Середа, 23 Липня, 2025

Венеціанська комісія: Українці мають право відмовитися від військової служби через свої переконання

Важливі новини

Шість випадків, коли студента можуть мобілізувати

Попри те, що більшість студентів денної форми навчання мають право на відстрочку від мобілізації, українське законодавство передбачає низку винятків, які можуть призвести до отримання повістки навіть під час навчання. Нові правила визначає законопроєкт №10449, що регламентує мобілізацію під час воєнного стану. Як зазначає видання Главком, студентам, які хочуть уникнути мобілізації, потрібно не лише мати статус […]

The post Шість випадків, коли студента можуть мобілізувати first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Як блогери й влада Одеси злили ворогу стратегічну інформацію

Після чергової ракетної атаки на Одесу в мережі з’явилася хвиля обурення через необережність місцевих блогерів і представників влади, які розголосили інформацію, що могла допомогти ворогу. Військовий оглядач Олександр Коваленко вказує, що це стало прямим наведенням для російських ракет. Сьогодні, об 11:54, з території тимчасово окупованого Криму було здійснено пуск російської балістичної ракети 9М723 ОТРК “Іскандер-М” […]

The post Як блогери й влада Одеси злили ворогу стратегічну інформацію first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Елітний ремонт: Прокурор Андрій Андрєєв реконструює два особняки у Конча-Заспі за $1,5 млн кожен

У центрі уваги опинився прокурор Андрій Андрєєв разом із своєю сім'єю, які усе частіше знаходяться під лупою розслідування. Неабияк вражає таємниця, що оточує придбання цих двох розкішних особняків у престижному районі Конча-Заспа. Зокрема, виникає питання про те, як саме здійснилася ця угода та хто з колег надав допомогу у такому придбанні.

Що стосується самої території, де розташовані ці будинки, то це вже стало предметом кримінального розслідування. Поліція детально з’ясовує, яким чином відбулося захоплення та забудова цієї землі, яка відповідно до містобудівної документації мала іншу мету. Зазначений дитячий оздоровчий комплекс став об’єктом протиправних дій, що спричинило порушення кримінальних статей про шахрайство в особливо великих розмірах.

Виявлено, що управлінням цим процесом активно керував заступник начальника Департаменту нагляду за дотриманням законів Національною поліцією України, який має прямі зв'язки з Офісом Генерального прокурора. Серед інших осіб, які брали участь у цьому скандальному процесі, згадується прокурор Київської місцевої прокуратури, який незаконно сприяв відчуженню землі та недобудованих об'єктів на цій території.

Необхідно відзначити, що ці справи лише початок. Наразі Національне агентство з питань запобігання корупції здійснює перевірку на можливе незаконне збагачення з боку прокурора Андрєєва. З іншого боку, Державне бюро розслідувань розпочало провадження щодо фактів недекларованого майна та незаконного збагачення. Очевидно, що найближчим часом Андрієва чекають не лише нові етапи ремонту, але й серйозні судові турбулентності, які можуть стати перешкодою для його спокійного перебування у нових оселях.

Висновки до вищезгаданої статті наступні:

• Справа про придбання і ремонт елітних будинків у престижному районі Конча-Заспа, що належать прокурору Андрію Андрєєву, стала об'єктом суспільної уваги та кримінального розслідування.

• Існують серйозні підозри у причетності посадових осіб, зокрема прокурорів та представників поліції, до незаконних дій з обробки землі та будівництва на території, призначеній для дитячого оздоровлення.

• Проведено ряд розслідувань з боку правоохоронних органів, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції та Державного бюро розслідувань, щодо можливого незаконного збагачення прокурора Андрієва.

• Ці справи мають серйозний потенціал для подальшого розгляду в судовому порядку, що може призвести до відповідальності осіб, які причетні до порушень закону.

• Зазначені події викликають сумніви в додержанні етичних та законних стандартів з боку високопосадових осіб, а також потребують ретельного розслідування та вжиття відповідних заходів щодо відновлення законності та відповідальності за порушення закону.

Світле свято Великодня: історія, заборони та знакові події 20 квітня

Сьогодні православні християни святкують найбільше церковне свято року — Великдень, або Воскресіння Христове. Це день духовної перемоги, символ надії та оновлення. Християни всього світу згадують воскресіння Ісуса Христа як доказ перемоги над смертю та гріхом, а також виконання Божої обіцянки про спасіння людства. Назва «Великдень» має глибоке коріння і походить від єврейського свята Песах, що […]

Що змінить для українців закон про множинне громадянство

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Множинне громадянство: як це працюватиме

Згідно з новими нормами, іноземці, які набувають громадянство України, матимуть право зберегти своє попереднє громадянство. Так само, українці, що набувають громадянство іноземної держави, не будуть змушені відмовлятися від українського. Однак для цього буде затверджений спеціальний список держав, з якими буде дозволено зберігати множинне громадянство. Цей список ще має бути визначений окремим законопроєктом.

Зміни для іноземців та тестування для громадянства України

Ірина Ковалевська, перша заступниця голови ДМС, зазначила, що з серпня поточного року вже внесено зміни до законодавства, які уточнили підстави для набуття громадянства України іноземцями. Окрім того, законопроєкт передбачає введення нового списку документів, які подаються при оформленні громадянства, а також продовження практики тестування з української мови, історії та Конституції України для претендентів на громадянство.

Одним з важливих аспектів є спрощена процедура для іноземців, які воювали на стороні України в конфлікті на сході країни. Для них буде діяти полегшена процедура набуття українського громадянства, що дає можливість отримати громадянство за прискореною схемою.

Процедура набуття громадянства України не змінюється: вона залишається визначеною Указом президента. Однак є одне важливе доповнення — перевірка документів і підготовка іспитів для кандидатів. Очікується, що терміни набуття громадянства складатимуть від 6 місяців до одного року.

Зміни в законодавстві для українців, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі не передбачаються. Законопроєкт стосується в основному іноземців і не вносить коректив для українців, які вже є громадянами України, але змушені жити за кордоном.

Венеціанська комісія Ради Європи оприлюднила правовий висновок щодо альтернативної служби в Україні, вказавши, що громадян не можна змушувати носити або застосовувати зброю всупереч їхнім переконанням, навіть в умовах війни.

Документ став відповіддю на запит Конституційного Суду України у справі вірянина — адвентиста сьомого дня, який відмовився від військової служби через релігійні переконання. Експерти Венеціанської комісії, аналізуючи міжнародне законодавство, підтвердили, що відмова від військової служби з міркувань совісті є фундаментальним правом людини.

У висновку наголошується, що право на відмову від військової служби через релігійні, моральні чи філософські переконання визнається Європейською конвенцією з прав людини та міжнародним правом. Держава повинна забезпечити альтернативну (невійськову) службу, яка відповідатиме суспільним потребам і не суперечитиме світогляду відмовників.

Це питання стало особливо актуальним після початку повномасштабної війни, коли в Україні триває загальна мобілізація. Наразі альтернативна служба передбачена лише для членів зареєстрованих релігійних громад, догмати яких забороняють використання зброї.

Однак висновок Венеціанської комісії може вплинути на зміну законодавства, оскільки він підтверджує, що право на відмову від військової служби не повинно обмежуватися лише релігійними мотивами. Це означає, що його можуть мати не лише віруючі, а й усі громадяни, чиї моральні чи філософські переконання не дозволяють брати участь у збройному конфлікті.

The post Венеціанська комісія: Українці мають право відмовитися від військової служби через свої переконання first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини