Середа, 23 Липня, 2025

Україна стикається з фінансовими труднощами у створенні власних ракетних систем

Важливі новини

Третій раунд переговорів між Україною та РФ може пройти в другій половині липня

Офіс Президента готується до третього раунду переговорів з Росією, який може відбутися в другій половині липня у Стамбулі. Про це повідомило наше джерело, близьке до керівництва ОП. За інформацією співрозмовника, зараз тривають закриті консультації щодо так званої «дорожньої карти» — документа, який мають узгодити з Кремлем та оприлюднити під час зустрічі на території Туреччини. Очікується, […]

МОЗ розпочне перевірку військово-лікарських комісій у Києві: заявив глава Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підкреслив необхідність перевірки всіх військово-лікарських комісій у Києві у зв'язку з рядом серйозних проблем, зокрема, великою кількістю скарг на хабарництво під час медоглядів. Він наголосив, що ганебні випадки хабарництва та неправомірної поведінки лікарів мають припинитися, а маніпуляції повинні отримати належну оцінку правоохоронних органів. Ляшко зазначив, що Міністерство охорони здоров'я активно співпрацює з правоохоронцями та військовими адміністраціями для забезпечення дотримання законності та боротьби з корупцією у військово-лікарських комісіях. Він закликав громадян бути активними та повідомляти про будь-які порушення, щоб вирішити ці проблеми. У разі необхідності звертатися до військово-лікарських комісій у цивільних медичних закладах можна за номером телефону: 0 800 60 20 19.

Загальні висновки з даної статті вказують на серйозні проблеми у військово-лікарських комісіях, зокрема, на випадки хабарництва та недбалості лікарів, які потребують негайного врегулювання. Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив про необхідність перевірки цих комісій та підкреслив важливість співпраці з правоохоронними органами для забезпечення дотримання законності. Важливою є активна участь громадян у повідомленні про порушення, щоб вирішити ці проблеми та забезпечити надання справедливих та об'єктивних медичних висновків військовозобов'язаним.

Камалія розповіла про стосунки з ексчоловіком після розлучення

Відома українська співачка Камалія поділилася подробицями своїх стосунків із колишнім чоловіком, мільярдером пакистанського походження Мохаммадом Захуром, після розлучення. Виконавиця розповіла, що бізнесмен категорично проти повернення їхніх спільних доньок в Україну. Як відомо, Захур забрав 11-річних Арабеллу та Мірабеллу через повномасштабне вторгнення до Лондона, Велика Британія. Там вони живуть вже майже три роки. Камалія розлучилася з […]

The post Камалія розповіла про стосунки з ексчоловіком після розлучення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Олаф Шольц: Ресурси України потрібні їй самій

Канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував ініціативу президента США Дональда Трампа, який запропонував пов’язати фінансову допомогу Україні з поставками рідкісноземельних металів. Про це Шольц заявив після неформального оборонного саміту ЄС у Брюсселі 3 лютого. Ці ресурси країни нам слід би використати для фінансування всього того, що знадобиться після війни – сказав Шольц. За його словами, “було […]

The post Олаф Шольц: Ресурси України потрібні їй самій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Суди США та Кіпру відхилили позови до Олега Бахматюка

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Gramercy Funds Management 7 грудня 2022 року подала позов до федерального суду США проти Олега Бахматюка та низки інших осіб, заявляючи про порушення своїх прав як інвесторів. Було розпочато й окремий судовий розгляд на Кіпрі.

Як повідомляє у своєму прес-релізі Укрлендфармінг, позов у США було відхилено. Також припинено і розгляд на Кіпрі.

«Наразі всі позови Gramercy Funds Management проти власника «Укрлендфармінгу» офіційно повністю відхилені, судові справи як у США, так і на Кіпрі повністю припинені, а сторони уклали мирову угоду. Кредитори, які ініціювали судовий процес, відмовляються від претензій без права на повторне подання після досягнення угоди про врегулювання претензій», – заявляють у прес-релізі Укрлендфармінгу.

Олег Бахматюк вважає цю угоду перемогою. Зокрема й тому, що «це допоможе нашій компанії, яка втратила приблизно половину своїх активів через вторгнення Росії в Україну. Угода може стати віхою, яка допоможе врятувати компанії, задавши тон майбутнім переговорам з кредиторами. Це дуже вигідно для всіх сторін».

«Укрлендфармінг» є одним з найбільших агрохолдингів в Україні. Холдинг продовжує працювати, незважаючи на втрати, спричинені вторгненням РФ, які в компанії оцінюють у сумі близько 1,2 млрд доларів. Зокрема, фактично було знищено найбільшу в Європі птахофабрику «Чорнобаївська» (Херсонська область), де загинуло 4,5 млн. голів птиці, а обладнання було вивезено до РФ.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Видання зазначає, що наразі Україна активно займається розробкою власних балістичних ракет, які змогли б наносити удари вглиб території Росії.

«Наступного року або до кінця року ви почуєте, що у нас з’явиться величезна ракетна програма», – цитує WSJ міністра оборони України Рустема Умерова.

Але джерела WSJ розповіли, що ракетна програма України відчуває нестачу в потужностях і фінансуванні, через що ефективність програми буде обмежена, а «Київ, ймовірно, залишиться залежним від Заходу щодо деяких видів зброї на довгі роки вперед».

Експерт у галузі безпеки і безпілотних систем Федеріко Борсарі в коментарі для WSJ зазначив, що на сьогоднішній день у світі є лише кілька країн, включно зі США і Росією, які володіють усіма технологіями і можливостями для виробництва балістичних ракет.

Решта країн, які намагаються здійснювати свої ракетні програми, стикаються з великими труднощами під час пошуку необхідних для цього компонентів.

Заступник міністра стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздіар повідомила виданню, що наразі країна працює над розробкою кількох балістичних ракет.

Радник президента України Володимира Зеленського зі стратегічних питань Олександр Камишин додав, що у країни немає достатньо грошей, щоб швидко наростити виробництво в необхідних обсягах, пише WSJ.

У таких умовах Україна може зробити ставку на виготовлення «гібридів» ракет і дронів.

Міністр оборони Ллойд Остін нещодавно заявив журналістам, що українська програма безпілотників великої дальності має більше фінансового сенсу, ніж виготовлення балістичних ракет, враховуючи витрати на них.

Нещодавній пакет допомоги США в розмірі 2,4 мільярда доларів містив у собі фінансування БПЛА дальньої дії і не передбачав кошти для виготовлення балістичних ракет, повідомляє видання з посиланням на джерело, знайоме з цим питанням.

Україна виробляє зброю, яка є чимось середнім між ракетою та безпілотником.

Одним із таких гібридних видів є «Паляниця», яка вперше була використана на захопленій росіянами східній Україні наприкінці серпня. За словами Борсарі, зброя виглядає як невелика крилата ракета, але має менш складну систему наведення і меншу боєголовку. Це, ймовірно, робить її дешевшою і простішою у виготовленні, ніж крилаті та балістичні ракети.

Інший український гібрид дальнього радіусу дії, названий «Січнем», використовує ракетні двигуни для прискорення польоту під час старту.

Останні новини