Субота, 19 Квітня, 2025

Український актор Андрій Валенський важко поранений на фронті

Важливі новини

Атака на Харків: дві жінки поранені, пошкоджені будинки у двох районах міста

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Один із керованих авіаційних боєприпасів (КАБ) влучив у лісосмугу Шевченківського району, проте вибухова хвиля зачепила найближчі будівлі. У трьох багатоповерхівках вибито вікна, а в одного будинку пошкоджено фасад. Постраждали дві жінки, які отримали різані рани від уламків скла. У них також діагностовано гостру стресову реакцію.

Другий удар відбувся в Київському районі міста, де боєприпас влучив у відкриту місцевість. Незважаючи на те, що частково постраждали кілька приватних будинків, поранень у мешканців не зафіксовано.

Нагадаємо, що це чергова атака на Харків. Близько півночі, о 00:07, мешканці міста почули серію потужних вибухів. За даними мера міста Ігоря Терехова та начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, російські війська запустили керовані авіабомби в напрямку міста, що спричинило нові пошкодження житлових будинків та інфраструктури.

Україна залишається без F-16: чому триває затримка поставок?

За повідомленням нашого джерела в Офісі Президента, очікувані поставки літаків F-16 в Україну, заплановані на липень, не відбудуться. Інформація про це була поширена для підтримки бойового духу. Спочатку обіцяли надіслати перші літаки до кінця 2023 року, а потім весною 2024 року цілу ескадрилью, але всі поставки відкладаються, переважно з боку наших партнерів. Проте Офіс Президента вже шукає десять пілотів-найманців у країнах НАТО, яким пропонується 100 тисяч доларів на місяць, хоча літаки ще не надійшли. За даними американського видання The New York Times, у Румунії на авіабазі Фетешті був створений навчальний центр спеціально для навчання українських льотчиків роботі з F-16. Однак за повідомленнями журналістів, українські льотчики досі не розпочали там навчання, що значно уповільнює передачу західної авіації Україні. У той же час, частина пілотів продовжує проходити підготовку у США, Британії та Данії. За даними ЗМІ, Україна може отримати перші 6 із 45 обіцяних літаків F-16 вже у липні цього року. Проте залишається невизначеність стосовно того, коли і як багато літаків буде передано від кожного з партнерів України.

Згідно з отриманою інформацією, поставки літаків F-16 в Україну, заплановані на липень, будуть затримані. Ці новини могли бути поширені для підтримки бойового настрою, але факт відкладення поставок підтверджується. Офіс Президента вже шукає пілотів-найманців, але поки що літаки не надійшли. Навчальний центр у Румунії, призначений для підготовки українських льотчиків, також не почав функціонувати. Незважаючи на це, частина пілотів продовжує отримувати підготовку в інших країнах. Очікується, що перші 6 літаків можуть бути передані Україні у липні, але залишається невизначеність щодо подальших поставок.

Затримано співробітника ТЦК за співпрацю з окупантами

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Під час окупації частини Херсонської області чоловік влаштувався на аналогічну посаду у колонії, яка перебувала під контролем окупаційної влади. Він продовжував працювати в захопленому закладі до моменту звільнення регіону. Після деокупації інспектор вирішив залишитися на підконтрольній Україні території.

Після звільнення Херсонщини чоловіка мобілізували, і він почав служити в одному з районних територіальних центрів комплектування (ТЦК) Одеської області, де вручав повістки військовозобов’язаним. При цьому він заперечував свою співпрацю з окупантами, заявляючи колегам про свою патріотичну позицію.

Оперативно-слідчі дії ДБР призвели до виявлення документації, що підтверджує функціонування колонії під час окупації. Під час допитів свідків вдалося викрити перебіжчика, якому було повідомлено про підозру у колабораційній діяльності відповідно до частини 7 статті 111-1 Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до 15 років.

Затриманий перебуває під вартою, і наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Влада активно почала утискати український бізнес

У 2023 році українське бізнес-середовище зіткнулося з безпрецедентними викликами. Згідно з даними судового реєстру, кількість кримінальних проваджень проти компаній досягла рекордного рівня — понад 5 тисяч підприємств стали фігурантами кримінальних справ. Це тривожна тенденція, яка викликає серйозне занепокоєння серед підприємців та економічних експертів.

Кількість справ зросла в 2,6 рази

Минулого року було зареєстровано 43 138 кримінальних справ проти бізнесу, що є найбільшим показником з 2012 року. У 2023 році 5 015 українських приватних компаній фігурували в судовому реєстрі, серед яких 6 — у справах про легалізацію (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, та 4 — у справах про колабораційну діяльність.

У 2024 році вже 2 839 компаній стали фігурантами кримінальних проваджень. Серед них одна компанія згадана у справі про державну зраду, три — за колабораціонізм, а ще 10 — за відмивання коштів. При цьому майже 80% кримінальних справ не мають вироків, або ж справи не доходять до суду.

Компанії часто отримують паперові листи від прокуратури щодо закриття справ, але ці документи важко використовувати, оскільки їх легітимність важко підтвердити.

Опендатабот вважає, що одним з можливих рішень цієї ситуації могло б стати посвідчення документів електронним підписом. Однак Генеральна прокуратура відхилила цю пропозицію, не підтримавши ідею електронного підпису для відповідей у кримінальних провадженнях.

“Бізнес, який потрапив до судового реєстру як фігурант кримінальної справи, стикається з серйозними проблемами у фінансовому моніторингу та комплаєнсі. Навіть після закриття справи, згадки про кримінальну справу залишаються назавжди. Це ускладнює захист ділової репутації компаній”, — коментує Олексій Іванкін, засновник Опендатабота.

Впровадження механізмів, які дозволяють публічно спростовувати інформацію з реєстру, може значно поліпшити ситуацію для українського бізнесу, надаючи можливість підтверджувати свою невинуватість і відновлювати репутацію.

Хостел в Києві відмовив військовим через форму

Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук заявив, що йому та двом іншим офіцерам Сил оборони України не дозволили пообідати в київському хостелі “Vshokoladi”. Адміністраторка закладу аргументувала відмову тим, що “військові небезпечні”. На своїй сторінці у Facebook Дмитро Плетенчук 17 січня повідомив, що інцидент стався у хостелі, де він проживає. Він вирішив пообідати разом із двома […]

The post Хостел в Києві відмовив військовим через форму first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

Акторка Римма Зюбіна розповіла про серйозні травми Валенського на своїй сторінці в Instagram.

“Сталося це в Донецькій області між Клищіівкою та Іванівським. У Андрей Валенский черепно мозгова травма, контузія, розбите та зашите обличчя, зламаний ніс, зламана ліва рука, обпечена права рука, роздроблене праве стегно.” – написала вона.

Також інформацію про поранення підтвердив його колега Артем Мяус, написавши у Facebook: “Де б ще зустрілися. Андрій Валенський живий! Трохи покоцаний, але живий! Відновлюється в Києві”.

За словами знайомих актора, йому потрібна операція та тривала реабілітація. Колеги й друзі Валенського активно збирають кошти на його лікування, висловлюють підтримку та бажають йому швидкого одужання.

Про Андрія Валенського

Андрій Валенський — випускник театрального відділення Харківського університету мистецтв, відомий своєю грою в понад 50 кінострічках, серед яких “Мажор”, “Другий фронт”, “Донька баяніста” та інші. Він також виступав на сценах театрів імені Тараса Шевченка в Харкові, імені Лесі Українки та в театрі Драми та Комедії на Лівому березі Дніпра в Києві. У 2023 році Валенський приєднався до лав Збройних сил України, продовжуючи боротьбу за незалежність своєї країни.

Останні новини