Субота, 19 Квітня, 2025

В Києві викрили нотаріальну контору, що займалася підробкою документів

Важливі новини

Тривожна атмосфера Часового Яру: огляд ситуації в Україні

Останні звіти свідчать про серйозні проблеми у Збройних Силах України (ЗСУ) у забезпеченні оборони Часового Яру через відсутність зенітних ракет. Цю тривожну ситуацію висвітлив відомий німецький журнал BILD, опираючись на аналіз Юліана Рьопке. Він проаналізував відео, на якому російський штурмовик Су-25 атакує Часів Яр, пролітаючи над селом Іванівське на низькій висоті та наближаючись до українських позицій на менш ніж трьох кілометрах. Зазначається, що не зважаючи на спроби збити літак, він успішно відвернувся, випустивши теплові пастки, і повернувся у бік Бахмута.

Рьопке підкреслив, що кілька місяців тому неможливо було уявити таку ситуацію, де російський штурмовик вільно діє над українським контрольованим містом, не зазнаючи відповідної відповіді від ПЗРК. Він висловив занепокоєння тим, що Україна очевидно не має достатньої кількості зенітних ракет для ефективного захисту.

Речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" підполковник Назар Волошин в ефірі телемарафону підтвердив, що Часів Яр залишається під контролем, але ворожа активність на Бахмутському напрямку та саме на Часів Яр зростає. Він розповів, що російські штурмовики атакують з підтримкою бойових машин піхоти та дронів, а також артилерії. На додачу до цього, російська авіація наносить удари по цивільній інфраструктурі та українських позиціях, а артилерія Збройних Сил РФ активно обстрілює з підтримкою мінометів та артилерії, зафіксовано понад 120 обстрілів протягом доби.

"Для атак на Часовий Яр та інші населені пункти Росія використовує боєприпаси корейського та китайського виробництва, більш конкретно, північнокорейського", — додав речник Операції сил об'єднаних угрупувань військ "Хортиця".

• Наразі у Збройних Силах України виникли серйозні проблеми з обороною Часового Яру через відсутність достатньої кількості зенітних ракет.

• Ворожа активність на Бахмутському напрямку, зокрема на Часів Яр, зростає, що становить загрозу для цивільного населення та українських військових позицій.

• Російські штурмовики використовують різноманітні техніки та зброю, включаючи дрони, артилерію та авіацію, для атак на Часів Яр.

• Україна не має достатнього обсягу зенітних ракет для ефективного захисту своїх територій.

• Силові структури України заявляють про збереження контролю над Часовим Яром, але наголошують на необхідності посилення оборонних заходів.

• Для подальшого зміцнення оборони України важливо вирішити проблему забезпечення зенітними ракетами та підвищити готовність до відповіді на ворожі атаки.

Україна занепокоєна через активність російських окупантів у Сумській області

Офіцер Збройних Сил України Ігор Лапін повідомив, що на території Сумської області активно ведуться диверсійно-розвідувальні операції російських окупантів. Він зауважив, що війська РФ, що дислокуються у неподалік від меж Сумської області, намагаються набрати силу з метою залучення українських військових резервів. Ситуація вимагає негайних заходів з боку українських військових для виявлення і ліквідації загрози та збереження територіальної цілісності України.

Лапін зазначив, що ситуація в Харківській області стала попередженням, оскільки російським військам вдалося розтягти українські резерви, частково завдяки діям спецпідрозділів Нацгвардії та інших спецпідрозділів.

Він також зауважив, що у разі появи проблем на певних ділянках фронту, українські війська можуть бути перенаправлені з інших ділянок. Наприклад, коли виникли проблеми в Очеретиному, туди була направлена 100-та окрема механізована бригада, яку було знято з іншої ділянки фронту.

Лапін також попередив, що Збройні Сили Російської Федерації можуть створити ще одне джерело тиску на Збройні Сили України, розтягуючи їх резерви. Він підкреслив, що необхідно враховувати дії противника та правильно розподіляти сили та засоби для оптимального протистояння.

СБУ розслідує найбільшу кібератаку на державні реєстри України

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Служба безпеки України негайно включилася у вирішення ситуації: “Кібердепартамент СБУ працює за трьома напрямками: відбиття атаки, відновлення інфраструктури та подолання наслідків, а також документування злочину”, — зазначив він.

Водночас Карастельов підкреслив, що українські правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за статтею 438 Кримінального кодексу України — “порушення законів та звичаїв війни”.

Представник СБУ також зазначив, що наразі не можна остаточно стверджувати, чи мав місце витік даних під час атаки. Ведеться спеціальне кібердослідження, і після отримання всіх результатів буде надано остаточну інформацію.

19 грудня Міністерство юстиції України повідомило, що зовнішня кібератака на державні реєстри стала однією з наймасштабніших за останній час. Метою цієї атаки було порушення роботи критично важливої інфраструктури країни.

З огляду на поточні події, експерти не виключають, що атака була спрямована на дестабілізацію державних систем України, що є частиною гібридної війни, яку веде Росія.

На Волині засудили чоловіка за поширення інформації про мобілізаційні заходи ТЦК

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Як вказується у матеріалах справи, чоловік був адміністратором групи у Viber, де було понад 13 тисяч підписників. Обвинувачений публікував там інформацію про місцезнаходження представників ТЦК та проведення ними мобілізаційних заходів.

Своїми діями він перешкоджав законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань. Публікації в месенджері ускладнювали або унеможливлювали здійснення законної діяльності ЗСУ та інших військових формувань або суттєво знижували її ефективність.

Таким чином, своїми навмисними діями чоловік вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 114-1 КК України. На суді він визнав себе винним у вчиненні цього кримінального злочину та підписав угоду з прокурором.

Суд звільнив чоловіка від реального тюремного терміну з випробувальним строком на 12 місяців. Вирок може бути оскаржений у Волинському апеляційному суді протягом 30 днів.

Загадкова кар’єра Романа Сміяненка: хто заважав начальнику служби відновлення Чернігівщини вигадувати нові схеми?

Розголосні скандали навколо діяльності Романа Сміяненка, начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури Чернігівської області, не залишають байдужими ні правоохоронні органи, ні широку громадськість. Відомості про масштабні розкрадання у його відомстві, виявлені під час перевірки Держаудитслужбою, стали об'єктом уваги засобів масової інформації, які розкрили безглуздість та корупційні схеми влади.

Сміяненко не лише опинився фігурою у кримінальній справі за ч. 3 ст. 191 ККУ за привласнення та розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем, але й виявився втягнутим у хабарницькі відносини з керівництвом департаменту захисту національної державності та Головного управління 1 СБ України, демонструючи відверту недбалість до закону та інтересів громадян.

Подібна недіяльність та порушення закону стали основою для ініціативи Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо розслідування та притягнення до відповідальності всіх учасників цієї злочинної схеми, включаючи колишніх службовців контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ.

Весь цей складний та неоднозначний сценарій свідчить про необхідність та важливість змін в системі контролю та персонального підбору керівництва органів влади для запобігання подібним порушенням у майбутньому та забезпечення прозорості та ефективності управління.

Висновки до цієї статті демонструють серйозні проблеми у сфері управління та контролю за використанням державних ресурсів в Чернігівській області. Розкриття масштабних розкрадань у відомстві під керівництвом Романа Сміяненка свідчить про необхідність термінових заходів щодо підвищення ефективності контролю та реформування системи управління. Також важливою є необхідність притягнення всіх винних осіб до відповідальності перед законом, щоб запобігти подібним порушенням у майбутньому та відновити довіру громадян до державних інституцій. Крім того, потрібно активно працювати над удосконаленням механізмів забезпечення прозорості та відкритості у владі, щоб уникнути подібних корупційних схем у майбутньому і забезпечити справедливі та ефективні умови розвитку громади та регіону в цілому.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Згідно з даними слідства, нотаріус з кінця 2022 року по 2024 рік перебував за межами України, але не припиняв свою діяльність. Від його імені працювали підлеглі, які не мали офіційного працевлаштування. Схема включала:

Сам нотаріус, перебуваючи за кордоном, контролював діяльність офісу за допомогою відеокамер.

Усім п’ятьом учасникам схеми, включаючи нотаріуса, пред’явлено підозри за такими статтями Кримінального кодексу України:

Під час обшуків правоохоронці виявили:

Кримінальне провадження триває. Правоохоронці встановлюють інших осіб, причетних до схеми.

Цей випадок ще раз підкреслює необхідність посилення контролю за діяльністю нотаріусів та відповідальності за порушення законодавства у сфері використання електронних підписів і доступу до реєстрів.

Останні новини