Середа, 23 Липня, 2025

Вчені зафіксували гігантське виверження на Сонці

Важливі новини

Кабмін хоче “модернізувати” українську медицину

Кабінет міністрів України затвердив амбітну Стратегію розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року. Цей документ, як наголосив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, стане дорожньою картою для реформ у медичній сфері, спрямованих на забезпечення доступності, ефективності та сучасності української медицини. Серед головних завдань — розширення доступу до медичних послуг для всіх громадян, включаючи ветеранів війни, та інтеграція спеціалізованих […]

The post Кабмін хоче “модернізувати” українську медицину first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Нові виклики для української оборони: зростаюча активність російської авіації

За даними наших джерел в Генштабі, втрати Збройних Сил України у цьому році зросли на 70%. Головною причиною є широкомасштабне використання противником авіаційних бомб. У 2023 році серйозних ліній оборони не було збудовано, що стало однією з ключових проблем для української армії, особливо в контексті застосування російською армією касетних боєприпасів. Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що з початку 2024 року російська авіація скинула на позиції українських захисників понад 3500 авіабомб, що становить 16 разів більше, ніж у 2023 році.

“Російська бойова авіація домінує в небі. Ворожі літаки активно застосовуються над нашими позиціями на лініях фронту та впередових районах, скидаючи керовані авіаційні бомби. З початку цього року (протягом 77 днів) літаки противника скинули на наші позиції понад 3500 авіабомб, що становить 16 разів більше, ніж у 2023 році”, – зазначив він.

Заступник міністра оборони також вказав, що з моменту останньої зустрічі у форматі “Рамштайн” (14 лютого) Збройні сили України знищили 12 російських винищувачів-бомбардувальників і один А-50а, проте незважаючи на ці втрати, перевага залишається на боці Росії.

За словами Гаврилюка, для перелому домінування російських військ у повітрі необхідні заходи за участю західних літаків F-16, що підвищить можливості Збройних сил України на землі. “Проте наразі ми ще не отримали F-16, а запаси боєприпасів деяких видів опускаються до критичного рівня. Ці та інші фактори ускладнюють виконання завдань Збройними силами України щодо відбиття агресора”, – додав він.

Також за словами Гаврилюка, на фоні домінування в повітрі з початку 2024 року перевага в артилерійському вогні вздовж лінії фронту складає 7:1 на користь російських військ. У лютому президент України заявив, що Україні надали лише 30% обіцяного Європейським союзом мільйона снарядів. Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що спроба України відібрати ініціативу на полі бою в Росії має обґрунтовану основу, але затримки у військовій допомозі Заходу, ймовірно, затримають зусилля Києва.

У висновках до цієї статті важливо відзначити наступні пункти:

• За даними Генштабу, втрати Збройних Сил України у цьому році зросли на 70%, що є тривожною тенденцією.

• Основною причиною зростання втрат є широкомасштабне використання російською авіацією авіаційних бомб.

• Українські оборонні лінії залишаються слабкими, що ускладнює відбиття атак противника, зокрема через застосування касетних боєприпасів.

• На думку заступника міністра оборони Івана Гаврилюка, для забезпечення переваги в повітрі необхідні заходи за участю західних літаків F-16, але наразі їх отримання затримується.

• Важливим аспектом є також дисбаланс у вогневій потужності вздовж лінії фронту, де перевага у російських військах.

• Затримки у військовій допомозі Заходу можуть ускладнити ситуацію на передовій та затягнути зусилля української армії у відбитті агресії.

Ці висновки підкреслюють серйозні виклики, з якими стикаються Збройні Сили України, та необхідність швидких та ефективних заходів для підтримки обороноздатності країни.

Україна планує мобілізувати 200 тисяч новобранців до кінця 2024 року

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За даними газети, мобілізаційна кампанія стикається з труднощами у виконанні планів. «Ціль у 200 тисяч може бути все більш необхідною, але її також стає все важче досягти», – йдеться в матеріалі. Один з представників Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) в Одесі зазначив, що регіон суттєво відстає від поставлених цілей: «Ми не мобілізуємо навіть 20 відсотків від того, що потрібно. Одеська область одна з найгірших у списку».

Для підтримки мобілізації, українські військові частини отримали нові інструменти, які дозволяють мобілізувати резервістів та військовозобов’язаних, що добровільно бажають служити. Це стало можливим завдяки змінам, внесеним Кабінетом міністрів до порядку призову громадян на військову службу під час мобілізації. Зокрема, командири військових частин тепер мають право надавати направлення для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК), що дозволяє визначити придатність мобілізованих до служби.

У жовтні цього року Міноборони також планує запустити новий сервіс у застосунку «Резерв+», який значно спростить процес рекрутингу. Завдяки цьому оновленню з’являться актуальні вакансії у військових частинах, що дозволить майбутнім новобранцям швидше знайти місце своєї служби.

Мер Києва отримав мільйони за участь у боксерському симуляторі

Мер Києва Віталій Кличко поповнив свої статки на 3,62 мільйона гривень завдяки відеогрі. Гроші він отримав за участь у створенні боксерського симулятора Undisputed, що став першим масштабним проєктом у цьому жанрі за понад десятиліття. Про це свідчить його декларація, оновлена 31 березня. Доходи надійшли від британської компанії Steel City Interactive, яка й створила Undisputed. За […]

The post Мер Києва отримав мільйони за участь у боксерському симуляторі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Кабінет Міністрів вводить нові пільги для курсантів і строковиків

Кабінет Міністрів України погодив законопроєкт, який передбачає значне покращення соціального захисту військовослужбовців строкової служби, їхніх родин, а також кількох інших категорій військових. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук у своєму Telegram-каналі. Законопроєкт охоплює такі категорії військових: військовослужбовці базової військової служби (нова категорія), строковики, які залишаються на службі у випадках перебування у […]

Космічний апарат NOAA GOES-19 зафіксував вражаюче сонячне явище — масивне виверження так званої «нитки» з поверхні Сонця. Про це повідомляє Space.com із посиланням на Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

Як пояснили у Центрі прогнозування космічної погоди, такі нитки — це щільні й холодніші стрічки плазми, які утримуються над поверхнею Сонця магнітними полями. Коли структура втрачає стабільність, вона може різко вивергатися в космос, спричиняючи так звані корональні викиди маси (CME) — потужні потоки заряджених частинок та магнітних полів.

Цього разу виверження не становить небезпеки для Землі — воно було спрямоване в протилежний бік від планети. Однак, за словами прогнозистки космічної погоди Сари Гауссіл, це свідчить про те, що Сонце все ще демонструє активність і має достатній потенціал для впливу на космічну погоду.

Унікальне зображення отримано за допомогою телескопа Solar Ultraviolet Imager, встановленого на супутнику GOES-19. Спостереження велося в екстремальному ультрафіолетовому діапазоні у проміжку між 06:30 та 09:50 за східним часом 7 травня.

Хоча поточне виверження не вплине на Землю, фахівці продовжують уважно стежити за сонячною активністю. За даними Метеобюро Великої Британії, залишкові ефекти від попередніх викидів і високоенергетичний сонячний вітер можуть викликати появу полярних сяйв на високих широтах.

Сонячна активність перебуває на підйомі, і такі явища — не рідкість у період наближення до максимуму 11-річного сонячного циклу.

Останні новини