Четвер, 24 Липня, 2025

В НБУ пояснили в яких випадках можуть заблокувати банківську картку

Важливі новини

Застосовано заставу у розмірі 30 млн грн для колишнього радника голови ОП

За отриманою інформацією від нашого джерела в Офісі президента, справа, що стосується Артема Шила, колишнього радника голови Офісу президента, перейшла до судів. Особисто керує питанням щодо цього Олег Татаров, який має безпосередній зв'язок з призначенням Шила на відповідну посаду. Вже раніше у приміщенні адміністрації президента були обізнані про можливий арешт Шила з боку Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Варто зазначити, що недавно Шила звільнили з посади в департаменті контррозвідувального захисту економіки Служби безпеки України.

За звинуваченням Артема Шила, його підозрюють у створенні групи, яка має відношення до привласнення 94,8 мільйонів гривень коштів АТ "Укрзалізниця". Згідно з рішенням Вищого антикорупційного суду, Шила має заплатити заставу у розмірі 30 мільйонів гривень. "Заставу у сумі 30 мільйонів гривень, визначену рішенням Вищого антикорупційного суду як альтернативу запобіжному заходу у вигляді утримання під вартою, внесено", – повідомили у Вищому антикорупційному суді в четвер.

Рішення про заставу було прийнято в контексті обвинувачень Шила, який раніше працював в Офісі президента України. Антикорупційні органи раніше розкрили діяльність організованої групи, яка заволоділа 94,8 мільйонами гривень під час закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Ця група була створена у 2021 році з метою контролю за фінансами "Укрзалізниці". "З червня по грудень 2022 року її лідер за допомогою своїх посадовців, які були під його впливом у "Укрзалізниці", організував відбір певних компаній як постачальників силових трансформаторів", – інформує прокуратура.

• Справа щодо Артема Шила, колишнього радника голови Офісу президента, перейшла до судів, де він підозрюється у створенні групи, причетної до привласнення значної суми коштів.

• Вищий антикорупційний суд встановив заставу для Шила у розмірі 30 мільйонів гривень, що є альтернативою утриманню його під вартою.

• Ця справа виникла у зв'язку з розкриттям діяльності організованої групи, яка заволоділа фінансами АТ "Укрзалізниця", та виявленням її лідера із прямим впливом на компанію.

• Прокуратура зазначає, що група була створена з метою контролю за фінансами "Укрзалізниці", її діяльність відбувалася в період воєнного стану.

• Шила також був звільнений з посади в Службі безпеки України, що свідчить про широкий розгалужений характер цієї справи та його важливість для влади.

Чи можливе конфіскування нерухомості військовозобов’язаних, які ухиляються від мобілізації?

Стаття 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення ставить за мету забезпечити своєчасне оновлення даних щодо військовозобов’язаних, відповідно до законодавства країни. Згідно з цією нормою, особи, які зобов'язані надавати такі дані, зобов'язані здійснювати їхнє оновлення не пізніше, ніж за 60 днів від дати зміни інформації.

Недотримання цього обов'язку може призвести до притягнення до адміністративної відповідальності, яка включає у себе передбачені законом штрафні санкції. Згідно зі статтею 210, за порушення обов'язку оновлення даних військовозобов'язаного у встановлений строк, може бути застосований штраф в розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.

Ця норма спрямована на забезпечення точності та актуальності даних щодо військовозобов'язаних, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки та обороноздатності країни. Тому дотримання вимог, встановлених статтею 210 Кодексу про адміністративні правопорушення, є обов'язковим для всіх громадян, які підпадають під цю категорію.

У разі несплати штрафу може розпочатися виконавче провадження, в ході якого виконавець має право на стягнення боргу з рахунків боржника та рухомого майна. Звернення стягнення на нерухоме майно відбувається тільки у разі відсутності достатніх коштів чи рухомого майна для задоволення вимог стягувача.

Юристи розповіли, що накладання арешту на нерухоме майно військовозобов’язаних є малоймовірним, оскільки оціночна вартість нерухомості зазвичай перевищує розмір штрафу. Закон передбачає також, що у разі володіння майном разом з іншими особами стягнення здійснюється лише на частку боржника.

Таким чином, у випадку, коли нерухоме майно оформлено на інших осіб або у випадку, коли оціночна вартість майна перевищує розмір штрафу, накладання арешту для стягнення не здійснюється.

Костюм Джамали з «Євробачення» викрали — співачка розповіла деталі

Українська співачка Джамала повідомила про крадіжку знакового костюма, в якому вона виступала на пісенному конкурсі «Євробачення-2016» і здобула перемогу. Про це артистка розповіла під час спілкування з підписниками в Instagram. У відповідь на запитання про збереження легендарного сценічного вбрання Джамала написала: «На жаль, у мене його викрали». Більше подробиць співачка не надала. Костюм, у якому […]

Володимир Кличко вкрай активний у підготовці до президентських гонок

Наше джерело повідомило, що на останній нараді в штабі "УДАРу" було прийняте рішення щодо участі Володимира Кличка у наступних президентських виборах. Відзначимо, що саме Володимир, а не його брат Віталій, очолить "Українську команду", волонтерський проект партії "УДАР", під час парламентських виборів. Протягом цього часу активно ведеться підготовка бази через залучення волонтерів, керівником якої є Артур Палатний, а також здійснюється робота з приваблення західних інвесторів, де Володимир Кличко має досить впливові зв'язки. Нагадаємо, що в лютому минулого року Київський міський голова Віталій Кличко та його брат Володимир передали 130 FPV-дронів та квадрокоптерів Mavic-3 українським бійцям на сході країни. Також, нещодавно Володимир Кличко відвідав батальйон "Свобода", 28 бригаду Лицарів Зимового Походу та 72 бригаду Чорних Запорожців на передовій на Донбасі. Його активна підтримка військових та зусилля у забезпеченні найсучаснішим обладнанням свідчать про глибоке зацікавлення та готовність до дій в складні часи для України.

• Володимир Кличко готується до участі в наступних президентських виборах і очолить "Українську команду" під час парламентських виборів, що свідчить про його політичну активність та амбіції.

• Підготовка бази через залучення волонтерів і робота з приваблення західних інвесторів є важливими аспектами стратегії Кличка у політичній арені.

• Дії братів Кличків у напрямку підтримки українських військових, передача їм сучасного обладнання та відвідування військових підрозділів на передовій свідчать про їхню підтримку та залученість до важливих питань національної безпеки.

• Активна позиція Володимира Кличка та його братів у справі підтримки військових допомагає підвищити їхню популярність та довіру серед громадськості.

• Усі ці фактори вказують на те, що Володимир Кличко виявляє себе як активний гравець на політичній сцені та виражає свою готовність брати участь у важливих процесах для майбутнього України.

Нотаріус у Києві незаконно зареєструвала право власності на уявні будинки

Приватний нотаріус у Києві стала фігуранткою кримінальної справи після того, як за допомогою підроблених документів зареєструвала право власності на неіснуючі будинки, що дозволило новим “власникам” привласнити земельні ділянки комунальної власності. Оперативники Департаменту внутрішньої безпеки та слідчі поліції Києва викрили нотаріуса у зловживанні своїми повноваженнями. Жінка, яка була державним реєстратором-приватним нотаріусом, на підставі підроблених документів провела […]

The post Нотаріус у Києві незаконно зареєструвала право власності на уявні будинки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українські банки мають право зупиняти операції своїх клієнтів, якщо на їхні рахунки надходять великі суми, які викликають підозри щодо легальності походження коштів. Про це повідомила перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю “Ми – Україна”.

Коли банки можуть заблокувати операції?

Як зазначила Рожкова, фінансові установи вимагають пояснень і підтверджувальних документів у випадках, коли:

  • На рахунок фізичної особи надходять значні кошти, і банк не має інформації про їхнє походження.
  • Власник рахунку ніде не працює офіційно або отримує мінімальну заробітну плату.
  • Фізичні особи використовують свої рахунки замість рахунків фізичних осіб-підприємців (ФОП), щоб уникнути додаткових податків.

“Часто підприємці намагаються заощадити, використовуючи особисті рахунки для бізнес-операцій. Це створює ситуацію, коли банк не розуміє, звідки надходять гроші. У таких випадках операції можуть бути зупинені до надання підтверджувальних документів”, – зазначила Рожкова.

Катерина Рожкова наголосила, що подібні ситуації виникають через бажання бізнесменів мінімізувати витрати та максимізувати прибуток. Водночас держава прагне забезпечити сплату податків.

“Це постійна життєва історія, яка виглядає як пошук справедливості. Але, на мою думку, нинішні умови не найкращі для таких пошуків”, – підкреслила вона.

Чи блокують картки за часте зняття готівки?

Останнім часом з’явилися чутки, що банки можуть блокувати картки українців за часте зняття готівки, особливо якщо це відбувається більше трьох разів на місяць або на великі суми. Утім, Національний банк України офіційно спростував цю інформацію.

“НБУ не запроваджував і не планує запроваджувати обмеження на часте зняття готівки з банківських карток”, – йдеться в заяві регулятора.

На що варто звернути увагу?

Українцям рекомендується:

  • Використовувати окремі рахунки для бізнес-операцій.
  • Підтримувати прозорість своїх фінансових операцій.
  • Зберігати документи, які підтверджують легальність надходжень.

У разі зупинки операцій або блокування рахунку важливо оперативно надати банку необхідні підтвердження. Це дозволить уникнути подальших проблем і швидко відновити доступ до фінансів.

The post В НБУ пояснили в яких випадках можуть заблокувати банківську картку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини