Субота, 19 Квітня, 2025

Україна потребує 4,5 мільйони працівників

Важливі новини

Визначено новий термін для звільнення міністрів: рішення відкладено на наступний тиждень

Учора, вечір 22 квітня, в урочистих залах Верховної Ради відбулася дуже важлива нарада, організована керівництвом фракції “Слуга народу”. Головна тема обговорення — можливі кадрові зміни у вищих ешелонах державного управління. Нарада, на якій присутній був сам Президент України Володимир Зеленський, сприяла виробленню рішень щодо майбутнього керівництва різними міністерствами. Головним моментом стало відкладення прийняття рішення про ці кадрові зміни на наступний тиждень. У цьому ж сеансі був присутній прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який, здається, залишиться на своїй посаді, незважаючи на розгортаються зміни. Проте, поки що, відомі лише кілька імен, які потенційно можуть залишити свої посади в уряді. Один із представників фракції прокоментував: “Це дуже складна ситуація. Спроба замінити когось піднімає питання щодо інших. Наразі нічого не вирішено, рішення було відкладено ще на тиждень”. Зараз же Президент України разом із своїм оточенням активно працює над вирішенням інших кадрових питань, включаючи заміну генерального прокурора. Велика ймовірність, що голову Одеської обласної адміністрації Олега Кіпера можуть призначити на цю посаду. Крім цього, Президент звільнив двох заступників глави Офісу Президента, що свідчить про його рішучість впроваджувати зміни до кінця свого терміну.

З наради у Верховній Раді, яка відбулася 22 квітня, видно, що питання кадрових змін у владі викликає значний інтерес серед політичних коліг. Вирішення щодо можливої зміни керівництва міністерствами було відкладено на тиждень. Це свідчить про складність ситуації та необхідність ретельного обговорення. Згадується також про плани заміни генерального прокурора та звільнення певних посадовців. Висновок: політична сфера України перебуває у процесі активних змін, а рішення щодо кадрових питань у владі вимагає ретельного та уважного підходу.

Мільйони корупційних коштів у Київраді: нові обшуки і затримання посадовців

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) спільно з Національним антикорупційним бюро України (НАБУ) продовжують розслідування великої корупційної схеми, пов’язаної з Київською міською радою. В рамках цієї справи правоохоронці виявили мільйони доларів, які були отримані злочинним шляхом через махінації з бюджетними коштами. За даними слідства, у банківських скриньках фігурантів справи було знайдено понад 6,4 мільйона доларів США, 630 […]

The post Мільйони корупційних коштів у Київраді: нові обшуки і затримання посадовців first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Що відбувається на ринку праці в Україні?

Український ринок праці продовжує переживати період викликів і проблем, які виникають ще з моменту початку широкомасштабних воєнних подій. Поняття "кадрового голоду" стало вже не лише терміном, а реальним станом справ. За останні два роки відбулося цікаве явище: хоча кількість вакансій на ринку зросла, конкуренція серед шукачів роботи залишається на низькому рівні, знаходячи своє обґрунтування в різних чинниках, що перетинаються.

Одним із ключових аспектів, який впливає на цю динаміку, є демографічні зміни, спричинені не лише війною, але й багатьма іншими факторами, такими як еміграція, сімейні та особисті обставини, а також зміни у структурі робочої сили. Це призводить до важливої відмінності між кількістю вакансій і попитом на робочу силу, що не завжди знаходиться у збалансованому стані.

Додатковою причиною "кадрового голоду" є проблема кваліфікації. Незважаючи на існуючу кількість вакансій, значна частина з них вимагає специфічних навичок та кваліфікації, які не завжди можна знайти серед наявних шукачів роботи. Це ставить під сумнів ефективність системи освіти та підготовки кадрів, а також актуальність навичок, які формуються у процесі навчання.

Варто також зазначити, що становлення ринку праці в умовах постконфліктного періоду потребує не лише розвитку економіки та інфраструктури, але й впровадження ефективних механізмів соціальної підтримки, реінтеграції біженців та ветеранів, адаптації до нових ринкових реалій. Тільки комплексний підхід може забезпечити розв'язання проблеми "кадрового голоду" та створити стійкі передумови для подальшого розвитку українського суспільства.

Кількість пропозицій роботи в Україні продовжує зростати, але конкуренція залишається низькою. На весну цього року великі робочі портали звітують про рекордну кількість вакансій, яка перевищує навіть довоєнні показники. Лише за останній місяць портал Work.ua розмістив 111 тисяч пропозицій роботи, порівняно з попереднім рекордом у вересні 2023 року – 106 тисячами вакансій. Перед війною на порталі robota.ua щомісяця розміщувалося 90 тисяч вакансій (дані за січень 2022 року), а у березні 2024 року цей показник збільшився до 102 тисяч вакансій.

Ці дані свідчать про відновлення бізнесу. На сьогоднішній день ринок праці у 14 регіонах пропонує більше вакансій, ніж у лютому 2022 року. Найбільше роботи у квітні 2024 року з’явилося у Рівненській, Тернопільській, Закарпатській, Чернівецькій та Житомирській областях. Кількість пропозицій від роботодавців також зросла на 7-9% у Київській, Львівській, Дніпропетровській та Одеській областях.

Проте кількість шукачів роботи майже не змінюється. На порталі Work.ua у квітні свої резюме розмістили 320,6 тисяч людей – майже така сама кількість, як у попередній місяць. Однак через збільшення кількості вакансій, конкуренція продовжує зменшуватися.

Щодо вакансій, найбільше запитувані посади залишаються продавцем, водієм та менеджером з продажу. За даними Державної служби зайнятості, найбільше вакансій пропонували у сфері обслуговування. Також зросла кількість пропозицій роботи у готельно-ресторанному бізнесі та туризмі. У цих галузях найбільш затребуваними стали посудомийники, покоївки, офіціанти, бармени, адміністратори ресторану чи готелю.

Щоб вирішити проблему кадрового дефіциту, роботодавці вдаються до різних методів. Зокрема, вони впроваджують перекваліфікацію співробітників, програми для молодих фахівців, автоматизують процеси та використовують аутсорсинг. Також збільшилася кількість вакансій, за якими роботодавці готові приймати ветеранів, людей без досвіду, пенсіонерів, студентів і людей з інвалідністю.

Повномасштабне вторгнення Російської Федерації призвело до кризової ситуації на ринку праці через міграцію громадян та мобілізацію чоловіків до лав Збройних Сил України. Серед причин кадрового голоду – значний дефіцит кваліфікованих кадрів та представників робітничих професій.

На Буковині з могил захисників викрадають лампадки й квіти

На Буковині в місті Хотин фіксують тривожні випадки наруги над могилами загиблих українських воїнів. Невідомі особи викрадають лампадки, свічки, квіткові кошики, а подекуди навіть батарейки від лампадок. Про це повідомило видання “Хотинські вісті”, яке отримало відео з місця події від Наталії — сестри загиблого Героя Геннадія Рясова. За словами родичів полеглих, такі випадки непоодинокі. Зникнення […]

Столицю накрила “брудна” хмара: у КМДА попередили про небезпечне повітря

У Києві зафіксували погіршення якості повітря. Як повідомили у Київській міській державній адміністрації, в столиці спостерігається підвищення рівня забрудненості через накопичення пилу в атмосфері. Що відбувається? Через маловітряну погоду та високий атмосферний тиск завислі частинки пилу не розсіюються, що призводить до зростання рівня забрудненості повітря. У КМДА рекомендують жителям столиці дотримуватись заходів безпеки: Обмежити перебування […]

The post Столицю накрила “брудна” хмара: у КМДА попередили про небезпечне повітря first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні спостерігається найгостріший дефіцит кадрів серед робітничих професій у таких сферах, як будівництво, транспорт та промисловість. Згідно з оцінками, найближчі роки вимагатимуть значного збільшення кваліфікованої робочої сили для відновлення економіки після війни.

Про це заявила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, коментуючи ситуацію в країні. Вона зазначила кілька ключових причин кадрового дефіциту:

  1. Структурне безробіття – до війни в Україні вже спостерігалася недооцінка ряду робітничих спеціальностей, які були недостатньо популярні через стереотипи про низькі зарплати та непрестижність.
  2. Війна та міграція – тимчасова окупація територій на сході України та переміщення частини робочої сили призвели до ситуації, коли люди, які раніше працювали в таких галузях, як шахтарство, опинилися в регіонах без попиту на їхні спеціальності.
  3. Економічні наслідки вторгнення – знищення підприємств і скорочення економічної активності значно вплинули на структуру зайнятості в країні.

Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в таких сферах:

  • Будівництво – через необхідність відновлення інфраструктури та житлового фонду, пошук кваліфікованих працівників у цій сфері є надзвичайно важливим.
  • Транспорт – брак водіїв, механіків та спеціалістів з ремонту транспорту.
  • Переробна промисловість – нестача технічного персоналу, зокрема операторів верстатів, зварників та інженерів.
  • Охорона здоров’я – зростає попит на молодший медичний персонал, медичних сестер, лікарів.
  • Соціальна сфера – з огляду на воєнні виклики потреба в працівниках соціального забезпечення значно зросла.

За оцінками Міністерства економіки, в найближчі 10 років дефіцит робочої сили може досягти 4,5 мільйона осіб. Враховуючи очікуване масштабне відновлення економіки після війни, попит на працівників у таких галузях, як будівництво, енергетика, транспорт та охорона здоров’я, лише зростатиме.

Основні напрямки для вирішення проблеми:

Державна служба зайнятості вже зараз активно працює над вирішенням кадрової кризи. Серед основних напрямків роботи – популяризація робітничих професій, розвиток професійної освіти та підтримка внутрішньо переміщених осіб. Це включає співпрацю з навчальними закладами, бізнесом, медіа для формування нового іміджу робітничих спеціальностей, а також навчання та перекваліфікацію спеціалістів відповідно до актуальних потреб ринку.

The post Україна потребує 4,5 мільйони працівників first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини