Неділя, 20 Квітня, 2025

Верховна Рада посилила контроль за мобілізацією

Важливі новини

МОН затвердило дату завершення навчального року 2025

Міністерство освіти та науки України затвердило дату завершення навчального року — 30 червня 2025 року. Відповідне рішення закріплене постановою Кабінету міністрів № 841 від 23 липня 2024 року. Останній дзвоник для більшості учнів пролунає 30 травня. Проте червень залишиться робочим: у цей період діти зможуть завершити навчальну програму, підтягнути знання, закрити академічні заборгованості або підготуватися до […]

Бізнес в Україні стає активнішим у боротьбі з проявами корупції

За результатами дослідження «Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність», минулого року бізнес продемонстрував найвищу активність у викритті корупційних проявів. Результати цього дослідження свідчать про зростаюче усвідомлення проблеми корупції серед підприємців, а також про їхню участь у боротьбі з цією проблемою. Основні висновки: Корупція – серйозна проблема: 76% представників бізнесу у 2024 році вважають корупцію […]

The post Бізнес в Україні стає активнішим у боротьбі з проявами корупції first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Дефіцит у 3-4% ВВП: експерти прогнозують друк грошей

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами експерта, цьогоріч Україна отримала від США 7,8 мільярда доларів для фінансування різних потреб, у тому числі для покриття дефіциту бюджету. Але в наступному році така підтримка може суттєво скоротитися.

“На наступний рік існують реальні ризики, що сума допомоги буде зменшена або навіть скасована. Це означає, що Україні доведеться шукати додаткові джерела фінансування,” — заявив Устенко в ефірі програми Вечір.LIVE.

На думку експерта, у разі дефіциту в розмірі 3-4% від ВВП український уряд може вдатися до емісії гривні. Такий крок, за його словами, дозволить тимчасово покрити бюджетні витрати, однак несе високі ризики для економіки.

“Монетизація державного бюджету, фактично, означатиме друк грошей без реального забезпечення. Це може призвести до зростання інфляції та обвалу купівельної спроможності гривні,” — підкреслив Устенко.

В умовах можливої відсутності підтримки з боку міжнародних партнерів уряду України необхідно шукати додаткові джерела для поповнення бюджету. Проте, на думку економіста, реалізувати це швидко буде важко.

Як зробити щеплення проти грипу в аптеці

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

У МОЗ зазначили, що для того, щоб аптеки могли проводити вакцинацію, вони повинні відповідати низці вимог. Серед них — наявність ліцензії на медичну практику, необхідного матеріально-технічного забезпечення, окремо обладнаного приміщення для проведення вакцинації та зони очікування для пацієнтів.

Наразі лише одна аптека в Києві, за адресою вул. Велика Васильківська, 84/20, повністю відповідає цим критеріям і має право надавати послугу вакцинації. Очікується, що з часом кількість аптек з ліцензією на вакцинацію зросте.

Важливим аспектом є те, що не всі працівники аптек можуть робити щеплення. Це дозволено лише фармацевтам, які пройшли спеціальне навчання, організоване фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у вересні 2024 року.

Щоб зробити щеплення проти грипу в аптеці, потрібно дотримуватися наступного алгоритму:

МОЗ рекомендує вакцинуватися в період з вересня по жовтень, щоб організм встиг виробити імунітет до сезону підвищеної захворюваності на грип. Проте зробити щеплення можна і пізніше, залежно від індивідуальних потреб.

Від початку жовтня в аптеках України доступні вакцини французького та корейського виробництва, які пройшли державний контроль якості.

Трамп закликає Європу збільшити фінансову підтримку України

Президент США Дональд Трамп висловив занепокоєння щодо фінансових зобов’язань європейських країн у підтримці України. На його думку, Європа повинна значно збільшити свої фінансові вкладення, а США вже використовують значні витрати на допомогу Україні. Під час зустрічі з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді в Білому домі Трамп підкреслив, що США планують виділити додатково 200 мільярдів доларів на […]

The post Трамп закликає Європу збільшити фінансову підтримку України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні триває загальна мобілізація, і разом із нею посилюється контроль за дотриманням правил військового обліку. Верховна Рада ухвалила законопроєкт №12093, який вносить низку змін до механізму притягнення до відповідальності військовозобов’язаних, що порушують мобілізаційне законодавство.

Новий закон передбачає кілька ключових нововведень. По-перше, запроваджується 50% знижка на штрафи для тих, хто добровільно погодиться з порушенням і оплатить штраф упродовж 10 днів. Це означає, що при стандартному штрафі у 17 000 гривень ухилянти зможуть відбутися сумою вдвічі меншою – 8 500 гривень. Сплатити штраф можна буде через додаток “Резерв+” або за допомогою “Укрпошти”.

По-друге, закон вводить автоматичне закриття справ для тих, хто добровільно йде на військову службу. Якщо військовозобов’язаний вже має відкриту справу через порушення військового обліку, але після цього вступає до лав ЗСУ, штрафи анулюються, а провадження закривається.

Окрім того, значно спрощується механізм накладання штрафів. Тепер їх можна буде виписувати без складання протоколу – достатньо факту повернення повістки з позначкою “відмова в отриманні” або “невручено”. Також штрафи тепер можуть розглядатися за місцем перебування військовозобов’язаного або на місці його затримання. Це означає, що після примусового доставлення до ТЦК ухилянти можуть одразу отримати штраф.

Нарешті, у разі несплати штрафу протягом 30 днів закон дозволяє примусове стягнення, зокрема арешт банківських рахунків порушника.

Юристи вважають, що ухвалені зміни не лише посилять дисципліну серед військовозобов’язаних, а й зроблять механізм контролю за мобілізацією жорсткішим. Фактично, ухилення від військового обліку тепер обійдеться ще дорожче, а уникнути відповідальності стане значно складніше.

The post Верховна Рада посилила контроль за мобілізацією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини