Неділя, 20 Квітня, 2025

В НБУ пояснили в яких випадках можуть заблокувати банківську картку

Важливі новини

Бойові дії та ефективна реакція на загрози: важливість координації та оперативності

За інформацією, одержаною від наших джерел у Генеральному штабі, розпочинається процес формування нових пересувних груп протиповітряної оборони (ППО) під керівництвом генерала Сирського, узгоджений з Офісом Президента. Планується використання пускових установок системи Patriot, що розташовані на Південному напрямку і в Києві. За останній час ситуація на фронті стає все більш критичною через постійні бомбові удари противника. Лише за останню добу зафіксовано 72 бойові зіткнення між українськими захисниками та російськими окупантами. Ворожі сили здійснили 14 ракетних та 75 авіаційних ударів, а також 95 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. На жаль, через атаки терористичного характеру загинули та були поранені мирні жителі. Системи протиповітряної оборони України здійснили успішне знищення 17 безпілотників типу “Shahed”, які використовувалися ворогом учора. Багато населених пунктів були піддані артилерійським обстрілам, внаслідок чого більше 140 населених пунктів різних областей України опинилися під вогнем. На деяких напрямках було зафіксовано спроби ворожого прориву, проте наші сили успішно відбили всі атаки, надавши гідну відсіч.

На Новопавлівському напрямку наші війська продовжують успішно стримувати ворожі атаки в районах селищ Красногорівка, Георгіївка, Новомихайлівка та Побєда (Донецька область). Незважаючи на 36 спроб противника прорвати нашу оборону з використанням авіації, ми зуміли ефективно відбити їхні напади. На Оріхівському напрямку противник атакував позиції наших військ 7 разів у районах селища Роботине та Вербового (Запорізька область), проте ми здатні вдало протистояти їхнім спробам. На Херсонському напрямку ворожі сили продовжують намагатися витіснити нас з плацдармів на лівобережжі Дніпра, здійснюючи 3 штурми протягом останньої доби. У той же час, наші війська успішно завдають ворогу серйозних втрат у живій силі та техніці по всій лінії фронту. Застосування авіації Сил оборони та підрозділів ракетних військ дозволяє нам наносити удари по зосередженню ворожих військ і техніки, що сприяє подальшому зміцненню нашої оборони.

За останні доби ситуація на фронті залишається напруженою, і ворожі сили продовжують активні атаки на позиції українських військ. Незважаючи на це, наші захисники успішно стримують напади в різних районах Донецької та Запорізької областей. Використання протиповітряної оборони, авіації та ракетних військ дозволяє нам завдавати значних втрат противнику і ефективно захищати наші території. Незважаючи на спроби ворога, наші війська залишаються мобільними і готовими до відстоювання наших кордонів.

Юридичний захисник Української Православної Церкви засвідчує докази атак на її інституції та духовенство: розкриття від Роберта Амстердама

У своєму відеозверненні адвокат Української православної церкви, Роберт Амстердам, висловив серйозну обуреність стосовно зростаючої кількості нападів на УПЦ та її служителів. Він розкрив, що його звіт, що налічує понад 250 сторінок, містить переконливі докази цих нападів. Амстердам відверто засудив законопроект 8371, який, на його думку, лише є спробою заборонити діяльність УПЦ та вираження мови ненависті. Він закликав уряд України припинити розгляд цього законопроекту та відмовитися від розділення нації. Адвокат підкреслив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом і чітко відділяється від ідеології "русского мира". Він цитував заяву митрополита Київського Онуфрія, який заявив про спрямованість церкви на будівництво "божого миру". Крім того, Амстердам закликав до підтримки України з боку США, наголошуючи на важливості підтримки для обох країн у контексті геополітичних викликів. Його заклик отримав підтримку в соціальних мережах, де він звернувся до громадськості з питанням про міжнародну солідарність та віру від США в контексті ситуації, що розвивається в Україні.

У висновку слід зазначити, що виступ адвоката Української Православної Церкви, Роберта Амстердама, є важливим кроком у засудженні нападів на церковні споруди та священицький корпус. Його звернення до влади України щодо припинення розгляду законопроекту, спрямованого на обмеження діяльності УПЦ, має значний політичний вагомість у забезпеченні релігійної свободи. Відділення УПЦ від Московського патріархату та публічне заявлення щодо підтримки держави України підкреслює його інтегрованість у внутрішній політичній та релігійній ситуації країни. Заклик до підтримки України з боку США наголошує на важливості міжнародної солідарності у забезпеченні безпеки та стабільності в регіоні.

Міноборони призупинило використання дефектних мін і проводить перевірки інших боєприпасів

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У пресслужбі Міноборони підкреслили, що така закритість пов’язана з безпекою і ефективністю роботи комісії, а також з умовами, що склалися через триваючу російську агресію. За словами представників відомства, це дозволяє забезпечити точність розслідування та уникнути поширення неперевірених відомостей, що можуть завдати шкоди.

Попередні результати розслідування вказують на можливі дефекти боєприпасів. Зокрема, дослідження підтверджують ймовірність того, що причинами нештатного спрацювання могли бути неякісні порохові заряди або порушення умов зберігання мін, що призвело до їх пошкодження. У зв’язку з цим Міноборони прийняло рішення призупинити використання та видачу цих мін у Силах оборони. Вилучені боєприпаси передано для подальших досліджень.

Оскільки виявлені дефекти можуть загрожувати безпеці українських військових, замість дефектних мін для військових підрозділів буде надано міни імпортного виробництва, які відповідають високим стандартам якості.

У Міноборони також наголосили на необхідності проведення додаткових інспекцій щодо інших типів мін, зокрема мін інших калібрів. Комісія перевірить дотримання стандартів виробництва, якість компонентів та умови зберігання цих боєприпасів, аби запобігти подібним інцидентам у майбутньому. Державне бюро розслідувань (ДБР) порушило кримінальну справу за фактом постачання неякісних мін.

Міністерство оборони обіцяє інформувати громадськість про хід розслідування, коли це не буде загрожувати безпеці національних інтересів.

Том Леффлер розкрив умови, за яких Володимир Кличко може повернутися на ринг

Промоутер Володимира Кличка, Том Леффлер, поділився умовами, за яких український боксер може повернутися на ринг для одного поєдинку. За словами Леффлера, Кличко може провести бій за титул, щоб побити рекорд Джорджа Формана. Легенда боксу може стати найстаршим чемпіоном світу у важкій вазі, перевершивши Формана, який здобув пояс у 45 років. Зараз Кличку виповнюється 49 років, […]

The post Том Леффлер розкрив умови, за яких Володимир Кличко може повернутися на ринг first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Європа розробила новий підхід для прискорення постачання зброї Україні

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно з новим підходом, європейці фінансують українські державні контракти з українськими виробниками зброї на виробництво устаткування для ЗСУ, включно з ракетами великої дальності та безпілотниками, які можуть завдавати ураження по території Росії. Київ вказує партнерам, з якими компаніями працювати і купувати озброєння, а європейці самостійно перевіряють виробників, перш ніж погоджуватися на угоди.

Україна все ще покладатиметься на західних партнерів щодо передової зброї, наприклад, у ракетах для Patriot. Але чиновники кажуть, що новий підхід дасть змогу Києву отримати зброю швидше і в більшій кількості, ніж чекати, поки буде виготовлено європейську зброю. Україна може це зробити, бо зараз через недостатнє фінансування її збройова промисловість працює набагато нижче рівня своєї виробничої потужності. За деякими оцінками – на 30%.

Прихильники цього підходу кажуть, що українські оборонні компанії здатні виробляти багато систем швидше і дешевше за західних постачальників. Українські компанії також адаптують обладнання більш конкретно до постійно мінливих потреб країни, одночасно зміцнюючи її оборонну промисловість на майбутнє.

Українські банки мають право зупиняти операції своїх клієнтів, якщо на їхні рахунки надходять великі суми, які викликають підозри щодо легальності походження коштів. Про це повідомила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю “Ми – Україна”.

Коли банки можуть заблокувати операції?

Як зазначила Рожкова, фінансові установи вимагають пояснень і підтверджувальних документів у випадках, коли:

  • На рахунок фізичної особи надходять значні кошти, і банк не має інформації про їхнє походження.
  • Власник рахунку ніде не працює офіційно або отримує мінімальну заробітну плату.
  • Фізичні особи використовують свої рахунки замість рахунків фізичних осіб-підприємців (ФОП), щоб уникнути додаткових податків.

“Часто підприємці намагаються заощадити, використовуючи особисті рахунки для бізнес-операцій. Це створює ситуацію, коли банк не розуміє, звідки надходять гроші. У таких випадках операції можуть бути зупинені до надання підтверджувальних документів”, – зазначила Рожкова.

Катерина Рожкова наголосила, що подібні ситуації виникають через бажання бізнесменів мінімізувати витрати та максимізувати прибуток. Водночас держава прагне забезпечити сплату податків.

“Це постійна життєва історія, яка виглядає як пошук справедливості. Але, на мою думку, нинішні умови не найкращі для таких пошуків”, – підкреслила вона.

Чи блокують картки за часте зняття готівки?

Останнім часом з’явилися чутки, що банки можуть блокувати картки українців за часте зняття готівки, особливо якщо це відбувається більше трьох разів на місяць або на великі суми. Утім, Національний банк України офіційно спростував цю інформацію.

“НБУ не запроваджував і не планує запроваджувати обмеження на часте зняття готівки з банківських карток”, – йдеться в заяві регулятора.

На що варто звернути увагу?

Українцям рекомендується:

  • Використовувати окремі рахунки для бізнес-операцій.
  • Підтримувати прозорість своїх фінансових операцій.
  • Зберігати документи, які підтверджують легальність надходжень.

У разі зупинки операцій або блокування рахунку важливо оперативно надати банку необхідні підтвердження. Це дозволить уникнути подальших проблем і швидко відновити доступ до фінансів.

The post В НБУ пояснили в яких випадках можуть заблокувати банківську картку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини