Вівторок, 15 Липня, 2025

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відповідальність онлайн-медіа за коментарі користувачів

Важливі новини

До корпоративного конфлікту у Запоріжжі підключили ТЦК

Під час захоплення офісного приміщення в Запоріжжі, одна із сторін конфлікту через зв’язки з головою Запорізької ОВА Іваном Федоровим залучила працівників ТЦК. Мова йде про захоплення офісного приміщення чорними ріелторами Михайлом Прасолом і Ярославом Грішином на Соборному проспекті, яке належить місцевій підприємиці Ользі Перетятко. Спочатку вхід до приміщення був заблокований людьми у піксельній формі, які […]

Псевдо-бізнесмен Максим Кріппа робить спроби пояснити походження капіталів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Проблема в тому, що як таким бізнесом Максим Кріппа ніколи не займався, а всі його “величезні капітали” насправді легалізовані в Україні гроші російського православного олігарха Костянтина Малофєєва, який уже не перший рік поспіль оббиває пороги Кремля з проханням запустити власний політичний проект консервативно-патріотичного спрямування.

Практично всю діяльність Костянтина Малофєєва, а отже і Максима Кріппи, курує Друга служба ФСБ РФ. Щодо діяльності в РФ, то там основними задачами Малофєєва є поширення “православних цінностей” та робота російським патріотичним середовищем, жителями ТОТ ДНР/ЛНР, та так званими “добробатами”. Як результат, Малофєєву дали можливість завести своїх людей в Думу та безперешкодно вести бізнес.

Стосовно діяльності російського православного олігарха в Україні, то безумовно, самим цінним напрацюванням Малофєєва є “українець за паспортом” Максим Кріппа, адже українське походження відкриває двері для безперешкодної скупки нерухомості та медіа активів, а також для легалізації розвідувальної діяльності під прикриттям фінансування української кіберспортивної команди.

Наразі основною проблемою для Максима Кріппи є відмежування від російських олігархів та спецслужб, а також пояснення українському суспільству походження мільйонних статків для купівлі об’єктів, на кшталт готелю Україна. Для цього піарники Максима Кріппи, крім зачистки в мережі Інтернет любих згадок прізвища Кріппи разом з Малофєєвим, запустили “однотипну історію про досягнення успіху бізнесмена з Броварів”.

Водночас, щоб хоч якось обґрунтувати походження статків, Максим Кріппа, імовірно за рекомендацією Другої служби ФСБ, здійснює інвестиції в IT-сферу – від розробки ігор до кіберспорту.

Нагадаємо, що свою кар’єру Максим Кріппа розпочинав “Ростелекомі” Костянтина Малофєєва, з просування онлайн казино під брендом “Вулкан”. Але проблема полягала в тому, що в Росії ця діяльність заборонена законом. І просто так там працювати в цій сфері не можливо. Але за Криппою стояв Малофєєв, а за Малофєєвим Друга служба ФСБ.

Ба більше – починав Максим Криппа свою роботу з просування «вулканів» у мережах «Ростелекома» дистанційно, з Києва, де був розташований його офіс. Працював він разом зі ще одним вельми цікавим персонажем української IT-сфери, Максом Поляковим, у якого виникли проблеми з Держдепом США саме через зв’язки з росіянами.

За інформацією наших джерел, Костянтин Малофєєв під кураторством Другої служби ФСБ намагався “зліпити” з Максима Полякова другого “Кріппу”, та за російські кошти інтегрувати його в IT-сферу США, але реалізації плану завадила злагоджена робота місцевих спецслужб.

На початку 2010-х Максим Кріппа отримував дві третини свого прибутку з Росії, а напередодні Майдану виїхав до Москви. Чи було збігом те, що 2014 року колишній консультант Малофєєва з піару Олександр Бородай став першим главою ДНР – невідомо. Як і те, що екс-начальник служби безпеки Малофєєва Ігор Гіркін (Стрєлков) обійняв посаду міністра оборони цієї “республіки”.

Саме ці зв’язки та походження капіталів ретельно приховує Максим Кріппа.

З 1 червня в Україні зменшать ліміт на перекази між картками

З 1 червня в Україні набудуть чинності нові обмеження на перекази з картки на картку. Відтепер без офіційного підтвердження доходів можна буде перераховувати не більше 100 тисяч гривень на місяць. Це рішення викликало занепокоєння серед громадян, адже воно вплине на зручність проведення фінансових операцій. За словами заступниці голови правління Глобус Банку Ганни Довгальської, уникнути труднощів […]

The post З 1 червня в Україні зменшать ліміт на перекази між картками first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Київрада планує віддати організацію ярмарків приватним операторам

Через інтриги депутатів Київради Дмитра Білоцерковця та Вагана Товмасяна  кияни лишаться доступу до дешевих фермерських продуктів на столичних продуктових ярмарках. Як повідомляє наше джерело в КМДА, “ударовець” Дмитро Білоцерковець підготував проект рішення Київради щодо функціонування продуктових сільськогосподарських ярмарків у столиці. Ідея на перший погляд “благородна” – продавати місця для пересувної торгівлі (на ярмарках) приватним операторам, […]

Корупція в Офісі генпрокурора: поліцейський, засуджений за хабар у $150 тисяч, пішов на угоду зі сліством

Державне бюро розслідувань та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили масштабну корупційну схему за участю представників Нацполіції, Офісу генпрокурора та адвокатів. Йдеться про хабар у розмірі $150 тисяч, який вимагали у бізнесмена за припинення кримінального переслідування та повернення його майна. Як розкрили схему За даними слідства, співробітник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Олександр Маслов пообіцяв власнику низки компаній […]

The post Корупція в Офісі генпрокурора: поліцейський, засуджений за хабар у $150 тисяч, пішов на угоду зі сліством first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11321, який встановлює нові правила для онлайн-медіа щодо модерації коментарів користувачів. Відповідно до ухваленого документа, медіа не нестимуть відповідальності за поширення негативних або недостовірних коментарів за умови своєчасного реагування на скарги.

Ініціатором документа виступив голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.

Внесені зміни уточнюють норму статті 117 Закону України «Про медіа». Відтепер медіа не нестимуть відповідальності за поширення користувацької інформації, яка:

  • містить звинувачення посадовців у корупції чи інших порушеннях;
  • порушує права і законні інтереси осіб;
  • вважається недостовірною відповідно до рішень суду.

Головною умовою є видалення подібних коментарів або публікацій з розділів для обговорення протягом трьох робочих днів із моменту отримання відповідного припису або ухвали.

Відповідно до роз’яснень Великої Палати Верховного Суду, негативна інформація про особу вважається недостовірною, якщо автор не надасть доказів протилежного. Зокрема, це стосується тверджень про порушення законів, моральних принципів чи етичної поведінки, які можуть зашкодити репутації особи.

Закон також поширює відповідальність за поширення неправдивої чи забороненої інформації на журналістів, які працюють за цивільно-правовими договорами. Водночас вони звільняються від відповідальності, якщо інформація була:

  • дослівно або без спотворення суті відтворена з інших зареєстрованих медіа;
  • отримана у відповідь на офіційні запити;
  • опублікована державними органами чи офіційними установами.

Нагадаємо, колишньому керівнику одного із Департаментів Міністерства оборони України, а також двом керівникам держпідприємства повідомлено про підозру у привласненні та розтраті майна, перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 114-1 КК України). Крім цього, керівникам держпідприємства також повідомлено про підозру у службовому підробленні (ч. 2 ст. 366 КК України).

The post Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відповідальність онлайн-медіа за коментарі користувачів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини