Середа, 23 Липня, 2025

Вчені зробили нове шокуюче відкриття про мікропластик

Важливі новини

Трамп пообіцяв більше зброї: США можуть розморозити постачання військової допомоги Україні

Американська військова допомога Україні, яка була раптово припинена на початку липня, може знову рушити в українському напрямку після зустрічей між представниками Вашингтона та Києва. Про це повідомляє Politico з посиланням на джерела в адміністрації США. Спецпосланець президента Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог цього тижня зустрінеться з міністром оборони України Рустемом Умєровим у Римі, під […]

Шукання 4 млрд євро: Мінприроди оголосило проєкти з утилізації сміття по всій Україні

Міністерство захисту довкілля України визначило понад 200 перспективних проєктів з обробки різних видів відходів у всіх куточках країни. Однак для реалізації цих планів необхідно знайти значні фінансові ресурси у розмірі 160 млрд гривень або 4 млрд євро. На сьогодні в Україні працює 17 підприємств з переробки макулатури, 35 — з переробки пластику і ще 27 — зі склобоєм. Проте ці підприємства використовують лише 40% своєї потужності, і навіть змушені імпортувати сировину з інших країн.

Міністерство виконало значну роботу, аналізуючи проблеми кожного регіону та вивчаючи обсяги утворення відходів та їх склад. Проте вирішальним є те, щоб проєкти з будівництва сміттєпереробних заводів не перетворилися на масовий імпорт відходів з Європи до України.

Наразі розроблено кілька першочергових проєктів. У Київській області планується будівництво двох нових сміттєпереробних заводів. В Івано-Франківській області планується побудувати 5 заводів, у Полтавській – 4 заводи, в Одеській – 7 заводів. Також у планах — регіони Закарпаття, Сумщина та Харківщина.

У висновку слід зазначити, що Міністерство захисту довкілля України визначило значну кількість перспективних проєктів з обробки відходів по всій країні. Проте для реалізації цих проєктів необхідно знайти значні фінансові ресурси. Існуючі підприємства з переробки відходів працюють на лише частину своєї потенціальної потужності, і навіть змушені імпортувати сировину з-за кордону. Завданням Міністерства є уникнення того, щоб проєкти з будівництва сміттєпереробних заводів не призвели до імпорту відходів з інших країн. Наразі розроблено кілька першочергових проєктів по різних областях України, спрямованих на забезпечення ефективної утилізації відходів та зменшення негативного впливу на довкілля.

За шість років будівництва Подільського мосту його вартість зросла удвічі

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

“Встановлено, що у квітні 2017 року КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та приватне товариство уклали договір генпідряду на будівництво Подільського мостового переходу вартістю понад 4,3 млрд грн. Протягом 6 років сторонами укладались додаткові угоди, якими збільшувався строк виконання договору та його ціна. Станом на грудень 2024 року за договором сплачено понад 8,7 млрд гривень”, — пояснили суть справи у прокуратурі.

До того ж, Антимонопольний комітет України встановив, що 2 учасників тендеру на проведення будівництва (зокрема і переможець) ще у 2017 році узгоджували свої дії. “Так, учасники тендеру користувались однією IP-адресою та одним пристроєм, комунікували між собою, залучали одну й ту саму уповноважену особу. Таким чином Антимонопольний комітет України дійшов висновку, що товариства, які брали участь у тендері, мають спільні інтереси та взаємозв’язки”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що ці товариства протягом 2022-2023 років намагались оскаржити рішення АКМУ в судах, однак суди всіх інстанцій відмовили у задоволенні цих вимог.

Перевіривши усі факти порушень та враховуючи необхідність добудови мосту, що і надалі вимагатиме видатків з бюджету, прокуратура через суд вимагає визнати недійсним договір генпідряду між КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та приватним товариством, що будує міст з 2017 року.

Новий сервіс у додатку “Київ Цифровий”: віртуальна валідація проїзду

У популярному застосунку “Київ Цифровий” з’явився новий сервіс, який значно полегшить життя пасажирам громадського транспорту. Відтепер у всіх комунальних автобусах, трамваях і тролейбусах столиці доступна функція віртуальної валідації проїзду. Це нововведення спрямоване на те, щоб зробити користування транспортом зручнішим і сучаснішим. Про це розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері […]

The post Новий сервіс у додатку “Київ Цифровий”: віртуальна валідація проїзду first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони

Поки фронт тримає оборону, у тилу не втрачають можливості «погріти руки». НАБУ та САП викрили масштабну схему розкрадання державних коштів під час закупівлі харчових продуктів для Збройних Сил України. За даними слідства, у 2022–2023 роках з бюджету вивели понад 733 мільйони гривень через маніпуляції з цінами на продукти. У справі фігурують колишній посадовець Міноборони, власниця […]

The post НАБУ і САП викрили нову корупційну схему в Міноборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мікропластик, який усе частіше знаходять у продуктах харчування та напоях, став серйозною загрозою для екології та здоров’я людини. Нове дослідження Кафедри генетики та мікробіології Барселонського університету виявило, що навіть чайні пакетики можуть бути джерелом забруднення нанопластиком.

Як повідомляє видання Interesting Engineering, при заварюванні чайних пакетиків у гарячій воді виділяється величезна кількість наночастинок. Дослідники вивчали пакетики, виготовлені з трьох матеріалів:

  • поліпропілену, який виділяв до 1,2 мільярда частинок на мілілітр (середній розмір – 136,7 нанометрів);
  • целюлози, яка вивільняла 135 мільйонів частинок на мілілітр (середній розмір – 244 нанометри);
  • нейлону-6, що виділяв 8,18 мільйона частинок на мілілітр (середній розмір – 138,4 нанометри).

Для аналізу використовували передові методи, такі як сканувальна та просвічувальна електронна мікроскопія, динамічне розсіювання світла та інфрачервона спектроскопія.

Дослідники вперше вивчили, як частинки мікро- та нанопластику взаємодіють із клітинами кишечника людини. Експерименти показали, що клітини, які виробляють слиз, поглинають найбільшу кількість цих частинок. У деяких випадках пластик навіть проникає в ядро клітини, де міститься генетичний матеріал.

Альба Гарсія, одна з авторок дослідження, підкреслює важливість глибокого розуміння цього явища:

“Кишковий слиз відіграє ключову роль у поглинанні цих забруднюючих речовин. Необхідно досліджувати довгострокові наслідки впливу мікропластику на здоров’я.”

Фахівці наголошують на необхідності створення нормативних актів, спрямованих на зменшення використання пластику в упаковці харчових продуктів. Особливу увагу слід приділити розробці стандартизованих методів тестування пластикових матеріалів, що контактують із їжею.

Зростання попиту на зручну та готову до вживання продукцію лише посилює проблему. Тому вирішувати її потрібно негайно, наголошують експерти.

Чайні пакетики, які є повсякденною частиною багатьох кухонь, можуть становити приховану загрозу для здоров’я. Це дослідження є черговим нагадуванням про необхідність зменшення використання пластику в повсякденному житті та захисту довкілля і здоров’я людей.

The post Вчені зробили нове шокуюче відкриття про мікропластик first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини