силовими установками першість у Kia Niro — 54 одиниці. Друге та третє місця займають Ford Fusion US з 50 автомобілями та Toyota Prius з 49.

У вересні український автопарк також поповнився понад 4,2 тисячами електромобілів на акумуляторних джерелах живлення (BEV). Хоча попит на електромобілі зменшився на 0,2% у порівнянні з вереснем минулого року, ринок гібридів продовжує демонструвати зростання.

Крім того, минулого місяця на українських номерах з’явилося майже 17 тисяч вживаних легкових авто, які були ввезені з-за кордону. Середній вік цих автомобілів становить понад дев’ять років, що вказує на стабільний попит на більш доступні автомобілі.

Кава в 2024 році подорожчала на 11%, а на Одещині — до рекордних 40 грн

У 2024 році ціни на каву в Україні досягли історичних максимумів. Середня вартість чашки зросла на 11%, склавши 31 гривню, а на Одещині ціна рекордно піднялася до 40 гривень. Основною причиною стало подорожчання арабіки через посуху в Бразилії — найбільшого виробника кави у світі. Про це повідомили представники кавових мереж та аналітики. Ключовим фактором стало […]

The post Кава в 2024 році подорожчала на 11%, а на Одещині — до рекордних 40 грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як ділитися паролями з родиною безпечно: нові можливості Apple і Google

У сучасному цифровому світі, де більшість сервісів вимагає авторизації, родини дедалі частіше стикаються з питанням — як зручно і безпечно ділитися паролями для спільного доступу до акаунтів. Apple та Google запропонували зручне рішення — створення сімейних груп у вбудованих менеджерах паролів. Про це повідомляє британське видання The Sun. Що таке сімейні групи паролів Ідея проста: […]

Українські військові вновину нанесли удар по російському центру космічного зв’язку в анексованому Криму, підкреслюючи важливість цього об’єкту у конфлікті між країнами. Інцидент, за словами видання “Forbes”, здобув значне міжнародне визнання, коли українська армія прийняла на себе відповідальність за напад на цю космічну базу.

Автори матеріалу зазначають, що об’єкт НІП-16 був побудований в Євпаторії в рамках радянської космічної програми. Він був розроблений для зв’язку з місячними та марсіанськими зондами в 1960-70-х роках, але також може підтримувати зв’язок із сучасними супутниками-шпигунами “Лотос-С” та навігаційними супутниками ГЛОНАСС, які є аналогом американських супутників GPS.

Саме тому Україна намагається знищити цей об’єкт, пише Forbes, зазначаючи, що “двічі із грудня українські війська обстрілювали безцінну космічну базу ракетами”.

Цей об’єкт безперечно є важливим з наукової точки зору, і вплив збитків, завданих його складним науковим приладам, важко переоцінити. Однак зазначає “Forbes”, НІП-16 також є законною військовою метою, оскільки його передавачі можуть надсилати сигнали на супутники спостереження, зв’язку та навігації, включаючи космічні апарати “Ліана” та ГЛОНАСС, та приймати їх від них.

Журналісти відзначають, що НІП-16 – складна ціль. “Його радіотарілки, генератори та засоби управління розкидані по двох великих кампусах. Найбільш помітне обладнання — старі тарілки — має міцну конструкцію.

За словами російського історика космонавтики Анатолія Зака, будівельники НІП-16 збирали апаратуру зі старих залізничних мостів, корпусів списаних підводних човнів і обертового механізму зі списаного лінкора”, — йдеться у статті.

Таким чином, вважають автори публікації, Україні може знадобитися ще багато ударів, щоб завдати серйозних збитків об’єкту, не кажучи вже про знищення бази.

Останні новини