Середа, 23 Липня, 2025

В Україні масово закриваються ФОПи: цьогоріч мінус майже 38 тисяч

Важливі новини

Судоми, втома, безсоння? Можливо, вам бракує магнію

Магній – це один із найважливіших мінералів для нашого організму. Він бере участь у сотнях біохімічних процесів, забезпечуючи нормальну роботу серця, м’язів, нервової системи та кісток. Однак багато людей страждають від його нестачі, навіть не підозрюючи про це. Які сигнали подає організм при дефіциті магнію, чому цей мінерал такий важливий і як забезпечити його достатнє […]

The post Судоми, втома, безсоння? Можливо, вам бракує магнію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Український офіцер Буданов увійшов до широкої програми навчання ЦРУ

Підкреслено, що Кирило Буданов, як начальник української розвідки, виконав ряд вдалих операцій в тилу противника, за що привернув увагу американських спецслужб. Він був навчений американськими спецслужбами разом з елітним українським підрозділом "2245" для захоплення російських дронів і засобів зв'язку. Ці навчання стали важливим кроком у розвитку нового покоління українських розвідників, які успішно діяли у різних куточках світу, де була присутність російських сил. Дослідження газети "The New York Times" підтверджують, що Буданов був серед них. Навіть після поранення на Донбасі, його навчали й підтримували американські спецслужби. Останнім часом, журналісти The New York Times розповіли про захопливу операцію, під час якої він разом з іншими бійцями підрозділу висадився в Криму, що спричинило серйозне напруження у відносинах між Україною та Росією.

Стаття розкриває вражаючі дії Кирила Буданова, начальника української розвідки, який відзначився успішними операціями в тилу противника. Його участь у навчанні разом з американськими спецслужбами стала важливим кроком у розвитку українських розвідників. Виділяється його роль у висадці в Криму, що спричинила серйозне напруження у відносинах між Україною та Росією. Ці інформаційні джерела, в основі яких лежать інтерв'ю з численними чиновниками та дослідження газети "The New York Times", дозволяють краще зрозуміти важливість співпраці між Україною та американськими партнерами в сфері безпеки.

Хмарна погода без опадів триматиметься в Україні весь наступний тиждень

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Впродовж наступного тижня погодні умови в нашій країні визначатимуться переважно полем високого тиску та антициклонами, тому суттєвих опадів не прогнозується. Лише в другій половині тижня та на вихідних малорухомі атмосферні фронти можуть стати причиною невеликих опадів, переважно у вигляді снігу та мокрого снігу. Вітер очікується слабкий, місцями можливі тумани з випадінням мряки та утворенням паморозі при від’ємній температурі повітря.

У понеділок, 2 грудня, по всій території України під впливом малорухомого антициклону опадів не прогнозується. Місцями можливі туман і паморозь. Вітер переважно південно-східний, 3 – 8 м/с, на Лівобережжі змінних напрямків. Температура повітря вночі становитиме 0…-5 °С, вдень 0…+5 °С; у Криму та на Прикарпатті до +7 °С.

У вівторок, 3 грудня, в Україні збережеться переважно без опадів погода з хмарним небом і окремими туманами. Вітер переважно південно-східний, 5 – 10 м/с, у Карпатах та на Закарпатті змінних напрямків, 1 – 6 м/с. Температура повітря вночі 0…-5 °С, вдень 0…+5 °С; у Криму, Одеській області та на Прикарпатті до +8 °С.

У середу, 4 грудня, збережеться стабільний характер погоди без опадів по всій території України. Вітер очікується змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі -1…-6 °С, вдень -1…+4 °С; у Криму й Одеській області вночі -1…+4 °С, вдень +3…+8 °С.

У четвер, 5 грудня, по всій Україні триватиме період антициклональної погоди, тому опади не передбачається. Лише на крайньому заході вдень і ввечері місцями можливий невеликий сніг та мокрий сніг. Місцями в Україні можливий туман. Вітер південно-східної чверті, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі становитиме -1…-6 °С, вдень -1…+4 °С; у Криму та на Одещині вночі -1…+4 °С, вдень +2…+7 °С.

У п’ятницю, 6 грудня, під впливом малорухомого фронту оклюзії в Україні очікуються невеликий сніг, мокрий сніг, місцями мряка й туман. Тільки в південно-східній частині збережеться погода переважно без опадів. Вітер південно-східний, 5 – 10 м/с, у південно-західній половині України змінних напрямків, 3 – 8 м/с. Температура повітря вночі коливатиметься в межах -3…+2 °С, вдень -1…+4 °С; у Криму, Приазов’ї та на Одещині +3…+8 °С.

У суботу, 7 грудня, в північних, центральних, східних областях, а вдень також на крайньому заході і в Одеському регіоні очікуються невеликі опади у вигляді снігу, мокрого снігу, вдень місцями дощу та мряки. В окремих регіонах можливі тумани. Вітер південно-східний, 5 – 10 м/с, у західній частині поривчастий. Температура повітря вночі складе -4…+1 °С, вдень -1…+4 °С; у південних областях +2…+7 °С.

У неділю, 8 грудня, місцями в західних областях очікується невеликий мокрий сніг та дощ, в інших регіонах України – без істотних опадів. Місцями можливий туман. Вітер збережеться південно-східного напрямку, 5 – 10 м/с. Температура повітря вночі -3…+2 °С, вдень +2…+7 °С; у південних областях вночі 0…+5 °С, вдень до +7…+12 °С.

Ситуація під Кураховим загострюється: російські війська тиснуть із трьох напрямків

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

1. Північ

За інформацією пабліка, на північ від міста російські війська продовжують спроби закріпитися в селі Сонцівка і повністю його зайняти.

«Дотискають вони і Новоселидівку, але найбільша увага північного фасаду Курахова прикута до відрізка Берестки-Іл’їнка… Незважаючи на заяви і спростування на основі брехливих доповідей, що йдуть на гору, Іл’їнка окупована, а окремі одиниці піхоти візуально помітні вже навіть у районі Берестків», – ідеться в повідомленні.

На думку DS, завдання армії РФ у цьому районі – дійти до Старих Тернів, щоб заблокувати основну дорогу, яка йде до Курахового із заходу.

2. Схід

Паблік повідомляє, що східні околиці Курахового перебувають постійно під тиском росіян, які здійснюють механізовані штурми.

Повідомляється, що вони «намагаються залетіти на околицю міста, десантувати піхоту, яка намагається закріплюватися в приватному секторі».

«Один з останніх штурмів закінчився успіхом і закріпленням у школі №3, але наразі відомо, що будівля була зачищена від ворога», – додає DS.

Також він звертає увагу на ситуацію в районі між Дальнім і Успенівкою, де українські війська опинилися під загрозою оточення.

««Кишеня», що утворилася по лінії Антонівка-Катеринівка-Єлизаветівка-Ільїнка-Романівка-Аннівка перебуває під загрозою майбутнього контролю з боку ворога, адже росіяни дуже наполегливо лізуть через Дальнє на Успенівку, маючи успіхи. Останнє село відіграє важливу роль у логістиці та загалом контролю ситуації для угруповання військ СОУ в «кишені». І вкотре маємо проблему з доповідями наверх, які не відповідають дійсності, що, скоріш за все, і є причиною відсутності звернення уваги на проблему флангів у цьому місці. Ситуація погіршується і одного разу всі можуть прокинутися і побачити, що ворог дійшов до Успенівки, але може бути пізно», – ідеться в повідомленні.

3. Південь

За інформацією DS, на південь від Курахового ситуація незмінна: армія РФ намагається просуватися відрізком Ясна Поляна-Максимівка в бік траси Н15 Запоріжжя-Донецьк, «що в майбутньому може стати наслідком перекриття логістики підрозділів СОУ, взявши її як мінімум під вогневий контроль».

Зеленський розгорнув внутрішній фактор для ефективного контрнаступу в Україні

У сучасний момент в Україні є відсутність снарядів для ведення контрнаступу, проте є достатні запаси для оборони. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму виступі в телемарафоні у суботу, 6 квітня. "У нас відсутні снаряди для проведення контрнаступних операцій. Але у нас є достатньо засобів для оборони, які дозволяють нам атакувати літаки, склади та бази противника", — підкреслив президент. За його словами, Україні також не вистачає снарядів для відбиття контрнаступних дій з боку Російської Федерації. "Щодо відповіді на їхні дії в будь-якому напрямку, у нас є достатній запас снарядів далекого діапазону дії та зброї. Проте цього нам не вистачає. Ми уклали домовленості, але не отримуємо необхідного обсягу снарядів", — зазначив Зеленський. Президент також висловив занепокоєння через затримку голосування за допомогу Україні у Конгресі США, наголосивши, що це стало внутрішньополітичним питанням. Він впевнений, що американська допомога критично важлива для безпеки України та всього світу і сподівається на позитивне голосування.

З вищезгаданої статті можна зробити наступні висновки:

• Україні не вистачає снарядів для проведення контрнаступів, але вона має достатні запаси для оборони.

• Президент Володимир Зеленський підкреслив важливість отримання допомоги від партнерів, зокрема від США, для забезпечення безпеки країни.

• Затримка голосування за допомогу Україні у Конгресі США викликала занепокоєння у президента, оскільки це може мати негативні наслідки для безпеки України та всього світу.

• Необхідно вирішувати внутрішньополітичні питання, які можуть заважати наданню допомоги Україні в умовах загрози безпеці.

За перші місяці 2025 року в Україні зареєстрували 81 928 нових фізичних осіб-підприємців. Це на 9% менше, ніж за аналогічний період торік. Водночас 119 895 підприємців припинили діяльність — на 44% більше, ніж у 2024-му. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на аналітичну платформу «Опендатабот».

У результаті від початку року чисте скорочення кількості ФОПів становить 37 967. Для порівняння, торік за той самий період навпаки відкрили більше, ніж закрили — на 7 166 підприємців.

Найпопулярнішою сферою діяльності серед нових ФОПів залишається роздрібна торгівля — цим займається кожен четвертий новозареєстрований підприємець. У трійку лідерів також увійшли IT та програмний консалтинг (7 129 ФОПів), а також гуртова торгівля (6 216 ФОПів).

Найактивніше реєструють ФОПи у Києві (11,6 тис.), Дніпропетровській (7,8 тис.) та Львівській (6,1 тис.) областях.

Цьогоріч також спостерігається зростання жіночого підприємництва — 61% нових ФОПів зареєстровані саме жінками.

На думку голови комітету з фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, такий стрибок у кількості закриттів пояснюється відновленням обов’язкової сплати ЄСВ з 1 січня 2025 року, навіть для тих підприємців, які фактично не ведуть діяльності. Крім того, для ФОПів встановлено обов’язковий військовий збір — 800 гривень на місяць, незалежно від активності.

«Закривались переважно “сплячі” ФОПи першої та другої групи, які не вели бізнес. Вони вирішили не сплачувати податки “за просто так” і закрилися. Водночас з березня маємо позитивну динаміку: кількість відкриттів перевищує кількість ліквідацій», — пояснив Гетманцев.

У березні зареєстрували 20 029 нових ФОПів, закрилось — 18 477. У квітні відкрили 21 517, а ліквідували 17 618. А от у перший тиждень травня зафіксували абсолютний рекорд — 7 014 відкриттів.

Загалом з початку року на 1 травня в Україні зареєстровано 88 388 нових фізичних осіб-підприємців.

Останні новини