Середа, 23 Липня, 2025

Урядовий проект щодо мобілізації переданий на розгляд Президенту

Важливі новини

Сардини — недооцінене джерело здоров’я: чому їх варто їсти частіше

Попри доступну ціну й широку наявність у магазинах, сардини залишаються недооціненими серед українців. Часто до них ставляться упереджено: мовляв, дешеві консерви не можуть бути корисними. Проте дієтологи мають іншу думку — сардини не лише корисні, а й здатні значно покращити самопочуття. Омега-3: серце, судини і нерви Сардини — це один з найбагатших природних джерел Омега-3 […]

На Одещині відновили ремонт школи в селі Маяки: ціни будматеріалів накрутили за старими традиціями

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Арматура по 60 тисяч гривень за тонну за ринкової ціни на рівні 33 тис. Непластифікована полівінілацетатна дисперсія коштує 292 грн/кг, тоді як різні компанії продають її за ціною від 113 до 175 грн.

Антисколіозні столи з регулюванням висоти замовили по 2 856 грн/шт. Фірма «Луч» продає такі столи на чверть дешевше за 2 034 грн/шт, а «Vital Style» пропонує антисколіозний стіл для «Нової української школи» вдвічі дешевше – за 1 392 грн/шт.

Так, лише на п’яти позиціях із кошторису переплата йде майже на мільйон гривень.

Але крім цього в кошторисі є позиції, які замовник прописав дуже нечітко, щоб йому не дорікали порівнянням із ринковими цінами.

Наприклад, двоповерховий підйомник для людей з обмеженими фізичними можливостями коштуватиме 1,89 млн грн. Його характеристики та габарити невідомі. Це дуже дорого. Нещодавно лікарня в Нікополі за такі гроші замовила ліфт на сім поверхів.

Хмарна погода без опадів триматиметься в Україні весь наступний тиждень

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Впродовж наступного тижня погодні умови в нашій країні визначатимуться переважно полем високого тиску та антициклонами, тому суттєвих опадів не прогнозується. Лише в другій половині тижня та на вихідних малорухомі атмосферні фронти можуть стати причиною невеликих опадів, переважно у вигляді снігу та мокрого снігу. Вітер очікується слабкий, місцями можливі тумани з випадінням мряки та утворенням паморозі при від’ємній температурі повітря.

У понеділок, 2 грудня, по всій території України під впливом малорухомого антициклону опадів не прогнозується. Місцями можливі туман і паморозь. Вітер переважно південно-східний, 3 – 8 м/с, на Лівобережжі змінних напрямків. Температура повітря вночі становитиме 0…-5 °С, вдень 0…+5 °С; у Криму та на Прикарпатті до +7 °С.

У вівторок, 3 грудня, в Україні збережеться переважно без опадів погода з хмарним небом і окремими туманами. Вітер переважно південно-східний, 5 – 10 м/с, у Карпатах та на Закарпатті змінних напрямків, 1 – 6 м/с. Температура повітря вночі 0…-5 °С, вдень 0…+5 °С; у Криму, Одеській області та на Прикарпатті до +8 °С.

У середу, 4 грудня, збережеться стабільний характер погоди без опадів по всій території України. Вітер очікується змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -1…-6 °С, вдень -1…+4 °С; у Криму й Одеській області вночі -1…+4 °С, вдень +3…+8 °С.

У четвер, 5 грудня, по всій Україні триватиме період антициклональної погоди, тому опади не передбачається. Лише на крайньому заході вдень і ввечері місцями можливий невеликий сніг та мокрий сніг. Місцями в Україні можливий туман. Вітер південно-східної чверті, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме -1…-6 °С, вдень -1…+4 °С; у Криму та на Одещині вночі -1…+4 °С, вдень +2…+7 °С.

У п’ятницю, 6 грудня, під впливом малорухомого фронту оклюзії в Україні очікуються невеликий сніг, мокрий сніг, місцями мряка й туман. Тільки в південно-східній частині збережеться погода переважно без опадів. Вітер південно-східний, 5 – 10 м/с, у південно-західній половині України змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах -3…+2 °С, вдень -1…+4 °С; у Криму, Приазов’ї та на Одещині +3…+8 °С.

У суботу, 7 грудня, в північних, центральних, східних областях, а вдень також на крайньому заході і в Одеському регіоні очікуються невеликі опади у вигляді снігу, мокрого снігу, вдень місцями дощу та мряки. В окремих регіонах можливі тумани. Вітер південно-східний, 5 – 10 м/с, у західній частині поривчастий. Температура повітря вночі складе -4…+1 °С, вдень -1…+4 °С; у південних областях +2…+7 °С.

У неділю, 8 грудня, місцями в західних областях очікується невеликий мокрий сніг та дощ, в інших регіонах України – без істотних опадів. Місцями можливий туман. Вітер збережеться південно-східного напрямку, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі -3…+2 °С, вдень +2…+7 °С; у південних областях вночі 0…+5 °С, вдень до +7…+12 °С.

Росія атакувала Ізюм балістичною ракетою: що відомо про наслідки

Російські війська завдали ракетного удару по місту Ізюм у Харківській області. За попередньою інформацією, окупанти використали балістичну ракету. Внаслідок атаки загинули 4 мирних мешканці, ще 20 отримали поранення, з них п’ятеро госпіталізовані у важкому стані. Внаслідок російського ракетного удару балістичною ракетою по центру Ізюма постраждали 24 людини, троє перебувають в операційній, серед поранених – 15-річна […]

The post Росія атакувала Ізюм балістичною ракетою: що відомо про наслідки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Омбудсман пропонує надавати відстрочку ще одній категорії громадян

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Закон №3633-ІХ, що набув чинності 18 травня 2024 року, визначає, що колишні військовополонені мають право бути звільненими з військової служби, якщо вони не бажають її продовжувати, а також звільняє їх від примусової мобілізації. Проте це не стосується цивільних чоловіків, які, як і військовополонені, зазнали тортур та перебували у неналежних умовах.

Родини звільнених цивільних звертаються до Омбудсмана України, вказуючи на несправедливість. Вони стурбовані тим, що мобілізація цих осіб, які вже пережили полон, може поставити під загрозу їхнє фізичне та психічне здоров’я.

“Україна вперше стикнулася з ситуацією, коли держава-агресор порушує норми міжнародного гуманітарного права, затримуючи цивільних осіб. Нашій державі доводиться самостійно створювати правові стандарти, які можуть стати прикладом для інших країн,” — зауважив Омбудсман Дмитро Лубінець.

Для врегулювання цього питання Омбудсман пропонує внести поправки до:

За словами Лубінця, пропозиції вже передані до профільних комітетів Верховної Ради, але поки що конкретної реакції немає. Омбудсман наголошує, що це питання потребує суспільного розголосу, аби пришвидшити законодавчий процес.

Законопроєкт про мобілізацію під номером 10449, який вже отримав підпис голови Верховної Ради Руслана Стефанчука, наразі чекає на підпис президента України Володимира Зеленського, як повідомляє Марія Кучерявець. Згідно з даними, що доступні на веб-сайті Верховної Ради, цей законопроєкт вже має підпис голови парламенту і очікує остаточного схвалення від Президента. Після цього, через місяць він стане чинним. Закон про мобілізацію, який був ухвалений Верховною Радою 11 квітня на другому читанні, містить ряд ключових положень. Зокрема, громадяни віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або були зняті з нього, повинні мати при собі військово-обліковий документ під час періоду мобілізації.

• Законопроєкт про мобілізацію під номером 10449 очікує на підпис Президента України Володимира Зеленського після того, як його вже підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

• Законопроєкт отримав підтримку голови парламенту та чекає остаточного затвердження від Президента.

• Після отримання підпису Президента, закон набуде чинності через місяць.

• Закон про мобілізацію, ухвалений Верховною Радою на другому читанні 11 квітня, містить важливі положення, зокрема, стосовно вимог щодо військового обліку громадян віком від 18 до 60 років.

Останні новини