Субота, 19 Квітня, 2025

ВАКС засудив екс-заступника директора “Київської спадщини”, але звільнив від ув’язнення

Важливі новини

Аналіз правок у законопроєкті про мобілізацію: робота Комітету з нацбезпеки

На днях стало відомо з джерел в парламенті, що Офіс Президента наказав розглянути всі пропозиції до законопроєкту, що стосується мобілізації, до кінця поточного тижня. Генеральний штаб терміново вимагає прийняти закон із жорсткими нормами, аби збільшити резерви до завершення весни. Комітет з національної безпеки продовжує активно розглядати правки до законопроєкту. Згідно з повідомленням, сьогодні вже розглянуто 875 пропозицій. Цю інформацію оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко на своїй сторінці у соціальній мережі. За його словами, робота щодо розгляду правок триває, і хоча це займає час, комітет зосереджений на виконанні завдання. "Сьогодні ми вже розглянули 875 правок. Завтра маємо намір розглянути близько половини від загальної кількості, яка перевищує 4000. Чи зможемо ми це здійснити — це питання, але я буду тримати вас в курсі подій", — зауважив Гончаренко. Варто нагадати, що розгляд пропозицій до законопроєкту про мобілізацію сповільнюють самі депутати. На засідання Комітету з національної безпеки приходить лише частина обраних представників, і правки розглядаються тільки в присутності їхніх авторів.

У висновках слід зазначити, що законопроєкт щодо мобілізації має велике значення для національної безпеки України, оскільки його прийняття сприятиме поповненню резервів армії та зміцненню обороноздатності країни. Важливою є активна робота Комітету з національної безпеки, яка полягає у ретельному розгляді пропозицій та правок до законопроєкту. Незважаючи на те, що цей процес вимагає часу, депутати зосереджені на виконанні завдання та швидкому прийнятті закону. Важливо також відзначити необхідність більш активної участі всіх депутатів у розгляді цього питання, щоб забезпечити ефективність роботи Комітету та швидке ухвалення законодавчого акту.

Безугла пояснила чому ще раз вийшла з партії “Слуга народу”

Депутатка зазначила, що більше не може асоціювати себе з фракцією, навіть на формальному рівні. Серед причин такого рішення вона згадала про неодноразові випадки, коли її колеги по партії опинялися в центрі корупційних скандалів.

За її словами, «Слуги» у Комітеті безпеки об’єднуються з опозицією у питаннях саботажу. Також вона пише, що нібито саме від представників своєї фракції вона отримувала “найбільші атаки”.

Сьогодні стало відомо, що нардепка вийшла з партії “Слуга народу” за власною заявою, про що написав нардеп Ярослав Железняк в своєму Telegram-каналі.

Железняк зазначив, що після виходу Безуглої у фракції залишилося 233 “слуги”. Однак він також додав, що Миколу Задорожного, який теж подав заяву, з її складу не виключили.

Український режисер відсторонений від роботи за сексуальні домагання

Директора і художнього керівника Молодого театру, а також викладача Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого Андрія Білоуса відсторонили від роботи через звинувачення у сексуальних домаганнях та харасменті. Про це повідомила помічниця ректора університету Ольга Сухова в інтерв’ю для видання Громадське. Заяви про домагання були подані однією зі студенток університету, яка […]

The post Український режисер відсторонений від роботи за сексуальні домагання first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні зросла кількість інсультів через стрес і гіпертонію

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Все більше хворих доставляє «швидка»,” — зазначила Прокопів у своєму інтерв’ю для «Главкома». За її словами, з початку війни зросла кількість випадків, коли люди не чекають на покращення і не йдуть до поліклінік, а одразу викликають швидку допомогу. Цей факт має позитивний ефект, оскільки «швидка» може діагностувати інсульт на місці і доставити пацієнта в лікарню вчасно, що значно покращує шанси на одужання. Зокрема, кількість випадків, коли пацієнти потрапляють до лікарні в межах терапевтичного вікна, тобто упродовж 4,5 годин після інсульту, зросла на 20%.

Однак медики також фіксують зростання числа пізніх звернень. Такі пацієнти мають набагато гірші прогнози, оскільки пізніше початок лікування значно ускладнює процес відновлення і підвищує ризик смерті. Особливо тривожним є те, що частина людей відмовляється від госпіталізації, навіть коли вона є критично необхідною. Відсоток таких випадків зростає і наразі становить 13,2%.

Окрему увагу фахівці звертають на роль стресу в розвитку інсультів. За словами Прокопів, стрес викликає гостре підвищення артеріального тиску, що, в свою чергу, може призвести до інсульту. Стан, який медики визначають як стрес-індуковану артеріальну гіпертензію, набуває все більшої поширеності серед українців, особливо на тлі воєнних подій. Якщо до 2022 року лише 33% пацієнтів скаржились на сильний стрес, то зараз цей показник зріс до 42,5%.

Серед факторів ризику інсультів гіпертонія є на першому місці. Тому медики наголошують на необхідності контролювати рівень артеріального тиску, особливо у людей, які перебувають у стресових ситуаціях, а також звертаються до лікарів при перших симптомах захворювань.

В Україні готують націоналізацію Полтавського ГЗК Костянтина Жеваго

В Україні триває процес націоналізації активів бізнесменів, які потрапили під санкції Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Цього разу під ударом опинився «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» (Полтавський ГЗК), який належить Костянтину Жеваго. ДБР повідомляє, що спільно з Мін’юстом готує звернення до ВАКС щодо передачі державі 49,5% статутного капіталу компанії, 541 об’єкта нерухомості підприємства, 172 земельних ділянок […]

The post В Україні готують націоналізацію Полтавського ГЗК Костянтина Жеваго first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення у справі про корупційну схему, пов’язану з депутатом Київської міської ради Владиславом Трубіциним. Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між екс-заступником директора комунального підприємства «Київська спадщина» Дмитром Ковальчуком та прокуратурою.

Вирок передбачає 6 років позбавлення волі із забороною обіймати державні та муніципальні посади протягом трьох років. Однак Ковальчук одразу ж отримав випробувальний термін на 1 рік, що фактично звільняє його від ув’язнення. Також у нього конфіскували дві земельні ділянки у Бориспільському районі Київської області.

Згідно з умовами угоди, Ковальчук зобов’язався перерахувати на потреби ЗСУ 1,3 млн грн. Частину цієї суми – 893 тис. грн – суд уже передав армії із застави, внесеної під час розгляду справи.

Саме ця справа стала однією з найгучніших корупційних схем у Києві. За версією слідства, депутат Київради Владислав Трубіцин організував схему, через яку отримував хабарі від підприємців за розміщення малих архітектурних форм (МАФів). До злочинного механізму були залучені посадовці комунальних підприємств та наближені до депутата особи.

У лютому 2022 року НАБУ та САП затримали Ковальчука та інших фігурантів під час отримання чергового хабаря. Трубіцину вдалося уникнути затримання, і зрештою він втік за кордон, залишивши своїх поплічників у Києві.

Наразі колишнього депутата Київради розшукують, проте повернення його до України залишається під питанням. Як показує практика, навіть відкриті кримінальні справи та обвинувачення у корупції не завжди стають перепоною для тих, хто вчасно залишає країну.

The post ВАКС засудив екс-заступника директора “Київської спадщини”, але звільнив від ув’язнення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини