Середа, 23 Липня, 2025

Ваші улюблені новорічні прикраси загрожують здоров’ю

Важливі новини

Автострахування в Україні подорожчало у 2 рази після ухвалення нового закону

З 1 січня 2025 року в Україні набув чинності новий закон про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників авто, що спричинило різке зростання вартості страхових полісів. За даними Держстату, середня ціна автоцивілки зросла у 2,1 раза – з 2 188,8 грн у грудні 2024 року до 4 599,2 грн у лютому 2025-го. Це значно перевищує прогнози […]

The post Автострахування в Україні подорожчало у 2 рази після ухвалення нового закону first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Івано-Франківщині затримали поліцейського-зрадника, який продавав державні таємниці

Працівники Державного бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України та внутрішньою безпекою Держприкордонслужби викрили й затримали заступника начальника одного з відділів правоохоронного органу Івано-Франківської області. Посадовець налагодив канал продажу конфіденційної інформації з державних баз даних. За даними слідства, правоохоронець систематично передавав за гроші дані, що становлять державну таємницю або є службовою інформацією. Зокрема, за запитом […]

Судові процеси проти живодерів: скільки справ розглядають в Україні?

За даними Офісу Генерального прокурора, у 2024 році в Україні зареєстровано 189 правопорушень, пов’язаних із жорстоким поводженням з тваринами. Із них 46 справ вже передано до суду. Загалом за останні чотири роки в Україні було обліковано 717 правопорушень через жорстоке поводження з тваринами. До суду було направлено 213 справ. В Україні за січень-грудень 2024 року […]

The post Судові процеси проти живодерів: скільки справ розглядають в Україні? first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

США готують кримінальні справи проти українського керівництва: заява Марії Барабаш

Громадська активістка Марія Барабаш заявила, що США готують близько 100 кримінальних справ проти представників української влади, включно з президентом Володимиром Зеленським, головою Офісу президента Андрієм Єрмаком та іншими високопосадовцями. Про це вона розповіла після участі в інавгурації президента США Дональда Трампа. За словами Барабаш, американські правоохоронні органи та юридичні структури активно працюють над розслідуванням справ, […]

The post США готують кримінальні справи проти українського керівництва: заява Марії Барабаш first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Опитування показало скільки українських біженців хочуть повернутися додому

За наявною інформацією, жінка, яка працювала нянею, звинувачується у неприпустимих діях щодо 4-річної дівчинки, яка перебувала під її наглядом. Ситуація набула широкого розголосу після того, як відеозапис події з'явився в мережі інтернет, викликавши хвилю обурення серед користувачів соціальних мереж та громадськості в цілому.

Як зазначають експерти Gradus Research, публікуючи результати дослідження, 64% мігрантів з України не адаптувалися до життя в інших країнах і мають намір в підсумку повернутися додому.

За результатами опитування, найбільше бажання повернутися в Україну висловлюють мігранти, які віддалено працюють на український бізнес – 70%. Так само найбільше бажання висловлюють щодо повернення в Україну ті мігранти, які є тимчасово непрацевлаштованими – 68%.

Частково на бажання повернутися в Україну впливає досвід агресивної поведінки громадян інших країн щодо мігрантів. Щонайменше 23% опитаних повідомили, що вони мали відповідний негативний досвід.Водночас не менше 60% опитаних до цього часу вважають, що перебування за кордоном гарантує їм особисту безпеку. 65% відчувають безпеку дітей у таких умовах проживання. Відповідно почуття безпеки за себе чи за власну дитину є одним з ключових факторів, що стримують від повернення.

Ще один важливий показник в опитуванні – відсоток тих, хто може назвати час або вказати на приблизний термін свого повернення. Наразі більше ніж половина – 62% – не можуть вказати, коли вони зможуть повернутися додому.

36% опитаних мігрантів вважають, що вагомим фактором, який впливатиме на їх рішення, буде наявність реальної фінансової підтримки в момент переселення додому. Для трохи меншої кількості опитаних – 33% – важливим є насамперед отримання чи можливість облаштувати для себе житло на території України, де є високий рівень безпеки. 27% респондентів вважають, що мають намір одразу повернутися додому, якщо буде належним чином посилена протиповітряна оборона в країні.

Опитування проведене Gradus Research методом анкетування в мобільному додатку/онлайн-платформі Gradus. Вибірка відображає структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення поля: 17-22 травня 2024 року. Розмір вибірки: 656 респондентів.

З наближенням святкового сезону аромасвічки та різнобарвні гірлянди стають незамінними атрибутами новорічного настрою. Однак ці улюблені прикраси можуть завдати шкоди здоров’ю. Експерти попереджають про ризики, пов’язані з їх використанням, зокрема токсичність матеріалів та вплив на якість сну.

Свічки, виготовлені з парафіну — продукту нафтопереробки, можуть виділяти токсичні речовини, такі як толуол і бензол. Ці хімікати викликають головний біль, запаморочення та, у гірших випадках, серйозні захворювання, зокрема рак. Дослідження свідчать, що навіть незапалені свічки можуть виділяти леткі органічні сполуки (ЛОС), хоча їх концентрація зазвичай безпечна.

Проблема посилюється при спалюванні ароматизованих свічок: їх викиди можуть значно перевищувати безпечні межі. Наприклад, аромат полуниці спричиняє викид формальдегіду в 2098 частин на мільярд, тоді як допустимий рівень — до 400 частин.

Навіть безпечніші альтернативи, як-от свічки з соєвого або бджолиного воску, виділяють ЛОС, особливо якщо містять штучні ароматизатори.

Святкові вогники, незважаючи на їхню атмосферність, можуть негативно впливати на якість сну. Докторка Кетрін Голл наголошує, що яскраве або мерехтливе світло перед сном знижує рівень мелатоніну — гормону, який регулює цикли сну. Особливо шкідливими є вогники синього кольору, які можуть повністю порушити добовий ритм.

Режим “мерехтіння” також небезпечний: він створює зайву візуальну стимуляцію, яка збуджує мозок і ускладнює засинання. Різнокольорові вогники додатково посилюють цей ефект.

Як уникнути ризиків?

  • Обирайте свічки з натуральних матеріалів, таких як соєвий чи бджолиний віск, без ароматизаторів.
  • Провітрюйте приміщення після використання свічок.
  • Увечері уникайте включати яскраві або мерехтливі гірлянди, особливо з синім світлом.

Новорічна атмосфера важлива, але безпека і здоров’я завжди мають бути на першому місці.

The post Ваші улюблені новорічні прикраси загрожують здоров’ю first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини