П’ятниця, 18 Липня, 2025

В Україні сотні тисяч силовиків-пенсіонерів можуть бути мобілізовані

Важливі новини

Росія готує нову масштабну ракетну атаку на Україну

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

“У росіян може бути накопичена достатня кількість озброєння для повітряної атаки. Їхня головна мета — залишити нас без світла і тепла взимку, і вони не відмовились від цієї стратегії”, — зазначив експерт в ефірі Київ24.

Криволап повідомив, що російські авіаборти вже споряджені ракетами. Зокрема, на базі “Олен’я” готові до застосування 9 бортів з ракетами Х-101, а на аеродромі “Енгельс-2” ще 5 бортів споряджені ракетами Х-101 і Х-555. За його словами, зараз немає підводних човнів, які можуть запускати “Калібри”, у Чорному морі — один з них був відправлений до Новосибірська.

Крім того, існує загроза ударів ракетами “Кинжал”. Криволап зазначив, що росіяни наразі можуть використовувати не більше трьох ракет цього типу. Також Росія має запаси ракет Х-59 та Х-69, що запускаються з літаків Су-35 та Су-57.

“Ми можемо очікувати повітряну атаку будь-якої миті, тому повинні бути готові і не ігнорувати сигнали тривоги”, — підкреслив експерт.

Криволап звернув увагу на зростання кількості атак дронами. Росія використовує не менше чотирьох типів безпілотників, серед яких “Гарпії”, “шахеди” та розвідувальні дрони “Гербер”. Однак, завдяки роботі засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), значна частина дронів втрачається ще до досягнення цілей — вже майже 50% виявлених дронів не долітають до об’єктів.

“Наші засоби ППО збивають велику кількість дронів, але через їхню велику кількість деякі все ж пробиваються, що приносить нам значні втрати”, — додав Криволап.

Через дефіцит овочесховищ уряд розширив програму «5-7-9%» для фермерів

В умовах війни та знищеної інфраструктури уряд вирішив «розморозити» додаткову фінансову підтримку для аграріїв. Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка дозволяє фермерам, що займаються овочівництвом, скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%» для будівництва овочесховищ і картоплесховищ. Про це повідомили в Міністерстві аграрної політики та продовольства. Йдеться про можливість отримати компенсацію відсоткової ставки за кредитами – у […]

Хто такий новий генпрокурор Кравченко

Верховна Рада 273 голосами підтримала призначення Руслана Кравченка генеральним прокурором України. Кандидатуру юриста, який донедавна очолював Державну податкову службу, за даними наших джерел, активно просував заступник голови Офісу президента Олег Татаров, якого медіа вже неодноразово називали куратором правоохоронного блоку Банкової. Саме через цю тіньову підтримку призначення викликає запитання — не лише серед громадськості, а й […]

У національних парках “Кармелюкове Поділля”, “Нижньосульський” та Дніпровсько-Орільському заповіднику розквітли первоцвіти

Весна прийшла в українські національні парки та заповідники, де почали розквітати перші квіти. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України поділилося світлинами, що демонструють красу природи в “Кармелюковому Поділлі”, “Нижньосульському” та Дніпровсько-Орільському заповіднику. На фото квіти з НПП “Кармелюкове Поділля”, “Нижньосульський” і “Дніпровсько-Орільський природний заповідник”. Первоцвіти – це збірна народна назва ранньоквітучих весняних рослин. Загалом […]

The post У національних парках “Кармелюкове Поділля”, “Нижньосульський” та Дніпровсько-Орільському заповіднику розквітли первоцвіти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Львівщині авто в’їхало в зупинку, молода жінка в критичному стані

Увечері 21 травня у Львові сталася серйозна дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої важко травмовано 21-річну мешканку міста. Аварія трапилася на перехресті вулиць Шота Руставелі та Костомарова, повідомили у поліції Львівщини. За попередніми даними, автомобіль Toyota Camry під керуванням 45-річного львів’янина зіткнувся з Volkswagen Eos, яким керував 25-річний місцевий житель. Після зіткнення Volkswagen за інерцією виїхав на […]

В Україні досі залишається понад 145 тисяч пенсіонерів силових структур призовного віку, які не беруть участі в обороні держави. Вони не мають інвалідності, не працюють і не мобілізовані, однак щомісяця отримують пенсії за вислугу років. Така статистика, оприлюднена Міністерством соціальної політики, викликає дедалі більше питань у суспільстві, що живе у реаліях повномасштабної війни.

Йдеться про частину з понад 635 тисяч пенсіонерів силових відомств, які мають спеціальний статус. Середній вік виходу на пенсію у цій категорії — лише 51 рік. І кожен четвертий із них — чоловік, який формально підпадає під визначення призовного віку, проте не залучений до бойових дій.

Пенсійна система для військовослужбовців, правоохоронців, прикордонників та інших силовиків формувалась ще задовго до війни і базувалася на логіці дострокового виходу на пенсію після 25 років служби. Це дозволяє отримувати до 70% від грошового забезпечення навіть у 45 років.

Втім, участь у бойових діях жодним чином не впливає на розмір чи право на пенсію. Виходить, що ті, хто ніколи не бачив фронту, мають ті самі пенсійні гарантії, що й ті, хто безпосередньо ризикує життям на передовій. Така ситуація породжує глибокий дисбаланс і деморалізує військових, які нині захищають державу.

На тлі зростання суспільного запиту на справедливість уряд готує перегляд пенсійного законодавства. У Кабінеті Міністрів заявили про намір запровадити чіткі пільги для учасників бойових дій, а також скасувати або обмежити виплати тим, хто не має активного бойового досвіду, проте отримує кошти з держбюджету.

Йдеться, зокрема, про скасування привілеїв для тих, хто достроково пішов на пенсію, але не бере участі в обороні країни під час війни. За даними ЗМІ, обговорюються також механізми часткової мобілізації серед цієї категорії пенсіонерів — особливо тих, хто має актуальні навички і здатен виконувати тилові чи допоміжні завдання.

Нині єдина перевага для мобілізованих у пенсійному плані — це можливість вийти на пенсію на 5 років раніше. Проте така поступка виглядає незначною у порівнянні з умовами, що діють для «мирних» пенсіонерів силових структур. Очевидно, що необхідні глибші зміни, аби виправити дисбаланс і зробити систему мотиваційною, а не заохочувальною до уникання служби.

Останні новини