Понеділок, 14 Липня, 2025

Україна та Норвегія розроблятимуть безпілотні морські дрони

Важливі новини

Неограновані простори: Російська армія і її захоплення територій в Україні у поточному році

Експерти, продовжуючи аналізувати ситуацію, зауважують, що нестача матеріалів змушує Україну раціоналізувати використання боєприпасів. За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), з початку цього року до 1 квітня агресорка Росія захопила приблизно 305 км² території України. У той же час з Москви лунають заяви про окупацію більшої частини країни. "ISW спостерігала лише візуальні докази, які дозволяють підтвердити, що російські сили захопили приблизно 305 квадратних кілометрів у період від 1 січня до 1 квітня 2024 року", – йдеться у звіті. Фахівці вказують, що міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив під час селекторної наради з російським військовим керівництвом, що від початку 2024 року їхні війська захопили 403 км² території України. Проте американські аналітики не підтверджують цю цифру. У ISW зауважують, що нестача матеріальних ресурсів змушує Україну раціоналізувати використання боєприпасів та спрямовувати їх на критичні ділянки фронту. Проте існує загроза російського прориву в інших, менш забезпечених секторах, і загальна нестабільність лінії фронту. "Обмеження матеріальних ресурсів України також дає російським силам гнучкість у тому, як вони ведуть наступальні операції, що може призвести до з’єднання та нелінійних можливостей для російських сил досягнути значних успіхів у майбутньому", – наголошують експерти ISW.

У результаті аналізу ситуації зі збройним конфліктом в Україні, виявлено, що агресивна діяльність Росії на території країни продовжується. Незважаючи на заяви московських чиновників про захоплення більшої частини українських земель, аналіз даних американського Інституту вивчення війни показує, що за період з початку року до 1 квітня було захоплено лише обмежену територію, а саме приблизно 305 квадратних кілометрів. Однак, важливо зауважити, що існує загроза подальшого прориву російських військових у менш захищених секторах, особливо при обмежених матеріальних ресурсах з боку України. Така нестабільність на лінії фронту потенційно створює ризик для майбутнього конфлікту, а також може сприяти досягненню Росією значних успіхів у регіоні. Тому важливо продовжувати сприяти міжнародним зусиллям для мирного врегулювання конфлікту та забезпечення безпеки в Україні.

Вибухи та дим у Севастополі: ранок у Криму почався неспокійно

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Інформація про події почала з’являтися у соціальних мережах та на місцевих телеграм-каналах, зокрема на популярному серед кримчан “Крымский ветер”. Свідки повідомляють, що звуки вибухів лунали зранку, а над деякими районами міста помітний густий дим.

“Над військово-морським училищем у Стрілецькій бухті Севастополя піднімається димок. Чути запуск ракети ППО та стрілянина з зенітки”, – зазначив телеграм-канал.

Телеграм-канал також показав фото з димом з підписом: “Севастополь, територія Чорноморського ВМУ ім. Нахімова після вибухів”.

А вже згодом повідомили про те, що “у Севастополі багато пусків ракет ППО та вибухів, і що “повідомляють про приліт аеродромом Бельбек”. “Один з найпотужніший вибух у Севастополі, схоже – приліт”, – зазначив також телеграм-канал.

Також вказано на “вибух на Бельбеку”.

Перед цим повідомив, що “на аеродромі Бельбек росППО не замовкає”, і що “схоже, основний удар спрямований саме туди”. А також, що “на аеродромі (“Саки”) в Новофедорівці відстрілюється росППО”. Окрім того і раніше повідомлялося, що “у Севастополі чути гучні вибухи”. А також, що місцеві “чули звук БПЛА на Північному боці Севастополя”.

Призначений рф так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя михайло развожаєв у телеграм-каналі повідомив про “комбіновану атаку” і нібито збиття двох БПЛА у районі Качі, а також про падіння уламків у районі Орловки.

Наречена футболіста Ромаріньо вперше почула сирену в Києві

До України прибула ще одна зірка Instagram – 26-річна бразильська модель Біа Мішель, наречена новачка київського футбольного клубу ЮКСА Жуніора Ромаріньо. Син легендарного Ромаріо підписав контракт із клубом Першої ліги, а його обраниця вирішила підтримати його у новій країні, попри війну. У Києві Біа одразу зіткнулася з реаліями українського сьогодення – її перша повітряна тривога […]

The post Наречена футболіста Ромаріньо вперше почула сирену в Києві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Виведення російських військ як обов’язкова умова завершення війни, – Єрмак

Ключові елементи військового обліку:

Українська влада впевнена, що тільки за цією умовою може бути відновлено суверенітет і територіальну цілісність країни, а також забезпечено безпеку українського народу.

«Повне і беззастережне виведення російських військ з усієї території України. Скасування незаконних анексій. Демілітаризація і деокупація Запорізької атомної електростанції. Відновлення свободи пересування», – перерахував він умови Києва у статті для латвійського видання LSM.

При цьому він додав, що «ми готові враховувати інтереси інших зацікавлених сторін. Однак будь-які коригування мають ґрунтуватися на міжнародному праві та справедливості, територіальній цілісності та недоторканності її кордонів України, а також на нашому повному суверенітеті».

«Ми не можемо і не будемо приймати пропозиції, які загрожують самому існуванню України», – додав він.

Нагадаємо, що нещодавно Єрмак допустив переговори з Росією після виведення її військ з України до кордону 2022 року.

Росія відкидає ці вимоги і заявляє, що продовжить наступ на фронті. При цьому в Кремлі заявляють, що готові до переговорів щодо України, але «з урахуванням реалій на землі».

МОЗ чистить лави держорганів від фіктивних інвалідів

Скасовано вже 445 рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо встановлення інвалідності посадовцям — більшість із них стосуються митників, податківців і прокурорів. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я, яке разом із правоохоронцями проводить масштабну перевірку дій комісій. Усього перевірці підлягає 2630 справ посадовців з понад 70 державних органів. Центром оцінювання функціонального стану особи вже розглянуто 1692 […]

Норвегія планує налагодити виробництво безпілотних надводних апаратів безпосередньо на території України. Як повідомили 23 червня у міністерстві оборони Норвегії, відповідний контракт уже підписано.

Проєкт реалізовуватиметься у межах підтримки Морської коаліції, яку Норвегія очолює разом з Великою Британією. Загалом на 2025 рік країна виділила 6,7 мільярда норвезьких крон (близько 590 мільйонів доларів США) на зміцнення обороноздатності України в морському напрямку.

Частина цих коштів піде на створення безпілотних морських суден, які розроблятимуться за технологіями компанії Kongsberg Defence & Aerospace (KDA). Виробництво відбуватиметься в Україні, з використанням норвезького досвіду та технічних рішень.

Про укладення контракту між Kongsberg і українською стороною повідомив міністр оборони Норвегії Торе Оншуус Сандвік. Виробничі потужності будуть розміщені в Україні, що, за словами сторін, дозволить посилити локалізацію і пришвидшити постачання технологій у реальних умовах війни.

Водночас 22 червня стало відомо, що в Україні відкрився офіс Kongsberg Defence and Aerospace. Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що співпраця з компанією охоплюватиме не лише морські проєкти, а й системи протиповітряної оборони.

Компанія Kongsberg є відомим гравцем у сфері оборонних технологій. Вона, зокрема, виробляє зенітно-ракетні системи NASAMS, які активно використовуються Україною для захисту від повітряних атак Росії.

Останні новини