Понеділок, 14 Липня, 2025

Українцям, які перебувають у Німеччині, радять якнайшвидше знайти роботу

Важливі новини

На Вінниччині зафіксовано випадки лептоспірозу: один із хворих купався в річці Сіб

У Жмеринському та Гайсинському районах Вінницької області зареєстровано два лабораторно підтверджені випадки захворювання на лептоспіроз. Як повідомили у профільних медичних службах, хворобу діагностували у 14-річної дитини та 21-річного чоловіка. Обоє перебували у стані середньої тяжкості, отримали своєчасну медичну допомогу та вже одужали. За даними лікарів, імовірним джерелом інфекції стали гризуни, які є природними носіями бактерій […]

Кабмін розробляє нові плани з підвищення тарифів

У наших джерелах закріплено, що план зі збільшення тарифів вже в процесі розробки в Кабінеті Міністрів. Цей план узгоджується, і наступним етапом передбачається його схвалення у вузькому колі разом з Офісом Президента.

Газ, опалення, водопостачання – подорожчає цього року. Залишається питання наскільки. За нашими даними мінімум на 50%, а в середньому на 80-150%, а максимум піднімуть до ринкових – це десь підвищення на 300-350% до кінця року.

Ми, до речі, постійно інсайдимо про зростання тарифів, а 1 червня наше джерело (https://t.me/legitimniy/18056) дало розклад щодо цього кейсу.

Влада буде вилучати останнє в народу, і байдуже, що Зеленський обіцяв не піднімати тарифи. Він же знає, що завжди можна знайти причину, чому змінив думку. Це як обіцяти не пити, а потім «забухати» через те, що у когось свято і тд. (як то кажуть причину і виправдання своїм діям за бажання завжди можна знайти).

Юлію Тимошенко розшукує Росія

Увечері п'ятниці, 7 червня, розгорнулася несподівана сюжетна поворотна точка, що вразила громадськість: російські органи влади рішуче оголосили в розшук колишню прем'єр-міністерку України, Юлію Тимошенко. Ця несподівана новина викликала велику хвилю занепокоєння та роздумів серед політичних аналітиків, громадських діячів та простих громадян. Вона стала предметом гострої політичної дискусії і породила безліч питань щодо можливих причин та наслідків цього рішення.

Після цього повідомлення з'явилася потреба в ретельному аналізі подій, що передували цьому заявленню. Зважаючи на складні міжнародні відносини та історичні контексти, неминучо виникає питання про можливі політичні мотиви заходів, вжитих російським урядом у цьому конкретному випадку. Тимошенко, яка має довгу політичну кар'єру та була відомою своїми позиціями, неодноразово входила в конфліктні ситуації з російськими владними структурами, що робить цю ситуацію ще більш складною та загадковою.

Звісно, цей незвичайний поворот подій став об'єктом пильного спостереження як з боку політичних аналітиків, так і з боку звичайних громадян, які з цікавістю слідкують за важливими подіями в сучасному світі. Багато хто засуджує такий крок російських органів влади, вважаючи його політично мотивованим і спрямованим на підрив відносин між двома країнами. У цей важливий момент нації знову мають показати свою здатність до розуміння, співчуття та здатність вирішувати конфлікти шляхом діалогу та мирного вирішення розбіжностей.

Про це повідомила державна пропагандистська агенція ТАСС.

У картці розшуку зазначено, що колишню прем’єрку України Юлію Тимошенко розшукують за статтею кримінального кодексу Росії. Проте не уточнюють — за якою саме.

Нагадаємо, Юлія Тимошенко — перша жінка на посаді прем’єр-міністра України. Двічі обіймала цю посаду — у 2005 та 2007–2010 роках.

З 2001-го Тимошенко очолює політичну партію “Батьківщина”. Є народною депутаткою України сімох скликань.

Тричі брала участь у виборах президента України: у 2010, 2014 та 2019 роках.

Раніше, 4 травня МВС Росії оголосило у розшук чинного президента України Володимира Зеленського, а також п’ятого президента Петра Порошенка. У МЗС України назвали це рішення ознакою розпачу.

Спікер Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Зеленського і Порошенка було оголошено в розшук у рамках “розслідувань злочинів української влади”.

Проте через декілька днів зі сайту МВС РФ зникли оголошення про розшук Зеленського та Порошенка

Світ згадує 24 лютого: три роки війни та незламності України

Сьогодні Україна відзначає третю річницю початку повномасштабної війни, яку розпочала Росія. Три роки українці демонструють незламність, мужність і прагнення до свободи, протистоячи одній із найпотужніших армій світу. Президент України Володимир Зеленський опублікував відеозвернення, в якому висловив подяку українським військовим, волонтерам, медикам і всім громадянам, які докладають зусиль для перемоги. “Три роки спротиву. Три роки вдячності. Три роки абсолютного […]

The post Світ згадує 24 лютого: три роки війни та незламності України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Екс-голову Верховного суду Князєва затримали поблизу кордону з Румунією

Правоохоронні органи повідомили про резонансну подію — затримання колишнього очільника Верховного суду України Всеволода Князєва. Інцидент стався на Закарпатті, в безпосередній близькості до державного кордону з Румунією.

Екс-голова Верховного суду Князєв вийшов із СІЗО в січні під заставу у 8 млн гривень.

Князєв їхав в авто Volkswagen із номером АО1794YA як пасажир.

Наразі Князєв перебуває у відділі прикордонної служби “Солотвино”. Уточнюють мету його перебування поблизу державного кордону та перевіряють версію про можливу спробу незаконного перетину кордону України.

Адвокат Всеволода Князєва, коментуючи його затримання, повідомив, що екс-голова Верховного суду прямував до санаторію на Закарпатті.

“Питань від прокурорів САП і детективів НАБУ до Князєва щодо цієї ситуації немає”, – резюмував він.

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Видання зазначає, що у Німеччині в економіці і в суспільних настроях останнім часом відбуваються швидкі зрушення, які в 2025 році можуть побічно і навіть прямо позначитися на українських біженцях, які перебувають у країні.

“Це пов’язано із достроковими виборами, ситуацією в економіці ФРН та подіями у Сирії”, – йдеться у статті.

ЗМІ пояснює, що низка великих німецьких компаній нещодавно оголосила про масові звільнення, а, отже, проблема дефіциту кадрів втрачає свою недавню гостроту:

“Пріоритети влади можуть змінитися: на перший план вийде працевлаштування не українських біженців, а кваліфікованих працівників, які народилися або давно живуть у ФРН, які потрапили під скорочення”.

Також автори вказують, що після дострокових парламентських виборів, запланованих на 23 лютого, українців можуть позбавити Bürgergeld, базовою допомоги для безробітніх.

Крім того, видання звертає увагу на те, що серед мешканців Німеччини почала зростати кількість тих, хто вважає біженців загрозою власному добробуту. Зокрема, це стосується повернення сирійських біженців на батьківщину – відповідний дискурс розпочався наступного дня після повалення в Сирії режиму Башара Асада.

“Найбільші шанси на перемогу у дострокових парламентських виборах у Німеччині має блок правоцентристських та консервативних партій ХДС/ХСС. Якщо він прийде до влади, то швидше за все почне серйозно коригувати політику Німеччини, у тому числі у міграційних питаннях. І хоча блок твердо стоїть на боці України в її боротьбі проти російської агресії, він водночас рішуче виступає проти надання українським біженцям допомоги Bürgergeld, куди більш привілейованої, ніж звичайна допомога для претендентів”, – резюмує ЗМІ.

Польща готова прийняти нову хвилю українських біженців взимку. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Вєслав Леснякевич.

За його словами, в Україні знищена критична інфраструктура, а люди часто позбавлені базових побутових зручностей.

Останні новини