Середа, 23 Липня, 2025

Українець завдав збитків міжнародній компанії на $4,5 млн через хакерські атаки

Важливі новини

Після ймовірного призначення нового прем’єра ОП готує повну перебудову “Слуги народу”

За інформацією нашого джерела в Офісі президента, глава ОП Андрій Єрмак готує масштабне перезавантаження владної вертикалі. Йдеться не лише про очікувану відставку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, а й про радикальне переформатування всієї структури керівництва партії “Слуга народу”. Наступним у черзі на вихід називають голову фракції Давида Арахамію. Як зазначає наш співрозмовник, Єрмак уже давно працює над […]

Експерти пояснили причину геолокаційних “глюків” смартфонів

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

РЕБ може пригнічувати сигнал, але може і як елемент радіоелектронної боротьби змінювати сигнал, підробку робити. Це просто підробка сигналу від супутника до GPS-приймача

Експерт з питань авіації Богдан Долінце зазначив, що таким чином вводиться в оману системи керування, або системи навігації різних приладів, в тому числі безпілотників для того, щоб вони не коректно визначили своє місце розташування.

А далі або змінили свій маршрут від тих цілей, які вони встановили під час запуску, або взагалі могли повернутися в якусь іншу зону, наприклад в тому напрямку з якого вони прилетіли

Якушев пояснив, що в такій ситуації бачить мобільний телефон.

Він вірить цьому, тому що немає ніякої автентифікації, не перевіряється справжність того, хто передає до передатчика, відповідно приймач такий: дякую за інформацію, тепер я в Курську. Ось тобі погода в Курську, час

Такі викривлення геопозиції допомагають ППО відсіювати фальшиві цілі під час атак безпілотників Вирішити цю проблему легко, варто вимкнути геолокацію.

Українці 5 листопада почали скаржитися на збій у роботі годинників у смартфонах: у деяких користувачів вони “поспішають”. Окрім того, на телефонах з’являється неправильне місце розташування.

Генштаб ЗСУ пояснив причини порушення системи точного часу в мобільних телефонах під час повітряної тривоги. Збої виникають через застосування засобів радіоелектронної боротьби та підміни GPS-координат.

Також Генштаб радити відключити режим автоматичного уточнення часу в телефоні та враховувати, що під час оголошення повітряних тривог точність роботи систем супутникової навігації може порушуватися.

Україна уклала угоду з власниками єврооблігацій щодо реструктуризації боргу

Законопроєкт пропонує певні зміни у підході до розгляду справ, пов'язаних з корупційними правопорушеннями. Він передбачає альтернативні механізми вирішення таких справ за певних умов, включаючи відшкодування завданої шкоди та сплату штрафу.

Україна досягла домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій, що є важливим етапом у реструктуризації боргу. Це дозволить зекономити $11,4 млрд на обслуговуванні боргу за 3 роки та $22,75 млрд до 2033 року, вивільнивши ресурси на оборону та соціальні потреби. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок.

Відновлюємо боргову стійкість. Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України. Це важливий етап процесу реструктуризації боргу, що дозволить зекономити 11,4 млрд дол США на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та 22,75 млрд – до 2033 року

З його слів, “таким чином ми зможемо вивільнити ресурси на нагальні потреби: нашу оборону, соціальний захист та відновлення”.

Шахрай на Львівщині обіцяв чоловікам виїзд за кордон і роботу в оборонці, – Кіберполіція України

У Львівській області викрили 33-річного місцевого жителя, який шахрайським шляхом заволодів коштами двох чоловіків призовного віку, обіцяючи їм «допомогу» з перетином кордону та працевлаштуванням в оборонній сфері. За даними кіберполіції, зловмисник отримав від своїх жертв майже 400 тисяч гривень. Як повідомляє Кіберполіція України, чоловік діяв через інтернет та особисті зв’язки. Він переконував потенційних клієнтів, що […]

Математичний світ у Києві: четвертий унікальний музей у всесвіті

Організація Theirworld оголосила про свою грантову підтримку ряду освітніх ініціатив в Україні, серед яких найбільшим є проект зі створення музею математики у Києві. Вартість цієї ініціативи складатиме 5 мільйонів фунтів стерлінгів. Новий музей планується як унікальний освітній заклад, що включатиме понад 120 експонатів, розташованих у шести тематичних зонах. Крім того, передбачено створення "інноваційної лабораторії" для підвищення кваліфікації вчителів математики з усієї країни, що сприятиме залученню до навчання 300 000 учнів щороку. Відкриття музею заплановане на кінець поточного року, і його роботу розпочнуть з туру, спрямованого на підтримку дітей не лише у Києві, але й у сільських та віддалених регіонах. Також Theirworld має намір співпрацювати з Міністерством освіти і науки України над національною ініціативою з освіти та розвитку дітей, спрямованою на підтримку молодших школярів у важливих перших вісім роках їхнього життя. Їхній пакет підтримки передбачатиме забезпечення учням і вчителям, які постраждали від війни, доступу до цифрових пристроїв для навчання та викладання дистанційно. Theirworld — це дитяча благодійна організація, метою якої є подолання глобальної кризи освіти та реалізація потенціалу молодого покоління. Протягом часу війни в Україні та сусідніх країнах, організація вже допомогла роздати понад 70 000 ноутбуків студентам і вчителям завдяки співпраці з HP, Microsoft і фондом Першої леді Олени Зеленської.

• Організація Theirworld оголосила про підтримку освітніх проєктів в Україні, серед яких найбільшим є створення музею математики у Києві.

• Вартість проєкту складатиме 5 мільйонів фунтів стерлінгів, а музей буде включати понад 120 експонатів та "інноваційну лабораторію" для підвищення кваліфікації вчителів математики.

• Планується залучення до навчання 300 000 учнів щороку, а відкриття музею заплановане на кінець поточного року.

• Theirworld також планує співпрацювати з Міністерством освіти і науки України над національною ініціативою з освіти та розвитку дітей.

• Організація вже допомогла роздати понад 70 000 ноутбуків студентам і вчителям в Україні та сусідніх країнах.

Ці ініціативи спрямовані на покращення якості освіти та розвиток молодого покоління в Україні, зокрема в галузі математики, і мають потенціал стати важливим кроком у забезпеченні доступу до якісної освіти для всіх дітей країни.

Кіберполіція викрила 35-річного мешканця Полтавщини, якого підозрюють у масштабному несанкціонованому втручанні в роботу міжнародної хостинг-компанії. За даними слідства, з 2018 року чоловік зламував акаунти клієнтів, розгортав на них віртуальні машини і використовував потужності серверів для майнінгу криптовалюти.

Правоохоронці встановили, що фігурант отримав несанкціонований доступ до понад 5 тисяч акаунтів. Унаслідок його дій компанії завдано збитків на суму близько 4,5 мільйона доларів США, що еквівалентно приблизно 185 мільйонам гривень.

Для приховування діяльності зловмисник постійно змінював місце проживання, переміщаючись між Полтавською, Одеською, Запорізькою та Дніпропетровською областями. Під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, криптовалютні гаманці, скрипти для дистанційного керування майнінгом, а також докази активності на спеціалізованих хакерських форумах.

Кримінальне провадження розслідується за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерних систем, що призвело до тяжких наслідків). Підозрюваному загрожує до 15 років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Останні новини