Понеділок, 14 Липня, 2025

Вашингтон розчарований темпами припинення війни в Україні

Важливі новини

Мобілізація студента в Хмельницькому: суд визнав рішення ТЦК незаконним”

У Хмельницькому студент звернувся до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) з метою оформлення відстрочки, але замість цього його мобілізували. Інцидент стався у лютому 2025 року, коли студент Подільського державного університету звернувся до ТЦК з проханням відстрочити службу, але отримав наказ про мобілізацію. ТЦК обґрунтував своє рішення тим, що заява студента була […]

The post Мобілізація студента в Хмельницькому: суд визнав рішення ТЦК незаконним” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Порушив комендантську годину — плати штраф: уряд пропонує нові правила

Кабінет Міністрів України розробив законопроєкт, що вводить адміністративну відповідальність за порушення комендантської години. Ініціатива має на меті посилити безпеку та дисципліну в умовах воєнного стану. Документ уже зареєстрований у Верховній Раді під номером 12354. Що пропонують урядовці? Законопроєкт передбачає доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею 210-2. Зокрема, встановлюються штрафи за: Порушення комендантської години […]

The post Порушив комендантську годину — плати штраф: уряд пропонує нові правила first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росія завдала масованого ракетного удару по енергетиці України: руйнування в Києві, Рівному, Луцьку та біля Львова

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Через загрозу ударів по енергетиці “Укренерго” вимикає світло у Києві та низці регіонів. Росіяни атакували низку енергетичних об’єктів, є затримки потягів.

Надходить інформація про руйнування у різних регіонах, зокрема Києві, Рівному, Харкові, на Вінниччині, Сумщині, Одещині та у Стрию біля Львова.

Маршрути обох хвиль ударів були схожі і переважно ракети били по центру та заходу країни.

Як повідомили повітряні сили, близько 5 години ранку Росія запустила “Калібри” з Чорного моря, а Ту-95МС запустили ракети X-101. Через ракетну загрозу після 5 ранку тривогу оголосили по всій Україні.

Російські дрони атакували центральні регіони ще з вечора й з різних боків заходили у тому числі на Київ.

Першою хвилею Україну атакували “Калібри” – біля Рівного, Львова, Луцька та інших міст. А після 7 ранку зайшли нові хвилі ракет з Ту-95МС.

Ракети другої хвилі удару почали заходити з Чернігівщини і взяли курс на Київ та Полтавщину.

Частина ракет зайшла з Херсонщини, повідомили повітряні сили.

За повідомленнями моніторингових каналів, у повітряному просторі України було близько 25 ракет. Вони спочатку атакували Полтавську, Черкаську та Миколаївську області.

Близько 8 ранку у Києві пролунав вибух. Київська міська військова адміністрація заявила, що працює ППО. Згодом влада повідомила, що уламки ракети впали на відкриту ділянку в Дніпровському районі столиці.

Пізніше у КМВА додали, що уламки також впали на територію підприємства у Дарницькому районі, пожежі не було. Пошкоджень зазнали кілька господарчих будівель і вантажний автомобіль.

Автор фото,Міноборони РФ

Після цього більша частина ракет повернула на захід.

Незабаром мер Луцька Ігор Поліщук повідомив про прильоти. За його словами, знеструмлена частина міста, не працює електротранспорт.

Після 8 ранку вибухи пролунали на Івано-Франківщині, Рівненщині та Хмельниччині, повідомляла місцева влада.

Над Рівним видно клуби диму, пишуть місцеві пабліки.

“В області без електропостачання понад 280 тисяч абонентів. Є перебої з водою. Школи Рівного та частини Рівненського району переводимо на дистанційне навчання”, – розповів про перші наслідки керівник Рівненщини Олександр Коваль.

На Львівщині росіяни знову атакували Стрий – про удар по ньому Повітряні сили і влада повідомляли під час обох хвиль ударів.

“Ворог атакував об’єкти енергетичної інфраструктури”, – коротко описав наслідки керівник області Максим Козицький. Згодом він уточнив, що через ранковий обстріл та застосування погодинних графіків відключення електроенергії на Львівщині 523 тисячі абонентів залишилися без електропостачання.

Відомо, що у Стрию є підземні сховища газу і Україні неодноразово просила західні країни допомогти їх прикрити, адже їх використовують і країни ЄС.

На Вінниччині внаслідок російської ракетної атаки пошкоджено житлові будинки, зруйнована господарча будівля і поранено жінку. Про це повідомила перша заступниця керівника ОВА Наталя Заболотна.

В якому саме місті області вдарили росіяни вона не уточнила, але ракети кілька разів пролітали біля самої Вінниці, писали Повітряні сили.

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував масований удар по енергетиці.

“Росіяни продовжують тактику терору. Вони робили запаси ракет для ударів по українській інфраструктурі, для війни з цивільними під час холодів, протягом зими”, – написав він у своєму телеграм-каналі.

Останній масований ракетний удар по Україні був зранку 17 листопада, коли значної шкоди завдали енергетиці, загинули люди.

21 листопада Росія також застосувала проти України нову балістичну ракету “Орешник”.

Перші ракети “Калібр” спочатку зайшли на Одещину, Кіровоградщину і Черкащину та прямували у бік Києва. Були повідомлення про вибухи в Одесі та Кропивницькому.

Після 6 ранку про удар ракетою по Харкову повідомив мер міста Ігор Терехов. У Київському районі міста зафіксували щонайменше три удари.

Згодом частина ракет попрямувала через Вінниччину та Житомирщину на захід України.

Автор фото,ДСНС

Повітряні сили повідомили про ракети біля Тернополя, Рівного, Луцька та Львова, а також атаку на Стрий.

Про вибухи у Рівному та Луцьку повідомили місцеві пабліки. Керівник Львівщини Максим Козицький повідомив про удар по Стрию.

Про прильоти на території Волинської області повідомив її керівник Іван Рудницький.

На Сумщині росіяни вдарили ракетами по інфраструктурі Шосткинської громади – було три вибухи, розповіли в обласній адміністрації.

Внаслідок ракетної атаки є пошкодження шести житлових приватних будинків в Одеському районі, постраждала одна людина.

Влада Кіровоградської області також заявила про масовану атаку по енергетиці. “Ворог бив по Кіровоградщині ракетами й дронами. На місці вибухів відповідні служби ліквідовують пожежу. Жертв немає”, – йдеться в заяві керівника області Андрія Райковича.

Після першої хвилі “Калібрів” у моніторингових каналах повідомили, що очікується кілька хвиль крилатих ракет Х-101, запущених з Ту-95МС.

На фоні заяви “Укренерго” про екстрені вимкнення світло через загрозу удару Росії, про атаку на енергетику заявив керівник міненерго Герман Галущенко.

“Знову енергетика під масованим ударом ворога. Атаки на енергообʼєкти відбуваються по всій Україні. Оператор системи передачі НЕК “Укренерго” терміново ввів екстрені відключення електроенергії”, – заявив Галущенко.

Після атаки 17 листопада в Україні вже діяли графіки вимкнення електрики.

Автор фото,Reuters

“По всій країні масовані обстріли, точкові знеструмлення, але понад 150 поїздів “Укрзалізниці” прямують за розкладом, ситуація із рухом стабільна та контрольована”, – повідомила “Укрзалізниця”.

Там заявили, що через знеструмлення окремих ділянок є затримки трохи більше 1 години для шести потягів.

“Відставання від графіка будемо поступово скорочувати”.

Українське телебачення відкриває нову еру: російська мова майже зникає з ефіру 17 липня

Три місяці – і зміни на екранах українського телебачення будуть помітні. Так, за словами мовного омбудсмена Тараса Кременя, російська мова майже повністю зникне з ефіру. Цей крок є результатом набрання чинності пунктом 6 частини 8 статті 40 закону "Про медіа", який посилює вимоги до використання державної мови у програмах, що мають україномовний аудиторій. З 17 липня використання російської мови в ефірах буде дозволено лише в обмеженому обсязі – не більше 10% в проміжку з 7:00 до 22:00. Однак усі виступи, інтерв'ю, коментарі та інші мовленнєві елементи російською мовою повинні бути обов'язково перекладені, дубльовані або озвучені українською. Це сприятиме припиненню домінування українсько-російської двомовності на екранах та забезпечить примат української мови в медійному просторі.

Висновки до цієї статті вказують на значний крок у забезпеченні примату української мови в медійному просторі. Набрання чинності законодавчих поправок, які обмежують використання російської мови в ефірах українського телебачення, свідчить про намір зміцнити національну ідентичність та сприяти українізації медійного середовища. Ці кроки сприятимуть поглибленню використання української мови в усіх сферах життя країни та сприятимуть зміцненню її мовного та культурного самовизначення.

17-річний хлопець у реанімації: на Одещині жінка поранила сина ножем

У Теплицькій громаді Одеської області сталася жахлива родинна драма. Під час побутової сварки 50-річна жінка у стані алкогольного сп’яніння нанесла ножове поранення своєму 17-річному синові. Інцидент трапився в одному з населених пунктів громади, повідомили в Головному управлінні Національної поліції області. За попередніми даними, конфлікт у родині переріс у фізичну агресію, у результаті чого жінка вдарила […]

У Державному департаменті США різко засудили нову хвилю російських повітряних атак по українських містах. Речниця зовнішньополітичного відомства Теммі Брюс заявила, що Сполучені Штати висловлюють глибокі співчуття жертвам та їхнім родинам, а Президент Дональд Трамп налаштований покласти край війні.

«Президент чітко заявив, що російські атаки, що посилюються, огидні. Ми рішуче засуджуємо ескалацію ударів і висловлюємо найглибші співчуття жертвам та родинам загиблих», — сказала Брюс під час брифінгу.

За її словами, упродовж останніх тижнів Сполучені Штати фіксують нові рекорди масштабів російських повітряних атак, що викликає занепокоєння у Вашингтоні.

Теммі Брюс підкреслила, що Трамп має чіткий пріоритет — зупинити загибель людей в Україні:

«Він зробить усе можливе, щоби покласти край цій війні та будь-якій іншій війні, яку він матиме шанс завершити», — наголосила представниця Держдепу.

Водночас у США визнають, що процес зупинки війни складний і вимагає часу:

«Ми розуміємо, що ці речі потребують терпіння. Але ми також розчаровані тим, що досі не досягнуто більшого прогресу», — додала вона.

Це вже не перша заява американської адміністрації, що сигналізує про зростання стурбованості щодо темпів бойових дій в Україні та спроб дипломатичного врегулювання. На фоні посилення російських атак ця тема знову виходить на перший план зовнішньої політики США.

Останні новини