Четвер, 24 Липня, 2025

Українці підтримують перемир’я і вірять у відкритість до переговорів — опитування «Рейтингу»

Важливі новини

Українські АЗС готуються до підвищення цін на паливо

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Експерти зазначають, що мережі АЗС намагаються збільшити обсяги продажів до кінця року. Це пов’язано з очікуваним підвищенням акцизів на бензин з 1 січня 2025 року, коли ставка зросте з 242,6 євро/тонна до 271,7 євро/тонна. Збільшення акцизу неминуче спричинить подорожчання пального, і оператори ринку прагнуть максимально використати нинішні умови.

“Мережі закуповують дешевший ресурс, щоб забезпечити себе до подорожчання. Водночас вони активно залучають клієнтів через знижки та програми лояльності, зокрема паливні картки і талони”, – прокоментував ситуацію Дмитро Льоушкін, засновник групи компаній “Прайм”.

До кінця тижня багато операторів анонсують спеціальні пропозиції у рамках “чорної п’ятниці”, що дозволить споживачам заправлятися з економією.

Станом на 25 листопада середні ціни в Україні на бензин А-95 становлять:

Після 1 січня 2025 року підвищення акцизу може призвести до подорожчання бензину приблизно на 3-5 грн/л, залежно від коливань на світових ринках нафти. Тим часом, відносно низька ціна на нафту надає змогу мережам пропонувати вигідні умови для споживачів.

Таємниця зникнення: фірма, пов’язана з газовим олігархом Злочевським, уникає переслідування за ухилення від сплати податків

Результати кримінального розслідування розкривають комплексні фінансові маніпуляції, що включають ухилення від сплати податків та легалізацію доходів, здійснені через мережу підприємств, що мають зв'язки з газовим олігархом Миколою Злочевським. Зокрема, фірма ТОВ "Енерго-Сервісна компанія «Еско-Північ»", яка є частиною Burisma Group, стала об'єктом розслідування за звинуваченнями у фінансових махінаціях. Виявлено, що через низку підприємств, серед яких ТОВ "Скела Терціум", ТОВ "ГК Інвестсервіс", ТОВ "Синергія Газ Енерджи" та інші, здійснювалися операції із залучення коштів та ухилення від сплати податків, які становили значні суми. Грошові перекази та торгівля газом відбувалися через ці підприємства, що створювало можливість для незаконних фінансових операцій та ухилення від оподаткування. Дії з легалізації незаконно одержаних доходів відбувалися через використання фіктивних схем та виправдовувалися операціями з агентських послуг. Однак завдяки викриттю цих фінансових маніпуляцій, проведеному правоохоронними органами, стало можливим припинити цю діяльність та розпочати розслідування з метою притягнення винних до відповідальності перед законом.

Виявлено, що через ТОВ "Скела Терціум" працювали особи зі світу бізнесу, серед яких були Микола Злочевський та Ставицький. Цей ланцюжок включав також видобувника "Еско-північ", ПрАТ "Укрнафтобуріння" та ТОВ "Газтранспостач", яке передало свої права ТОВ "Скела Терціум". Протягом двох місяців ТОВ "Газторгпостач" здійснило продаж газу на суму 454 млн гривень компанії "Скела Терціум". У лютому 2024 року Шевченківський районний суд скасував арешт з мультивалютних рахунків компанії "Еско-Північ". Цікаво, що це відбулося після звільнення Злочевського від кримінальної відповідальності у серпні 2023 року. Злочевський перерахував 500 млн гривень на допомогу Збройним Силам України для проєкту "Армія дронів", проте все одно потрапив до списку корупціонерів. Його обвинувачували у "хабарній" справі, але участь у судовому засіданні брав дистанційно, перебуваючи на Кіпрі. На фінальному етапі Феміда з відкритого розгляду справи перейшла у закритий, що дозволило приховати від громадськості повний текст вироку щодо Злочевського. Газодобувний бізнес Миколи Злочевського є частиною групи Burisma, до якої входить 12 операційних компаній, серед яких "Еско-Північ", "Парі", "Перша українська нафтогазова компанія", "Алдеа-Україна", "Сістемойлінжінірінг", "Бурісма Сервіс", "Технокомсервіс", "Надрагаз", "Надрагазвидобування", "Газойлінвест", "Куб-Газ" та "Нафтопромислова геологія". У 2021 році ексміністр екології і природних ресурсів Злочевський переоформив компанії з видобутку корисних копалин на двох дочок Анну і Карину.

У результаті дослідження статті стало відомо, що компанія ТОВ "Енерго-Сервісна компанія «Еско-Північ», що входить у склад Burisma Group та належить газовому олігарху Миколі Злочевському, вийшла з справи щодо ухилення від сплати податків. Ця справа була ініційована ще у 2018 році та перейшла з СБУ до Нацполіції. У розслідуванні зазначалося, що протягом періоду з 2016 по 2019 роки група осіб вчиняла податкові правопорушення шляхом незаконного переведення коштів, сприяння у привласненні та легалізації доходів. Зокрема, вказувалася участь ТОВ "Еско-Північ" у цих діях, але пізніше був знятий арешт з його рахунків. Деталі судового процесу, що стосувалися Злочевського, виявилися відкритими лише частково, а сам він, звільнений від кримінальної відповідальності, продовжував свою діяльність, перераховуючи кошти на військові потреби. Також було зазначено, що у 2021 році Злочевський змінив власницькі структури своїх компаній, перейменувавши їх на імена своїх дочок.

Загроза стійкого енергетичного дефіциту: удари по електростанціях і їх довгострокові наслідки

Не виключено, що в умовах сучасної геополітичної напруги енергетична безпека України стає надзвичайно важливою. Станом наразі можливе припинення роботи енергоблоків Хмельницької та Рівненської атомних електростанцій через можливі пошкодження вузлових підстанцій та внаслідок виведення з ладу регулюючої генерації. Потенційна загроза зв'язана з труднощами у регулюванні потужності. Поряд з цим, з'явилася інформація про можливі атаки на Західноукраїнську підстанцію, через яку здійснюється передача електроенергії, виробленої на згаданих атомних та теплових електростанціях. Пошкодження цього вузла призведе до потреби зупиняти роботу блоків, що працюють на цих електростанціях, що безпосередньо призведе до скорочення обсягів вироблення електроенергії.

Такий енергетичний дефіцит, зумовлений атаками на електростанції, є надзвичайно небезпечним у довгостроковій перспективі. Його наслідки не обмежуються лише відключенням електроенергії, а також можуть призвести до руйнування промислового потенціалу країни. У разі припинення роботи атомних електростанцій збільшиться залежність від імпорту нафтопродуктів для забезпечення електроенергією. Це призведе до значного зростання вартості логістики та підвищення дефіциту палива, що має негативний вплив на економіку країни та загрозу національній безпеці.

Загроза енергетичного дефіциту також негативно позначиться на бойовій готовності Збройних Сил України. Без постійного електропостачання важко забезпечити ремонт бронетехніки, що є важливим аспектом підтримки бойової готовності. До того ж, збільшиться ризик втрати важливих озброєнь через обмеження можливостей для їх постачання з-за кордону.

Таким чином, енергетичний дефіцит, спричинений атаками на електростанції, є серйозною загрозою для національної безпеки та економічного розвитку України. Необхідно приділити належну увагу заходам з підвищення стійкості енергосистеми країни та підвищенню її захищеності від можливих кібератак та інших загроз.

У висновку слід зазначити, що енергетична безпека України стає критично важливою в умовах геополітичних турбулентностей. Атаки на електростанції, зокрема на Хмельницьку та Рівненську атомні електростанції, можуть призвести до серйозних наслідків, що загрожують не лише енергетичній системі країни, а й її економіці та національній безпеці.

Необхідно приділити належну увагу заходам з підвищення стійкості енергосистеми та її захищеності від можливих загроз. Робота над розвитком альтернативних джерел енергії, вдосконалення системи кіберзахисту та реагування на енергетичні кризи має стати пріоритетним завданням для уряду та відповідних структур.

Тільки шляхом системної реформи та впровадження ефективних заходів можна забезпечити стійке енергетичне майбутнє країни та запобігти серйозним наслідкам енергетичних криз.

Українець завдав збитків міжнародній компанії на $4,5 млн через хакерські атаки

Кіберполіція викрила 35-річного мешканця Полтавщини, якого підозрюють у масштабному несанкціонованому втручанні в роботу міжнародної хостинг-компанії. За даними слідства, з 2018 року чоловік зламував акаунти клієнтів, розгортав на них віртуальні машини і використовував потужності серверів для майнінгу криптовалюти. Правоохоронці встановили, що фігурант отримав несанкціонований доступ до понад 5 тисяч акаунтів. Унаслідок його дій компанії завдано збитків […]

В Україні наступило температурне літо

Сьогодні, 24 травня, в Україні спостерігатиметься значний контраст температур: на заході очікується лише +9…+14°C, а на сході та півдні — справжня спека до +29°C. Про це повідомила відома синоптикиня Наталка Діденко. За її словами, найвищу температуру синоптики прогнозують у східних областях, на півдні України та в районі Дніпра — там стовпчики термометрів покажуть +24…+29°C. Водночас […]

За результатами свіжого загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» 16 травня, більшість українців підтримують ідею 30-денного перемир’я без попередніх умов. Під час дослідження думок дорослого населення країни 74% респондентів висловилися на користь тимчасового припинення вогню, а 53% вважають візит президента Володимира Зеленського до Туреччини успішним.

Водночас лише 25% українців переконані, що стамбульські переговори дійсно можуть наблизити завершення війни. 4% опитаних, навпаки, вважають, що такі ініціативи можуть спричинити загострення конфлікту.

Окремо соціологи з’ясували, що 47% громадян підтримують участь президента Зеленського в переговорах навіть без присутності російського лідера Владіміра Путіна. На думку 54% респондентів, відмова Путіна брати участь у перемовинах зумовлена небажанням припиняти війну, тоді як ще 22% вважають, що причина — у страху.

Згідно з даними, рівень довіри до Володимира Зеленського серед українців наразі становить 70%. Це значно вища позначка порівняно з початком року, коли рівень довіри коливався в межах 53–58%.

Нагадаємо, у п’ятницю, 16 травня, в Стамбулі відбулися переговори за участю української, російської та турецької делегацій. Вони тривали близько двох годин. Одним із досягнутих результатів стала домовленість про обмін військовополоненими у форматі «1000 на 1000».

Останні новини