П’ятниця, 18 Квітня, 2025

Український прапор на Місяці: Поштовх від NASA для національної символіки

Важливі новини

НАБУ та САП відправили до суду справу нардепа Лабазюка за надання неправомірної вигоди

Українське правоохоронне відомство, а саме Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, вживають рішучих заходів у боротьбі з корупцією на всіх рівнях влади. Найсвіжіший приклад цього — подання до суду справи проти народного депутата України від фракції "За майбутнє", Сергія Лабазюка. Його звинувачення стосуються надання неправомірної вигоди колишньому віцепрем'єр-міністру Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.

Суть звинувачень полягає в тому, що у серпні 2023 року Лабазюк, як власник великого будівельного та аграрного бізнесу, використовуючи свій статус народного депутата, звернувся до вищого посадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди на відбудову інфраструктурних об'єктів на суму 1 мільярда гривень. У разі успішного отримання цих підрядів, він обіцяв "винагороду" у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. З метою досягнення домовленості щодо наступних кроків, народний депутат залучив директора своєї компанії.

Цей випадок є ілюстрацією наполегливої роботи правоохоронних органів виявлення та припинення корупційних схем, що порушують закон та підірвують довіру до державних інституцій. НАБУ та САП продовжують активно діяти в інтересах правопорядку та чесності, незалежно від статусу чи впливу осіб, залучених до корупційних правопорушень. Це також служить важливим сигналом для інших посадовців та представників влади про неприпустимість корупційних діянь та відповідальність за них перед законом.

Нагадаємо, що боротьба з корупцією є однією з ключових пріоритетних завдань для побудови сильної, прозорої та справедливої держави, яка здатна забезпечити добробут та розвиток своїм громадянам. У світлі цього, кожен випадок виявлення корупції та притягнення винних до відповідальності є кроком у напрямку будівництва правової держави, де немає місця для корупційних проявів та привілеїв.

Пізніше обвинувачені передали вищому посадовцю Державного агентства відновлення неправомірну вигоду у розмірі 150 тисяч доларів США. Передача хабаря відбулася на парковці одного зі столичних супермаркетів, а гроші були приховані в китайській шкатулці.

Лабазюк заперечував, що намагався підкупити чиновників, стверджуючи, що його провокували на хабар. Справа кваліфікується за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України, за що йому загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.

28 листопада Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Лабазюку, проте заставу у сумі 40 мільйонів 260 тисяч гривень за нього внесли, і він вийшов з-під варти в той же день.

У НАБУ відзначили, що це уже другий народний депутат, якого звинувачують у наданні неправомірної вигоди у сфері відновлення.

У квітні 2024 року до суду направили обвинувальний акт із справою щодо іншого депутата.

Що відомо про Сергія Лабазюка

Депутат Верховної ради України трьох скликань (теперішнього дев’ятого скликання, восьмого та сьомого скликань). З 2012 року обирається до парламенту по одному і тому ж мажоритарному округу №188, до якого входить частина Хмельницького, колишні Хмельницький та Волочиський райони.

Один із народних депутатів, які голосували за диктаторські закони 16 січня 2014 року. 1 серпня 2014 року подав заяву з проханням вважати результат голосування як «не голосував». Згодом заявив, буцімто насправді він не голосував за ці закони.

Наразі у Верховній Раді є членом депутатської групи “За майбутнє” та членом Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики.

Народився у 1980 році у Волочиську Хмельницької області. Є засновником та на цей час почесним президентом ТОВ “Група компаній “Вітагро”, яка займається рослинництвом, садівництвом та тваринництвом.

Одружений. Дружина депутата Віолета Лабазюк наразі є головою Хмельницької обласної ради.

Фігурант антикорупційних розслідувань за фактом політичної корупції та тендерних махінацій.

В грудні 2020 року ветеран АТО Олексій Кравчук заявив про погрози його родині після того, як він опублікував відео, де Лабазюк ображав його побратимів.

Є інформація про причетність підприємства ТОВ «Інвестиційна компанія „Вітагро“» Лабазюка у прихованій приватизації державного підприємства «Завод „Маяк“».

Залужний виступив публічно після призначення послом у Британії

Подія викликала значний інтерес як серед українських, так і міжнародних спостерігачів. Зала, де проходив виступ, була заповнена журналістами, політиками та дипломатами, які з нетерпінням чекали почути думки Залужного щодо його нової ролі та бачення подальшої співпраці між Україною та Великою Британією.

Його виступ відбувся в британському оборонному інституті RUSI, а текст виступу був опублікований в його телеграм-каналі.

Колишній головком ЗСУ заявив, що, зважаючи на небезпеку нових воєн, жителі Заходу мають «відмовитися від цілої низки свобод заради виживання».

«Суспільство має погодитися тимчасово відмовитися від цілої низки свобод заради виживання. Сучасні війни, на жаль, тотальні. Вони потребують зусиль не тільки армії, а й суспільства в цілому. Мобілізувати суспільство можуть і повинні політичні діячі», – заявив Залужний.

Так само він запропонував західним країнам використовувати Україну як полігон для випробувань нових озброєнь і військових технологій.

«Сьогодні як ніколи в Україні знаходять шляхи для виживання і створюють технології. Але зі зрозумілих причин не можуть їх масштабувати. З іншого боку, наші партнери мають ресурси, але не мають прикладного та практичного поля, щоб їх випробовувати. Тільки разом ми зможемо ефективно використовувати ресурс, адже час працює не на нас», – сказав екс-головком.

Загалом загальний зміст його промови звівся до того, що потрібно готуватися до наступних війн, технології яких зараз обкатуються в Україні. При цьому поточна війна – це «війна перехідного періоду».

Також він назвав загрозою «саме існування Росії».

Румунія піднимала винищувачі через виявлення повітряної цілі

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“У суботу, 19 жовтня, близько 2:30 ранку система радіолокаційного спостереження румунської армії виявила невелику повітряну ціль у районі Чорного моря, приблизно в 45 км на схід від міста Сфанту-Георге, повіт Тулча”, – ідеться у повідомленні.

Вказано, що “виявлена ​​ціль рухалася за маршрутом до державного кордону Румунії”.

“Для моніторингу ситуації були послідовно підняті в повітря два літаки F-18 ВПС Іспанії з 57-ї авіабази Михаїла Когелнічану та два літаки F-16 ВПС Румунії з 86-ї авіабази Борча”, – повідомили у МО Румунії.

“Радіолокаційний сигнал вказав на перетин сухопутного кордону Румунії близько 4:00 ранку в районі Гура-Портіцей, на той час Національний військовий командний центр (ядро) повідомив Генеральну інспекцію з надзвичайних ситуацій про вжиття заходів щодо оповіщення населення у північній частині на схід від повіту Констанца”, – сказано у повідомленні.

“Радари повітряного спостереження безперервно стежили за маршрутом цілі, який розвивався в напрямку міста Коджалак повіту Констанца, максимальна глибина проникнення на територію країни становила 19 км. Винищувачі не встановили з ним візуального контакту в жодній точці шляху”, – вказали у МО Румунії.

Система спостереження, як повідомляється, втратила сигнал радара на південь від міста Коджалак близько 4:30 ранку.

За даними Міноборони Румунії, близько 5:10 надійшло повідомлення про припинення повітряної тривоги і винищувачі повернувся в пункти дислокації.

“З наявних наразі даних ймовірність існування зони впливу на національній території не вказана. Сили Міністерства національної оборони з сьогоднішнього ранку будуть проводити розвідку на території. Міністерство національної оборони в режимі реального часу інформувала про цю ситуацію союзницькі структури, перебуваючи з ними на постійному зв’язку”, – повідомили у Міноборони Румунії.

Українська підтримка в рамках ‘Рамштайн-20’: спромога союзників у вирішенні стратегічного питання ракетної безпеки

Двадцяте засідання у форматі Рамштайн має потенціал стати вирішальним у попередженні можливого дефіциту ракет для військ протиповітряної оборони України. Наразі, експерти вказують на наявність альтернативних шляхів підтримки Збройних сил України у забезпеченні озброєнням, навіть без затвердженого бюджету, шляхом участі "третіх країн". Один із можливих варіантів — це програма Excess Defense Articles, що передбачає передачу надлишкової зброї за мінімальну вартість, за умови оплати логістичних витрат та відновлення та ремонту отримувачем. До того ж, зенітні ракети США, такі як AIM-120 та AIM-9, що використовуються у системі NASAMS, є на озброєнні країн НАТО та інших союзників України. Можливий сценарій передбачає передачу ракет Україні, а взамін країни отримають знижку на поновлення власних запасів шляхом замовлення нових ракет у Сполучених Штатах.

Однак, головною проблемою є ракети для системи Patriot. У Європі їх виробництво до цієї системи здійснюється спільною компанією MBDA Germany та Raytheon – COMLOG. Варіанти передачі зенітних ракет для України існують, проте це заплутані схеми з кількома учасниками на основі взаємних зобов’язань та обіцянок. Будь-які складніші заходи, що передбачають постачання озброєння напряму, залишаються вкрай незрозумілими і заплутаними, потребуючи додаткового уточнення та координації між всіма зацікавленими сторонами.

У висновках до вищезгаданої статті можна зазначити, що участь України у форматі Рамштайн є важливою в контексті забезпечення військової безпеки та обороноздатності країни. Аналіз показав, що існують альтернативні шляхи підтримки Збройних сил України в озброєнні, такі як програма Excess Defense Articles та можливість отримання ракет від союзників. Однак, існує проблема з ракетами для системи Patriot, де потрібна більш складна координація та узгодження між різними учасниками. Загалом, детальний аналіз показав необхідність удосконалення механізмів співпраці та узгодження між партнерами для ефективного забезпечення України озброєнням у разі потреби.

Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн

В Одесі черговий скандал із кадровими призначеннями: головою однієї з райадміністрацій стала Марина Лозовенко, яка є фігуранткою кримінальної справи щодо розкрадання 27 мільйонів гривень на реконструкції Соборної площі в Миколаєві. Попри судовий процес, чиновниця не тільки не втратила своїх кар’єрних перспектив, а й отримала високу посаду. Як повідомляє телеграм-канал “Викривач”, призначення Лозовенко не є випадковістю. […]

The post Нова голова райадміністрації Одеси має кримінальну справу на 27 млн грн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Український Прапор Несе Дух Космосу: Запущена Ракета Vulcan Centaur із Місією на Місяць від NASA

8 січня на космодромі у Флориді стартувала ракета Vulcan Centaur із важливим вантажем — прапором України. Цей космічний запуск, спрямований на Місяць, є великим кроком вперед для космічних досліджень та для позначення участі України в експлорації космосу.

Ракета перевозить посадковий модуль Peregrine від компанії Astrobotic, який від’єднався від неї приблизно через 50 хвилин після запуску. Очікується, що цей модуль долетить до поверхні Місяця за 46 днів, забезпечуючи історичне досягнення для космічної промисловості.

Прапор України на борту ракети символізує солідарність з українським народом, як відзначено у приватній космічній компанії Spacebit, що є ініціатором цього події. Металева версія прапора має нанесену карту України і пройшла випробування покриття та фарб, раніше не використовуваних на Місяці.

Раніше генеральний директор Spacebit Павло Танасюк оголошував плани першої української місії на Місяць на 2022 рік з вартістю у 1,5 млн доларів, включаючи техніку вітчизняного виробництва. Цей події наповнює нас гордістю та надією на нові можливості в космічному вивченні.

Висновки з вищезгаданої статті свідчать про історичний момент для України у космічному дослідженні. Запуск ракети Vulcan Centaur із прапором України на борту відбувся з космодрому у Флориді та має на меті вивчення Місяця. Ця подія позначає активну участь України у глобальних космічних дослідженнях та є вагомим досягненням у вивченні космосу.

Посадковий модуль Peregrine, перевезений цією ракетою, розпочне свою місію, маючи за мету долетіти до поверхні Місяця протягом наступних 46 днів. Цей етап стане історичним відзначенням в комерційних космічних місіях та може відкрити нові перспективи для подальших досліджень.

Прапор України на борту ракети є символом солідарності та гордості, яке визначено представниками приватної космічної компанії Spacebit. Металева версія прапора із тисненням карти України та випробуванням нових матеріалів стає свідком важливого етапу в розвитку космічної технології.

Плани на майбутнє, пов’язані із спільними українськими космічними проектами, є обіцянкою для нових досягнень у галузі космічних досліджень та підтвердженням високого потенціалу України у світовому космічному співтоваристві.

Останні новини