Вівторок, 22 Липня, 2025

В Україні розроблять нові правила для працівників ТЦК та СП щодо взаємодії з військовозобов’язаними

Важливі новини

ЗМІ: план Трампа передбачає відмову України від територій і НАТО

Британське видання The Telegraph повідомляє, що представники Республіканської партії США готують новий семипунктний план врегулювання війни в Україні, який буде представлено у Лондоні. Ключовим автором документа є генерал у відставці Кіт Келлог, радник Дональда Трампа. Згідно з публікацією, план передбачає визнання за Росією контролю над окупованими територіями, відмову України від членства в НАТО, передачу стратегічних […]

Українська гривня продовжує падати

Заразовий відпочинок української гривні у порівнянні з доларом знову приніс невелике зниження — на цей раз в 10 копійок. Ця динаміка відзначається як важливий індикатор економічного становища у країні, наголошуючи на наявності серйозних викликів і завдань перед фінансовою системою. Такі зміни можуть стати стимулом для пошуку нових шляхів підтримки валютного курсу та зміцнення економічної стабільності в цілому.

Якщо вчора міжбанківська торгівля на майданчику Bloomberg закінчилася на 40,31 грн/$, то сьогодні ринок відкривався вже на 40,40 грн/$. Близько полудня активізувалися валютні покупки, і котирування досягли 40,425 грн/$.

Однак справжній прорив стався ближче до обіду – на ринок вийшов оптовий скупник долара і почав, що називається, «гребти валюту лопатою». З цього моменту обсяг торгів підскочив майже в 4 рази (з $130 млн), і досяг до 15:28 відразу $488,6 млн.

Зазвичай у такі моменти вмикається нацбанківський принцип гнучкого курсу, який скарбники називають «секретною формулою» НБУ, і курс долара починає зростати пропорційно зростанню попиту на нього і валютним продажам із золотовалютних резервів регулятора. Однак цього разу все було з точністю до навпаки. За майже чотириразового зростання обсягу торгів курс відійшов із 40,425 грн/$ до 40,41 грн/$ – і на цьому рівні було продано більшу частину обсягу, і саме на 40,41 грн/$ закрилася торгівля на Bloomberg.

Як повідомили наші джерела, Нацбанк не просто так не пішов на нове підвищення валютного курсу на міжбанку в обід (слідом за зростанням попиту), і навіть трохи його відсунув назад. А все тому, що долар скуповував один із держбанків на військові потреби. Що саме буде оплачено цим доларом – невідомо, і є державною таємницею. Але ясно, що на військові потреби сьогодні пішло понад $300 млн.

Нинішній обсяг торгів абсолютний рекорд для 2024 року. Для розуміння: минулого тижня середньоденний обсяг валютних торгів на цьому майданчику становив $175,7 млн, а на піку попиту в березні-2024 (останній тиждень) сягав $202,1 млн, водночас сьогодні тут наторгували одразу $488,6 млн. Востаннє ринок був більшим аж 3 жовтня 2023 року – $550,2 млн, на другий день після скасування Нацбанком зафіксованого на початку війни міжбанківського та офіційного курсів, і переходу до регульованого гнучкого курсу, як його назвав регулятор.

Обсяг продажів долара Нацбанком, за оцінками фінансистів, сьогодні трохи перевищив $400 млн і за цим показником також було встановлено рекорд 2024 року. Останніми тижнями середньодобові валютні продажі регулятора рідко перевищували $100 млн.

За підсумками дня НБУ опустив офіційний курс гривні з 40,3012 грн/$ до 40,3958 грн/$.

На чорному ринку курс продажу долара сьогодні зріс з 40,65 грн/$ до 40,91 грн/$, а купівлі – з 40,3 грн/$ до 40,4 грн/$.

У касах банків максимальний готівковий курс підскочив на продажу одразу на 44 копійки, пробив 41-й рівень, і досяг 41,19 грн/$ – його ставив Бізбанк. Оксі банк продавав по 41,15 грн/$, а Комінбанк – по 41 грн/$. Середня ціна продажу готівкового долара банками була в рамках 40,60-41,15 грн/$, купівлі – 39,70-40,50 грн/$.

Дві найбільші роздрібні держструктури Приватбанк і Ощадбанк ставили купівлю/продаж на 40,25-40,85 грн/$ і 40,30-40,80 грн/$, відповідно.

Максимальний картковий курс продажу долара досяг 41,35 грн/$, а середній був у діапазоні 40,45-40,85 грн/$. Середній курс купівлі на картах був у рамках 39,70-40,30 грн/$.

Соцопитування: більшість українців згодні завершити війну на умовах лінії фронту

В Офісі Президента визнають — українське суспільство дедалі більше втомлюється від війни. Як стало відомо з наших джерел, наближених до Банкової, закриті соціологічні опитування фіксують стабільне зростання антивоєнних настроїв серед громадян. Згідно з даними, які наводить співрозмовник, понад 62% опитаних вважають прийнятним сценарій завершення війни по поточній лінії фронту. Це означає фактичне замороження конфлікту без […]

Після кібератаки в застосунку Резерв+ відновили можливість отримання вістрочки онлайн

Цифровий застосунок “Резерв+” відновив можливість оформлення відстрочки від мобілізації для батьків, які виховують трьох неповнолітніх дітей у спільному шлюбі. Сервіс був недоступний через технічні роботи в реєстрах Міністерства юстиції України, які виникли після масштабної кібератаки. Заступник Міністра оборони України Катерина Черногоренко повідомила у Facebook, що послуга вже працює. “Резерв+ відновив послугу відстрочки для багатодітних батьків”, […]

The post Після кібератаки в застосунку Резерв+ відновили можливість отримання вістрочки онлайн first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київ уникнув дефолту – кредитори погодилися на суттєву знижку

Переговори велися з кількома великими інвестиційними фондами та фінансовими установами. В результаті було досягнуто компромісу, який передбачає певні поступки з боку кредиторів щодо умов обслуговування українського боргу.

Фонди, які інвестували в українські боргові зобов’язання, погодилися зробити Україні «знижку в розмірі 37%» від початкової суми кредиту – $23,3 млрд.

«У результаті кредитори недоотримують $8,67 млрд», – повідомляє Berliner Zeitung.

Український міністр фінансів Сергій Марченко заявив також, що завдяки угоді щодо зниження відсотка і продовження термінів за наступні три роки Київ заощадить $11,4 млрд.

Економісти, які вивчають вплив державних боргів на розвиток економіки, однак зазначають, що угода виявилася «порівняно скромною». Фредерік Муссо з Інституту Окленда (США) порівнює угоду «з краплею на розпеченому камені», адже «навіть із цією угодою Україна залишається економікою з третьою за величиною заборгованістю перед МВФ». У коментарі для берлінського видання він вказує, що $8,67 млрд – це «дрібниця» порівняно із сукупним боргом у $143 млрд.

Хоча через угоду український уряд уникнув банкрутства, «але для населення це що завгодно, але не гарна новина», – продовжує Муссо. Він вказує, що такі угоди завжди супроводжуються вимогами «структурної перебудови, яка включає в себе безліч дорогих заходів для українців». Серед очевидних заходів Муссо називає скорочення субсидій на газ і електроенергію для населення, пенсійну реформу, приватизацію аграрних земель і державних підприємств.

Цього разу до цього списку додасться і підвищення податків для населення, «ніби втрати важливих суспільних благ і систем соціального забезпечення було недостатньо», – коментує Муссо.

Ситуація для населення «катастрофічна». Berliner Zeitung нагадує, що Україні не вдалося досягти своєї мети на переговорах, замість знижки в 60%, якої вимагав Київ, кредитори погодилися лише на 37%. Кредитори обґрунтували свою згоду на знижку для України тим, що розраховують «мати можливість сприяти майбутньому відновленню країни на благо українського народу».

В Україні, у зв’язку з конфліктами, що виникають між працівниками територіальних центрів комплектування (ТЦК) та військовозобов’язаними, планують розробити нові правила для взаємодії з цивільними громадянами. Відповідно до заяви Віталія Саранцева, начальника управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ, нові норми мають бути готові до лютого 2025 року.

Основна мета цього нововведення — запобігання зловживанням з боку працівників ТЦК. За словами Саранцева, зараз уже розпочато створення обов’язкових для всіх працівників ТЦК правил, які мають допомогти уникнути порушень прав людини та зменшити негативні наслідки для суспільства. Віталій Саранцев наголосив, що нові стандарти зважатимуть на повагу до прав громадян та дотримання певних етичних норм під час роботи з військовозобов’язаними.

“Це буде не просто набір документів. Люди працюватимуть, розумітимуть, як поводитись та як здійснювати свою роботу таким чином, щоб не порушувати права людини та не створювати додаткових конфліктів у суспільстві”, — підкреслив Саранцев.

Також він зазначив, що окремі негативні випадки з боку ТЦК уже мали місце, однак такі ситуації не залишаються непоміченими і обов’язково підлягають розслідуванню. Це дозволить забезпечити правову відповідальність за порушення з боку військовослужбовців, що працюють у ТЦК.

Цікаво, що, на думку Саранцева, ворожі інформаційні операції (ІПСО) активно використовують інциденти, що трапляються між цивільними та ТЦК, для штучного роздмухування конфліктів. Ці маніпуляції мають на меті підривати моральний дух українців та створювати негативний образ військових. Саме тому важливо розуміти, що терміни, як “бусифікація” та “людолови”, є частиною російських інформаційних маніпуляцій.

The post В Україні розроблять нові правила для працівників ТЦК та СП щодо взаємодії з військовозобов’язаними first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини