Вівторок, 22 Липня, 2025

Верховна Рада створила слідчу комісію для розслідування порушень у військкоматах

Важливі новини

В Україні перевірять діагнози всіх посадовців на предмет фальшивих інвалідів, – Ірина Верещук

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

“Президент був чіткий і я дуже сподіваюсь, що зрозумілий для всіх посадовців, які брали участь у засіданні РНБО. Невідкладні та швидкі перевірки на предмет фальшивих діагнозів усіх посадовців, починаючи з топпосадовців. Притягнення до відповідальності осіб причетних до фальшувань та зловживань, а також невідкладні зміни до законодавства. На все це є дуже мало часу й Президент чекає результату”, – розповіла Верещук.

За її словами, уряд відповідає за законодавчі ініціативи.

“Зокрема, міністерство охорони здоров’я та міністерство соціальної політики повинні невідкладно подати зміни до законодавства, прийняти їх та ввести в дію. У нас є місяць на такі зміни”, – сказала Верещук.

Зеленський повідомив, що під час засідання РНБО щодо ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб різних державних органів з отриманням інвалідності, було визначено перелік рішень, які повернуть справедливість. Зокрема, це цифровізація процесів проходження всіх етапів медико-соціальних експертних комісій, реальна перевірка декларацій членів МСЕК.

День штурманської служби, патрульних та боротьби з булінгом: що святкують 28 лютого

Сьогодні в Україні та світі відзначають кілька важливих подій. Це день, присвячений військовим, правоохоронцям та боротьбі з булінгом. Окрім того, віряни вшановують пам’ять святого преподобного Василія, а до Нового року залишилося 306 днів. Що сьогодні за церковне свято 28 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного ісповідника Василія, посника Прокопового. Він був ченцем […]

The post День штурманської служби, патрульних та боротьби з булінгом: що святкують 28 лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАБУ провело обшуки в автомобілі екс-заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) провело обшуки в автомобілі колишнього заступника керівника Офісу президента Кирила Тимошенка. Ці слідчі дії пов'язані з розслідуванням масштабного будівельного проекту під назвою “Велике будівництво”.

Контекст і причини обшуків

Обшуки були проведені в межах справи про можливі порушення, пов’язані з витоками інформації щодо проекту “Велике будівництво”. Цей проект, ініційований урядом, передбачає масштабні інфраструктурні роботи, включаючи будівництво та реконструкцію доріг, мостів, шкіл та лікарень по всій країні. Його метою є покращення інфраструктури та створення нових робочих місць.

Обставини розслідування

За інформацією НАБУ, слідчі дії були спрямовані на виявлення доказів, які могли б підтвердити факти неправомірних дій та корупційних схем у рамках проекту. Відомо, що обшуки були проведені з метою отримання додаткових доказів, які можуть свідчити про можливі зловживання службовим становищем.

Реакція Кирила Тимошенка

Кирило Тимошенко, який раніше обіймав посаду заступника керівника Офісу президента, заперечує будь-які порушення зі свого боку. Він заявив, що обшуки є частиною політичного тиску та спробою дискредитації його як політика. Тимошенко також зазначив, що готовий співпрацювати зі слідством та надавати всю необхідну інформацію для встановлення істини.

Наслідки та очікування

Проведення обшуків в автомобілі екс-заступника керівника Офісу президента викликало значний резонанс у суспільстві. Громадськість очікує від НАБУ прозорого та неупередженого розслідування, яке дозволить встановити всі обставини справи та виявити можливі факти порушень.

Важливість розслідування

Розслідування справи про “Велике будівництво” має велике значення для України, оскільки проект є одним із ключових елементів державної політики в сфері інфраструктури. Встановлення фактів можливих порушень та притягнення до відповідальності винних осіб сприятиме зміцненню довіри до державних інституцій та підвищенню ефективності боротьби з корупцією.

Висновок

Обшуки, проведені НАБУ в автомобілі Кирила Тимошенка, є важливим етапом у розслідуванні справи про “Велике будівництво”. Розслідування має на меті виявлення можливих корупційних схем та забезпечення прозорості використання державних коштів. Громадськість з нетерпінням очікує результатів цього розслідування, сподіваючись на встановлення справедливості та покращення ситуації в інфраструктурній сфері України.

У нашому розпорядженні з’явилися ексклюзивні фотографії з місця події, зроблені в Києві біля ресторану “Ішак” на Кловському узвозі.

На даний момент офіційних коментарів щодо обшуків немає. У НАБУ також зазначили, що Кирила Тимошенка не затримували, а проводяться слідчі дії.

Пізніше сам екс-чиновник підтвердив факт проведення обшуків і написав у своєму Telegram-каналі, що у правоохоронців до нього немає жодних претензій.

“Сенсація скасовується! Підтверджую проведення обшуку в мене у справі, до якої не маю жодного стосунку. Всі вимоги правоохоронців я виконав, особистих претензій до мене немає”, – написав Тимошенко. Пізніше з’явилося відео, в якому Кирило Тимошенко прокоментував інформацію про обшуки.

“Я спокійно віддав телефон, я ж його не викидав, не бив. Я сказав, що “беріть, будь ласка, питань немає”, – зазначив він.

23 січня 2023 року Кирило Тимошенко подав заяву про звільнення з посади заступника глави ОПУ. Причини він не уточнив, лише подякував президенту за “можливість робити добрі справи”. Наступного дня, 24 січня, Володимир Зеленський підписав указ про звільнення Кирила Тимошенка з посади.

Прогнози щодо мобілізаційного віку в Україні: думка журналіста Віталія Портникова

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

«Я вже неодноразово говорив, буде зменшуватися призовний вік. Не треба плекати ілюзій, що цього не буде відбуватися. Якщо війна триватиме ще два-три роки, буде зменшуватися призовний вік, якщо триватиме п’ять років – будуть призивати жінок», – сказав він.

Портников також дав коментар з приводу останніх рейдів ТЦК по концертах, ресторанах і ТРЦ.

«Потрібно розуміти, що з розвитком війни це все буде жорсткіше ставати. Треба об’єктивно це розуміти, якщо ми погоджуємося з парадигмою тривалої війни, з якої немає виходу, буде потрібна додаткова мобілізація», – вважає журналіст.

Нагадаємо, раніше Портников заявляв, що реальний вибір, який стоїть зараз перед українцями, це або зупинка (заморозка) війни зараз, або передача її наступному поколінню в гарячій фазі.

Володимир Дантес приєднався до бригади ДТЕК на День енергетики

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Про це повідомила прес-служба ДТЕК.

“Разом із командою він занурився в реальність, де кожен день — боротьба за світло”, – йдеться у повідомленні.

У відео показали, як Дантес працює разом із командою.

Також він подякував енергетикам за важку роботу та привітав їх з професійним святом.

ДТЕК тимчасово надаватиме лише мінімальну інформацію про стан енергосистеми через міркування безпеки.

Зеленський повідомив про запит на 19 систем ППО для захисту розподільчих підстанцій атомної генерації. Кілька систем вже підтверджено від Канади та Німеччини, очікується подальше постачання.

У Верховній Раді створено тимчасову слідчу комісію, яка займатиметься розслідуванням порушень, допущених працівниками територіальних центрів комплектування. Про це повідомив народний депутат від партії “Слуга народу” Олександр Бакумов в коментарі виданню “Телеграф”.

За його словами, комісія вивчатиме факти незаконної мобілізації, зокрема випадки, коли до армії призивали громадян із законною бронню. Депутати мають намір заслухати свідків, провести експертизи та зібрати документи, які передадуть до правоохоронних органів.

Бакумов наголосив, що робота тимчасової комісії не замінює функції органів досудового розслідування. Натомість вона зосередиться на парламентському контролі та ініціюванні розгляду конкретних фактів. Усі виявлені докази, зокрема свідчення, можуть бути використані у кримінальних провадженнях.

“Правоохоронні органи мають реагувати: вносити дані до ЄРДР, відкривати справи, використовувати матеріали комісії у провадженнях”, — зазначив депутат.

Окрім правоохоронців, до процесу можуть долучитися й урядові структури. Кабінет Міністрів уповноважений ухвалювати дисциплінарні рішення, а також вносити зміни до нормативної бази.

На думку Бакумова, такий парламентський механізм є важливим політичним інструментом впливу та контролю, який дозволяє швидше реагувати на зловживання в системі комплектування.

Нардеп ще раз підкреслив, що ухвалений Верховною Радою закон посилює мобілізацію, але не легітимізує так звану “бусифікацію” — тобто насильницьке затримання громадян на вулицях для вручення повісток.

“Ніхто не голосував за бусифікацію. Мобілізація має здійснюватись у рамках закону, без перевищення повноважень та порушення прав людини”, — наголосив він.

Бакумов переконаний, що існують цивілізовані та ефективні способи реалізації мобілізаційної політики. Працівники ТЦК повинні діяти виключно у правовому полі, а в разі порушень — нести відповідальність.

Останні новини