Понеділок, 14 Липня, 2025

В Україні розсекретили геодані: інвесторам відкриють доступ до надр

Важливі новини

Шахрай замаскувався під хвору жінку й видурив у військового пів мільйона

На Хмельниччині суд визнав винним 19-річного хлопця у шахрайстві, жертвою якого став військовослужбовець Збройних Сил України. За даними обласної прокуратури, молодик ошукав свого знайомого на майже пів мільйона гривень. За цей злочин його засудили до трьох років позбавлення волі. З листопада 2022 по березень 2023 року зловмисник, використовуючи фейковий акаунт в одній із соціальних мереж, […]

НАТО підтвердило підтримку України на засіданні у Києві

У суботу, 26 квітня, в Києві відбулося засідання Старшої наглядової ради Спільного центру НАТО – Україна з аналізу, підготовки та освіти (JATEC). Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. Участь у зустрічі взяли помічник Генерального секретаря НАТО з питань операцій Том Гоффус, заступник міністра оборони України Сергій Боєв, заступник Головнокомандувача ЗСУ бригадний генерал Олег Апостол, командир […]

Зеленський пояснив пропозицію компенсації Словаччині за втрати від припинення транзиту російського газу

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що пропонував прем’єр-міністру Словаччини Роберту Фіцо фінансову компенсацію. Мова йде про покриття можливих втрат Словаччини внаслідок припинення транзиту російського газу через українську територію. «Ми дали йому пропозицію і щодо можливої компенсації для словаків – саме для словаків – втрат від російського транзиту, і альтернатив щодо транзиту – будь-якого іншого газу, […]

The post Зеленський пояснив пропозицію компенсації Словаччині за втрати від припинення транзиту російського газу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Легалізація криптовалют може загрожувати стабільності банківського сектору України

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

“Коли відбудеться легалізація криптовалют – у фінансовій системі відбудеться досить значний відтік капіталу з банківського сектору, на криптовалюту”, – зазначив Новак.

За його словами, відтік грошей може відбутися з кількох причин. Одна з них – це можливість отримати значно більший дохід, в разі успішної гри на коливаннях вартості криптовалюти, ніж по депозитах у банках.

“По-друге, для, скажімо, багатої частини українського суспільства, особливо тих, хто пов’язаний з політикою, важливо приховати свої капітали, статки. І найлегше це зробити через криптовалюту. І пояснити свої статки тим, що колись я дуже гарно і вправно грав на криптовалюті”, – зазначив Новак.

Співзасновниця першої в Україні фінтех-екосистеми Concord Fintech Solutions Олена Сосєдка зазначила, що легалізація криптовалют в Україні матиме й свої переваги для української економіки. Зокрема, за її словами, такий крок забезпечить більшу прозорість для інвесторів та користувачів криптовалют, що дозволить здійснювати операції в рамках чітких правових норм, не наражаючи себе на регуляторні ризики.

Окрім того, на думку Олени Сосєдки, офіційне визнання крипти створить сприятливі умови для притоку міжнародних інвестицій, які є надзвичайно важливими для розвитку української економіки, а також надасть поштовх для розвитку інноваційних фінансових технологій. Зокрема, це сприятиме розвитку блокчейн-платформ, а також дозволить уряду краще контролювати транзакції та оподаткування в цьому секторі.

На думку фінтехексперта, додатково важливою є роль криптовалют у стимулюванні малого і середнього бізнесу, оскільки багато компаній зможуть здійснювати операції з використанням криптоактивів, обходячи складнощі банківських процедур. Це підвищить гнучкість і швидкість фінансових операцій.

Водночас Олена Сосєдка додала, що для того щоб уникнути незаконних транзакцій, таких як відмивання коштів чи фінансування тероризму, необхідно впровадити чіткі механізми контролю за криптовалютними ринками.

“Легалізація криптовалют в Україні — це надзвичайно важливий крок, який відкриває нову еру в розвитку фінансової системи країни”, – резюмувала фінтехексперт.

День Іллі Муромця: традиції, прикмети та історія дня

2024 року українці продовжують звикати до новоюліанського церковного календаря, на який перейшла Православна церква України. 19 грудня тепер відзначають день преподобного Іллі Муромця, Києво-Печерського, а за старим стилем — свято святого Миколая Чудотворця. Історія та значення Іллі Муромця Преподобний Ілля Муромець, відомий з билин як легендарний богатир, водночас був реальною історичною постаттю. Його мощі зберігаються […]

The post День Іллі Муромця: традиції, прикмети та історія дня first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні знято гриф «секретно» з геологічної інформації про надра. Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук. Такий крок має на меті залучити інвесторів, спростити доступ до ресурсних даних і наблизити українську надрову політику до міжнародних стандартів прозорості.

За словами очільниці Міндовкілля, зараз завершуються бюрократичні процедури, після чого дані стануть відкритими для публічного доступу. Раніше вся інформація зберігалася виключно в паперовому вигляді, що суттєво обмежувало можливості інвесторів та стримувало співпрацю з міжнародними партнерами.

Уже оцифровано 6 000 геологічних книг. У межах другого етапу планують перевести в цифровий формат ще 60 000 документів за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку. До проєкту також приєдналася американська фінансова корпорація DFC.

Уряд України разом із Міністерством економіки підготував перелік стратегічних і критичних мінералів з орієнтацією на потреби Європейського Союзу та США. Права на розробку надр надаватимуться інвесторам через аукціони або угоди про розподіл продукції.

Крім того, у співпраці з Францією вже створено 3D-модель Завалівського родовища, а також розширено геологічну взаємодію з Великою Британією, США та Канадою.

Європейська Бізнес Асоціація раніше наголошувала на необхідності розсекречення геоданих. За словами представників ЄБА, це була одна з головних перешкод для залучення міжнародних інвестицій у сферу видобутку корисних копалин.

Очищення надрової інформації від грифу секретності відкриває нову сторінку для української економіки, зокрема у контексті розвитку стратегічних ресурсів та зміцнення міжнародного партнерства.

Останні новини