Середа, 23 Липня, 2025

В Україну прийшов сезон змій: як вберегтися від укусу

Важливі новини

У ТЦК пояснили, що означає статус “у розшуку” в застосунку “Резерв+”

У застосунку “Резерв+” для військовозобов’язаних можуть з’являтись несподівані статуси, які декого лякають. Проте в більшості випадків причин для занепокоєння немає. Про це в коментарі hromadske розповів Павло Литвин, заступник начальника мобілізаційного відділу Солом’янського ТЦК у Києві. За його словами, статус “уточнюється” означає лише те, що надану особою інформацію наразі перевіряють. Наприклад, якщо військовозобов’язаний подав довідку […]

В Україні з’явився батальйон з колишніх в’язнів

Назва "Характерники" має історичне коріння і відсилає до легендарних козаків-чаклунів, які, за переказами, володіли надприродними здібностями. Це символізує прагнення учасників підрозділу до самовдосконалення та подолання минулого.

Це було оголошено у Telegram-каналі 24 окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Новобранці, що склали військову присягу, відзначаються своїм патріотизмом та готовністю захищати Україну. Вони також мають значний досвід, в тому числі бойовий.

“Ці добровольці вирішили використати своє право на викуплення провини та приєднатися до армії для захисту нашої землі від загарбників”, – йдеться у повідомленні.

Батальйон “Характерники” планує найближчим часом розпочати виконання бойових завдань і продемонструвати свої військові здібності на полі бою.

В Україні вже почав діяти схвалений парламентом закон про добровільну мобілізацію в’язнів. Однак закон має низку нюансів і стати на захист держави, зможуть не всі. Мобілізуватися не зможуть засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України.

Співачка Дорофєєва заявила про проблеми зі здоров’ям та емоційне вигорання

Українська співачка Надя Дорофєєва відверто поділилася своїм емоційним станом у соцмережах. У дописі в Instagram вона зізналася, що останнім часом переживає надмірний стрес, майже не спить і стикається з проблемами зі здоров’ям. «Мало сну, проблеми зі здоров’ям і дика втома. Я прокинулась учора з відчуттям: як же мені всіх нас шкода…», – написала артистка, додавши […]

Судитимуть подружжя, що покинуло немовля в сумці на вулиці

У Київській області подружжя постане перед судом за жорстокий вчинок — батьки покинули новонародженого хлопчика просто на вулиці, загорнутого у постільну білизну та покладеного у сумку. За даними поліції, дитину залишили напризволяще в місті Богуслав. Інцидент стався на початку 2025 року в Обухівському районі. Як повідомляє поліція, 36-річна жінка народила сина вдома, без медичної допомоги […]

Через брак військових на фронті, підрозділи ППО відправляють людей до піхоти

В Україні триває важка і виснажлива війна, яка вже понад 30 місяців ведеться проти російської агресії. Однією з найбільш серйозних проблем, з якою стикається українська армія, є критичний дефіцит особового складу, який стає все більш виразним на передовій. Як повідомляють джерела The Guardian, ситуація досягла такого рівня, що підрозділи протиповітряної оборони (ППО), які й так […]

The post Через брак військових на фронті, підрозділи ППО відправляють людей до піхоти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

З настанням тепла в Україні традиційно активізуються плазуни — зокрема, отруйні змії. Міністерство охорони здоров’я закликає громадян бути пильними під час прогулянок на природі, адже у різних регіонах країни можуть зустрічатися три види отруйних гадюк.

Найбільш поширеною вважається гадюка звичайна — її можна побачити у Поліссі, Карпатах і місцями в лісостеповій зоні. Вона має впізнавану зигзагоподібну смугу на спині.

Рідкісніша — гадюка степова. Цей вид занесено до Червоної книги України. Зустріти її можна переважно у степах, зокрема на півдні країни, часто в межах природних заповідників.

Третій вид — гадюка Нікольського — майже повністю чорна змія, яка також перебуває під охороною. Вона мешкає переважно на північному сході України, у лісостеповій зоні.

У МОЗ підкреслюють, що ці змії здебільшого не агресивні і самі уникають контактів із людьми. Вони можуть нападати лише в разі, якщо почуваються загроженими. Укус гадюки рідко становить загрозу життю здорової людини, однак вкрай небезпечним він може бути для дітей, людей із хронічними захворюваннями або алергіками.

Лікарі наголошують: у разі укусу змії варто негайно звернутися по медичну допомогу, не намагатися самостійно витягувати отруту або робити надрізи.

МОЗ закликає громадян дотримуватися обережності, особливо під час перебування в лісах, степах і на південних територіях України, де ймовірність зустріти отруйного плазуна зростає.

Останні новини