Субота, 19 Квітня, 2025

Відзначений судом: нардеп Дубінський визнаний винним у корупційному порушенні закону

Важливі новини

У Дії вперше можна сплачувати держпослуги через Укргазбанк

На порталі Дія вперше з’явилася можливість оплачувати державні послуги, податки та збори через державний банк. Новим партнером став Укргазбанк, який входить до п’ятірки найбільших банків України за обсягом активів. За інформацією Міністерства цифрової трансформації, інтеграція з Укргазбанком має пришвидшити обробку транзакцій та зробити систему ще зручнішою. Тепер користувачі зможуть сплатити через Дію: донати на платформу […]

The post У Дії вперше можна сплачувати держпослуги через Укргазбанк first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Перебудова соціального благополуччя: Зміни у соціальних виплатах, що чекають українців з 1 березня

Зміни у соціальних виплатах, які набувають чинності з 1 березня, вплинуть на внутрішньо переміщених осіб та пенсіонерів в Україні. Зменшення кількості отримувачів допомоги серед ВПО буде спрямовано на найбільш вразливі та малозабезпечені категорії населення, з метою оптимізації видатків та відповідності державної політики зі стандартами справедливості.

Планується, що фінансування на допомогу для внутрішньо переміщених осіб у 2024 році складатиме 57 мільярдів гривень, що на 15 мільярдів менше, ніж у 2023 році. Зміни в системі виплат передбачають перерозподіл та уточнення прав на допомогу, що стосується певних категорій осіб.

Найвразливіші категорії мають продовжити отримувати державну допомогу, в той час як інші категорії зобов'язані будуть подати заяву на отримання виплат з 1 березня. Розмір допомоги залишиться незмінним: 2 тисячі гривень для основної допомоги та 3 тисячі гривень для осіб з інвалідністю та дітей.

Окрім цього, пенсіонери отримають невелике збільшення пенсій за рахунок індексації та зростання мінімальної зарплати. Мінімальні пенсії підвищаться автоматично, а середня пенсія зросте приблизно на 8%, що дозволить підвищити соціальний захист для усіх категорій пенсіонерів, зокрема найбільш вразливих серед них.

Україна очікує значний приріст фінансової підтримки від своїх союзників у березні, хоча фінансування з певних джерел ще не надійшло. Згідно з оптимістичними прогнозами, цього року Україна може отримати близько 9 мільярдів доларів допомоги. В цю суму входить транші від МВФ, Японії, Євросоюзу та Світового банку.

У контексті невизначеності з фінансовою допомогою від партнерів, Україна має розраховувати на зменшення обсягів зовнішнього фінансування порівняно з минулим роком. Це ускладнює ситуацію з дефіцитом бюджету, що спричинений воєнними витратами країни.

Паралельно з цим, очікується, що блокада українських кордонів Польщею посилиться, адже польські перевізники приєднаються до акцій фермерів. Ці протести відбуваються через незадоволення з приводу політики стосовно українських перевізників в Польщі.

Крім того, у березні почнеться вступна кампанія-2024, яка передбачає реєстрацію на Національний мультипредметний тест. Абітурієнти матимуть можливість обрати предмети для тестування та зареєструватися з 14 березня до 11 квітня, після чого пройдуть тестування в травні-червні під час основної сесії.

У березні Україна очікує значний приріст фінансової підтримки від своїх союзників, що стане важливим джерелом фінансування для перекриття дефіциту бюджету, що утворився через воєнні витрати країни. Згідно з прогнозами, Україна може отримати близько 9 мільярдів доларів допомоги від МВФ, Японії, Євросоюзу та Світового банку. Однак, несправедливість політики стосовно українських перевізників у Польщі може призвести до посилення блокади кордонів з цією країною. Крім того, вступна кампанія-2024 стартує з можливістю реєстрації на Національний мультипредметний тест, що стане важливим етапом для абітурієнтів.

Звички японців, які гарантують здоров’я і довге життя

Японія давно асоціюється з високим рівнем тривалості життя. Одним із найбільш відомих регіонів є Окінава, який заслужено отримав назву “земля довгожителів”. Японці дійсно мають секрети, які допомагають зберігати здоров’я, ясний розум і досягати неймовірних вікових рубежів. РБК-Україна ділиться з вами звичками, які допомагають японцям жити понад століття. 1. Раціон харчування: збалансованість і помірність Японці приділяють […]

The post Звички японців, які гарантують здоров’я і довге життя first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Одесі за 12 тисяч доларів співробітники ТЦК допомагали “відкосити” від служби

В Одесі правоохоронці викрили схему незаконного звільнення військовослужбовців із ЗСУ за гроші. За цю “послугу” двоє військових вимагали 12 тисяч доларів США. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. За даними слідства, один із військовослужбовців територіальної оборони вимагав у колеги по службі 12 тисяч доларів. За ці гроші він обіцяв “вирішити питання” з військово-лікарською комісією (ВЛК), […]

The post В Одесі за 12 тисяч доларів співробітники ТЦК допомагали “відкосити” від служби first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Росія накопичує сили для штурму на Донеччині

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“Ми всі очікуємо масованого штурму, але поки що це тактика малих груп. Вони намагаються просочитися по посадках і закріпитися невеликими групами від 2 до 5 осіб”, — зазначив Борисенко.

На тлі тактичних маневрів противника, важливу роль у стримуванні атак відіграють FPV-дрони, які українські військові використовують для знищення ворога ще на підступах до передових позицій. Це дозволяє значно знизити ризики для української піхоти та забезпечує кращу захищеність фронту.

Згідно з даними Генерального штабу ЗСУ, на Курахівському напрямку триває активний опір російським силам. За останню добу тут відбулося 47 бойових зіткнень. Найбільш інтенсивні спроби ворога просунутися спостерігаються поблизу населених пунктів Іллінка, Новоселидівка, Вознесенка, Новодмитрівка, Дальнє та Антонівка. Незважаючи на посилений тиск, українські захисники стійко тримають оборону та зупиняють просування противника.

Крім бойових дій, ситуацію в регіоні ускладнюють дії російської армії, яка нещодавно зруйнувала Терновську дамбу Курахівського водосховища. Руйнування цієї гідротехнічної споруди може призвести до проблем з водопостачанням і викликати додаткові гуманітарні виклики для місцевих мешканців.

Печерський районний суд Києва прийняв рішення щодо адміністративного правопорушення, зв’язаного з корупцією, що сталося за участю діючого народного депутата України. За повідомленням прес-служби Державного бюро розслідувань та Національного агентства з питань запобігання корупції, ім’я депутата не розголошується, але з контексту зрозуміло, що йдеться про Олександра Дубінського.

За результатами слідства, у наступстві листопада 2023 року депутат отримав офіційне попередження щодо адміністративного порушення, пов’язаного з корупцією, на підставі досліджених матеріалів Держбюро розслідувань. Виявилося, що у серпні та жовтні 2023 року народний обранець надсилав запити до Міністерства охорони здоров’я та Держбюро розслідувань, де висувалися питання, що стосувалися його особистих інтересів.

До того ж, виявлено, що депутат спробував впливати на слідство, вимагаючи проведення перевірок керівництва правоохоронних органів, які займаються кримінальними справами, в яких фігурує він. Ці дії відповідно порушили вимоги Закону України “Про запобігання корупції”, що передбачає адміністративну відповідальність за уникнення конфлікту інтересів.

Національне агентство з питань запобігання корупції також повідомило про передачу судом цієї справи, додавши, що депутату було наказано сплатити штраф. Постанова суду може бути оскаржена протягом 10 днів після її прийняття і набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Після набрання законної сили рішенням суду відомості про діючого народного депутата будуть внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Треба зазначити, що у січні цього року провадження щодо цього депутата за підозрою у службовому підробленні для виїзду за кордон передали до суду. Генеральний прокурор України також оголосив підозру Олександру Дубінському у внесенні неправдивих відомостей до офіційних документів у роботі службової особи.

В червні 2023 року відомий народний депутат Олександр Дубінський вирушив за кордон, заявляючи, що супроводжує свого тяжкохворого батька. Проте Служба безпеки України встановила, що батько депутата подорожував за кордоном самостійно, без участі парламентаря, і навіть особисто підписував офіційні документи. Це викликало серйозні підозри у підробленні документів.

Десятого листопада 2023 року Державне бюро розслідувань оголосило про завершення досудового розслідування щодо Олександра Дубінського. За даними слідства, він вніс у систему «Шлях» дані свого брата співмешканки, який намагався виїхати до Молдови. Ці дії мали за мету перевезення особистого автомобіля народного депутата до Відня.

Тринадцятого листопада Олександру Дубінському було оголошено підозру у державній зраді та створенні, керівництві й участі у злочинній організації. З’ясувалося, що він був членом злочинної організації, яка працювала на російську розвідку з метою дестабілізації політичної ситуації в Україні та дискредитації держави.

Наразі Олександр Дубінський перебуває в Київському слідчому ізоляторі, де має індивідуальне спальне місце, але не має жодних привілеїв. Крім того, суд відхилив клопотання прокурорів заборонити йому використовувати соціальні мережі, зокрема проводити відеотрансляції.

Олександр Дубінський був обраний народним депутатом від партії «Слуга народу» у 2019 році. Перед цим він працював на телеканалі «1+1» та був відомий своїми розслідуваннями. У 2021 році його виключили з політичної партії через порушення статуту та непокору керівництву.

У результаті дослідження злочинних дій народного депутата Олександра Дубінського, який був обраний від партії «Слуга народу», було встановлено, що він вчинив ряд серйозних правопорушень. Дубінський був підозрюваний у підробленні документів, спрямованих на перевезення особистого автомобіля за кордон. Крім того, йому було оголошено підозру у державній зраді та участі у злочинній організації, спрямованій на дестабілізацію політичної ситуації в Україні та дискредитацію держави.

Олександр Дубінський знаходиться під вартою в Київському слідчому ізоляторі, де йому не надаються привілеї. Суд відхилив клопотання заборонити йому використовувати соціальні мережі.

Ці події є серйозними і вказують на необхідність змін у системі політичного контролю та боротьби з корупцією в Україні. Вони підкреслюють важливість впровадження ефективних механізмів контролю та відповідальності для всіх обраних представників влади, які порушують закон та відчужують довіру суспільства.

Останні новини