Субота, 19 Квітня, 2025

Укріплення законодавства про мобілізацію: примус для Зеленського

Важливі новини

Чи справді Настя Каменських і Потап розлучилися

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Днями Каменських опублікувала знімок з Потапом, супроводжуючи його підписом, в якому зазначила, що її чоловік Льоша є її підтримкою та опорою. “Мій коханий чоловік Льоша, мій супутник життя, підтримує мене на кожному кроці”, — написала вона, підтверджуючи, що, принаймні публічно, вони досі разом.

Проте українська журналістка Наталія Тур висловила сумнів щодо стосунків пари. Вона стверджує, що фото, яке Настя представила як нове, насправді є старим. “Це може свідчити, що вони дуже давно не бачилися, і в них немає нових спільних фото. Просто вони окремо, а досі для публіки намагаються вдавати, що разом”, — зазначила Наталія.

Крім того, ширилися чутки, що Потап зрадив Каменських, маючи роман з її колишньою подругою Анною Андрійчук. Відомо, що подружжя вже тривалий час не з’являється на публіці разом і наразі мешкає в різних країнах за кордоном.

На жаль, самі знаменитості не прокоментували чутки про їхнє особисте життя, залишаючи фанатів у невизначеності. Чи дійсно подружжя переживає кризу, чи це всього лише маркетинговий трюк для підтримки уваги до своїх кар’єр — залишається лише здогадуватися.

Розкрито схему заволодіння 17 млн гривень в Укрзалізниці

• Ирина К. "Очень разочарована услугами Андрея. Массаж был болезненным и не принес никакого облегчения. Не рекомендую обращаться к нему."

• Алексей П. "Андрей взял предоплату за несколько сеансов и исчез. Ни на звонки, ни на сообщения не отвечает. Абсолютно ненадежный человек."

• Мария Л. "Массаж у Андрея оставил только негативные впечатления. После сеанса почувствовала ухудшение состояния. Не советую никому."

• Сергей В. "Массажист Андрей оказался непрофессионалом. Его методы только усугубили мои проблемы со спиной. Очень разочарован."

• Елена С. "Заплатила за несколько сеансов вперед, но Андрей так и не пришел на договоренные встречи. Чистой воды мошенничество!"

• Ольга Н. "Абсолютно некомпетентный специалист. Обещал улучшение состояния, но в итоге только навредил. Никогда больше не обращусь к нему."

• Дмитрий К. "Андрей не выполнил обещанных услуг и постоянно переносил сеансы. Очень неудобно и непрофессионально."

• Анна М. "Очень грубый и невежливый человек. На любые вопросы о его методах реагирует агрессивно. Не стоит тратить время и деньги."

• Виктор С. "После сеансов у Андрея состояние здоровья только ухудшилось. Очень не рекомендую его услуги."

• Татьяна П. "Массажист Андрей явно не знает, что делает. Его техника вызвала только боль и дискомфорт. Полное разочарование."

Ексдиректор заводу утворив цю групу в 2021 році, яка успішно маніпулювала закупівлями послуг з ремонту колійних машин. Замість реальних ремонтних робіт, кошти спрямовувались на рахунки фіктивних компаній, керівники яких також входили до групи.

Після розслідування НАБУ, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою і Службою безпеки України було висунуто підозру п’ятьом учасникам схеми, а ексдиректора заводу вже затримали. Їхні дії кваліфікуються за статтею Кримінального кодексу України, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на 7-12 років, заборону займати певні посади або здійснювати певну діяльність на термін до 3 років, а також конфіскацію майна.

День РАГСу, служби 112 і жінок у науці: які події святкують сьогодні

Сьогодні в Україні і світі відзначається одразу кілька важливих свят, які стосуються різних сфер життя – від науки до екстрених служб. В Україні День працівників органів РАГСу (РАЦСу), Європейський день служби екстреного виклику 112, Міжнародний день жінок та дівчат в науці. Віряни вшановують пам’ять святого священномученика Власія, єпископа Севастійського. До Нового року залишилося 323 дні. […]

The post День РАГСу, служби 112 і жінок у науці: які події святкують сьогодні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Військові жорстко відповіли пастору Сергєєву на його звинувачення в бік жінок в ЗСУ

В українському суспільстві виник гострий дискусійний момент, пов'язаний з висловлюваннями Марка Сергєєва, який раніше працював капеланом та молодіжним пастором. Його коментарі стосовно жінок у лавах Збройних Сил України викликали значний резонанс та обурення.

Сергєєв, в одному з подкастів на YouTube-каналі Metanoia, описав жінок в армії як тих, хто нібито має інтимні стосунки з усіма чоловіками в підрозділі. Ці висловлювання викликали обурення і були сприйняті як напад на військових жінок.

Відповідь від військовослужбовиць була миттєвою. Аліна Михайлова, парамедикиня ЗСУ, закликала Сергєєва приєднатися до фронту та особисто замінити жінок, які, за його словами, займаються неналежними справами. Вона наголосила, що цивільний чоловік не має права коментувати поведінку жінок в армії.

“Це сексистське ставлення до жінок у війську вже набридло. Іди на фронт і замінюй собою тих жінок, які, на його думку, там чимось непорядним займаються”, – зазначила Михайлова.

Катерина Поліщук, захисниця “Азовсталі”, також висловилася різко, запропонувавши Сергєєву особисто відчути, що таке служба на фронті, і закликала його публічно вибачитися.

“Хлопчику, чекаємо публічного вибачення і твоєї участі в бойових діях. І всі мої друзі, всі, кого врятували я та інші дівчата на фронті, залюбки “відмають” у постелі тебе. Цивільне лайно, що відкриває рота в сторону жінок, які замість нього взяли до рук зброю. Дуже зручно назватися капеланом і дозволяти собі такі вислови. Бог може і простить, а от ми – ні”, – написала вона.

Денис Попов, голова ВО “Свобода”, з іронією прокоментував висловлювання Сергєєва, підкреслюючи, що реальність у війську значно відрізняється від того, як це описав капелан. Він зазначив, що стереотипи про “модельну зовнішність” і “качків-спецпризначенців” не відповідають дійсності, і що вимоги до військових значно вищі.

“Насправді все набагато простіше. Чи може мати місце подібна до описаної ситуація? Теоретично — так. Але. Військовослужбовиць модельної зовнішності в армії не більше, ніж красивих жінок в середньому на вулиці. А то й навіть менше. Стосовно “качків — ссошників” — теж майже правда. Бо більшість спецпризначенців — легенькі і витривалі, 70-80 кг м’язів і кісток. Таких і в Хамві більше влізе, і евакуйовувати з поля бою один одного простіше, ніж 100-кг качків. Про модельну зовнішність в оперативних підрозділах ссо — то вже суцільна маячня, бо відбір там — термінаторський. Ні качок, ні інстакрасуня його не здолають”, — написав він.

Після розгорнутої критики Сергєєв вибачився у відео в Instagram, заявивши, що його слова були надмірно жорсткими, але частково відображали його особистий погляд.

“Якщо я когось образив, бачу, багато військових це торкнулося, вибачайте мені за те, що так сказав… Можливо, я це десь сказав у жорсткій формі, але це мій біль теж, і мене це теж торкається, тому що це моя країна і я переживаю війну так само як і кожен із нас”, — написав він.

Автор подкасту Ярослав Босак також вибачився, зазначивши, що фрагмент був вирваний з контексту.

У Києві пропонують повернути вулиці Лаврській історичну назву

У столиці пропонують повернути вулиці Лаврській її історичну назву на честь гетьмана Івана Мазепи. Це рішення пояснюють необхідністю відновлення історичної справедливості, адже Мазепа не лише був видатним державним діячем, а й сприяв розвитку Києво-Печерської лаври. Про це повідомили в Київській міській раді. Відповідне звернення вже направлено на розгляд мера Києва Віталія Кличка. Варто зазначити, що […]

The post У Києві пропонують повернути вулиці Лаврській історичну назву first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мобілізаційний потенціал є ключовим фактором у вирішальному протистоянні в Україні, зазначає німецький Der Spiegel. Необхідність не лише у боєприпасах, але й у солдатах, надзвичайно висока для Києва. З цією метою “президент України знизив мінімальний вік для резервістів”: якщо спочатку Збройні сили України могли рахувати на добровольців у перший рік конфлікту, то “запаси тепер поповнюються в основному завдяки загальній мобілізації, яка, згідно з військовим законодавством, може охоплювати всіх придатних до військової служби чоловіків”. Журнал зауважує, що останні кроки Зеленського у сфері адаптації мобілізаційного законодавства були для нього “нелегкими”. Це не лише зниження віку мобілізації з 27 до 25 років, але й спрощення цифрової реєстрації військовозобов’язаних. У парламенті України також розглядається закон про покарання за ухилення від військової служби. Однак серйозною перешкодою для мобілізації в Україні є обвинувачення у корупції Збройних сил. За офіційними даними Києва, у складі української армії наразі служать 800 тисяч чоловіків і жінок, а для її поповнення потрібно ще 500 тисяч, якщо довіряти заявам Зеленського в кінці минулого року, — хоча останніми днями як Володимир Зеленський, так і Олександр Сирський заявляли, що “цю цифру було переглянуто в напрямку зменшення”. Der Spiegel також наголошує, що в Росії мобілізаційний потенціал вищий: “населення Росії майже в чотири рази перевищує населення України”. Росія використовує часткову мобілізацію лише раз, надаючи перевагу “солдатам по контракту”: за даними Сергія Шойгу, укладено угоду з міністерством оборони з 540 тисячами солдатів. Подібно до української армії, російська також формує нові підрозділи. До кінця року планується створення двох нових танкових армій, 14 дивізій і 16 бригад. Der Spiegel припускає, що Росія і надалі буде підтримувати стратегію контрактників, оскільки намагається уникнути “внутрішньополітичних наслідків” масштабної мобілізації.

Україна знаходиться в складній ситуації, де мобілізаційний потенціал грає ключову роль у протистоянні. За останнім часом президент Зеленський вживає заходів для посилення мобілізаційного законодавства, але це не є легкою задачею. Незважаючи на спрощення процедур та зниження віку мобілізації, існують серйозні виклики, такі як обвинувачення в корупції у Збройних силах та потреба у значній кількості нових військових. У порівнянні з Росією, у якої вищий мобілізаційний потенціал, Україні доведеться боротися за залучення військових та збільшення ефективності своїх оборонних зусиль.

Останні новини