Четвер, 24 Липня, 2025

В Україні виявлено випадки метапневмовірусу: реальна загроза більша, ніж здається

Важливі новини

4 квітня: церковне свято, іменини та прикмети — що можна і не можна робити сьогодні

Сьогодні українці та світова спільнота відзначають одразу кілька важливих дат. Це Міжнародний день ігрових майстрів, Всесвітній день інженерії та Всесвітній день боротьби з ожирінням. А в церковному календарі це день пам’яті святого преподобного Герасима Йорданського. До Нового року залишається 271 день — ще є час загадати бажання і поступово йти до них. День святого Герасима […]

Подорожчання хліба: що очікує українців до кінця року

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Навіть у 2022 році, під час активної фази бойових дій, коли інфляція сягнула 27%, ціни на хліб зросли на 20%, що стало рекордним показником. В останні роки темпи подорожчання хліба значно сповільнилися, залишаючись у межах 1-1,5% щороку. У 2024 році річне подорожчання може скласти максимум 15-16%.

“Я абсолютно впевнений, що до грудня суттєвого зростання цін не буде”, – запевнив Пендзин.

Зростання цін на хліб пов’язане із низкою економічних та виробничих чинників:

Попри об’єктивні чинники, що сприяють зростанню вартості виробництва, українцям не варто побоюватися стрімкого подорожчання хліба. Завдяки стабілізації економіки та контролю над інфляцією, виробники здатні втримувати ціни в межах прогнозованих 15-16% за рік.

Україна серйозно розглядає план відновлення свого ядерного арсеналу

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Журналіст видання BILD Юліан Рьопке описав реакцію на цю заяву як “удар” і “шок” для присутніх західних представників. Більше того, Рьопке зазначає, що українська влада серйозно розглядає можливість відновлення свого ядерного арсеналу, який країна втратила після підписання Будапештського меморандуму у 1994 році. Високопоставлений український чиновник підтвердив, що у разі чергового російського наступу на Київ Україна може почати процес відновлення ядерного потенціалу.

“У нас є матеріали, у нас є знання. Якщо буде наказ, нам знадобиться всього кілька тижнів, щоб отримати першу бомбу”, — попередив чиновник.

Офіційний представник України наголосив, що Захід повинен менше зважати на “червоні лінії” Росії і більше звертати увагу на інтереси України, яка вже неодноразово ставала жертвою агресії.

Під час виступу в Брюсселі Зеленський представив свій план перемоги України, який складається з п’яти основних пунктів та трьох секретних додатків. Ці додатки, як зазначають джерела, стосуються політичної, економічної та військової підтримки з боку Заходу.

Попри це, політолог Володимир Фесенко вважає, що наразі Захід не готовий підтримати всі пункти українського плану. Він називає цей план “програмою максимум” і припускає, що Україна може не отримати позитивних відповідей на деякі ключові аспекти.

На тлі заяв Зеленського про можливе відновлення ядерної зброї і плану перемоги, політичний експерт Олександр Харебін застерігає, що в разі невдачі цього плану президент Зеленський може зіткнутися з катастрофічними політичними наслідками для своєї кар’єри. Відсутність підтримки з боку Заходу або нездатність реалізувати план можуть серйозно підірвати його позиції як лідера.

Melovin відверто розповів про свою боротьбу з алкоголізмом і наслідки для здоров’я

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

В інтерв’ю проєкту “Екзамен. Нова реальність” Марії Єфросиніної артист зазначив, що випивати він почав після початку повномасштабного вторгнення. Велика війна викликала в Melovin багато роздумів щодо його життя. Він е розумів, куди рухатися далі та як будувати життя. Нав’язливі думки зірка намагався втамувати алкоголем, але це робило тільки гірше.

“Війна зробила прірву між минулим життям не тим, що летять ракети і ти по іншому адаптуєшся до світу, а повністю ментальну. Змінилося світосприйняття: “Хто ти такий?”, “Що ти хочеш зробити?”, “Це були твої мрії чи нав’язані кимось?” Почало спливати дуже багато страхів, образ дитинства. Це ніби каталізатор – запустилися всі процеси одночасно”, – пригадав Бочаров.

Одного дня Костянтин прокинувся і зрозумів, що взагалі не відчуває свою руку. Саме тоді він вперше зрозумів всю серйозність ситуації. Руку в Melovin відняло на три дні, після чого він звернувся до лікарів, які діагностували в співака початкову стадію цирозу печінки.

“У мене відняло ліву руку на три дні. Я прокинувся так одного разу і думаю: “Ну, заніміла рука”. Наступає вечір, рука не проходить. Наступає наступний день, рука заніміла. Третій день — рука занімівша. І тут я сам вже злякався, подзвонив своєму психіатру. Вона сказала: “Тобі п**да”. Аналізи показали, що в мене стеатогепатоз печінки. Я пішов на УЗД, і мені жіночка каже: “Вибачте, але таку печінку я бачила лише в аграріїв, які труять поля, і те віком за 50 років”. Я сказав, що ви просто не розумієте кількість випитого алкоголю. Я міг випити дві пляшки джина за вечір. Напивався до забуття”, – поділився знаменитість.

Щоправда, навіть проблеми з печінкою не зупинили артиста. Він продовжував випивати, внаслідок чого у нього виявили інше захворювання – цукровий діабет.

“Алкоголь спровокував діабет. Я здав аналізи і мені кажуть: “Вітаємо у вас був предіабет, а зараз у вас діабет. В мене був цукор 12-13 при нормі 4”, – додав Костянтин.

Тоді фахівці налякали зірку, що він може не дожити навіть до 30 років. Melovin після цього зважився на зміни в житті і почав зі своєї команди. Він змінив музикантів на тих, які не вживають алкоголь. Також на нього неабияк вплинуло прочитання книги “Хід королеви”. За словами Бочарова, він впізнав у головній героїні себе, адже через наркотичні та алкогольні речовини вона загубила себе і свою кар’єру. В квітні минулого року музикант повністю відмовився від алкоголю та наразі не вживає.

“В той день у своєму телефоні я написав: “23 квітня – я більше не потребую алкоголю”. З цього моменту я не вживаю. Це моє надбання за час війни”, – підсумував виконавець.

Як боротися з вісцеральним жиром: поради від учених

З віком організм зазнає безлічі змін – уповільнюється обмін речовин, змінюється гормональний фон, а збереження ваги в межах норми стає складнішим завданням. Після 50 років особливо важливо уважно ставитися до раціону, фізичної активності та режиму дня. Американське видання EatThis зібрало найдієвіші звички, які допомагають боротися з надмірним жиром, зокрема в області живота. Ось що справді […]

В Україні зафіксовано 13 офіційних випадків зараження метапневмовірусом людини (HMPV), однак фахівці вважають, що справжня кількість інфікованих може значно перевищувати ці дані. Про це повідомила докторка медичних наук, інфекціоністка Ольга Голубовська.

Як зазначила Ольга Голубовська, зростання кількості інфекцій HMPV є наслідком адаптації мікроорганізмів до змін у людській імунній системі після пандемії COVID-19.

“Пандемія змінила імунний ландшафт, а тривалі локдауни негативно вплинули на нашу здатність протистояти багатьом поширеним інфекціям. Ми не контактували один з одним, що послабило місцеві імунні реакції. Першу хвилю наслідків цього ми побачили два роки тому зі спалахом RSV-інфекції у світі. Наразі черга дійшла до HMPV, який є ‘братом’ RSV”, — пояснила Голубовська.

За її словами, спалахи HMPV були прогнозованими після завершення обмежувальних заходів. Схожу ситуацію вже спостерігали в США, де лікарні були переповнені маленькими дітьми, хворими на RSV, а також зросла захворюваність серед людей похилого віку.

Що таке метапневмовірус і кому загрожує

Метапневмовірус людини (HMPV) належить до родини Pneumoviridae разом із респіраторно-синцитіальним вірусом (RSV). Цей вірус може спричиняти захворювання як верхніх, так і нижніх дихальних шляхів, вражаючи людей будь-якого віку. Особливо уразливими є:

  • Маленькі діти
  • Люди похилого віку
  • Особи з ослабленим імунітетом

Зараження відбувається крапельним шляхом і може повторюватися протягом життя. Найчастіше захворювання має легку форму (нежить, кашель), однак у людей з ослабленим імунітетом можливий розвиток тяжких станів, таких як дихальна недостатність.

Симптоми та перебіг хвороби

Інкубаційний період HMPV становить 3-6 днів, а тривалість захворювання варіюється залежно від тяжкості, у середньому від 7 до 10 днів. Найактивніше вірус поширюється в помірному кліматі наприкінці зими та навесні.

Фахівці закликають українців бути пильними, адже розповсюдження метапневмовірусу є серйозним викликом для системи охорони здоров’я. Лікарі рекомендують дотримуватися базових заходів профілактики, таких як часте миття рук, уникання контакту з хворими та використання масок у місцях масового скупчення людей.

Нагадаємо, всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила нові випадки зараження смертельним вірусом Оропуш в Еквадорі, Гаяні, Панамі та Кайманових островах.

The post В Україні виявлено випадки метапневмовірусу: реальна загроза більша, ніж здається first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини